Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגן מקרר פחות טוב אחרי הוספת גז - דייהטסו סיריון 2008

Chemi Shumacher
שימו לב! השרשור הזה בן 2466 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

יש לי בעיה ברכב שאני לא מצליח להסביר אותה. אקדים ואומר שחיפשתי שרשורים דומים ולא מצאתי.

יש לי דייהטסו סיריון 2008, מנוע 1.3 (מסוג M3 אני חושב) כבר שנתיים, וחוץ מטיפולים שנתיים מעולם לא היה איתו שום בעיה.

לפני שבוע בעליות של ירושלים, ביום חם מאוד, המזגן הפסיק לעבוד, ווכמה שניות אחרי זה שמעתי קול של פיצוץ מהמנוע ומסתבר שכל הנוזל במיכל של הנוזל קירור התחממו ממש, הפקק של המיכל של הנוזל קירור עף למעלה וכל הנוזל התאדה. יצאו מלא אדים מהאוטו, אבל הנורת אזהרה של המנוע לא נדלקה עדיין. עצרתי ישר בצד ולקחתי את האוטו למוסך כדי לבדוק את העניין. מסתבר שהקפיץ שסתם של הקירור (המכסה שמבריגים על הצינורות) היה שבור וכנראה נכנס דרכו אוויר, הבנתי שיכול להיות שזה מה שגרם להכל להתחמם. כמו כן בוצע בדיקת נזילות בלחץ, חוץ מכמה אטמים שהוחלפו הכל היה תקין. כמו"כ הוחלף טרמוסטט.

עכשיו לבעיה: המזגן באוטו עובד מעולה, מקפיא את החיים, אבל בימים חמים (30+ מעלות) הוא עובד חצי כח. ביקשתי על הדרך מהמוסכניק שיבדוק את זה. הוא ראה שכמות הגז באוטו היה חצי ממה שצריך (150ג במקום 300), אז הוא הוסיף גז ועל הדרך הכניס חומר אוטם שמונע בריחת גז. על הדרך הוא ניקה גם את המעבה ואת הרדיאטור.

כשבאתי לאסוף את האוטו אחרי הטיפול (בדיקת נזילות + טיפול במזגן), שמתי לב שהמזגן עובד הרבה פחות טוב. הוא עדיין קירר, אבל לא הקפיא. לפני הטיפול הקור היה מתחיל ישר, ועכשיו לוקח משהו כמו 10 שניות עד שאוויר קר מתחיל לצאת. האוויר יוצא בצורה זהה בעמידה ברמזור ובנסיעה. יש לפעמים תוך כדי נסיעה כמה שניות שבה יוצא אוויר פחות קר ואז הוא חוזר לעצמו. בכל מקרה חזרתי למחרת למוסך, הוא בדק לחץ יניקה שהיה תקין 20-40PSI, הוסיף שמן למדחס וכן בדק שכמות הגז בדיוק על 300, אבל אני עדיין מרגיש שהמזגן מקרר הרבה פחות טוב ולא מצליח להבין למה. בדקתי עם מדחום (תקעתי כמה ס"מ לתוך הונטה) ומצאתי שהטמפ' של המזגן ב2 הונטות המרכזיות הוא בין 9-11 מעלות (בערב), ובצדדים סביבות ה12 מעלות. כנראה שלפני כן הוא היה ב4-6 מעלות, למרות שלא בדקתי אז אני לא יכול לוודא.

אני מניח שזה גם רלוונטי - הזרימת אוויר במזגן לא השתנה (רק הטמפ'), וכן המאוורר פועל כשהמזגן דלוק. בעמידה עם מזגן דלוק המדחס מסתובב ומפסיק לסירוגין כל דקה שתיים, ואחרי בערך רבע שעה של הפעלת מזגן הוא נשאר דלוק לפרקי זמן יותר ארוכים.

הדברים היחידים שאני יכול לחשוב עליהם משיטוט באינטרנט זה שאולי אין איטום טוב ומתערבב אוויר חם באוויר של המזגן, או שאולי יש קשר לטרמוסטט שהוחלף. יש משהו בתהליך של בדיקת נזילות בלחץ והחלפת תרמוסטט שיכול להשפיע על זה ? יש למישהו מושג מה זה יכול להיות? זה ממש מתסכל.. תודה!

