Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנת מוביליי בטיגואן 2017

Shakkalakka
שימו לב! השרשור הזה בן 2477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

באופן מפתיע למדי (עבורי לפחות), דגמי פולקסווגן טיגואן 2017 אינם מגיעים עם מערכות זיהוי והתראה לסטייה מנתיב.

עם זאת, בעת ההזמנה ניתן כיום לבקש התקנה מקומית של מערכת מוביליי בעת הגעתו לארץ בעלות נמוכה יחסית של 500 ש"ח.

היתרון בהתקנת מוביליי היא כפולה:

1. היא אכן מספקת רמת בטיחות גבוהה יותר

2. היא נותנת הנחה (לא גבוהה) בביטוח חובה (שיצריך ככל הנראה אחזקה של כ- 3 שנים לפחות כדי להחזיר את ההשקעה הכלכלית)

שאלתי היא כזו -

כמה מורכבת התקנה של מערכת מוביליי כזו? האם יש סיכוי שייגרם יותר נזק מתועלת בעת ההתקנה?

האם שילוב של מוביליי עם יתר מערכות הבטיחות האקטיביות/פסיביות הקיימות כבר בטיגואן יכולות לפגוע אחת בשנייה (או בחוויית הנהיגה באופן כללי)?

וכנגזרת מכל אלו, האם הייתם ממליצים להתקין את המערכת ברכב חדש?

תודה לעונים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפירוש לא,

תישאר עם המערכות המקוריות - המוביילאי לא רק שהוא לא מתאים לרכב ב100% כמו מערכת מקורית, לא רק שהוא מותקן בחפלפיות ע"י מתקינים ישראלים שגם מבצעים את ההתקנה לא נכון אלא יכולים לייצר נזק לפלסטיקה של הרכב.

אם אתה יכול לוותר על ההתקנות האלה וותר.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד שיש רכב אחד שהיבואן מוכן לותר בו על השטות הזו אתה רוצה בכוח?

:roll::nono:

בלי להיכנס לדיון על התועלת הבטיחותית (לדעתי היא לא קיימת, וזו רק אשליה), פאנלים שנפתחו ע"י מתקין מקומי לעולם לא יחזרו להיות כמו שהיו, וזה נכון לכל התקנה מקומית, לא רק למובילאיי, וההמלצה החמה הינה לותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שפחות התקנות בארץ. שהזמנתי רכב חדש אמרתי בפירוש בלי שום התקנה אחרי היצרן וככה הרכב הגיע. איך אנשים מסכימים להתקין מובילאיי או קודנית, אני לא יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל לקנות כיום רכב במחיר כזה בלי מערכות בטיחות אקטיביות זה חוסר אחריות.

אם כבר מישהו עושה זאת, אז לעזאזל עם הפלסטיקה ברכב ושיהיו איזה התרעה או שתיים מיותרות בכל נסיעה (ולרוב על זה מדובר), רק בשביל הסיכוי הקלוש שזה יציל לו ולמשפחתו את החיים.

אם אתה רווק והולך להשאר ככה לאורך חיי הרכב, מילא. אם הילדים כבר גדלו ואתה כבר מסיע רק את עצמך ובת וזוגתך המזדקנת אז סבבה, אני לא מצליח להבין איך בעלי משפחות מוכנים להתפשר ולא לקנות את הרכב הכי בטיחותי שהתקציב שלהם מאפשר.

כבר עשית את זה? תתקין את הצפצפה שנקראת מובילאיי. שריטה ברגל של הילד שלך שווה הרבה יותר מכל מה שאתה עלול להפסיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת ? המערכות הללו פועלות לסרוגין ולא פעם בלי סיבה אמיתית. בכלל כל מערכת שמתערבת באופן אקטיבי בנהיגה בלי לעשות זאת באופן מושלם וחף מטעויות היא לטעמי לפחות מיותרת, שלא לומר מסוכנת ואין נכון להיום מערכות מושלמות. דווקא מבחינה זו מערכת שרק מתריעה ולא מתערבת, מסוגה של המובילאיי, עדיפה. ענין ההתקנה אולי בעייתי, לא באמת מצוי בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו שביטחתי את הרכב אמרתי בפרוש שיש לי מערכת סטיית נתיב, בלימה אוטונומית וזאת על מנת לקבל הנחה בביטוח והנציג אמר שזה לא מפחית הביטוח. כדאי לבדוק את הסיפור הזה כי אצלי אין הנחה.

Sent from my SM-N915F using Tapatalk

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר מישהו עושה זאת, אז לעזאזל עם הפלסטיקה ברכב ושיהיו איזה התרעה או שתיים מיותרות בכל נסיעה (ולרוב על זה מדובר), רק בשביל הסיכוי הקלוש שזה יציל לו ולמשפחתו את החיים.

אם אתה רווק והולך להשאר ככה לאורך חיי הרכב, מילא. אם הילדים כבר גדלו ואתה כבר מסיע רק את עצמך ובת וזוגתך המזדקנת אז סבבה, אני לא מצליח להבין איך בעלי משפחות מוכנים להתפשר ולא לקנות את הרכב הכי בטיחותי שהתקציב שלהם מאפשר.

כבר עשית את זה? תתקין את הצפצפה שנקראת מובילאיי. שריטה ברגל של הילד שלך שווה הרבה יותר מכל מה שאתה עלול להפסיד.

Best in class 2016

https://www.euroncap.com/en/ratings-rewards/best-in-class-cars/2016/

קרדיט ל- misterb על התמונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.euroncap.com/en/results/vw/tiguan/24845

תקרא טוב את המפרט של הרכב שנבחן. הרכב שמוכרים פה לא רלוונטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות מבחינתי הפרמטר הרביעי הוא בונוס. מה שבאמת מציל חיים זה המבחן ריסוק, ושם אין הבדל בין הרכב הנבחן לזה שנמכר.

