Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פילטר K&N ללאון FR

שימו לב! השרשור הזה בן 2262 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה רציני?

בלמים

מערכות יניקה

מערכות פליטה

משאבות דלק

מתלים

אינטרקולרים

פורקי לחץ

אפילו יש קיטים שלמים של טורבו שהם פלאג אנד פליי

ויש עוד מלא.

לדוגמא המותגים APR או CTS TURBO לצורך הדוגמא, רוב החלקים שלהם הם פלאג אנד פליי. זוהי המטרה של יצרני השיפורים, שכל שיפור יתאים ב-100% לאותו דגם מסויים של רכב, שיפור שלא יצריך שינויים אחרים או קומבינות למיניהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתה רציני?

בלמים

מערכות יניקה

מערכות פליטה

משאבות דלק

מתלים

אינטרקולרים

פורקי לחץ

אפילו יש קיטים שלמים של טורבו שהם פלאג אנד פליי

ויש עוד מלא.

לדוגמא המותגים APR או CTS TURBO לצורך הדוגמא, רוב החלקים שלהם הם פלאג אנד פליי. זוהי המטרה של יצרני השיפורים, שכל שיפור יתאים ב-100% לאותו דגם מסויים של רכב, שיפור שלא יצריך שינויים אחרים או קומבינות למיניהם.

אתה רציני? אני מדבר על חלק פשוט שהוא פלאג אנד פליי, כמו הפילטר K&N. לא דיברתי איתך עכשיו להחליף טורבו. ורוב הדברים שציינת יגרמו לך לעשות מיפוי מחדש של תוכנת הרכב, אז זה לא כ"כ פלאג אנד פליי. אתה גם לא יכול להשוות החלפת בלמים\אינטרקולר להחלפה פשוטה של פילטר

לא בא להתווכח איתך - אני פשוט מנסה להבין איך הפילטר של K&N נותן שיפור שהוא מורגש בעלות כ"כ זולה, נותן מרווח טיפולים עצום (50K מייל או יותר אפילו) והוא פשוט פלאג&פליי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה אתה לא מבין שרק מנסה לשחק אותה ראש גדול אבל בתכלס אין לך מושג. וכן אני אומר את זה לפי התשובות שלך.

כל החלקים שרשמתי, כל עוד אתה קונה אותם בשביל רכב ספציפי שיש לך, לצורך הדוגמא ניקח GOLF GTI MK7, אז הכל פה פלאג אנד פליי.

חוץ מהטורבו שום חלק פה לא מחייב מיפוי מחדש. ואתה יודע מה? גם אם הוא דורש מיפוי מחדש, זה לא אומר שהוא לא פלאג אנד פליי. וזה שיש חלק שהוא לא ניתן להרכבה עצמית ומחייב בעל מקצוע, זה לא אומר שהוא לא פלאג אנד פליי. היום בשוק השיפורים כמעט כל שיפור שקיים אז הוא מותאם בדיוק לסוג רכב מסוים ולסוג דגם/מנוע מסוימים. אין קומבינות.

הפילטר חלק פשוט ופלאג אנד פליי כמו שאתה אומר נכון? אז יש אנשים שלא יודעים להחליף לבד אפילו את הפילטר אוויר הזה שאתה מדבר עליו פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה אתה לא מבין שרק מנסה לשחק אותה ראש גדול אבל בתכלס אין לך מושג. וכן אני אומר את זה לפי התשובות שלך.

כל החלקים שרשמתי, כל עוד אתה קונה אותם בשביל רכב ספציפי שיש לך, לצורך הדוגמא ניקח GOLF GTI MK7, אז הכל פה פלאג אנד פליי.

חוץ מהטורבו שום חלק פה לא מחייב מיפוי מחדש. ואתה יודע מה? גם אם הוא דורש מיפוי מחדש, זה לא אומר שהוא לא פלאג אנד פליי. וזה שיש חלק שהוא לא ניתן להרכבה עצמית ומחייב בעל מקצוע, זה לא אומר שהוא לא פלאג אנד פליי. היום בשוק השיפורים כמעט כל שיפור שקיים אז הוא מותאם בדיוק לסוג רכב מסוים ולסוג דגם/מנוע מסוימים. אין קומבינות.

