Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה שאלות בנושא טיפול לאוטו כללי.

יותם ק.
שימו לב! השרשור הזה בן 7864 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי כמה שאלות בנושא טיפול לאוטו כללי (לא ספיציפי) :

א. כאשר מנקים קרבורטור הבנתי שמטבילים אותו בנוזל כלשהו , איזה נוזל זה , וכמה זמן צריך להטביל ואת מה...

ב. מה הטיפול המומלץ לאחזקה שוטפת של: ציריות, בלמי דיסק, בלמי תוף, מע' חשמל, מע' קירור.

בתודה - יותם .

Race Smart

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מדובר במעין חומצה שממיסה פיח. גלון (3.8 ליטר) עולה כ 150~ שח.

קניתי כזה בעבר וניקיתי כמה קרבורטורים של DL-ים למינהן, יצא מדהים.

2.

--- ציריות:

לא לתת פול גג בסיבובי פרסה

לא להשאיר את הרכב חונה עם הגלגלים מוטים עד הסוף

אם הציריה וותיקה, לבדוק לעיתים קרובות שהגומיות שלה שלמות לא קרועות. אם יש גומיה קרועה - לתקן מיד ! (אם לא מאוחר מידי)

ע"מ לבדוק את הגומיות לציריה יש לסובוב את ההגה עד הסוף ימינה/שמאלה ולהסתכל בחלק הפנימי של הגלגל.

--- בלמי דיסק

אין טיפול - לוודא שהם לא מלוכלים בשמן או שרופים/מעוותים מהתחממות יתר

--- בלמי תוף

אין טיפול מיוחד - אחת ל 10K ק"מ בד"כ פותחים לנקות את כל האבקה של הרפידות ומשייפים את הרפידות לקבלת חיספוס ובלימה טובה יותר.

--- מע' החשמל

אין טיפול מיוחד. מוודאים שהכל תקין (ויזואלית) ואין קורוזיה ורקבונות בחיבורים כלשהם (מצבר וכיוצ"ב).

--- מע' הקירור

להחליף נוזל קירור כל 50,000 ק"מ או שנתיים - ולהשתמש אך ורק בנוזל קירור המומלץ ע"י היצרן - או לחילופין מה שנקרא "מים ירוקים" של חברה מוכרת ! (לא לקנות בתחנות דלק !)

מקווה שעזרתי

איציקתו

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגיל, עזרת מאוד, תודה רבה איציק .

לגביי הנוזל החומצתי לניקוי פיח - האם מוזגים את כולו לאיזשהו אמבט ומשאירים אותו שמה או שצריך כל פעם למלא איזשהו כלי ולטבול ?

אגב , כשניקית את הקרבורטורים - פשוט פירקת את הקרבורטור מהמנוע וטבלת בחומצה או שפירקת את הקרבורטור מהמנוע ואז פירקת את הקרבורטור עצמו ואת חלקיו טבלת ?

לגביי מים ירוקים - נזכרתי במשהו , יש איזשהו דבר שנקרא מים כחולים , והבנתי שהוא פחות ערך מהירוקים , האם אתה יכול להסביר את ההבדלים ? אם אני זוכר נכון , מים כחולים פשוט לא מכילים אנטי פריז?

עכשיו אמרת לבדוק שלמות ציריה ואני מניח שהתכוונת לשלימות גומיית הציריה , עכשיו אני יודע שיש לגומיות האלה לפעמים נטייה להתייבש , יש איזשהו חומר שימנע את זה או בשימוש קבוע ישמור על הגומייה הזאתי ? (הבנתי שברגע שחול/מים דרך גומייה קרועה יגיע לציריה זה סופה...)

Race Smart

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את המאייד יש לרק לגורמים לקשור בחוט תיל ולהשרותו בחומצה(משך הזמן רשום על האריזה).

יש כמובן להחליף אטמים וגומיות בחדשות לאחר ההשרייה.

