Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורקינט חשמלי

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 1747 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שקלתי האם לפתוח שרשור נפרד בשביל שהמידע לא ילך לאיבוד, או האם להגיב בשרשור המקורי בו החל הדיון (לינק) - החלטתי שבנפרד בגלל שהכיסוי הולך להיות מקיף יחסית.

בקצרה: עקב שינוי מיקום משרד וכמה עניינים אישיים החלטתי לעבור מאלפא תלתן ל... קורקינט )))):

חפרתי את הצורה לשוק הקורקינטים, ואני מצרף את הליך החפירה והרכישה שלי, יחד עם רשמיי האישיים שיעודכנו עם הזמן אם יהיה מה לעדכן. מקווה שיעזור למי שמתלבט.

- פרופיל הנסיעה שלי -

6 ק"מ כל כיוון עד/מ הרכבת, סד"ג של 1.5 ק"מ משובש מאוד (כביש סגור ודרך בבניה).

הכבישים בהם אני נוסע מאוד (מאוד) דלילים ברמת התחבורה, בנויים סבבה, וללא סיבובים.

בנוסף, פעמים רבות במהלך השבוע אני יכול לקבל טרמפ חד כיווני - לכן הפורטביליות של הכלי היא קריטית.

אציין גם כי המשקל שלי הוא 73~ ק"ג ביום טוב, שיהיה לרפרנס (זה נתון חשוב עבור כלים כאלו, משקל הרוכב גורר מהירות סופית, מיאוץ וטווח).

- סדר העדיפויות -

!. תנאי מקדים: פורטביליות, קרי כמה קל לשנע את הכלי ברכבת ו/או רכב של אדם אחר. זה בעצם פוסל על הסף כלים כמו אופניים חשמליים או קורקינטים גדולים.

1. מהירות (כמה שפחות זמן לבזבז בדרכים)

2. יציבות

3. אמינות ואיכות בניה

4. מחיר

5. משקל

סדר העדיפויות הזה בעצם משאיר אותי עם סגמנט מאוד ספציפי של כלים: קורקינטים מתקפלים עם גלגלים גדולים (10" +) - צמיגים עם פנימיות. למה מתקפלים הסברתי בתנאי המקדים, למה גלגלים גדולים - בגלל סעיף (2) ובהינתן המקטע המשובש בדרך.

התקציב שלי לא באמת מוגבל, אבל לצורך העניין החלטתי להתמקד באזור ה5-6K לכלי חדש, אלא אם אזהה ערך מוסף מטורף לכלי יקר יותר.

ממה לא אכפת לי?

1. עיצוב

2. ארץ מוצא

3. מיקום החנות - בהנחה שנרכש בת"א (אני גר בצפון הארץ, מלבד (1) כולם נמכרים בת"א, ולכן כולם יעיקו עלי במידה שווה אם/כש אזדקק לטיפול)

4. כמות הבלמים (ברקס אחורי כנגד ברקס קדמי ואחורי יחד): פרופיל הנסיעה שלי לא כולל ירידות ולכן חשיבות הברקס הקדמי היא פחותה, זה בגדר 'אחלה אם יש' ותו לא. אני מפציר במי שירכב בתנאים אחרים (בדגש על ירידות תלולות) שלא לוותר על ברקס קדמי, וכמובן לדעת להשתמש בו בצורה נכונה ובטוחה.

- המתחרים -

1. IMAX S1

2. MII2

3. G3

4. SCOOT AIR

(*) בזמן כתיבת הודעה זו קלטתי שהמספרים הסתנכרנו ממש מגניב עם שמות הכלים... הסדר בכל אופן, הוא לפי סדר הבדיקה שעשיתי (כרונולוגית), הסינכרון הוא מקרי לחלוטין.

מי נפסל בדרך?