הפילטר חלק פשוט ופלאג אנד פליי כמו שאתה אומר נכון? אז יש אנשים שלא יודעים להחליף לבד אפילו את הפילטר אוויר הזה שאתה מדבר עליו פה.

רד מהעץ, אני לא מנסה להיות ראש גדול

אני מדבר איתך על רמת ההתקנה של הפילטר. אל תכניס חלקים אחרים שמצריכים מיפוי\ליפט\ידע בפירוק והרכבת רכיבים. שאלתי למה שהיצרן לא ישים את החלק הפשוט הזה אם הוא כ"כ מועיל ונותן מרווח טיפולים ענק. וגם שאלתי איך בדיוק החלק הזה יותר טוב מהחלק הרגיל.

ואל תשווה תפוזים לתפוחים. זה שאתה יכול לשדרג אינטרקולר זה טוב ויפה, אבל מה תהיה העלות? פה אתה מדבר על 200 ש"ח על פילטר פשוט שנותן שיפור לפי מה שאומרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד לשאר שיפורי האפטרמקט הפילטר עצמו לא יתן שיפור שתרגיש, בטח לא כמו החלפת טורבו\בלמים\מערכות פליטה וכו'.

תיגש לרשת תקרא קצת על הפילטרים שלהם, תראה סרטונים ותתרשם בעצמך, יש כל כך הרבה חוות דעת עליהם, חלק מצהירים על שיפור משמעותי, חלק טוענים שלא מרגישים כלום ויש אפילו סרטונים שמדווחים על ירידה בביצועים.

כמו שכתבתי לך היצרן מכוון בדרך כלל לתחזוקה זולה וקלה של רכב, הפילטר הזה מצריך ידע וזמן רק בניקוי ושימון שלו, זה תהליך שיכול לקחת כמה שעות, ניקוי שטיפה ייבוש ושימון.

צריך להחזיק חומרים יעודיים של K&N שגם עולים כסף, פילטר נייר רגיל הוא לא משהו לא טוב, פשוט הוא זול יותר,נותן תמורה טובה וההחלפה שלו לוקחת 10 דקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל החלפה של פילטר אינבוקס כזה לוקח פחות מ 10 דק', 2-3 ברגים ותופסנים שיצאו החוצה מסביב לבית הפילטר, הוצאתי את הנייר ושמתי את K&N סגרתי ושם זה נגמר, ההבדל אצלי הוא בסל"ד גבוה בעיקר מורגש שיש יותר אוויר למנוע והוא לא נחנק (בעיקר בהילוך הראשון, בד"כ נחנק סביב ה 45 קמ"ש), כמובן שאם היו עוד תוספות מסביב אז השיפור היה מורגש יותר, אבל כאן זה עושה את העבודה שלו.

פילטר נייר רגיל שמחליפים במוסך יעלה באיזור ה 80-100 ש"ח בד"כ, כל 10-15 אלף שמחליפים לטווח ארוך יעלה יותר מאשר להחליף פילטר K&N בודד גם אם תקנה אותו עם הערכת שימון, שכן היא מחזיקה להמון זמן.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^אצלי הוא נחנק ב60ק"מש על ראשון(ניסיתי פעמיים, לא מנסה יותר חחח)

בכל אופן יש פה את אלון עם לאון 1.4 עם המנוע הקודם שדיווח על ירידת ביצועים ושהאוטו לא סוחב, אצלי דווקא האוטו מרגיש הרבה יותר נמרץ, מטפס בכיף בסלד, יותר קל מאשר עם הנייר המקורי(מבחינתי כך מגיב טוב יותר לגז) צריכת דלק נשארה נחמדה לפי הלחיצה.

ערכה של פילטה+חומר ניקוי+שמן עלה לי 360 שקל, בזמן שהרכב באחריות צ'מפיון יגנוב לי את אותו הסכום בשנתיים האלה על הפילטרים.

מעניין אם אני אגיד להם לא להחליף לי פילטר הם יעשו פרצופים וחפירות על האחריות :\

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2262 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...