Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעד מעניין לטייל בו באירופה

dorsht
שימו לב! השרשור הזה בן 2445 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן.

שנת הלימודים תכף מסתיימת ואני מתכנן איזו גיחה לאירופה.

ככל הנראה אסיים את הטיול שלי בפרנקפורט, בביקור בתערוכת הרכב, איזה שופינג קטן בזייל וקצת ספוטינג בשדה"ת.

אני מחפש יעד נוסף שאתחיל ממנו את הטיול, יעד שמתאים לאנשים צעירים (23-24) והדרישות הן:

1. יעד שיש אליו טיסה ישירה מהארץ.

2. יעד שיש בו מה לראות - או עם רכב או בתוך העיר. (רצוי שההשכרה תהיה זולה, לא מחפשים רכב מיוחד)

3. חובה שמאותו יעד תהיה טיסה לפרקנפורט.

4. עלויות נמוכות ככל הניתן, אין לנו תקציב מאוד גדול.

5. לא מחפשים מסיבות או דברים כאלו, כן מחפשים מקומות מעניינים - נופים, מוזיאוני רכב, טכנולוגיה, תעופה, אתרים מעניינים.

6. אוכל טוב זה בונוס.

אילו יעדים לא באים בחשבון: בעיקרון כל גרמניה (חלאס, כבר הייתי 3 פעמים ב-3 השנים האחרונות וזאת כנראה תהיה הפעם הרביעית), רומניה, הולנד, פריז, שוויץ, נורבגיה, שבדיה, דנמרק, בולגריה, הונגריה.

חשבתי לטוס לפולין ולראות את "הצד היפה", כי במשלחת כבר הייתי.

אופציה ראשונה: לטוס לוורשה, לא לשכור רכב ולטייל בעיר. השאלה אם יש שם מה לעשות במשך 4-5 ימים בתוך העיר בלי לצאת ממנה.

אופציה שניה: לטוס לקרקוב, לשכור רכב (סיפור לא זול במיוחד בפולין), לנסוע ללובלין, לטייל בקרקוב, לנסוע להרי הטטרה ועוד כמה יעדים מסביב. היתרון שמקרקוב יש טיסות לפרקנפורט במחירים מגוחכים.

חשבתי גם על ווינה, אבל אני לא יודע עד כמה היא מדברת לאנשים בגילנו, וגם ממה שאני שמעתי אוסטריה יקרה יחסית. הייתי ממשיך לטייל באיזור שגובל עם גרמניה, אבל הייתי מעדיף לגוון.

אופציה נוספת שהציעו לי היא פראג, וגם לגביה אני לא בטוח בנוגע לרלוונטיות.

חשבתי גם על לונדון, אבל לא יודע איך היא. יש טיסות בשעות ממש נוחות, לא צריך רכב, השאלה אם יש מה לראות ולעשות והאם המחיר סביר. החיסרון שטיסה מלונדון לפרקנפורט תהיה יקרה יחסית.

אשמח לשמוע הצעות/המלצות נוספות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 88
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חשבתי גם על ווינה, אבל אני לא יודע עד כמה היא מדברת לאנשים בגילנו, וגם ממה שאני שמעתי אוסטריה יקרה יחסית. הייתי ממשיך לטייל באיזור שגובל עם גרמניה, אבל הייתי מעדיף לגוון.

רצה המקרה והייתי בדיוק בוינה. זה מדהים כמה שהמקום הזה נטול ייחודיות, פשוט עיר בלתי אייקונית. אין שם שום דבר שלא היה באותה מידה יכול להיות במקום אחר בעולם. פיכס.

מדינות הבלקן, איטליה ושות׳ לא באות בחשבון? טכנית זה גם אירופה.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דנמרק. ראיתי שפסלת אותה על הסף, אבל אם זה לא כיון שביקרת בה באופן יסודי כדאי לחשב מסלול מחדש.

המדינה קצת מזכירה את הולנד - עבר של אימפריה עם הרבה מה לראות. ויותר סימפטית מהולנד.

קופנהגן עיר נחמדה מאד, הרבה מאד מה לראות, ברגל ובתח"צ. אח"כ שכירת רכב ונהיגה עד צפון יוטלנד.

יש טיסות זולות מהארץ עם NAX, יש טיסות לפרנקפורט מ-CPH ו-BLL.

עד כה שאני זוכר מלפני שנתיים - לא יקרה במיוחד.