INOKIM - נדמה לי שזה הכלי הכי נמכר בסגמנט. הוא נפסל בגלל הS1 שמייתר אותו - היות והכלים מאוד מאוד דומים מבחינת הפרמטרים (מנוע, סוללה, משקל) - אבל הS1 משווק גם בחיפה ולכן נוח עבורי בהרבה לרכישה (הוא גם זול בפער די ניכר במבצעים שיש היום).

KUAIKE - לא זיהיתי שום דבר שנותן לו יתרון ע"פ 1 או 2.

IMAX S1

קולגה רכש אותו בחנות בנשר, והיה נחמד מספיק בשביל להלוות לי לנסיעה בדרך האמיתית שלי.

הכלי בנוי טוב, מנגנון הקיפול שלו נוח.

יש לו תצוגה אלקטרונית למהירות, ק"מטראז', חיווי סוללה ומעבר בין מצבים. המצערת שלו מאוד נוחה לשימוש (הכי נוחה מבין כל הכלים), יש לה מודולוציה טובה שמאפשרת לך לשלוט היטב במיאוץ.

כיום הוא נמכר עם הנחת יבואן באזור ה5,000 ש"ח, שזה המחיר הכי טוב מבין הכלים שדגמתי.

מנגנון הקיפול שלו הוא ציר בקדמת השלדה. המנגנון הזה מעלה חששות מבחינתי היות ומופעל הרבה מומנט על השלדה בנק' הזו, ולכן עלול להיווצר חופש לאורך זמן. מנגד, אם מתעסקים בנוחות נטו - זה המנגנון הכי נוח שיש.

בנסיעה, הוא עובד ע"י 'קיק' - צריך להתחיל לנוע ורק אז המצערת יכולה להכנס לפעולה. במילים אחרות: המצערת לא פועלת ישירות ממצב של עמידה. אני אישית מעדיף יציאה בעמידה כי יש לי הרבה נסיון עם אופניים ודו"ג, אבל חושב שבכללי זה המנגנון ה'נכון' יותר היות והוא בטיחותי יותר.

החסרונות המרכזיים שלו הם המשקל הגבוה (אזור ה16 ק"ג) - שזה לא מפריע ביום יום אבל בהחלט מפריע כשאתה מתנהל ברכבת בין אנשים במסדרון צר ובמדרגות, והעובדה שהוא איטי משמעותית מMII2 ומהAIR.

למי שהמשקל לא מהווה בעיה, ומהירות סופית לא מהווה יתרון משמעותי (בעיר צפופה לדוגמא, אני לא חושב שהמהירות היא פרמטר קריטי) - זו אופציה מצויינת, יחד עם הINOKIM ששווה אזכור למרכזניקים מבינינו.

MII2

יש המון, ואני מתכוון ה-מ-ו-ן ביקורות חיוביות על הכלי הזה ועל המשווקים שלו, והוא היה הפייבוריט שלי טרם הרכישה עצמה בהסתמך על ביקורות וחוו"דים נטו.

החבר'ה בחנות אכן היו נחמדים בטירוף, הם נתנו לי את הכלי לנסיעה ארוכה, ואח"כ היו אחלה כשדיברתי איתם גם על המתחרים. מאוד רציונליים ולא נקטו בגישת ה'לכלוך', שזה משהו שאני מעריך.

הכלי מהיר מאוד, הוא בליגה אחרת מS1. דיווחים מחו"ל מספרים על פער של מעל 10 קמ"ש...

הוא גם קל יותר, נראה טוב יותר, ונדמה לי שהצמיגים קצת יותר עבים (אבל אני לא סגור על זה ב100%).

רכבתי על הדגם עם הבורד עץ, ששיפר את היציבות באופן די מורגש (רגל לצד רגל).

מנגנון הקיפול מאוד דומה לS1 אז לא ארחיב.

המצערת שלו קצת פחות נוחה לשימוש, והתפלק לי כמה וכמה פעמים לחיצה לא מכוונת כשהרמתי את הכלי מהכידון. בניגוד לS1 לא נדרש כאן קיק והכלי יוצא מהמקום בלי צורך להתערב.

