Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התפרצות שמן ממכסה שסתומים - פונטו 75 שנת 97

niger21
שימו לב! השרשור הזה בן 6991 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כשקניתי את האוטו (לפני כ- 4 חודשים) עשיתי טיפול גדול שבו הוחלפו מחזירי שמן ואטם מכסה שסתומים.

לאחר הטיפול שמתי לב שיש נזילת שמן מכיוון מכסה השסתומים (ברמה של טפטופי שמן מתחת לאוטו לאחר כל נסיעה).

החזרתי את האוטו למוסך, שמו סיליקון אדום מסביב לכל האטם והידקו היטב את הברגים.

נזילת השמן ירדה בצורה משמעותית וכבר אין יותר טפטופים מתחת לאוטו, אבל אפשר עדיין להבחין במעט שמן ליד הברגים של מכסה השסתומים וגם אם מעבירים אצבע על נקודת החיבור לאחר נסיעה, מרגישים שם שמן.

אני חושב שבפונטו הנשם מנוע מחובר בצינור עבה לקופסה של הפילטר אויר (תקנו אותי אם האני טועה), אז פתחתי את הפילטר וגם שם גיליתי שמן שמגיע מכיוון הנשם.

שאלתי: מה הגורם ללחץ השמן הגבוה? האם יש דרך לעצור את הנזילה ממכסה השסתומים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחץ שמן גבוהה נובע מבלאי בצילינדרים ובבוכנות.

הלחץ מהקומפרסיה "בורח" לאגן השמן ויוצר לחץ שם.

באילו כמויות מדובר? גרמים, ליטרים?

אל תשכח שמדובר ברכב ישן יחסית (וגם איטלקי, ככה שאם הוא לא נוזל משהו לא בסדר :wink: )...

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשקניתי את האוטו (לפני כ- 4 חודשים) עשיתי טיפול גדול שבו הוחלפו מחזירי שמן ואטם מכסה שסתומים.

לאחר הטיפול שמתי לב שיש נזילת שמן מכיוון מכסה השסתומים (ברמה של טפטופי שמן מתחת לאוטו לאחר כל נסיעה).

החזרתי את האוטו למוסך, שמו סיליקון אדום מסביב לכל האטם והידקו היטב את הברגים.

נזילת השמן ירדה בצורה משמעותית וכבר אין יותר טפטופים מתחת לאוטו, אבל אפשר עדיין להבחין במעט שמן ליד הברגים של מכסה השסתומים וגם אם מעבירים אצבע על נקודת החיבור לאחר נסיעה, מרגישים שם שמן.

אני חושב שבפונטו הנשם מנוע מחובר בצינור עבה לקופסה של הפילטר אויר (תקנו אותי אם האני טועה), אז פתחתי את הפילטר וגם שם גיליתי שמן שמגיע מכיוון הנשם.

שאלתי: מה הגורם ללחץ השמן הגבוה? האם יש דרך לעצור את הנזילה ממכסה השסתומים?

בתור התחלה לוודא שהנשם תקין ולא סתום.

נשם סתום יעלה את הלחץ בעוקה ויגרום להזעות ואף לפריצת מחזירי שמן.

אני לא תומך בפתרון הסיליקון באטם, האם מדובר באטם מקורי ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

הסיליקון עלול ל"הרעיל" את סנסור החמצן (למבדה) , אלא אפ מרחו אותו רק בצד החיצוני.

ראה הודעה שלי:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=53652

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

הסיליקון עלול ל"הרעיל" את סנסור החמצן (למבדה) , אלא אפ מרחו אותו רק בצד החיצוני.

ראה הודעה שלי:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=53652

יהודה

תלוי.

יש סיליקונים (בעיקר האדום) שהם SENSOR SAFE.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שהנשם לא סתום, כי הוא ממש עבה (צריך משהו בגודל של אבן כדי לסתום אותו)

אני אפרק ואבדוק מחר בבוקר.

לגבי מקוריות האטם אני לא יודע אם הוא מקורי.

בנוסף קיים עוד צינור דק וקטן שמתחבר לנשם בנקודת החיבור שלו לפילטר אויר. הצינור הדק הזה מתחבר בצידו השני למצערת, יש טעם לבדוק גם את הצינור הזה? מה מטרתו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש פונטו 97, אבל 60 כ"ס.

היו לי נזילות שמן בדיוק כמו שהסברת.

אבל עשיתי תיקון ראש מנוע כי נפרץ לי מיים לתוך המנוע. והמכונאי אחרי תיקון מרח סיליקון אדום על האטם. ובכלל כל החיבורים שהוא פירק שדרכם נוזל משהו הוא מרח סיליקון. מאז אין שום נזילות.

והמנוע נראה כמו חדש (לאחר שהוא עשה ספריי כמובן על המנוע).

אם אתה צריך עוד משהו לדעת לגבי פונטו שלי שלח לי מייל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הנושא כבר עלה מחדש,

אז אני אעדכן:

בדקתי את הנשם, הוא לא סתום. את הצינור הקטן לא בדקתי (אם מישהו יכול להגיד לי מה הוא עושה...)

בכל אופן על הדרך ניקיתי את כל האזור (קופסת הפילטר, וכל העיגול שמסביב לבית המצערת) שהיה בו שמן.

אם אכן יש בריחת קומפרסיה לכיוון אגן השמן (מה שרוב הסיכויים קורה), מה אפשר לעשות? האופציה היחידה היא שיפוץ ראש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6991 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...