Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחיר למשתכן (או למסתכן?) - מוכרים דירות שלא קיבלו אישור בניה

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 1174 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

ואתה באמת משווה שימושיות ואיכות חיים של דירת 70 מ"ר בבנין עם עוד 20 דירות לבית פרטי 70 מ"ר בנוי על רבע דונם?

אם מישהו היה אומר שמנוע 2.0 עם קרבורטור זה כמו מנוע 2.0 עם טורבו והזרקה רב נקודתית היית דופק לו התראה :)

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהרבה מגדלים היום הדירה באה עם קומת מחסנים ולכן ההשוואה לגיטימית.

במידה ולא, אז כן, יש הבדל, אבל הוא לא תהומי, אתה לא רואה אצל אנשים בחצר חצי בית, מקסימום מחסן כתר ובטח ובטח לא משכנים את הילדים במלונה בחצר, אז גרים וגדלים 3 ילדים באותו חדר...מה קרה?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר למתבכיין?

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ולא, אז כן, יש הבדל, אבל הוא לא תהומי, אתה לא רואה אצל אנשים בחצר חצי בית, מקסימום מחסן כתר ובטח ובטח לא משכנים את הילדים במלונה בחצר, אז גרים וגדלים 3 ילדים באותו חדר...מה קרה?

כן, אבל ביום יש להם מרחב מחיה גדול - בניגוד לחדר מדרגות צפוף ואפלולי במגדל. או שאתה רוצה לשכן את הילד במחסן של 5 מ"ר?

ודרך אגב, איפה אתה ממקם להם 3 פינות להכנת שיעורי בית, או שיש להם יול"א והם מגיעים הביתה למקלחת ולמיטה?

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

במחסן של בניין אתה יכול לפתוח שולחן ולארח, או לתת לילדים לשחק חופשי? ומה עם עוד 20 משפחות שחיות איתך בבניין וכל הנלווה אליהן?

ההבדל הוא תהומי ואני לא מדבר בכלל על ההבדל במחיר (שגם הוא תהומי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ודרך אגב, איפה אתה ממקם להם 3 פינות להכנת שיעורי בית, או שיש להם יול"א והם מגיעים הביתה למקלחת ולמיטה?

אני לא ממקם כי אין לי ילדים אבל אצל החברים, בין אם 2 או 3 ילדים, יושבים על הפינת אוכל ועושים שעורים ביחד.

במחסן של בניין אתה יכול לפתוח שולחן ולארח, או לתת לילדים לשחק חופשי? ומה עם עוד 20 משפחות שחיות איתך בבניין וכל הנלווה אליהן?

ההבדל הוא תהומי ואני לא מדבר בכלל על ההבדל במחיר (שגם הוא תהומי).

אתה צודק, אי אפשר לפתוח שולחן במחסן, אבל זה שיש שולחן בחצר, לא שולל את זה שחייבים גם שולחן אוכל בתוך הבית כך שהשולחן בחצר לא רלוונטי.

ואם אתה רוצה לדבר על הבדלי מחיר, יאללה, בוא לקציר, אני מבטיח לך שאין שום מצב שתמצא 3 חדרים במחיר כזה במרכז גם לא בבנין מט ליפול.

בתים יפים ומטופחים עולים כאן 1-1.2 מליון שח

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

השולחן בחצר (והחצר עצמה) רלוונטי כי זה משהו שהדייר בדירה יכול רק לחלום עליו. אין כזה דבר לומר ברצינות שחצר של כמעט 200 מ"ר זה משהו שולי לשימושיות ולחווית המגורים.

בית קרקע בקציר (אחלה מקום שבעולם) עולה הרבה יותר מדירת 70 מ"ר בפריפריה. תשווה באזורים דומים.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באגירה, גם לי יש 3 ילדים. אז היום הם כבר לא כל כך ילדים, אבל עשיתי את הדרך מדירה של 45 מ"ר לדירה גדולה בערך פי 5.

בדירה הראשונה (45 מ"ר, 3 כוכים) היה אפשר לגדל תינוק. עד שנולד היתה לי פינת עבודה עם מקום למחשב, כאשר נולד הפינה הזו התכווצה למינימום כמעט בלתי אפשרי.

