Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דו"ח על אי מתן זכות קדימה להולך רגל, שגם היה רחוק וגם רכוב על הוברבורד

שימו לב! השרשור הזה בן 2409 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• אחראי פורום

שלום לבאי הפורום,

היום נסעתי בעיר בכיכר צפופה מאוד עם ראות בעייתית.

לקראת היציאה מהכיכר, זיהיתי הולכי רגל מהעבר השני של הכביש (כביש דו מסלולי ודו נתיבי) מתכוונים לעלות על אי התנועה הרחב, לכיוון הנתיב "שלי".

מפה ניתקתי מבט והתרכזתי בדרך שלי, כאמור מאוד צפוף שם.

שוטר שעומד שם דרך קבע כמעט, כ-70 מטר מהכיכר, עצר אותי. אמר שלא נתתי להם זכות קדימה ושהם כבר ירדו לנתיב שלי כשעברתי

ואז ציין שנסעו על הוברבורד, מה שיכול להסביר את המהירות שלהם, כשהספיקו לעבור מרחק לא קצר של שני נתיבים ואי תנועה רחב,

בזמן שאני עם רכב (בנסיעה איטית מאוד אמנם) עברתי כולה רבע כיכר.

בין בליל המילים והכתב האללה יוסטור של השוטר (שהיה באמת בסדר), קוראים במפורש "הולכי רגל" ו-"הוברבורד".

כמה טיפוסים שדעתם מקובלת עליי, טוענים שרוכב הוברבורד הוא לא הולך רגל.

בשורה התחתונה: במקום 500 ש"ח ו-4 נקודות, קיבלתי 250 בלי נקודות, בגלל רקורד זניח של עבירות ב-21 שנות רישיון.

אשתי היקרה קיבלה דו"ח הפרעה לתנועה ברכב שרשום על שמי בשנה שעברה וזה מנע ממני לקבל רק אזהרה, שכן העבירה שלפני זה היתה ב-2004.

איפה זה שם אותי?

האם יש עילה לביטול הדו"ח?

גם הטענה שהם אינם הולכי רגל, גם העובדה שכשאני ראיתי אותם, הם היו עדיין בחציית הנתיב השני בכלל -

זה גם נכתב תחת דברי הנהג בדו"ח.

אם יש עילה, האם מספיק בקשה אונליין או שזה מצריך משפט?

עם כל הכבוד לעקרונות שלי, יום עבודה יעלה לי הרבה יותר מ-250 ש"ח.

תודה רבה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רוכב אופניים/חשמליים חד משמעית מוגדר כמי שאינו הולך רגל. אדם הרוכב על גלגינוע (לעניות דעתי =הוברבורד), אינו רשאי לנסוע עליו על המדרכה או על מעבר חציה וחייב להוביל אותו ביד בזמן המעבר. (תקנה 122). בנוסף - חייב בקסדת מגן בעת הרכיבה. לדעתי, שווה לבקש ביטול בציון כל העובדות.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

תודה. קסדות בוודאות לא היו להם, אך זה לא העניין שכן הם אפילו לא עוכבו.

הכלי המטופש והמסוכן הזה חדש בארץ, השאלה אם להסתכן ו"לרכב" (...) על החוק שמפריד רוכבים על כלים שונים מהולכי רגל בהקשר של ההוברבורד.

בנוסף, האם כל בקשה יכולה להישלח אונליין, כלומר שאין הכרח במשפט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוברבורד אינו גלגינוע - מילה שפירושה קורקינט ממונע.

ההוברבורד הוא יצור חדש במקומותינו (כנראה על פני כל הכדור הכחול) ונראה כי טרם נקבע לו שם עברי.

יבואו המשפטנים שבינינו ויציגו את מעמדו ככלי תחבורה. האם דינו כדין אופניים חשמליים, רכינוע (סגוויי), גלגינוע (קורקינט חשמלי) או אחר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לבאי הפורום,

היום נסעתי בעיר בכיכר צפופה מאוד עם ראות בעייתית.

לקראת היציאה מהכיכר, זיהיתי הולכי רגל מהעבר השני של הכביש (כביש דו מסלולי ודו נתיבי) מתכוונים לעלות על אי התנועה הרחב, לכיוון הנתיב "שלי".

מפה ניתקתי מבט והתרכזתי בדרך שלי, כאמור מאוד צפוף שם.