היו כל מיני פאקים מינוריים של איכות הרכבה, הכנף והפנסים זזו על הציר, הברקס חרק, כל מיני שטויות שמבחינתי זניחות למדי.

המחיר שלו על הצד היקר: מתחיל מ5850 ש"ח, ו6200 אם מעוניינים בבורד עץ.

בנוסף אציין כי בניגוד לS1 ולAIR, הסוללה שלו היא 36V, והכלי אכן הרגיש חלש יותר בעליות (תחת מאמץ) - שיקול חשוב לאנשים כבדים ו/או למי שפרופיל הנסיעה שלו מכיל עליות רבות.

בסה"כ אופציה מאוד טובה, ועבורי מדובר בנוקאאוט לS1 בגלל המהירות והמשקל - מצדיק את הפער במחיר.

EASYBIKE G3

הכלי הכי יקר בחבורה, אבל גם הכי ייחודי: מוטות כפולים בכידון וגלגלי 12.5" נותנים לו יציבות טובה באופן משמעותי. מי שמחפש מקסימום יציבות - זה ה-כלי והמתחרים שלו לא קרובים אליו בפרמטר הזה.

הוא בנוי היטב, ונק' הקיפול שלו אינה על השלדה אלא ב'גשר' מעליה ולדעתי מדובר בנק' הכי טובה מבחינת מומנט מבין כל האפשרויות שבדקתי, תכנון נהדר - ואולי זה המקום לציין כי מדובר בתכנון ובניה ישראלית למהדרין.

ברמת העיצוב הוא די מכוער בעיני, אבל זה עניין של טעם. כן אציין שאני רואה את היופי שלו ברמה ההנדסית (פשוט לא ברמה האסתטית), ובכל מקרה זה פרמטר שלא מקבל משנה תוקף מבחינתי.

אבל נסיעת המבחן שלי הסתיימה מהר מאוד, שכן הכלי היה איטי בהפרש מהמתחרים (בדקתי את גרסת ה36V) - ויחד עם תג מחיר יקר בהפרש ניכר ל48V ו"מספיק יציבות" מבחינתי משאר הכלים, הוא נפסל על הסף.

עוד אציין משהו שנשגב מבינתי - בעוד שכל הכלים מגיעים עם ספידומטר אלקטרוני שמציג מהירות ומרחק, הG3 מגיע עם בקר מכוער ומיושן שמציג חיווי הדלקה ומצב נסיעה (הגבלות מהירות) בלבד. את המהירות הייתי צריך למדוד בשימוש בפלאפון... לא נוח. ספידומטר זה גרושים, והכלי הזה הכי יקר מלכתחילה, לא לעניין.

SCOOT AIR

אל הכלי הזה הגעתי תודות לשרשור בקארס, שכן הוא היה קצת מתחת לרדאר. ביקורות ברשת מהללות, בניה ישראלית, ומנגנון קיפול שאינו בתוך השלדה - כל אלו גרמו לו להיות גבוה ברשימת הבדיקה שלי.

הסדנא של הבעלים (איציק) נמצאת בת"א, המסגר 17 (לא רחוק מעזריאלי). בסדנא יש אך ורק AIRs, והסדנא עצמה עוסקת הן בשיווק והן בבניית הכלים - שכן הכלים האלו מפותחים מיוצרים ומורכבים בישראל, בעבודת יד. איציק מאוד גאה בכך ואני מוכרח לציין שאני מפרגן לו מאוד, שכן מדובר בבחור די צעיר אבל ניכר שיש לו הרבה כשרון ודרייב, וזה לא דבר של מה בכך.

הAIR מגיע בכמה רמות גימור, ואפשר לעשות 'מיש-מאש' ביניהן כי הכלים כאמור נבנים קאסטום במקום.

