Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם להישפט בעקבות דו"ח או לא?

Slow Sprinter
שימו לב! השרשור הזה בן 6992 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מקרה שהיה כך היה:

חבר שלי חזר הביתה לשבת והחליט להיפגש עם חבר'ה שהיו איתנו בקורס. הוא בדיוק מסיים את תקופת הנהג החדש.. הוא שילם את הרישיון המודפס אבל שכח לשים אותו בארנק.. מישהו מהחבר'ה בא לאסוף אותו ברכב והם נסעו לאשדוד לפגוש את השאר.

באשדוד התעייף הבחור שאסף את חבר שלי, וחבר שלי החליף אותו מאחורי ההגה.

במהלך הנסיעה באשדוד, בלילה, התבלבל חבר שלי בנתיבים משום מה (לטענתו מה שהלך שם לא היה ברור בכלל) ומצא את עצמו בנתיב הנגדי. למזלו לא היה שם אף אחד, וברגע שהוא קלט איפה הוא - חזר מיד לנתיב שלו, כאשר הוא חוצה שטח הפרדה לפי מה שהבנתי.

שוטר שקלט את זה עצר אותו.

השוטר שאל לפשר העניין, חבר שלי (דיסלקט (לא צוחק), עולה חדש) שהתקשה להגיד בדיוק את מה שהוא רוצה ניסה להסביר שהוא מצטער ושהתבלבל.

השוטר סלח לו על כך אך החליט לתת לו דו"ח עבור חוסר בשלט נהג חדש!

חבר שלי אמר לטענתו שהרכב לו שלו, ושהוא כבר לא נהג חדש, רישיון הפלסטיק עדיין בתוקף כך שהוא עם רישיון אך הרישיון החדש ללא ההגבלה נשאר בבית.

למרות זאת הוא קיבל את הדו"ח.

השאלה אם כדאי בכלל להישפט על זה? האם יש זיכוי לזכות? הרי בכל מקרה חשוב יותר להחליף נהג עייף משלט נהג חדש! גם אם ההגבלה עדיין חלה עליו! הבחור חייל, הדו"ח לא גדול אבל עדיין משמעותי.

בנוסף לכך, האם יכולים השופטים להפיל עליו את ההעשמות על נסיעה בנתיב נגדי וחציית שטח הפרדה/קו הפרדה רציף?

תודה רבה!

Live fast, die young - leave a better looking corpse

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך יכול להווצר מצב שרשיון הפלסטיק בתוקף , אבל הוא לא נהג חדש ?

אם הרשיון בתוקף - הוא נהג חדש

אם הרשיון לא בתוקף - הוא נסע בלי רשיון עליו

זה 150 שקל קנס לא ?

בחייאט , חלאס ... תשלמו

הוא יצא בזול

אז נכון שהוא החליף מישהו עייף

ונכון שהוא נסע "בטעות" בנתיב הנגדי

ונכון שהוא חזר ברגע שהוא שם לב

וגם שהוא נסע עם רשיון בתוקף אבל בלי נהג חדש

150 שח .. לכו לשלם . שבת שלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק על מה הוא נתן לך קנס

אם הוא נתן לך קנס על חוסר שלט "נהג חדש" וכבר שילמת על הרישיון החדש, אז אתה לא נהג חדש יותר ולכן יש אפשרות לבטל את הדו"ח.

אם הוא נתן לך דו"ח על זה שהייתי בלי רישיון זה סיפור אחר.

אגב אם היית עם הרישיון הקודם שלך ובו כתוב "נהג חדש" אז הוא לא בר תוקף כאשר אתה משלם על הרישיון החדש.

סיאט איביזה FR טורבו 2005 צהובה 8-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להשפט לא כדאי, אבל לערער על הדו"ח כדאי מאוד.

שהחבר יכתוב מכתב בעברית ברורה, ויסביר שעבר את תקופת הנהג החדש ועל כן הדו"ח איננו חוקי. אין צורך להכנס לכל הסיפור הארוך על הנתיבים המתבלבלים והרשיון שכן או לא היה בבית או בארנק. שיציין מתי נגמרה התקופה ומתי קיבל הדו"ח. אם יקבלו את הערעור - מצוין. אם לא, יש לברר מה ההשלכות של העבירה. אם מדובר רק בקנס - שווה לשלם אותו וזהו. אם זה גורר צעדי ענישה כלשהם, כדאי לבדוק עם עו"ד שמתמחה בתחבורה מה הסיכויים.

ללכת לבית משפט לתעבורה לבד, זה להעניש את עצמך פעמיים: גם תשרוף חצי יום וגם רוב הסיכויים שתורשע בסופו של דבר.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקנס על הנהג חדש הוא 250 ש"ח.

תאמר לחבר שלך שיערער על הדו"ח (במכתב, תוך 30 יום ממתן הדו"ח). באם המקרה היה כפי שתארת, אני לא חושב שזה יגיע למשפט, הם פשוט יבטלו את הדו"ח בשלב הערעור.

מקווה שעזרתי,

צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרו קודמיי,תשלח מכתב,לדעתי כדאי גם לעשות צילום של הרישיון החדש,וצילום הקבלה של התשלום,יותר סיכוי לדעתי שיבטלו ככה...

Fiat Tipo Media 1.4Ei 1994

Citroen Xsara 2001 1900 Diesel

Opel Corsa 2000 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית כל יש לאמת כי בתאריך שבו נרשם הדו"ח,

אכן לחברך היה רישיון ללא הגבלת נהג חדש

שנית כל באם זה נכון יש לרשום מכתב למפקד אגף התננועה שבמחוז

ובו להסביר כי אין כל הגבלת לנהג חדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6992 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...