עריכה אחרונה על ידי Chemi Shumacher
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מנסה לבדוק את הפילטר מזגן , כמו כן לבצע שטיפה בלחץ סביר של מים על הרדיאטור הגדול , בחלקו התחתון , לאחר מכן בצע בדיקה שוב.

כשאתם מחפשים את המקומות המעניינים באמת!

👈 היסטוריה על המפה | :wave: פרוייקט טיגארט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מנסה לבדוק את הפילטר מזגן

פילטר מזגן ממילא לא משפיע בכלום על טמפרטורה. פותח השירשור ציין בפירוש שזרימת האויר לא השתנתה.

איזה בדיקה היית מעביר את הפילטר האומלל ומדוע?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הוא ידע כמה גז היה במערכת?

אני הייתי ממליץ על ביצוע ואקום במערכת+מילוי גז לפי משקל מדויק+שטיפת רדיאטור חיצוני של המזגן

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המזגניסט שקל את כמות הגז במערכת.

בכול רכב מהעשור האחרון וגם לפניו קיימת מדבקה המודבקת בתא המנוע עם כמות הגז הנדרשת למילוי וגם סוג הגז. בכול המקרה כמות שציין פותח האשכול 300 גרם היא נכונה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פילטר מזגן ממילא לא משפיע בכלום על טמפרטורה. פותח השירשור ציין בפירוש שזרימת האויר לא השתנתה.

גם אני חשבתי כמוך בעבר לגבי השפעת הפילטר על הטמפ'. לאחר הדיון שהתקיים לפני מספר שנים בפורום הטכני עם בעלי מקצוע הם גרמו לי לחשוב מחדש על הנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חשבתי כמוך בעבר לגבי השפעת הפילטר על הטמפ'. לאחר הדיון שהתקיים לפני מספר שנים בפורום הטכני עם בעלי מקצוע הם גרמו לי לחשוב מחדש על הנושא.

מה דובר שם?

אם זרימת האויר דרך המאייד נמוכה זה יכול להביא לירידת הטמפרטורה.

יש תסריט שבו פילטר סתום יביא לעליית טמפרטורת האויר?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פילטר מזגן ממילא לא משפיע בכלום על טמפרטורה.

אם זרימת האויר דרך המאייד נמוכה זה יכול להביא לירידת הטמפרטורה.

הצלחת לבלבל אותי. מצד אחד אתה כותב שפילטר מזגן לא משפיע בכולם על הטמפרטורה ומאידך גיסא אתה כותב שזרימת אוויר נמוכה דרך המאייד יכולה להביא לירידת הטמפ'.

אפשר לקבל הסבר להדיוטות?

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות״ש אמר בברור שאין ירידה בזרימת האויר. לכן פילטר המזגן לא משפיע בכלום על הטמפרטורה.

בכל אופן, אז איך כל המלל הזה קשור *לחוסר* הקירור של המזגן של פות״ש?

או שזו כבר לא מטרת הדיון?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פילטר מזגן סתום בהחלט משפיע על הטמפ' ואפילו במידה מרובה וזאת אני אומר מנסיון.

המזגן אצלי לא קירר וביקשתי במוסך שיבדקו גז. לאחר בדיקה התברר שפילטר המזגן היה סתום ולאחר שהוחלף בחדש המזגן פשוט מקפיא , בפחות מדקה האוטו שעמד בשמש הופך למקרר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות״ש אמר בברור שאין ירידה בזרימת האויר. לכן פילטר המזגן לא משפיע בכלום על הטמפרטורה.

בכל אופן, אז איך כל המלל הזה קשור *לחוסר* הקירור של המזגן של פות״ש?

כלומר אם המסנן סתום במידה חלקית הדבר ישפיע על טמפ' האוויר אשר נפלט מפתחי המיזוג ? אני שואל כי באמת הנושא הזה לא סגור אצלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלומר אם המסנן סתום במידה חלקית הדבר ישפיע על טמפ' האוויר אשר נפלט מפתחי המיזוג ? אני שואל כי באמת הנושא הזה לא סגור אצלי.