מבחינת מהירות מדובר בכלי הכי מהיר בחבורה, הרבה יותר מהS1 והG3 ואפילו קצת יותר מהMII2 (מה שהפתיע אותי, שכן הMII2 מהיר מאוד).

השלדה בנויה היטב וללא הלחמות שזה טוב ברמת הקשיחות וההסתברות לכשל.

הכלי קל יותר מכל הכלים שבדקתי, באזור ה12.5 ק"ג.

לא התחברתי לעיצוב של הכלי, אבל כאמור - עניין של טעם וזה גם לא באמת מעניין אותי.

הכלי הרגיש לי קצת פחות יציב בנסיעה מהMII2 (כנראה בגלל הבורד), ויותר הזכיר לי את הS1.

תגובת המצערת שלו היא הכי גרועה מבין האופציות שדגמתי: הוא מאוד אגרסיבי בנגיעה, וצריך להיות עדין מאוד איתה. אני סבור כי זה 'כלי למתקדמים' ברמת השליטה.

מנגנון הקיפול שלו היה הכי פחות נוח לשימוש - אבל אני עדיין מעדיף אותו על הS1 וMII2 כי הציר לא נמצא על השלדה אלא בכידון עצמו. בנוסף, ברגע שהכלי מקופל הוא 'מוקלק' הכי טוב מבין כל האופציות (הכידון מתחבר לקצה האחורי של השלדה, מה שבעצם גורר אי הפעלת מומנט על הציר המתקפל - בניגוד לשניים לעיל). אני לא מסביר כרגע איך הוא עובד כי זה לא נוח לתיאור, אולי אספק תמונות מאוחר יותר.

רמת הגימור הבסיסית עולה 5,500, המתקדמת יותר עולה 6,000 ומגיעה עם משטח קצת רחב יותר (עדיין צר מהבורד עץ של הMII2) וידיות כידון מתקפלות, ויש עוד גרסא יקרה עוד יותר שלא עניינה אותי.

הכלי לא זמין לרכישה במקום - כי הוא צריך להבנות (כאמור, נבנים בעבודת יד לפי הזמנה), שזה היה מבאס כי הגעתי מרחוק ולא התחשק לי לנסוע שוב לת"א בשביל העניין הזה...

עם זאת, בשורה התחתונה החלטתי שהAIR הכי מתאים לצרכים שלי: הוא המהיר ביותר, בנוי היטב, קל משקל ונוח לנשיאה, בנוי ומפותח בישראל שזה משהו שאני שמח לתמוך בו - והמחיר שלו טוב מהMII2 (שכאמור נתן נוקאאוט לS1).

רכשתי שעטנז בין הגרסאות (משטח רחב, ללא ידיות מתקפלות), אעדכן רשמים לאחר שאבצע כמה נסיעות.

טבלה השוואתית

[TABLE=width: 500, align: right]

[TR]

[TD]כלי[/TD]

[TD]S1[/TD]

[TD]MII2[/TD]

[TD]G3[/TD]

[TD]AIR[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]מהירות[/TD]

[TD]סבבה[/TD]

[TD]מהיר לאללה[/TD]

[TD]איטי[/TD]

[TD]מהיר לאללה וואכבר[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]יציבות[/TD]

[TD]סבבה[/TD]

[TD]סבבה ובניו[/TD]

[TD]בנימין נתניהו[/TD]

[TD]סבבה[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]מצערת[/TD]

[TD]הכי טובה[/TD]

[TD]סבבה[/TD]

[TD]סבבה[/TD]

[TD]אגרסיבית מדי[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]סוללה[/TD]

[TD]48V[/TD]

[TD]36V[/TD]

[TD]36V[/TD]

[TD]48V[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]מס' בלמים[/TD]

[TD]2[/TD]

[TD]2[/TD]

[TD]לא צריך בלמים[/TD]

[TD]1[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]בניה ב[/TD]

[TD]סין[/TD]