(רצוי לעבוד עם כפפות גומי).

לגבי המים נמתין לאיציק-שויין.

לגבי שמירת הגומיה לציריה מיובש,אף אחד לא מבצע טיפול מונע אך אני משער שנוזל סיליקוני יבצע עבודה טובה,אך בתנאים שבה הגומיה שורה זה בטל ב-60.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע למים ,כולם מכירים את המים הירוקים של prestone באריזה הצהובה (99ש"ח ל2X מיכלים של גלון באוטו דיפו ) אבל ראיתי שיש גם אריזה כסופה של prestone וצבע המים שם הוא כתום :!::?: המחיר למיכל אחד של גלון הוא אם אני לא טועה 139ש"ח

מישהו יכול להסביר לי מה ההבדל :?::roll:

HU - RFX 9210

AMP - SONY XM-222

SPL 500W MONOBLOCK

REAR - KENWOOD KFC M6930

COMPONENT - MOREL DOTECH 6 MK2

SUB - BAZOOKA 10 " ELW1014

הותקן בsound FX .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן.

הנוזל האדום הינו נוזל LONG LIFE - תוכל למצוא עליו פרטים באתר הרשמי של PRESTONE (PRESONTE.COM).

לפי מה שידוע לי, הוא מחזיק פי-2 יותר זמן מהירוק (הירוק מחזיק בד"כ שנתיים / 50,000ק"מ). ידוע לי לפחות שב UMI (אופל, שברולט, ג'י.אמ.סי וכיוצ"ב) וצ'מפיון משתמשים בנוזל אדום.

בנוגע למחירים:

אוטו דיפו עשו לא מזמן מבצע: 50 ש"ח ל-2 גלונים של PRESTONE צהוב (נוזל ירוק) - עכשיו זה חזר ל 99 ש"ח ל-2 גלונים.

99 שח זה יקר מאוד. ב 29.90 אפשר לקנות גלון 5 ליטר של נוזל לרדיאטור מחברת "דלקול" או PRESTONE בחנות אחרת.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותם, בנוגע למים הכחולים:

עד כמה שידוע לי מדובר בנוסחא כלשהיא עבור רכבי FIAT (כן, בעברנו היו 2 פיאטים וגם המוסכניק שלי לשעבר היה ממלא נוזל כחול - אינני זוכר את שם האריזה אבל מדובר במעין פחית גדולה כזאת)

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות ככה זה ביאריס...

מזכיר לי שאני צריך לבדוק כמה מים יש בפז'ו... (ביאריס אני כבר לא בודק, בדקתי בהתחלה, אבל גם עכשיו אחרי שנה הם לא ירדו מילימטר...)

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר ליאריס..

תעשה לך מנהג,פעם בשבוע,לפני שאתה מתניע את הפיג'ו ודוהר אל המפגש,תרים מכסה מנוע ותבדוק נוזלים.

להזיק זה לא,להואיל דווקא כן.

עמית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לי אליכם !!

המיכל מים אצלי האוטו מלא בליכלוך ואני לא יודע איך אני יכול לנקות את זה :oops:

יש למשהו רעיון , אני מאוד לא אוהב להתעסק אם הנושא של הקירור ברכב (יש לי ניסיון רב ומר עם התחממות :evil::!: )

הליכלוך הוא בצבע חלודה ומרגיש כמו בוץ שמצטבר על המכסה של המיכל ואני מאמין שגם בתוך מיכל , הרדיאטור עבר ניקיון במוסך לפני כמה חודשים במוסך אבל הבעיה לא נפתרה :!:

מה אפשר לעשות , וממה נוצר הליכלוך הזה :?:

דוד.