אני אשתמש בטרמינולוגיה שלך, חוסר אחריות. מבחינתי חוסר אחריות זה להיות נהג שצריך מערכת שתתריע לו שהוא סוטה מנתיבו.

אם הנהג הוא נהג נורמטיבי, אז הוא רק צריך לייחל שלא יכנסו בו, וכאן זה רק מערכות בטיחות פסיביות ובזה הטיגואן הוא הטוב בקבוצתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אנסח מעט שונה את רוח דבריך, בעיניך לומר "לי זה לא יקרה", אני נהג נורמטיבי, אני לעולם לא אסטה מהנתיב - זאת אחריות.

ולומר - גם אני בן אדם, ולמרות שאני מאוד זהיר, נהג מצוין ובעל כוחות על, גם לי זה יכול לקרות - זה חוסר אחריות?

דרך אגב, כנראה שבקטגוריה הזו ה-Q2 עדיפה מבחינת בטיחות איפה שזה באמת חשוב, אבל לא פסלתי את רכישת הטיגואן. הביקורת שלי היתה בעיקר כלפי קוטלי המובילאיי, הטוענים שהיא מיותרת. יתכן שבקטגוריה הזו, במחיר הזה, לרכב הזה השילוב הכי בטיחותי זה הטיגואן עם תוספת מובילאיי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ה- Q2 צודק אבל היא בקבוצת רכבים אחרת ולפחות בארץ, במחיר זהה לטיגואן, משמע 165k, יש פשרה מוטורית.

באחד מרכבי העבודה, סובארו פורסטר, מותקן מובילאיי מהגרסאות האחרונות. אני לא סומך עליו לחלוטין, לאו דווקא בגלל המכשיר עצמו, שגם לו לא חסר פאולים, אלא בעיקר בגלל הסימון פסי הפרדה הקלוקל בכבישים.

אני לא נגד מובילאיי וכל מערכת בטיחות שלא מטעה אז היא מבורכת אבל לכתוב לפותח השרשור שרכש את אחד הרכבים הבטוחים בכבישנו ״

לקנות כיום רכב במחיר כזה בלי מערכות בטיחות אקטיביות זה חוסר אחריות״, רק בגלל שאין מערכת התראה לסטיה מנתיב, זאת הגזמה שלא במקומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירון של ה-Q2 ושל הטיגואן זהה.

אני מקבל ומסכים שספיציפית כלפי הטיגואן המשפט מוגזם, הוא יותר אמירה כללית כביקורת על שיקולי הדעת של רוב הרוכשים.

אתה גם בהחלט צודק שאסור לסמוך על המובילאיי. עם זאת, לדעתי חובה להתקינו במידה ואין מערכת מובנית ברכב. אין פה סתירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

באופן מפתיע למדי (עבורי לפחות), דגמי פולקסווגן טיגואן 2017 אינם מגיעים עם מערכות זיהוי והתראה לסטייה מנתיב.

עם זאת, בעת ההזמנה ניתן כיום לבקש התקנה מקומית של מערכת מוביליי בעת הגעתו לארץ בעלות נמוכה יחסית של 500 ש"ח.

היתרון בהתקנת מוביליי היא כפולה:

1. היא אכן מספקת רמת בטיחות גבוהה יותר במידה והותקנה כהלכה - קצת נדיר בארצנו...התקנות לא מקצועיות יכולות גם יכולות לגרום לנזקים

2. היא נותנת הנחה (לא גבוהה) בביטוח חובה (שיצריך ככל הנראה אחזקה של כ- 3 שנים לפחות כדי להחזיר את ההשקעה הכלכלית) מה עלות ההנחה, אם תוכל לפרט בבקשה ?

שאלתי היא כזו -

כמה מורכבת התקנה של מערכת מוביליי כזו? האם יש סיכוי שייגרם יותר נזק מתועלת בעת ההתקנה?

האם שילוב של מוביליי עם יתר מערכות הבטיחות האקטיביות/פסיביות הקיימות כבר בטיגואן יכולות לפגוע אחת בשנייה (או בחוויית הנהיגה באופן כללי)?

וכנגזרת מכל אלו, האם הייתם ממליצים להתקין את המערכת ברכב חדש?

תודה לעונים!

הערות מודגשות.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

למען הסר ספק, טרם קניתי את הרכב.

בנוגע להנחה:

למיטב הבנתי, מדובר על הנחה שמשתנה בין חברות הביטוח. בכל אופן, היא סובבת סביב 100-200 ש"ח הנחה בביטוח החובה.

כמו כן, ייתכן וניתנת הנחה קצת יותר משמעותית גם בחידוש רישיון רכב. (http://www.themarker.com/dynamo/1.3944853)

חשוב להבהיר - בטיגואן אין מערכת זיהוי סטייה מנתיב, אך מאידך יש בה מערכות אקטיביות אחרות כמו מערכת בלימה אוטומטית, שמירת מרחק וכו'.

בכל אופן, המסקנה ממה שנאמר פה היא שיש סיכון בצורה בה תותקן המובילאיי, ובאותה מידה סיכון פוטנציאלי באם היא לא תותקן (למעשה שקול לכל רכב על הכביש ללא המערכת שמנסה לעבור בין נתיבים).

עם זאת, לא ברור לי עדיין האם יכולות להיות בעיות פוטנציאליות בין החיישנים המקוריים לחיישנים של מובילאיי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...