[TD]סין[/TD]

[TD]ישראל[/TD]

[TD]ישראל[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]מנגנון קיפול[/TD]

[TD]בשלדה[/TD]

[TD]בשלדה[/TD]

[TD]גשר מעל שלדה[/TD]

[TD]בכידון[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]משקל[/TD]

[TD]כבד[/TD]

[TD]קל[/TD]

[TD]בינוני[/TD]

[TD]הכי קל[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]מחיר[/TD]

[TD]~5000[/TD]

[TD]~6000[/TD]

[TD]~6500[/TD]

[TD]~5500[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

שורה תחתונה - מי מומלץ - ולמי:

S1 - לסולידים עם תקציב מוגבל: לא צריכים מהירות, כן רוצים כוח (עליות) וסוללה שמחזיקה זמן רב, לא נדרשים להרבה התנהלות ברכבת / רכב. כלי ממש טוב בתור תחבורה עירונית במקום צפוף. אמנם לא בדקתי אישית את הINOKIM אבל ללקוחות מהפרופיל הזה אני ממליץ לבדוק גם אותו.

G3 - לעוד יותר סולידים עם תקציב פחות מוגבל: הכלי הכי יציב בהפרש מהשאר, והכי איטי בהפרש מהשאר - וכאמור גם הכי יקר. אופציה טובה למי שחושש מנפילות ו/או מגדיר יציבות כפרמטר החשוב ביותר בשיקוליו בעת רכישה.

MII2 - מהיר, מעוצב, קל: אחלה כלי בסה"כ. מי שגר בסמוך לאחת החנויות שלהם - ייתכן ששווה לשלם עוד כמה שקלים בשביל לקבל כלי עם בית טוב בסמוך לבית שלך.

SCOOTAIR - הכי מהיר והכי קל, לרוכבים 'מתקדמים': החסרון המרכזי שלו מבחינתי היא תגובת המצערת, לי אין בעיה עם זה אבל זה משהו שחשוב לשים אליו לב בעיקר ובעיקר עבור אנשים שלא רגילים להתנייד ברכיבה / דו"ג. מלבד זה: בניה בישראל, בית טוב עם תודעת שירות גבוהה, הכי מהיר והכי קל, שלדה שבנויה במקשה אחת ומנגנון קיפול שלא מהווה עקב אכילס עבורה - אחלה אופציה, הבחירה שלי D:

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נפלת עליי משמיים. תודה רבה!

הייתי שולח בוואצפ, אבל אולי עוד אנשים ישכילו, אז אשאל פה.

מבין האופציות שלך (או לא),

אם הייתי נוסע בירידות, לא מאוד תלולות, אבל ירידות, על מה הייתי ממליץ ללכת?

הדרישות דומות לשלך: קודם כל ניידות (ברכבת), אחר כך מהירות ובטיחות (יציבות) ואז כל השאר (אמינות, נוחות ודברים אחרים).

נניח שתקציב לא מוגבל.

קאץ', עושה בערך 5 ק"מ בהלוך (לפעמים בחזור גם, כי אין טרמפ). בגלל המרחק שקלתי אופניים (?).

רק לציין שהירידות הן כקילומטר מתוך ה-5.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - לא אמרתי מפורשות אבל אציין למען הסר ספק: אם הדרישות שלך מאפשרות לך אופניים, תמיד תעדיף אופניים. כלי יותר יציב נוח ובטיחותי לנסיעה (בהפרש).

רכבת לאו דווקא פוסלת אופניים, אופניים מתקפלים ניתן לאחסן בקרון האחורי. זה פחות נוח לאפסון בעת נסיעה ולניוד בין רציפים וכו', אבל זה לא דיל ברייקר.

מה שפסל את האופניים עבורי זה עניין הטרמפים, אני לא אכניס אופניים מתקפלים לרכב של חבר שנותן לי טרמפ, יותר מדי התעסקות.

