Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקתוקים/רעשים חזקים מאיזור השסתומים בפיגו 308 שנת 2010, מבקש יעוץ לפני פניה למוסך

fiesta-1.3
שימו לב! השרשור הזה בן 2445 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום ובוקר טוב,

הרכב שנת 2010 ברשותי כ 7 שנים, יד ראשונה מהיבואן מטופל תמיד בזמן (לפני 30000 ק"מ שהיבואן ממליץ) ורק במוסך מורשה. הרכב עבר כ - 116000 קילומטרים לא מדובר במנוע המודגש ה-THP אלא במנוע 1.6 בעל 120 כ"ס.

הרעשים התחילו לפני כחודש ומתאפייןבטרטורים/תקתוקים חזקים מאיזור השסתומים ובמוסך (בהסתכלות ראשונית) אמרו אולי זה המרימים ההידרואים של השסתומים.

אני קורא הרבה כתבות לאחרונה שזאת תופעה ידועה בפיגו ולאו דווקא מצביעה על תקלה, לא נדלקתלי שום נורת בקרה, לא חסר שמן, לא חסר מי קירור ואני משתמש אך ורק בשמן שהיצרן ממליץ שכרגע הוא 0W30.

אני קצת אובד עצות כי במוסך רוצים לפרק חצי רכב כדי לאתר ולבודד את התקלה (מתחיל מיפרוק רצועת האלטרנטור ומשבאת המים כדי להבין אם באמת התקלה מהמנוע או מאחת הרצועות) אני לגמרי מרגיש ושומע שזה מאיזור השסתומים.

יכול להיות שאני סתם חושש? אולי בכלל אחד המצתים לא תקין והרכב עובד על 3 צילנדרים ובגלל זה הרעש הנורא?

תודה רבה לכל העונים! המשך שבוע טוב.

1.6 206

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לגשת למוסך,שמתמחה ברכב ולבדוק את הדברים לעומק-חשוב לאבחן אם יש בוצה/פיח במנוע/בשסתומים.

רכבך צריך לעבור טיפול פעם ב 30,000 או שנה-המוקדם מביניהם ואם מרווח הטיפולים גדול משנה,אז כנראה שיש בוצה/פיח בשסתומים ברמה כלשהיא והפתרון הטוב ביותר הוא: לפרק אגן שמן,לנקות/להחליף רשתית משמרת של אגן השמן+החלפת שמן ומסנן.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

colauti 9

תיקון קטן בנושא טיפולים ל-308: 30K ק"מ או שנתיים - המוקדם מבינהם. ע"פ הוראות לובינסקי ל- 308 ש"י 2011

Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo da Vinci"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי שנתיים נשמע יותר מידי זמן והייתי מעדיף להחליף פעם בשנה לראש שקט.

גם אם זו המלצה לשנתון 2011 ומעלה כאן מדובר על 2010.

צריך לבדוק,שהמנוע לא צבר בוצה/פיח בשסתומים כתוצאה מאי החלפת שמן בזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכם, אני עושה טיפול לפי הוראות היצרן פעם בשנה ו 9 חודשים ופחות מ 30000 קילומטרים.

אני מרגיש שהרעש מתחזק וזה מגיע בבירור מאיזור השסתומים.

תוסף שמן יכול לעזור?

1.6 206

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את קולאוטי - לא משנה מה דרישת היצרן, תחליף שמן כל 15K או שנה.
אין יותר טיפולים כל 30 או שנתיים בפיז'ו בארץ.

בשנת 2011 מדינת ישראל הוגדרה במערכת של היצרן כאיזור עם תנאי שימוש קשים, מה שאומר שמטפלים לפי תוכנית טיפול לתמאים קשים. שזה כל 15 או כל 20 אלף ק"מ תלוי בדגם מנוע. אבל לא כל 30.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי,מה שכתבת נכון,אלא שהרכב שנת ייצור 2010 ונפל בין הכסאות- לא טיפלו בו כנראה מההתחלה לפי השגרה וכנראה שהוחלף שמן פעם ראשונה אחרי 30,000 או שנתיים ולאחר מכן,העדכון הנדרש לא הגיע מסיבה כזו או אחרת לבעל הרכב וכך הגענו שוב לטיפול אחרי שנתיים או עוד 30,000 וזה אומר- הרכב הזה עבר לא מספיק טיפולים ולכן,ככל הנראה יש פיח בשסתומים/בוצה במנוע.

אין מה לעשות,צריך להתחיל מבדיקה פשוטה של פתיחת פקק מילוי שמן ובדיקה לנראות /אי נראות של בוצה/פיח ולטפל לפי הממצאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין יותר טיפולים כל 30 או שנתיים בפיז'ו בארץ.

בשנת 2011 מדינת ישראל הוגדרה במערכת של היצרן כאיזור עם תנאי שימוש קשים, מה שאומר שמטפלים לפי תוכנית טיפול לתמאים קשים. שזה כל 15 או כל 20 אלף ק"מ תלוי בדגם מנוע. אבל לא כל 30.

בוקי, מצ"ב קבצים שקיבלתי לפני מס' שבועות קצרים מלובינסקי, תשפוט בעצמך.

נציגיהם התעקשו כי ברכבים עד 2011 מטפלים, עד עצם היום הזה, טיפולים לפי הטבלה הנ"ל.

image005.jpg

image010.png

Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo da Vinci"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי, מצ"ב קבצים שקיבלתי לפני מס' שבועות קצרים מלובינסקי, תשפוט בעצמך.

נציגיהם התעקשו כי ברכבים עד 2011 מטפלים, עד עצם היום הזה, טיפולים לפי הטבלה הנ"ל.

אני מכיר את זה, הם לא החלו את התנאים הקשים רטרואקטיבית למכוניות שנמכרו לפני השינוי.

אולי בגלל שהופיע בפרסומים שצריך לעשות טיפול כל שנתיים או כל 30 אלף, חלק מהלקוחות קנו את הרכב בגלל זה ואי אפשר ככה סתם לקצר להם את מרווחי הטיפולים.

אבל די ברור שמנוע ב 2012 לא שונה ממנוע ב 2011 וכדאי לעבור יזום לתוכנית לתנאים קשים גם לדגמי 2011 ומטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
שימו לב! השרשור הזה בן 2445 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...