אופציה שלא פסלת, ומאפשרת מה שאתה רוצה: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?545507-קפיצה-קטנה-לחו-quot-ל-5-לילות-4-ימים-ומיכל-סולר-אחד-בבלגיה. זה קצת משנה את התכניות: הטיסות לבריסל יחסית זולות ובקו פועלת JAF שהיא LCC, אם כי שעות הטיסה שלה הן ג'יפה אמיתית. התוכנית המצטיירת לי היא נחיתה בבריסל לפנות בוקר, כמה שעות שינה, סיור בעיר יומיים - שלושה (יש ריכוז מוזיאוני תחבורה - רכב, רכבות ותעופה בכיוון נמה"ת), ואז שכירת רכב, טיול בצפון המדינה (גנט וברוז' המדהימות) ובארדנים, ונהיגה לא ארוכה (2-3 שעות) לפרנקפורט. חזרה מבריסל אחרי נהיגה דומה. בדרך אפשר גם לעצור במאסטריכט שבמובלעת ההולנדית בין בלגיה לגרמניה, יש בה כמה אתרים ששוים השקעה של מספר שעות.

ד"א - בניגוד לחן, לא הייתי פוסל את אוסטריה. אני אהבתי את וינה ולא מצאתי אותה משעממת כלל, אבל אל תשכח שאני מהדור של הוריך. מצד שני, הבן הבכור שלי נסע לפני שנה עם החברה שלו לוינה, בילה בה 3 ימים, ואז שכר רכב לעוד 4 ימים ועשה כמה מאות ק"מ בסביבה, ונהנה מכל רגע. אבל לא זכור לי שהוא ציין משהו מהמוזיאונים שאתה מחפש.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דנמרק. ראיתי שפסלת אותה על הסף, אבל אם זה לא כיון שביקרת בה באופן יסודי כדאי לחשב מסלול מחדש.

המדינה קצת מזכירה את הולנד - עבר של אימפריה עם הרבה מה לראות. ויותר סימפטית מהולנד.

קופנהגן עיר נחמדה מאד, הרבה מאד מה לראות, ברגל ובתח"צ. אח"כ שכירת רכב ונהיגה עד צפון יוטלנד.

יש טיסות זולות מהארץ עם NAX, יש טיסות לפרנקפורט מ-CPH ו-BLL.

עד כה שאני זוכר מלפני שנתיים - לא יקרה במיוחד.

אופציה שלא פסלת, ומאפשרת מה שאתה רוצה: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?545507-קפיצה-קטנה-לחו-quot-ל-5-לילות-4-ימים-ומיכל-סולר-אחד-בבלגיה. זה קצת משנה את התכניות: הטיסות לבריסל יחסית זולות ובקו פועלת JAF שהיא LCC, אם כי שעות הטיסה שלה הן ג'יפה אמיתית. התוכנית המצטיירת לי היא נחיתה בבריסל לפנות בוקר, כמה שעות שינה, סיור בעיר יומיים - שלושה (יש ריכוז מוזיאוני תחבורה - רכב, רכבות ותעופה בכיוון נמה"ת), ואז שכירת רכב, טיול בצפון המדינה (גנט וברוז' המדהימות) ובארדנים, ונהיגה לא ארוכה (2-3 שעות) לפרנקפורט. חזרה מבריסל אחרי נהיגה דומה. בדרך אפשר גם לעצור במאסטריכט שבמובלעת ההולנדית בין בלגיה לגרמניה, יש בה כמה אתרים ששוים השקעה של מספר שעות.

ד"א - בניגוד לחן, לא הייתי פוסל את אוסטריה. אני אהבתי את וינה ולא מצאתי אותה משעממת כלל, אבל אל תשכח שאני מהדור של הוריך. מצד שני, הבן הבכור שלי נסע לפני שנה עם החברה שלו לוינה, בילה בה 3 ימים, ואז שכר רכב לעוד 4 ימים ועשה כמה מאות ק"מ בסביבה, ונהנה מכל רגע. אבל לא זכור לי שהוא ציין משהו מהמוזיאונים שאתה מחפש.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופציה נוטספת, שלא פסלת, היא בלגיה.