שב ברכב שלך,

שים מד טמפרטורה בפיתחי המזגן,

שחק עם עוצמת המפוח וחזור לדווח מה קיבלת.

בהבנה שלי, ככל שזרימת האויר מתגברת, טמפרטורת המאייד עולה ולכן גם האויר פחות קר. בנוסף גם מהירות האויר שעובר דרך המאייד עולה, לכן הוא מספיק להתקרר פחות.

לגבי הנקודה הראשונה, מתחת לרף מסויים של זרימת אויר, טמפרטורת המאייד תשאר פחות או יותר קבועה ושם ההשפעה תסתיים.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי את הדיון בנושא משנת 2007. מאז עברו הרבה מים בירדן ורק היום נזכרתי שאני לא סגור לגבי השפעת המסנן על הטמפ' של האוויר הנפלט מפתחי האיוורור.:roll:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?177611-%D7%9E%D7%A1%D7%A0%D7%9F-

%D7%90%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A8-%D7%9E%D7%96%D7%92%D7%9F-%D7%9E%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%91%D7%99%D7%A9%D7%99-%D7%9B%D7%A8%D7%99%D7%96%D7%9E%D7%94&highlight=%D7%9E%D7%A1%D7%A0%D7%9F

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

עכשיו לבעיה: המזגן באוטו עובד מעולה, מקפיא את החיים, אבל בימים חמים (30+ מעלות) הוא עובד חצי כח. ביקשתי על הדרך מהמוסכניק שיבדוק את זה. הוא ראה שכמות הגז באוטו היה חצי ממה שצריך (150ג במקום 300), אז הוא הוסיף גז ועל הדרך הכניס חומר אוטם שמונע בריחת גז. על הדרך הוא ניקה גם את המעבה ואת הרדיאטור.

אם כמות הגז הייתה 150 גרם במקום 300 גרם המזגן לא היה עובד מעולה בשום מצב.

אני בספק אם באמת המזגניסט הוסיף 150 גרם או שהוא הוסיף הרבה מעבר ל-300 גרם לכן הבעיה שאתה מתאר בהחלט עשוייה להיות קשורה לעודף גז.כמות הגז הנכונה 300 גרם פלוס/מינוס 30 גרם.

אבל אני עדיין מרגיש שהמזגן מקרר הרבה פחות טוב ולא מצליח להבין למה. בדקתי עם מדחום (תקעתי כמה ס"מ לתוך הונטה) ומצאתי שהטמפ' של המזגן ב2 הונטות המרכזיות הוא בין 9-11 מעלות (בערב), ובצדדים סביבות ה12 מעלות. כנראה שלפני כן הוא היה ב4-6 מעלות, למרות שלא בדקתי אז אני לא יכול לוודא.

הבדיקה צריכה להתבצע לפי מפרט הייצרן ולא כפי שכתבת.

הבדיקה צריכה להתבצע כאשר עניין הלחות היחסית נלקח בחשבון. מכיוון שאין ברשותך את המפרט של הייצרן ומד לחות מתאים בצע את הבדיקה בצורה הבאה.

1. תחנה את הרכב במקום מוצל. אל תבצע את הבדיקה בלילה כאשר הלחות מאוד גבוהה דבר שמשפיע על ביצועי המזגן.

2. תניע את הרכב ותן לו להגיע לטמפ' עבודה.

3. תפעיל את המזגן על מקסימום קור והפעל גם את הסירקולציה הפנימית.

4. הפעל את המפוח במהירות מקסימלית.

5. תעלה את סל"ד המנוע ל-1500 סיבובים לדקה בזמן הבדיקה למשך כ-5 דקות.

6. סגור את כול פתחי האיוורור חוץ מהפתח המרכזי ומדוד בו את הטמפ'.

מדוד את הטמפ' החיצונית והשווה את תוצאות המדידה לגרף הכללי המצורף.

ציר B =טמפ' חיצונית.

הטמפ' שצריכה להיות ביציאה מפתחי האיוורור היא בתחום - C בגרף המצורף.

untitled.JPG

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2466 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...