עכשיו, בהנחה שפלוני פסל אופניים (אין לי אינפוט בנוגע לאופניים):

אם הנסיעה שלך בירידה אני מניח שהיא גם עליה בחזור(?), אם מדובר בשיפוע רציני אז לא חושב שהייתי מתפשר על בלם קדמי (+להתאמן על שימוש נכון), ויש לשים לב שלכוח הכלי יש חשיבות כי כלי חלש לא יסחוב את העליה.

מהתיאור שלך, אני חושב שהAIR והS1 (/אינוקים) הן אופציות טובות, שכן מדובר בסוללה חזקה (48V) וכלים עם אפשרויות קונפיגורציה לבלמים לפי הרצון שלך.

הAIR יהיה מהיר וקל יותר, הS1 יהיה קצת יציב ופריינדלי יותר לרוכב חדש. יש לך את T RIDER בסמוך ל SCOOTAIR שמשווק את הS1, קח נסיעת מבחן על שני הדגמים ותעדכן מה חשבת.

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיקס, תודה רבה אור!

אעשה נסיעת מבחן עוד כמה שבועות ואעדכן.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה, כלי נהדר!

איציק בהחלט בחור טוב. עזר לי מאוד כשבחרתי את הכלי שלי. העובדה שאתה לא צריך להיות בקרון המצורעים ברכבת, זה נהדר...

אל תשכח לקפוץ אליו אחרי 100 קילומטר לטובת בדיקה וכיוונים. הוא גם ימליץ לך על זה. לגבי המצערת, לא הרגשתי את מה שאתה הרגשת, אבל אולי זה גם בגלל המשקל (אני שוקל כמה עשרות ק"ג יותר ממך).

בכל מקרה, אחרי חודשיים + של נסיעה על הכלי - שווה כל שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור הרגת אותי.

מג'ולייטה לקורקינט.

אני מקווה שרק מנסיבות משמחות ושיקולי צפיפות / חניות וכו'.

לגבי הסקירה, אין ספק שאתה אלוף (שלא לדבר על חוש ההומור. יציבות בנימין נתניהו..).

נראה שבחרת בבחירה הנכונה והמדוייקת עבורך. רכב בזהירות!

בהצלחה

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו אני כבר יכול לומר, להוציא בלת"מים מסתמן שבסוף השנה האזרחית אני אבצע רילוקיישן במסגרת העבודה לעמק הסיליקון - זה בשילוב מעבר המשרדים לחיפה גרם לי להחליט להיפרד מהג'ולייטה כעת, לא ראיתי טעם בלצבור עליה ק"מ רבים של נהיגה מנהלתית משעממת בפקקים בידיעה שאנחנו נפרד תוך מעט זמן.

אז מי שיהיה מעוניין בקורקינט באזור דצ', שימתין עם הרכישה... P:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו אני כבר יכול לומר, להוציא בלת"מים מסתמן שבסוף השנה האזרחית אני אבצע רילוקיישן במסגרת העבודה לעמק הסיליקון - זה בשילוב מעבר המשרדים לחיפה גרם לי להחליט להיפרד מהג'ולייטה כעת, לא ראיתי טעם בלצבור עליה ק"מ רבים של נהיגה מנהלתית משעממת בפקקים בידיעה שאנחנו נפרד תוך מעט זמן.

אז מי שיהיה מעוניין בקורקינט באזור דצ', שימתין עם הרכישה... P:

ללא ספק תחסר פה.

תעשה חיל!

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או את המזדה 6 עם הסמל של אלפא (ג'וליה קוואדריפגחידנכצעתגמדמכחעצכליו, או איך שהשיקוץ הזה נקרא).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי חצי שנה עם קורקינט 36v

אני ממליץ לקנות רק 48v

הכלים האלו(36 v) מתקשים בעליות

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו השקעה לרכישת קורקינט

ישראל ישראלי רוכש בזמן הזה 2 דירות

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