Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הנחת העדר תביעות

שימו לב! השרשור הזה בן 2463 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם הנחת העדר תביעות, אינדיבידואלית לרכב המבוטח?

אם ברשותי שני רכבים, המבוטחים על שמי בשתי חברות ביטוח שונות, האם תביעת נזקי גוף, מביטוח חובה של רכב אחד, משפיע על הנחת העדר התביעות של הרכב השני?

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנחת העדר תביעות אינדיבידואלית לנהגים המשתמשים ברכב ולא לרכב עצמו.

כלומר, אם יש לך 5 רכבים כל אחד מבוטח בחברה אחרת -> תאונה המלווה בהפעלת הביטוח באחד הרכבים משפיע על הפרמיה בביטוח של כל שאר הרכבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אממ.... קצת מסריח, לא?

ממש לא. מי שאחראי לתאונות זה הנהג ולא הרכב - לכן ההנחה היא לנהג ולא לרכב.

סתם בשביל הדיון, נניח שאתה צודק וההנחה היא עבור הרכב -> מה קורה כאשר אתה מוכר את הרכב ?

האם הקונה זכאי לאותן הנחות שאתה קיבלת (או לא קיבלת) כאשר העבר הביטוחי שלו שונה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עולה פה שאלה מעניינת.

ברמת העיקרון, אם יש לי שני רכבים, מבוטחים בשתי חברות ביטוח שונות. כל עוד אין תביעות עבור רכב מס׳ 1 אני אמשיך לקבל בחברה בה הוא מבוטח הנחה על היעדר תביעות, לא? איך הם ידעו מה קורה עם רכב מס׳ 2?

יותר מזה, נניח שאני מבטח את רכב מס׳ 1 בחברת ביטוח חדשה, החברה הקודמת שביטחה אותו תתן לי אישור היעדר תביעות, מכיוון שמבחינתה לא היו תביעות על הרכב (אפילו אם נניח כן היו תביעות על רכב מס׳ 2, אבל זה בחברת הביטוח השניה). עד כמה זה ״כשר״? הרי החברה החדשה מבקשת ממני אישור היעדר תביעות, ואני מספק לה אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוכן הביטוח שלי טוען שאני יכול להציג כל אישור תקף. הרי אם אני בעלים של 3 מכוניות הסיכון לתביעה גדל פי 3 למרות שהסיכון האישי שלי אינו משתנה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה מאוד פשוטה.

אתה תציג לחברת הביטוח אישור על העדר תביעות לרכב1, בזמן שיש לך תביעות ברכב2 המבוטח בחרה אחרת.

עקב כך - תקבל הנחת העדר תביעות.

אממה - אם וכאשר תהיה מעורב באירוע ביטוחי עם רכב1, פתאום חברת הביטוח "תגלה" כי לא מסרת לה מידע מלא על עברך הביטוחי, ועקב כך לא תיתן לך כיסוי ביטוחי למקרה (ואף תקבל לכך את אישור בית המשפט אם הדברים יגיעו לידי כך).

יבוא אדם תמים וישאל : איך חברת הביטוח תגלה שיש לי עבר ביטוחי אם לא גיליתי לה ?

ובכן, העולם מעט התקדם וכיום יש מחשבים, ומאגרי מידע.

לחברות הביטוח יש מאגר מידע משותף של כל התביעות שהוגשו כנגדן, כך שגם אם תנסה להסתיר זאת - חברת הביטוח מודעת לעברך הביטוחי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ קודם כל, אם החברה יכולה לברר את העבר הביטוחי שלי, למה היא מבקשת ממני אישור היעדר תביעות?

שנית, נניח ואני בתרחיש שאותו תיארת. החברה מסרבת לתת לי כיסוי ביטוחי. אני אומר - החברה מעולם לא שאלה אותי לגבי רכבים אחרים ובכלל על העבר הביטוחי שלי. כל מה ששאלה אותי - האם יש לך אישור היעדר תביעות ל-3 השנים האחרונות מהמקום הקודם בו בוטח הרכב (ואני חוזר מלה במלה על מה שנשאלתי בפעם האחרונה שביטחתי את הרכב במקום חדש). ואישור כזה יש לי, עבור הרכב שאותו אני מבקש לבטח, מהחברה הקודמת.

כך שלא הסתרתי שום דבר מכיוון שלא שאלו אותי שום דבר. ביקשו אישור - קיבלו. איפה אני לא הייתי בסדר פה?

ומה לגבי התרחיש הראשון שתארתי? בו אני ממשיך לקבל הנחה על היעדר תביעות על רכב אחד בעוד שתבעתי על רכב אחר בחברה אחרת? האם גם כאן אני מחוייב להודיע לחברה מס׳ 1 כי יש תביעה על שמי בחברת ביטוח אחרת על רכב אחר? מעולם לא נתקלתי בדרישה כזו או שאלה כזו בבואי לחדש ביטוח לרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ קודם כל, אם החברה יכולה לברר את העבר הביטוחי שלי, למה היא מבקשת ממני אישור היעדר תביעות?

שנית, נניח ואני בתרחיש שאותו תיארת. החברה מסרבת לתת לי כיסוי ביטוחי. אני אומר - החברה מעולם לא שאלה אותי לגבי רכבים אחרים ובכלל על העבר הביטוחי שלי. כל מה ששאלה אותי - האם יש לך אישור היעדר תביעות ל-3 השנים האחרונות מהמקום הקודם בו בוטח הרכב (ואני חוזר מלה במלה על מה שנשאלתי בפעם האחרונה שביטחתי את הרכב במקום חדש). ואישור כזה יש לי, עבור הרכב שאותו אני מבקש לבטח, מהחברה הקודמת.

כך שלא הסתרתי שום דבר מכיוון שלא שאלו אותי שום דבר. ביקשו אישור - קיבלו. איפה אני לא הייתי בסדר פה?

ומה לגבי התרחיש הראשון שתארתי? בו אני ממשיך לקבל הנחה על היעדר תביעות על רכב אחד בעוד שתבעתי על רכב אחר בחברה אחרת? האם גם כאן אני מחוייב להודיע לחברה מס׳ 1 כי יש תביעה על שמי בחברת ביטוח אחרת על רכב אחר? מעולם לא נתקלתי בדרישה כזו או שאלה כזו בבואי לחדש ביטוח לרכב.

1. החברה מגלגלת את האחריות עליך, כל יותר פשוט לחברה.

2. יש עניין של גילוי נאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברת הביטוח תנבור בעברך רק במקרה של תביעה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2463 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...