HU - RFX 9210

AMP - SONY XM-222

SPL 500W MONOBLOCK

REAR - KENWOOD KFC M6930

COMPONENT - MOREL DOTECH 6 MK2

SUB - BAZOOKA 10 " ELW1014

הותקן בsound FX .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר שואלים על מים ירוקים, אז גם לי יש שאלה :oops:

קניתי ביום שישי מים ירוקים של חברת AMERICAN EAGLE. השאלה שלי אם קניתי משהו טוב? ואם אני לא יודע מתי הבעלים הקודמים של הפג'ו החליף מים? המים אמורים להיות מלוכלכים שצריך להחליף אותם? או שפשוט הכי בטוח להחליף אותם עכשיו וזהו ?

תודה :)

- איציק -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותם, בנוגע למים הכחולים:

עד כמה שידוע לי מדובר בנוסחא כלשהיא עבור רכבי FIAT (כן, בעברנו היו 2 פיאטים וגם המוסכניק שלי לשעבר היה ממלא נוזל כחול - אינני זוכר את שם האריזה אבל מדובר במעין פחית גדולה כזאת)

החומר מכונה פאראפלו. הוא כחול כשהוא לבד בפחית, אך לאחר שהוא מעורבב עם מים הוא דומה יותר לירוק. עם הזמן, משום מה, הצבע הופך לצהבהב.

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לי אליכם !!

המיכל מים אצלי האוטו מלא בליכלוך ואני לא יודע איך אני יכול לנקות את זה :oops:

יש למשהו רעיון , אני מאוד לא אוהב להתעסק אם הנושא של הקירור ברכב (יש לי ניסיון רב ומר עם התחממות :evil::!: )

הליכלוך הוא בצבע חלודה ומרגיש כמו בוץ שמצטבר על המכסה של המיכל ואני מאמין שגם בתוך מיכל , הרדיאטור עבר ניקיון במוסך לפני כמה חודשים במוסך אבל הבעיה לא נפתרה :!:

מה אפשר לעשות , וממה נוצר הליכלוך הזה :?:

דוד.

לך למוסך שלך ובקש מהם Flush למערכת הקרור של האוטו.

הם מרוקנים את כל מערכת הקרור, שופכים פנימה חומר ניקוי מיוחד

שמוציא את כל ההצטברות של משקעים במערכת.

אח"כ הם מוציאים את החומר הנ"ל, עם כל הג'יפה. המשקיעים יעבירו במערכת

גם מים בזרם גבוה להוציא הכל.

אח"כ ימלאו לך נוזל קירור חדש דנדש.

בכל מקרה יש להחליף נוזל קירור פעם בשנתיים (המהדרין ימליצו אף בתדירות

גבוהה יותר), מה שכנראה לא התבצע אצלך.

בעיה (הרי גם בדבש יש עוקץ לעיתים) - לפעמים הפלאש פותח "חורים" במערכת

שנסתמו ע"י קורוזיה ונזילות עלולות להיגרם, בנקודות חיבור בין צינורות וכו'.

זה סיכון שצריך לקחת בחשבון. אבל אם מצב הנוזל במערכת הוא בכי רע, אז

הפתרון הנ"ל כדאי על מנת לא להרוס את משאבת המים.

בהצלחה!

גמר חתימה טובה לכולם!

MCS 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוצרי "אמריקן-איגל"...

(1)שמן מנוע 20/50 לא איכותי עד גרוע(נמכר במחיר 25-30 ש"ח לגלון),השמן דליל ביותר,אין מרגישים צמיגות כמעט בכלל.

(2)מגבים באיכות בינונית ומטה(מחיר לזוג כנ"ל).

אין להסיק מהנ"ל לגבי איכות ה"מים" אך אני הייתי נזהר.

עמית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפאראפלו של פיאט ,הומלץ לי ע"י כמעט כל מי ששאלתי (מצכניקים,בעלי חנויות ,גם כאלה שלא מכרו את הנ"ל וכו') - האמנם נכון?

ומה לגבי הנוזל שנמכר במוסכי PSA ? צבעו בין ירוק לצהוב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7864 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...