כאן התכנון מעט שונה: טיסה לבריסל, שהיה בעיר 2-3 ימים, ואז שכירת רכב, טיול בבלגיה (בצפון גנט וברוז' מדהימות, בדרום הארדנים). הטיסות לבריסל זולות, כולל פעילות של חברה מוזלת שם JAF שהיא הסניף הבלי של TUI fly. הבעיה בחברה זו היא הגעה בשעות לא נוחות (3-4 לפנות בוקר). בבריסל תמצא אשכול מוזיאונים בנושא רכב, רכבות ותעופה (אני ביקרתי רק במוזיאון הרכב כ-Filler בהמתנה לטיסה הביתה, היה מדהים ויכולתי להשאר בו עוד כמה שעות). בתכנון כזה, אפשר להוסיף גם ביקור במאסטריכט - השלוחה הדרום מזרחית של הולנד בין בלגיה לגרמניה, עם כמה אתרים מעניינים. הנסיעה לפרנקפורט קצרה (2-3 שעות מבריסל), כך שאין צורך בטיסה פנים אירופית ואין בעיה של שכירת רכב בין מדינתית.

לגבי וינה ואוסטריה - בניגוד לחן, ממש לא הייתי פוסל אותן. נעזוב אותי, אני זקן ממך בדור, אבל בני שמבוגר ממך בכ-3 שנים וביקר כבר בעשרות מדינות, נסע לפני כשנה עם חברתו לוינה, שהה בה 3 ימים ואז שכר רכב לעוד 4 ימים וטייל בסביבה הלא רחוקה. הזוג הצעיר נהנה מכל דקה, אם כי לא זכור לי שביקר במוזיאון טכנולוגיה או תחבורה כלשהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לגמרי עם חן לגבי וינה, לא נהנתי שם בכלל, אבל אולי זה קשור לעובדה שהגעתי אליה אחרי שבוע+ של נופים מרהיבים במערב המדינה וכבר "מיציתי" את הטיול.

בכל מקרה - כל הדרישות שלך יענו במערב אוסטריה - המון דברים מדהימים (פשוט עוצרי נשימה) לראות.

לא התרשמתי שיקר במיוחד באוסטריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ילדון, אתה מוזמן להצטרף אלינו לכל המסע. אנחנו יורדים ממינכן לזלצבורג, נעשה סיבוב לגרוסגלוקנר, לזלצקמרגוט וכמובן נבקר בעיר עצמה. משם חוזרים לפרנקפורט ומטיילים בה ובסביבה - הסברתי לך את המסלול שלנו.

לגבי אוסטריה - מדינה עם נופים מרהיבים. לא חסר מה לראות ולעשות בה.

וינה היא עיר אירופאית קלאסית. הרבה מאוד ארמונות וגנים יפים לראות. זה לאו דווקא מתאים לכולם - אנחנו נהננו לבלות בה 5 ימים.

אני אישית מאוד אוהב את זלצבורג. זו הפעם העשירית שלי בה ב-7 שנים. עיר עם קסם מיוחד משלה.

כל פעם כיף להתענג מחדש על הנופים של הזלצקמרגוט, או הכביש והנוף הגלוייתי שעוטף את הגרוסגלוקנר.

עריכה אחרונה על ידי RS

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבלגיה כבר הייתי במצטבר איזה 3-4 ימים, אז פחות רלוונטית.

דנמרק פחות דיברה אליי.

את האמת שאיטליה או מדינות הבלקן בהחלט יכולות לבוא בחשבון.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה זמן אתה מתכנן לטייל?

לונדון מאוד מעניינת, אבל בסופו של דבר תמיד יוצאת יקרה.

אם אתה מסיים בפרנקפורט אולי תרצה לטייל ברכב בבוואריה אם עדיין לא היית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו כמו 8-9 ימים, כאשר 3-4 ימים יוקדשו לפרקנפורט, אל תשכח שיום אחד יתבזבז בהעברות מהיעד שאהיה בו לפרנקפורט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר העלו את אוסטריה אז אני דווקא הייתי ממליץ על גראץ או על אינסברוק.

הטיסות לשניהם לא ישירות אלא דרך וינה (כ45 דקות מוינה), אבל למיטב זכרוני משני שדות התעופה שלהם ישנן טיסות לפרנקפורט (מגראץ בוודאות יש).

היתרון בגראץ או אינסברוק (בעיקר גראץ) שמדובר בערים סטודנטיאליות - משמע המון מקומות לצאת ולבלות בהם שמתאימים לגיל שלך. בנוסף לא חסר נופים להתפעל מהם, ולמיטב זכרוני יש גם איזה מוזיאון של מגנה (מי שמייצרת את ה G CLASS) מציע לך להיכנס לאתרים השונים ולקרוא על הערים הנ"ל.