שוטר שעומד שם דרך קבע כמעט, כ-70 מטר מהכיכר, עצר אותי. אמר שלא נתתי להם זכות קדימה ושהם כבר ירדו לנתיב שלי כשעברתי

ואז ציין שנסעו על הוברבורד, מה שיכול להסביר את המהירות שלהם, כשהספיקו לעבור מרחק לא קצר של שני נתיבים ואי תנועה רחב,

בזמן שאני עם רכב (בנסיעה איטית מאוד אמנם) עברתי כולה רבע כיכר.

בין בליל המילים והכתב האללה יוסטור של השוטר (שהיה באמת בסדר), קוראים במפורש "הולכי רגל" ו-"הוברבורד".

כמה טיפוסים שדעתם מקובלת עליי, טוענים שרוכב הוברבורד הוא לא הולך רגל.

בשורה התחתונה: במקום 500 ש"ח ו-4 נקודות, קיבלתי 250 בלי נקודות, בגלל רקורד זניח של עבירות ב-21 שנות רישיון.

אשתי היקרה קיבלה דו"ח הפרעה לתנועה ברכב שרשום על שמי בשנה שעברה וזה מנע ממני לקבל רק אזהרה, שכן העבירה שלפני זה היתה ב-2004.

איפה זה שם אותי?

האם יש עילה לביטול הדו"ח?

גם הטענה שהם אינם הולכי רגל, גם העובדה שכשאני ראיתי אותם, הם היו עדיין בחציית הנתיב השני בכלל -

זה גם נכתב תחת דברי הנהג בדו"ח.

אם יש עילה, האם מספיק בקשה אונליין או שזה מצריך משפט?

עם כל הכבוד לעקרונות שלי, יום עבודה יעלה לי הרבה יותר מ-250 ש"ח.

תודה רבה.

שווה עירעור בהחלט !! אפילו 100 שקל לא הייתי משלם על דוח כזה

:"מעברי חצייה ומדרכות נועדו להולכי הרגל ותו לא"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוברבורד אינו גלגינוע - מילה שפירושה קורקינט ממונע.

ההוברבורד הוא יצור חדש במקומותינו (כנראה על פני כל הכדור הכחול) ונראה כי טרם נקבע לו שם עברי.

יבואו המשפטנים שבינינו ויציגו את מעמדו ככלי תחבורה. האם דינו כדין אופניים חשמליים, רכינוע (סגוויי), גלגינוע (קורקינט חשמלי) או אחר.

'הוברבורד' הוא בסה"כ חיקוי סיני זול לסאגווי (רכינוע) שעושה שימוש במערכת שליטה מסוכנת יותר וחסרת יציבות. מבחינה תפעולית אין הבדל בינו לבין הסאגווי המקורי.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שהוברבורד הוא חיקוי לסאגווי עדין איננו הופך אותו לסאגווי מבחינת החוק.

בתקנות התעבורה יש הגדרה לכל כלי תחבורה שהחוק מתייחס אליו.

כאשר כלי מסויים אינו נכנס תחת אף הגדרה - אז החוק לא מתייחס אליו.

לעניינינו - נכון לעכשיו, לא ידוע לי על מניעה חוקית להשתמש בהוברבורד בזמן חציית כביש.

מאידך, ניתן להתפלפל הם זהו הולך רגל ומה החובות שלו והחובות שלך לגביו בהתאם לתקנות התעבורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההבדל בתפעול, במהירות ובמבנה המכני בין הוברבורד לרכינוע, שמבדיל ביניהם מבחינת החוק?

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שהוברבורד הוא חיקוי לסאגווי עדין איננו הופך אותו לסאגווי מבחינת החוק.

בתקנות התעבורה יש הגדרה לכל כלי תחבורה שהחוק מתייחס אליו.

כאשר כלי מסויים אינו נכנס תחת אף הגדרה - אז החוק לא מתייחס אליו.

למיטב ידיעתי, הוברבורד נכנס רשמית להגדרה של רכינוע.

אכן, תחילה לא ידעו כיצד להגדירו ולכן הוא הוגדר כ"צעצוע", אך כיום

הרשויות מתייחסות אליו כרכינוע והוא גם עונה לכלל הגדרות ה"רכינוע" בחוק.

