Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת רכב חדש בתוכנית ליסינג פרטי/פרטי תפעולי

zorg
שימו לב! השרשור הזה בן 2467 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, אני ואישתי (זוג צעיר ללא ילדים כרגע) מעוניינים לרכוש רכב. הכיוון שלנו הוא טויוטה יאריס או מאזדה 2.

אנחנו רוצים רכב קטן שיתאים לנו כרגע ועם ילד-2 בעתיד. חשוב לנו ללכת על מיני ולא סופר מיני מהסיבה איחסון ונסיעה בעליה (מחוץ לעיר).

אנחנו עם הון עצמי נמוך עבור הרכישה ובמקום לחסוך מס' שנים ולהגיע לסכום של רכישת רכב משומש משנת 2013-2014 (במקרה הטוב), חשבתי אולי ללכת על כיוון של רכב חדש במסלול פרטי/פרטי תפעולי. ההון העצמי הדרוש הינו 8900-10000 תלוי במסלול ותשלום חודשי למשך 30-36 בעלות של 1399-1600 תלוי ברכב ובמסלול. המחיר הנ"ל כולל ביטוח והחלפת צמיגים ו2 טיפולים חינם במקרה הצורך. רציתי לדעת מה דעכתם? האם מישהו נמצא כרגע בתכונית מסוג זה או שהיה בעבר? האם העניין משתלם ותחליף מצויין במקום הלוואה מהבנק או הלוואה חוץ בנקאית? מה קורה לאחר ה36 חודשים אם החלטתי לא לרכוש את הרכב ובמקום זה ללכת על תוכנית חדשה שוב ל36 חודשים, האם אצטרך להוסיף שוב מיקדמה? אשמח להערות והארות מניסיונכם האישי.

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ותבחרו במסלול הזה, מה ההון העצמי שיהיה לכם להערכתך עוד 3 שנים?

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הנוסעה הצפויה שלכם (כמה ק"מ בשנה?) אם אתם חוסכים לרכישת דירה, לרכוש רכב חדש (בהלוואה או בליסינג פרטי) נראה לי לא חכם כלכלית, כי זאת (בערך) הדרך היקרה (אבל אכן הנוחה ביותר) ביותר לאחזקת רכב.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעריך שבין 800- 1,000 ק"מ לחודש.

השאלה כמה אני מפסיד אם אני הולך בכיוון של ליסינג? מבחינת יתרנות, הביטוח חובה בפנים, רכב חדש למשך 3 שנים עם אחריות יצרן, ראש שקט מבחינת בלאי, אין צורך לחסוך/לקחת הלוואה - יכול לרכוש את הרכב כבר בקרוב

אשמח לשמוע גם על החסרונות שבדבר..

האם לאחר 3 שנים במידה וארצה לקחת רכב חדש באותו מסלול, אשלם שוב מקדמה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חכם במיוחד, אתה לא מספיק מבין בנושא.

אתה רוצה מכונית סופר מיני כי מאזדה 2 ויאריס הן מכוניות סופר מיני. מיני זה פיקטנו I10 וכו'.

אתה רוצה לקנות מכונית בכסף שאין לך עם הוצאות עתידיות שאתה לא יודע לגביהן כלום.

אתה רוצה לחסוך כסף לדירה ולקחת הלוואה לרכב מהניילון שני דברים די לא הגיוניים ביחד.

אתה לא לוקח בחשבון את זה שאתה תצטרך להזיר כמה עשרות אלפי שקלים בסוף התקופה של ה3 שנים.

אני לא אציע לך איך להתנהג כלכלית אבל הייתי חושב על פתרון אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב יחסית קטן, חסכוני, אמין ועם בגאז' נורמלי, שיספיק גם למשפחה עם 2 ילדים - הונדה ג'אז או טויוטה ספייס ורסו.

תחפשו יד שניה במצב שמור.

ליסינג זה ממון , בדיוק כמו שהלוואה בבנק זה ממון. לרכב יד 2 צריך לקחת פחות ממון, ירידת ערך יותר נמוכה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חכם במיוחד, אתה לא מספיק מבין בנושא.

אתה רוצה מכונית סופר מיני כי מאזדה 2 ויאריס הן מכוניות סופר מיני. מיני זה פיקטנו I10 וכו'. אוקיי התבלבלתי, כוונתי היא סופר מיני

אתה רוצה לקנות מכונית בכסף שאין לך עם הוצאות עתידיות שאתה לא יודע לגביהן כלום. המטרה שלי היא במקום לחסוך לרכב 3 שנים, להנות מרכב כבר עכשיו שהסכום ידוע לי מראש, בתוכנית הנ"ל שציינתי, חוץ מדלק הכל ידוע מראש

אתה רוצה לחסוך כסף לדירה ולקחת הלוואה לרכב מהניילון שני דברים די לא הגיוניים ביחד. לקחת הלוואה לרכב? זה לא מה שביקשתי, אנחנו חוסכים כסף כרגע והתיעדוף הוא בית, כדי לקחת משכנתא צריך הון עצמי לא נמוך, במקום להקטין את ההון העצמי לטובת רכב, אני שוקל את עניין הליסינג פרטי תפעולי שיתן לי מענה של מקדמה נמוכה ותשלומים קבועים כל חודש

אתה לא לוקח בחשבון את זה שאתה תצטרך להזיר כמה עשרות אלפי שקלים בסוף התקופה של ה3 שנים. מטרת הליסינג הפרטי תפעולי היא למזער את מחיר המקדמה AKA הון עצמי, בתנאי השכרה ומחיר קבועים מדיי חודש ורכב חדש.

אני לא אציע לך איך להתנהג כלכלית אבל הייתי חושב על פתרון אחר. אשמח לשמוע על פתרון אחר

.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלא אם כן אתה קונה את הבית בחודשים הקרובים, אתה מפסיד יותר הון עצמי ברכישת רכב חדש בליסינג פרטי מאשר ברכישת רכב יד שניה במזומן או בעזרת הלוואה.

אם קנית במזומן, את התשלום הרעיוני עבור הליסינג אתה יכול להעביר לחסכון. לאחר 3 שנים החזרת את הכסף שלקחת עבור רכישת הרכב + הגדלת את ההון העצמי.

אם לקחת הלוואה העקרון דומה.

בנוסף, רכישת רכב בליסינג פרטי מקטינה את ההכנסה הפנויה שלך בעיני הבנק, ההחזר החודשי שהבנק יאשר יהיה קטן יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2467 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...