בשניה (נטו קצת למעלה מ-70 מ"ר, ומה שנקרא "4 חדרים", אבל זה בעגה של קבלנים המשולים לסוחרי רכב) - שניים. השלישי שתה לי את פינת העבודה שממנה נהניתי כמה שנים.

השלישית (90 מ"ר ו-5 חדרים) - התאימה ל-3 זוועטוטים, אבל למדתי שחדר של 9 מ"ר הופך צפוף למדי כאשר יש בו מיטה\מיטה וחצי, ארון ופינת עבודה ראויה. כשהבכור החל להביא חברה הפרטיות כבר הפכה קצת בעייתית. דרך אגב, פינת העבודה שלי היתה בפרוזדור מורחב, ובהמשך עברה לשולחן זעיר בחדר השינה, אבל באותו שלב נזקקתי לקצתת פחות מרחב.

היום אני במצב של פינוק, לא שייך לדיון.

ודרך אגב, כילד גדלתי בדירת 3 חדרים, משהו בסגנון שעליו כתב ישה. ההורים שלי עשו שמיניות באויר כדי להפריד אותי מאחותי, סגרו פינת אוכל זעירה עם קיר מדיקט (איכותי, לא מכוער) כדי לתת לה פינה של כמה מ"ר ולבטל את מיטת הקומתיים שהיתה לנו בחדר המשותף. אבל מהר מאד הגיע המאמץ להשתדרג לדירת 4 חדרים "אמיתית" כדי לאפשר לנו מרחב מחיה מספק.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[video=facebook_share;875277559263400]
היה עצוב לי מאוד לראות את הכתבה הזו.

אני איני מרבה לראות טלויזיה אבל מהמעט כתבות שראיתי של התוכנית הזו (הכל כלול) נוצר לי הרושם שהיא דיי מקצועית ולעניין. ואז באה הכתבה הזו וניפצה את הרושם הזה.

אני חושב שיש פער אדיר בין ציפיות הזוכים למציאות. מי שחושב שבפרויקטים רגילים אין תרגילים כאלה כנראה לא רכש דירה בחייו. רגע? בעצם רוב הזוכים הם כאלה אז כנראה משם מגיע ה"בכי".

באזורי ביקוש תכנון הדירות היום גובל בין פארודיה לבין בסדר. בכל פרויקט יש מספר חד ספרתי של דירות שאני הייתי בכלל שוקל לחיות בהם.

לא נחשפתי לכל הפרויקטים במחיר למשתכן אבל אני מבין למה ברעננה והרצליה יש תכנון בעייתי. אם בדימונה היו מתכננים דירות כאלה מצומצמות הייתי מרים גבה.

הטעות היחידה שהמדינה עשתה זה למנוע מהרוכשים לבצע התאמות בדירה לצרכיהם.

גם אם זה היה מעקב את הפרויקטים בחצי שנה, זה היה מבטל 70% מהתלונות על הפרויקט.

מכיוון שרכשתי בעבר דירה מקבלן וראיתי את התכנון הלקוי (בניסיון למקסם את הדירה ולהתאים אותה לדרישות של רוב האוכלוסיה) הייתי מוותר על הזכות שלי לרכוש במחיר למשתכן רק על הסעיף של מניעת הזכות לבצע שינויים בדירה.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שלא נאה לו, מי שלא מתאים לו, לא חייב לקנות. אף אחד לא מחייב אותו, וגם אף אחד לא מונע ממנו להשתתף בהגרלה הבאה. שיתכבד לבטל את ההזמנה, ויפנה מקום להבא אחריו. שזה בתורו, ישמח לקבל את ההזדמנות לבחור דירה במחיר מסובסד. ואולי לו זה לא יפריע, המטבח הקטן וחדר השירותים ללא החלון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד, לא הבעתי דעה, רק העלתי את הכתבה. אבל מסכים איתך.

איליה, כחלון די מחייב אותו. הסיכוי של מישהו עם 100K או 10% מערך הדירה לקנות דירה, יכול להיות יחיד - מי מבטיח לו בכלל לזכות בהגרלה הבאה? יש שמשתתפים בעשרות הגרלות ולא זוכים ואז פתאום מגיעה זכיה, אז בולעים את הצפרדע ואז מצטערים.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

די, בחיאת. אף אחד לא מחייב אף אחד. המצב של "אולי תזכה" הרבה יותר טוב ממצב של "אין מצב שתקנה". רוצה לקנות דירה במפרט מינימאלי במחיר נמוך ב-20-30% ממחיר השוק? תפאדל. רוצה דירה במפרט מפואר? תתכבד ותשלם מחיר מלא.

