Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן - סאנגיונג אקטיון ספורטס

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2436 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איתמר יצא לבחון את האקטיון ספורטס המחודש של סאנגיונג. משום מה הוא ממש הזכיר לו את אנקל ג'ק שלו - הדוד מאמריקה.

סאנגיונג-אקטיו&#15.jpgסאנגיונג-אקטיו&#15.jpgסאנגיונג-אקטיו&#15.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה כתיבה,

בתמחור הנוכחי, ספק אם ימכרו רכבים.

Sent from my E6853 using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה כתיבה, צחקתי בקול רם. "מאוד אנרלייבל..." :-)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתיבה נהדרת !

זה אוטו נחמד בהחלט, אבל לא בתמחור הזה לדעתי. המתחרים פשוט מבוססים יותר ממנו, וזה כבר מספיק לרוב קהל היעד.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה כתיבה, מאוד נהניתי לקרוא,

הערה אחת ברשות ושלא ניגרר (שוב) למלחמה על הנושא, בעוד שבאקטיון שלך קיבלתי את האקסיומה "הבולמים גמורים אז בשביל עפר המגן גחון פוגע בריצפה" .

ברכב חדש? נסיעה בשביל עפר גורמת לפגיעת גחון בריצפה?

נו, שוב ניגרר לשם...?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בד"כ הסלע הבולט באמצע דרך העפר, שלא שמת לב אליו כי בדיוק כתבת בוואטסאפ

Sent from my MicroTAC 9800X using Tapatalk

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה מבחן. אבל לא הבנתי. על מה דוד יעקב נוסע בימנו?

אם אגלה לך אאלץ להרוג אותך.

תודה רבה על הכתיבה, נהנתי לקרוא.

במחירים האלה לא שווה כבר להוסיף 20K ולרכוש איזו מפלצת אמריקאית חזקה, מרווחת, מפנקת ומאובזרת?

לומר לך שאתה לא צודק? אתה צודק. העיוות של שוק הרכב הישראלי מייצר לא מעט אבסורדים וזה אחד מהם. אין מחלוקת שהמחירים של הטנדרים ה"קומפקטיים" (היילקס, דימקס ושות') הם מחירים מונפצים ומנופחים ולא הגיוני שטנדרים full size כדוגמת F350 או סילברדו מתומחרים באותו המחיר או לא רחוק משם.

יחד עם זאת מדינת ישראל לא התברכה במרחבים כמו באמריקה ולא כל אחד יכול לשים F350 בחנייה, מה גם שהמפלצות האלה מצריכות רשיון C וצריכ(ח)ת דלק גבוהה בעשרות אחוזים. אני נוטה להאמין שהסיבה לדומיננטיות הטנדרים הקומפקטיים בשוק הרכב המקומי מקורה בשיקולים פרקטיים ולא ב"הכי הרבה פח לשקל".

הערה אחת ברשות ושלא ניגרר (שוב) למלחמה על הנושא, בעוד שבאקטיון שלך קיבלתי את האקסיומה "הבולמים גמורים אז בשביל עפר המגן גחון פוגע בריצפה" .

ברכב חדש? נסיעה בשביל עפר גורמת לפגיעת גחון בריצפה?

נו, שוב ניגרר לשם...?

אתה גורר לשם כי לא הבנת גם בפעם הקודמת.

בסיקור על הטנדר הפרטי שלי התכוונתי שמלבד מרווח הגחון המצומצם (שאצלי עמד על 15 ס"מ עלובים במצב סטטי :roll:) גם הקפיצים ובולמי הזעזועים היו עייפים, מה שגרם לנדנוד מכל מהמורה וצמצם משמעותית את מרווח הגחון הדינאמי.

באקטיון הנ"ל לא הייתה שום בעייה עם הקפיצים או בולמי הזעזועים ועדיין מגן הגחון חטף פה ושם מסתם אבנים תמימות ששכבו להן באמצע השביל, וזה עוד כשהיינו בלי מטען.

19 ס"מ זה פשוט לא מספיק, בטח לא ברכב שטח קשוח. מי שקונה טנדר המיועד לעבודת שטח לא רוצה שתהיה לו עבירות של טויוטה קורולה, ולא, קורולה של גרוטראלי או קורולה גירסת ליסינג לא נחשב.

אני יכול לספר שאחרי ההגבהה של הטנדר שלי מרווח הגחון זינק ל 24 ס"מ במצב סטטי, הקפיצים החדשים קשיחים משמעותית ואני לא זוכר מתי בפעם האחרונה שמעתי את הקחחחחחח הזה שלא כיף לשמוע.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לומר לך שאתה לא צודק? אתה צודק. העיוות של שוק הרכב הישראלי מייצר לא מעט אבסורדים וזה אחד מהם. אין מחלוקת שהמחירים של הטנדרים ה"קומפקטיים" (היילקס, דימקס ושות') הם מחירים מונפצים ומנופחים ולא הגיוני שטנדרים full size כדוגמת F350 או סילברדו מתומחרים באותו המחיר או לא רחוק משם.

יחד עם זאת מדינת ישראל לא התברכה במרחבים כמו באמריקה ולא כל אחד יכול לשים F350 בחנייה, מה גם שהמפלצות האלה מצריכות רשיון C וצריכ(ח)ת דלק גבוהה בעשרות אחוזים. אני נוטה להאמין שהסיבה לדומיננטיות הטנדרים הקומפקטיים בשוק הרכב המקומי מקורה בשיקולים פרקטיים ולא ב"הכי הרבה פח לשקל".

מצד שני תראה כמה ראמ'ים, סילברדו'ים ופורד'ים רואים על הכביש היום. פי כמה וכמה מלפני 3 שנים נניח.

זו קטגוריה שכן תופסת תאוצה וכן יותר ויותר נהגי טנדרים "קומפקטיים" מגלים את היתרונות של הגדולים יותר.

(Hell, אני לא צריך בכלל טנדר ואני מת למפלצת אמריקאית כזאת!).

לפיכך נראה היה שקטגוריית הקומפקטיים הייתה צריכה "לעשות התאמות" ולהוריד מחירים על מנת שיהיה הפרש משמעותי ביניהם לגדולים.

כשהמחירים כל כך קרובים אבל היתרונות לטובת הגדולים, אני באמת לא מצליח להבין את ההגיון בתמחור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה כתבה מצויינת של תומר הדר שמסביר על ענייני המיסוי ולמה זהו תור הזהב של הטנדרים הגדולים:

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3657009,00.html

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתיבה נהדרת!

אכן, הרכב הזה נמוך. רואים את זה עליו במציאות כשהוא חונה לייד פרייבטים... לא נסעתי בכזה כדי לומר מעבר.

לגבי הטנדרים הגדולים, שתי מילים - מוכר במס. טנדר קטן לא מוכר, רק מפלצת. עיוות טוטלי שעשו אנשים רעים ומנותקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2436 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...