Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הלוואה לרכישת רכב מול ליסינג תפעולי פרטי - השוואה אמיתית (!)

arqv
שימו לב! השרשור הזה בן 2497 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לפני 3 שנים רכשתי לאשתי רכב מסוג קיה פיקנטו, בחרנו בשיטת מימון עם הלוואת בלון.

כיום לאחר 3 שנים אני מעוניין להחליף את הרכב בפיקנטו חדשה ונתקלתי בהצעה שנראית לי ״מפתה״ מחברת ליסינג מוכרת בארץ.

אני לא אציין את שם החברה כי אני לא מפרסם אותם.

מה שקורץ לי בעסקה היא העובדה שבתום שנתיים או שלוש אני יכול להחזיר את הרכב ללא תשלום קנס ולצאת מהעסקה מבלי להתעסק בלמכור את הרכב.

אני מצרף טבלה קטנה שבניתי כדי שתוכלו להתרשם, אני אשמח מאוד אם תוכלי להסביר לי איפה אני מפספס משהו.

Screen Shot 2017-06-25 at 19.47.20.jpg

אשמח לשמוע את דעתכם בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשוואה פה היא לא נכונה , במבצעים האלה תקבל את הצורה הישנה והלא מאובזרת ואם תרכוש תקבל את הצורה החדשה והמאובזרת שטובה מהקודמת בכל פרמטר חוץ מהיחידת הנעה שהיא זהה .

אם אתה מבצע השוואה כזאת אתה יכול להשוות מול רכישת רכב 0ק"מ באיזור ה64000 ותקבל את אותו רכב והחישוב שלך יהיה שונה מאוד ותזכור שכשאתה מחזיר את הרכב מחייבים על כל שריטה הכי קטנה ברכב בסכומים נאים

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליסינג תמיד יקר יותר.

ממליץ לקנות רכב חדש.

כמו שאמר המגיב מעליי, אם תלך על "0 קילומטר" הפער יצא אפילו גדול יותר לרעת הליסינג (וזו תהיה השוואה אמיתית)

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשוואה פה היא לא נכונה , במבצעים האלה תקבל את הצורה הישנה והלא מאובזרת ואם תרכוש תקבל את הצורה החדשה והמאובזרת שטובה מהקודמת בכל פרמטר חוץ מהיחידת הנעה שהיא זהה .

אם אתה מבצע השוואה כזאת אתה יכול להשוות מול רכישת רכב 0ק"מ באיזור ה64000 ותקבל את אותו רכב והחישוב שלך יהיה שונה מאוד ותזכור שכשאתה מחזיר את הרכב מחייבים על כל שריטה הכי קטנה ברכב בסכומים נאים

מדובר בליסינג תפעולי ולא ברכב 0 קילומטר, מדובר בצורה החדשה וברמת הגימור הגבוה ביותר EX כפי שהייתי מקבל אם הייתי קונה רכב חדש מטלקר.

ליסינג תמיד יקר יותר.

ממליץ לקנות רכב חדש.

כמו שאמר המגיב מעליי, אם תלך על "0 קילומטר" הפער יצא אפילו גדול יותר לרעת הליסינג (וזו תהיה השוואה אמיתית)

כנ״ל.

ליסינג תפעולי פירושו נוחות, ונוחות עולה כסף.

הכי פשוט בעולם.

נוחות מסתבר לא עולה יותר כסף אלא ההפך, לפי החישוב שלי היא חוסכת לי כמעט 4,000 ש״ח במשך 3 שנים.

העפתם מבט בטבלה בכלל?

כנראה שזו אשמתי, אולי לא הייתי ברור מספיק, בשורה התחתונה עסקת הליסינג זולה בכ 4000 ש״ח למשך 3 שנים מלקנות רכב פרטי.

עריכה אחרונה על ידי arqv
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכח את 8,000 הש"ח שלא מוחזרים לך.

מצד שני, אין לך צורך למכור את המכונית ולתחזק אותה בתקופה הזו, ואתה לא תלוי בגחמותיו של לוי יצחק.

בכל מקרה, בדוק את האותיות הקטנות.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בליסינג אתה מוגבל ל20000 ק"מ בשנה

ואני לא מאמין שיש ארוחות חינם בכל זאת אנחנו בישראל .

תבדוק טוב שזה הצורה החדש כי ב2017 שווקו 2 הצורות וראיתי פירסומים בסכומים האלה לצורה הישנה .

בנוסף תבדוק עלויות השתתפות עצמי במקרה של תאונה +במקרה של השבתה .

עריכה אחרונה על ידי haimkm
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בליסינג תפעולי ולא ברכב 0 קילומטר, מדובר בצורה החדשה וברמת הגימור הגבוה ביותר EX כפי שהייתי מקבל אם הייתי קונה רכב חדש מטלקר.

כנ״ל.

נוחות מסתבר לא עולה יותר כסף אלא ההפך, לפי החישוב שלי היא חוסכת לי כמעט 4,000 ש״ח במשך 3 שנים.

העפתם מבט בטבלה בכלל?