האם הייתי רוצה שיחלקו וילות 250 מטר על דונם אדמה במושב פסטרולי צמוד לצפון תל אביב בחינם לזוגות צעירים? בטח. אז לא לשכור יחידה של 40 מטר ביום טוב לי ולאשתי במחיר מגוחך והחיים שלנו היו נפלאים. אבל אני לא חי בלה לה לנד ומבין שהמצב הוא, בהיעדר מילה אחרת, חרא בלבן, אז מי שרוצה ממש, שיקח מה שנותנים לו. ולא יתלונן שלא נותנים לו יותר.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכיינות היא ספורט לאומי פה, מה ציפית?

הגרלת דירה בהנחה? למה רק כ"א אחד?

קיבלת קצבה? מה למה זה לא בגובה שכר מינימום?

קיבלת הטבת מס? גם תבכה שהיא לא כמו אצל השכן המתנחל.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתבכיינים כי אפשר יותר טוב.

מעניין כמה מבין המגיבים פה אכן משתתפים בהגרלות.

אני השתתפתי במשך שנה בכ-20 הגרלות ולא זכיתי. עד שהתייאשתי + הופיעה הזדמנות סבירה + התפשרתי על העיר וקניתי בשוק הפרטי. לו הייתה הנחה שלא תלויה בהגרלה הייתי גם אני נהנה ממנה (למשל תוכנית מע"מ 0 שנגנזה). יש גבול כמה אפשר להמתין למשהו לא ודאי. במיוחד כשיש כבר ילדים קטנים בתמונה.

בנוסף התוכנית הזו נותנת הטבה ממשית רק באיזור המרכז. למשל קיבלתי "הזדמנות" לבחור דירה בקרית ביאליק לאחר שיותר מ-1500 איש ויתרו על "זכייתם". נראה לכם ש-1500 איש ויתרו רק כי הם כולם בכיינים? לא! פשוט לא הייתה שום הטבה אם מתחשבים במיקום, משך זמן ההמתנה ומחירי השוק. בתיכנון הדירות דווקא לא ראיתי משהו בעייתי בצורה מיוחדת. אם כי המניעה של ביצוע שינוים אכן מעצבנת ובעצם דוחפת להוצאות מיותרות במידה ותרצה לשדרג לאחר קבלת המפתח.

רוצים עוד אנקדוטה? לאחר שכבר חתמתי על חוזה הקניה של הדירה שלי, המשכתי להרשם להגרלות (סוג של לבחון את חוק מרפי - אני יודע שהפסקתי להיות זכאי ברגע שקניתי דירה). לאחר כמה חודשים "זכיתי" באחת ההגרלות. אז עברה כמעט שנה ועדיין לא זז שום דבר - לא הוגשו בקשות להיתרים, לא הוצגו תוכניות דירות, ובטח שלא הוזמנתי לבוא לבחור דירה. מתי תהיה דירה בפועל לדעתכם? בנות כמה יהיו הבנות שלי עד אז?

לסיכום, אני בטוח שיש לא מעט בכיינות אבל גם לא מעט בעיות אמיתיות, ואני בטוח שאפשר היה לנצל טוב יותר את התקציבים העצומים שהופנו לתוכנית זו - תקציבים שיוצאים מהכיסים של כולנו דרך אגב, כולל הזוגות הצעירים שלא זוכים להנות מההטבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם היה יכול להיות יותר טוב? בטח שכן. זה תמיד נכון.

האם המצב הזה טוב יותר מאשר לא הייתה קיימת התוכנית? גם, בטח שכן.

האם התלונות מוצדקות? חלקן. למשל חוסר האפשרות לשנות דברים בדירה, זה באמת מטופש. אבל כל השאר - הזמן, התכנון, הם כורח המציאות. אתה משלם פחות, אתה מקבל פחות, אבל עדיין יותר ממה שהיית מקבל בשוק החופשי.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...