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלגרד בירת סרביה. הייתי בתור ילד, כרגע אני כותב רק מניסיון של אחרים + יש לי שם משפחה.

הטוב - זולה, אוכל טעים, על פי השמועה יש חיי לילה טובים, בחורות יפות, נהר שבקיץ יש לאורכו חופים יפים מסודרים לציבור.

במרחק נסיעה קצר מהעיר יש טבע יפה, הרבה מים כמובן.

הרע - זאת מדינת מזרח אירופה קלאסית, הם לא עשו את הקפיצה כמו פולין, רומניה וכו' כי אין להם הרבה תיירות.

מנמל התעופה יש טיסות לכל אירופה ויותר.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר העלו את אוסטריה אז אני דווקא הייתי ממליץ על גראץ או על אינסברוק.

הטיסות לשניהם לא ישירות אלא דרך וינה (כ45 דקות מוינה), אבל למיטב זכרוני משני שדות התעופה שלהם ישנן טיסות לפרנקפורט (מגראץ בוודאות יש).

היתרון בגראץ או אינסברוק (בעיקר גראץ) שמדובר בערים סטודנטיאליות - משמע המון מקומות לצאת ולבלות בהם שמתאימים לגיל שלך. בנוסף לא חסר נופים להתפעל מהם, ולמיטב זכרוני יש גם איזה מוזיאון של מגנה (מי שמייצרת את ה G CLASS) מציע לך להיכנס לאתרים השונים ולקרוא על הערים הנ"ל.

לא עדיף לי לנחות במינכן, לשכור שם רכב ולטייל איפה שאמרת? ואז הרכב נשאר אצלי עד פרנקפורט, העלויות של הרכב בגרמניה יחסית נמוכות ואסתפק באיזו גולף או משהו בסגנון הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעיון לא רע. ממינכן לאינסברוק מדובר על נסיעה של כשעתיים (אולי קצת פחות אם תרביץ באוטובהאן הגרמני, באוסטריה מגבילים החארות :) ) עם נופים די מדהימים (אולי עכשיו קצת פחות כי אין שלג). אבל לגראץ זה כבר סיפור אחר, מדובר על משהו כמו 4 שעות מאינסברוק ו4 שעות ממינכן - לא נורא אבל לא שיא הכיף עם ההגבלת מהירות של האוסטרים והמצלמות שלהם.

אבל מצד שני, אינסברוק עיר מאוד מרשימה בעיקר בזכות הנופים (נמצאת מתחת לאלפים שמקיפים אותה) אבל אני לא יודע אם יש שם מה לעשות 5 ימים, גראץ בקטע הזה אטרקטיבית יותר ומתאימה עוד יותר לצעירים עם מגוון פאבים ומעדונים וחיי לילה רגועים \ מטורפים לפי בחירתך.

אני הייתי טס לגראץ, לוקח משם רכב (מברר אם המחיר אל מול גרמניה תחרותי, יתכן שתופתע, בעיקר אם תזמין דרך אופרן מהארץ - שעד כה הוכיחו את עצמם במחיר תחרותי יותר מאשר הזמנות ישירות מהרץ או יורופקאר במדינות עצמן), וממשיך לאינסברוק ומשם טס לפרנקפורט. לקחת רכב במינכן ואז משם לנסוע לגראץ ולחזור למינכן ואז פרנקפורט נראה לי כמו הרבה נסיעות שזה תענוג בכבישים הגרמניים אבל גם יכול להיות מתכון לבזבוז זמן בדרכים ולסכנת פקקים באוטובהאן (יכול לקרות ואז תתקע סתם לכמה שעות).

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אנהג פעם ראשונה בגרמניה ובאוסטריה, זאת תהיה הפעם השלישית בגרמניה עם רכב ופעם שניה באוסטריה עם רכב, גם החבר שטס איתי נהג כבר בגרמניה ובאוסטריה, הייתי מרוצה פעמיים מסיקסט אז כנראה שאזמין מהם שוב אם אלך על אוסטריה ופרנקפורט.

וכן, יצא לי להיתקע בפקק הזוי בדרך ממינכן לברלין עם רכב בשנה שעברה, סיוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...