---

עריכה: להלן הגדרת רכינוע בתקנות:

"רכינוע" – רכב מנועי בעל זוג גלגלים המחוברים בציר אחד המונע באמצעות מנוע חשמלי שנתקיימו בו כל אלה:

(1) רוחבו הכולל אינו עולה על 90 ס"מ;

(2) ההיגוי, העצירה והייצוב שלו נעשים באמצעות הטיית הגוף ומערכת ייצוב גירוסקופית חשמלית;

(3) הוא מיועד לנוסע אחד בלבד;

(4) מהירותו המרבית המתוכננת בידי היצרן אינה עולה על 13 קילומטר לשעה;

(5) משקלו העצמי אינו עולה על 60 ק"ג;

(6) משקלו הכולל המותר אינו עולה על 160 ק"ג;

(7) הוא קיבל אישור ממעבדה מוסמכת לכך שהוא עומד בדרישות טכניות המפורטות בנוהל העומד לעיון הציבור באגף הרכב שבמשרד התחבורה, בשעות העבודה הרגילות של המשרד ובאתר האינטרנט שלו, בענינים כמפורט להלן:

(א) יציבות;

(ב) נראות;

(ג) מניעת החלקה;

לכאורה, מהתקנות נראה שמותר לחצות את הכביש רכוב על הרכינוע, כך שהרוכב לא ביצע עבירה:

תנועת הרכינוע ובטיחותה

39טו. (א) לא ינהג אדם ברכינוע בכביש אלא לשם חצייתו או אם הכביש בתחום מושב או קיבוץ.

(ב) על אף האמור בתקנת משנה (א), מותר לנהוג ברכינוע בכביש שאינו בתחומי מושב או קיבוץ, אם התקיים אחד מאלה:

(1) אין לצד הכביש מדרכה;

(2) לא ניתן לנסוע על המדרכה מפאת מידותיה, מצבה או מכשולים המצויים עליה;

(3) לא ניתן בנסיעה ברכינוע לעלות על המדרכה או לרדת ממנה;

(ג) לא ינהג אדם ברכינוע במהירות העולה על 13 קילומטר לשעה.

אי לכך, אינני רואה מקום להגשת ערעור מטעם פותח השרשור.

עריכה אחרונה על ידי m1011409
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

תודה כולם על התשובות.

נראה שאני עשוי להכניס את עצמי לפינה של הגדרות לא ברורות.

אם עפ"י החוק מותר לחצות כביש עם הכלים האלו,

אז זה מצתמצם לגרסה שלי מול השוטר לגבי המרחק שהנערים

היו ממני כשראיתי אותם וזה מן הסתם יובהר רק במשפט,

מה שאני לא מתכוון לעשות עם אפס טולרנס שיש לי ביומיום.

חושב שהצעד הנכון הוא לשלם את הדוח וזהו, מה אתם חושבים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה כולם על התשובות.

נראה שאני עשוי להכניס את עצמי לפינה של הגדרות לא ברורות.

אם עפ"י החוק מותר לחצות כביש עם הכלים האלו,

אז זה מצתמצם לגרסה שלי מול השוטר לגבי המרחק שהנערים

היו ממני כשראיתי אותם וזה מן הסתם יובהר רק במשפט,

מה שאני לא מתכוון לעשות עם אפס טולרנס שיש לי ביומיום.

חושב שהצעד הנכון הוא לשלם את הדוח וזהו, מה אתם חושבים?

לא רק המרחק, אלא גם, ובעקר, מהירות התנועה. 13 קמ"ש המותרים בחוק (ויש לי תחושה, שכמו אופניים חשמליים, הסינים אינם מקפידים על ההגדרה או שהיבואנים משחררים את הרצועה) הם הרבה יותר ממהירותו של הולך רגל רגיל, אפילו של ספורטאי. לא משהו שנהג מן השורה יכול לצפות. יתרה מזאת, בגלל המהירות הזמן מהופעתו של הרוכב בשדה הראיה, או מיציאתו מעבר למכשול, קצר עד כדי קושי להבחין בו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי, הוברבורד נכנס רשמית להגדרה של רכינוע.

אכן, תחילה לא ידעו כיצד להגדירו ולכן הוא הוגדר כ"צעצוע", אך כיום

הרשויות מתייחסות אליו כרכינוע והוא גם עונה לכלל הגדרות ה"רכינוע" בחוק.

---

עריכה: להלן הגדרת רכינוע בתקנות:

לכאורה, מהתקנות נראה שמותר לחצות את הכביש רכוב על הרכינוע, כך שהרוכב לא ביצע עבירה:

אי לכך, אינני רואה מקום להגשת ערעור מטעם פותח השרשור.

גם אם הרוכב לא ביצע עבירה, עדיין איננו מוגדר כהולך רגל, ולכן אין לו זכות קדימה, כך שיש מקום לערעור

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2409 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...