Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הכנה למזגנים בדירה חדשה

oleg_kra
שימו לב! השרשור הזה בן 2485 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני רוצה להתיעץ לגבי הכנה למזגנים בדירה חדשה.

הכיוון כרגע הוא מזגן מיני מרכזי לסלון ולמטבח, ועיליים לחדרי השינה. הקבלן נותן הכנה למיני מרכזי (נקודת ניקוז, חשמל וכו').

מצרף את תרשים הדירה. המזגן המיני מרכזי יהיה בפרוזדור (המלבן האדום), ומסתור הכביסה הוא המלבן הירוק.

היינו בפגישה עם מהנדס המיזוג של הקבלן והוא נתן הצעת מחיר של 15K ש"ח להכנות למיזוג בקונפיגורציה שציינתי.

לי אישית זה נשמע המון. המזגנים העיליים בחדרי השינה יהיו מעל דלתות החדרים, ואת צינורות הניקוז הם מניחים ברצפה לפי מה שהבנתי מהקבלן.

לפי איש המיזוג כל מזגן דורש ניקוז שונה, ואסור להעביר את כולם לנקודה אחת ומשם החוצה. האם כך הדבר?

האם ההצעה של הקבלן הגיונית, וככה תעלה ההכנה לאחר קבלת הדירה? האם תהיה בעיה להתקין אח"כ את המזגנים אם לא נעשה עכשיו את ההכנות דרך הקבלן (ורק את ההכנה למיני מרכזי).

תודה

Air.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל על הכסף והחשמל של המיני מרכזי, גם על החשמל בעתיד. עדיף יח' בכל חדר של עד 1.5 כ"ס בחדרי שינה בהתאם לגודל, ובסלון 2.5 כ"ס.

התענוג שמוביל אותך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה עד בלתי אפשרי להתקין יחידה נפרדת בכל חדר ללא הכנה מהקבלן.

אלא אם כן מדובר בשכונה סטייל סג'עיה, אי אפשר למקם מדחסים על קירות הבנין מבחוץ, ואני עדיין לא מדבר על ניקוז.

יש יוצאים מן הכלל, ואני הדוגמא לכך, אבל הדירה שלי בקומת גג והגג שלי, כך שיכלתי להניח את המדחסים על הגג (הצנרת עברה בדרכים יצירתיות דרך מקל סבא שהיה מוכן לוונטה כבר מהבניה, כך שלא נוצרה פגיעה באיטום).

וכן, המחיר שהקבלן נתן לך הוא אכזרי, אבל ככה זה כשאתה בידים שלו.

נסה לבחון דרך לפנות ישירות לקבלן המיזוג שלו.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מודע לגבי המדחסים, ושואל בהתחשב בכך שיש מקום למדחסים במסתור הכביסה. השאלה שלי היא לגבי הניקוז ושאר ההכנות, ובגלל זה הוספתי את תרשים הדירה.

האם חייבים ניקוז נפרד לכל מזגן עד היציאה מהדירה? אח אפשר יהיה להתחבר לניקוז שבא עם ההכנה?

תודה רבה לעונים עד כה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הודות למבנה הדירה - הנמכת גבס במסדרון וקרניז בחדר האמבטיה הגדול - יתנו לך את האפשרות להעביר צנרת וניקוז ללא בעיות מיוחדות למסתור הכביסה.

בד"כ הניקוז שיש במסדרון עבור המיני מרכזי יספיק גם לחדרים, הכל אצלך קרוב ונגיש ולא נראה שיש בעיות לבצע את זה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי 3 מזגנים עיליים מנקזים להכנה בודדת של הקבלן למיני מרכזי, ואין עם זה שום בעיה כבר שנתיים+

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, תודה.

מישהו יודע סדר גודל של התקנה כזו (קרניז בחדר רחצה כמו שאיציק אמר או התחברות לניקוז שמבצע הקבלן) יחסית למחיר שהציע הקבלן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

אצלנו היינו באותה ההתלבטות כמו אצלך במעבר לדירה שלנו.

התקנו מיני מרכזי אחד לסלון / מטבח / פינת אוכל

ובחדרי השינה התקנו יחידות בודדות של 1.25 כ"ס.

עשינו בדיוק מה שאיציק המליץ. לא הייתה לנו שום הכנה חוץ ממה שהקבלן נתן כמו אצלך למרכזי.

כל הצנרת חשמל, גז, ניקוז של העיליים עוברים אצלנו מעל הנמכות הגבס שנמצאות מעל המסדרון והאמבטיה (דיי דומה לשלך)

כמו כן יש לנו משאבה בשביל העיליים על מנת לנקז את המים שלהם עד לניקוז של המרכזי. הכל מתנקז לאותה הנקודה בסוף.

מבחינת סדר גודל של התקנה זה מאוד תלוי באורך הצנרות ובגבס. לנו ייצא 19K שקלים התקנת המזגנים (מרכזי + שני קטנים + שרוול לממ"ד מהמרכזי כי לא רצינו לקדוח בשלב זה בקירות הממ"ד)

כמובן שהשארנו אופציה להתקין גם בממ"ד אחד עילי בעתיד עם נרצה.

והנמכת הגבס ייצאה לנו כ 6K (יקר יחסית לפי מה ששמעתי בשביל מה שעשינו אצלנו)

308GTI 2017 - כיום.

1994 CLIO RSI - נמכרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה. אתה יודע כמה היתה עולה ההתקנה במידה והייתם עושים את ההכנות של הקבלן?

19K לא נשמע לי סכום נמוך, ואם אלה הסכומים אולי שווה כבר לעשות את ההכנות עם הקבלן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג.

יכול רק להגיד לך שהתקנה של מזגן עילי כולל המזגן עצמו (פלטינום 140) עלתה לי 3000 למזגן

זה כלל הכל. ייצא לכל מזגן צנרת בסביבות ה 12-15 מטר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

308GTI 2017 - כיום.

1994 CLIO RSI - נמכרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...