כנראה שזו אשמתי, אולי לא הייתי ברור מספיק, בשורה התחתונה עסקת הליסינג זולה בכ 4000 ש״ח למשך 3 שנים מלקנות רכב פרטי.

אני כמעט בטוח שאני יודע באיזו חברה מדובר.

אני ביצעתי עסקה זהה עם יונדאי i10.

מרוצה מאוד, יכול להחזיר את הרכב מתי שאני רוצה, טיפולים וביטוח עליהם.

ממש כמו רכב חברה.

כמי שנוסע ק"מ גבוה, זו הייתה עסקה מצויינת בעבורי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה מפספס הוא את מחיר המחירון הפיקטיבי של הפיקנטו.

החדשה נמכרת ב-0 ק"מ ב- 69K (למשל בקארקוסט), שזה 10K פחות ממה שכתבת בטבלה, וזה כבר פער משמעותי.

בנוסף ברכישה אתה לא חייב למכור אחרי 3 שנים ויכול להתגלגל עם הרכב גם 5 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודה חשובה שציין הבחור מעליי זה לאיזה תקופה אתה רוצה להחזיק את הרכב?

אם 3 שנים ובאמת מדובר בצורה החדשה והמאובזרת וכל הנתונים שציינת זו עסקה טובה

בנוסף הייתי ממליץ לך לבצע נסיעת מבחן ברכב כדי שתדע האם אתה אוהב אותו כי הוא די עגלתי הצורה הקודמת הרגישה לי זריזה יותר ( נהגתי בשתי הגירסאות בישנה הייתה לי אחת צמודה לשנה והחדשה עשיתי נסיעת מבחן)

אחד הסיבות שפסלתי את הרכב מרכישה היא שאין פה תמורה למחיר

המחיר גבוה על רכב קטן ויחסית חלש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר לרכב הספציפי, אני חושב שזו צורה נכונה "לקנות" רכב ושקלתי אותה מול אוויס. רכב לא צריך להיות השקעה אלא הוצאה חודשית רגילה של משק הבית. קונים אוכל קונים תחבורה. התייחסתי לכך יותר כשכירות ארוכת טווח מאשר רכישה באשראי.

היו לי כמה סיבות בסוף למה לא (הדגם שרציתי לא הוצע), אבל אחת שכדאי לשים אליה לב היא שאחרי שהם מקבלים ממך את הרכב חזרה הם צריכים למכור אותו כמשומש. כלומר כל דפקט הכי קטן, קוסמטי כמכאני יגבה ממך בריבית דריבית. על זה צריך להגיע להבנה ברורה ובכתב, לא "יהיה בסדר". אם המוניטין של החברות יהיה שלא באות לדפוק אותך בקטע הזה, השיטה הזו תתרחב אבל בינתיים פוחדים ואולי בצדק, אין עוד מי שסיים חוזה ויכול להעיד שגם בסוף היה טוב. מלבד זאת אני חושב שכדאי.

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, תרשה לי להמר שאת העלויות השוטפות נתנו לך בחברת הליסינג שמציעה את העסקה ה"מפתה"?

בהנחה שאתה מתכנן להחזיק את הרכב שנתיים-שלוש (כדבריך), ואתה לא נוסע ק"מ מטורף - מדוע שתזדקק להחלפת 4 צמיגים בתקופה הזו?

באותו עניין - מצבר מכוסה באחריות לא מוגבלת ק"מ למשך שנתיים. ברכב חדש ונטול מערכות מיגון הסיכוי שתצטרכו להחליפו בשנה השלישית די קלוש, ואם מחזירים (או מוכרים בעסקה "פרטית") את הרכב אחרי שנתיים אז הסיכוי להוצאה על מצבר הוא 0%.

מחיר הביטוח החודשי לרכב ב-80 אלף שקל אף הוא על הצד הגבוה, בהנחה שאתה נהנה מ-3 שנות היעדר תביעות וללא נהגים בגיל או ותק בעייתי (ובטח גבוה לשנה שנייה ואילך).

את מחירי הטיפולים בפועל הייתי מוודא מול מחירון היבואנית ולפחות 3-2 מוסכים בסביבתך.

דבר נוסף וחשוב לא פחות - אתה מחזיר את הרכב לחברת הליסינג בתום התקופה, ולפי איזה מחירון מחשבים את שוויו? הימור שלי (ואשמח להיות מופתע שאצלם זה אחרת) - כרכב מליסינג. כלומר איבדת 12% (לפחות) שלא היית מאבד בקנייה פרטית, 12% שתצטרך לקניית הרכב הבא (דרכם או לבד). תוסיף את ירידת הערך הזו, יחד עם הפחתות אחרות על תאונות, שריטות וכד'. לא בטוח שתהיה עדיין עם יתרון עלות מצטבר לליסינג התפעולי, וזה עוד לפני שלקחנו בחשבון שמצבר וצמיגים כאמור תומחרו כאן בהגזמה (גם מגבים).

ולסיום - שלא ישתמע שאני בעד קנייה בעסקת בלון. לדעתי הדרך החכמה היא לקנות במזומן (עם מינימום מימון), או בהלוואה ישירה, כלומר כזו שמשלמים בה חודשית ובתום התקופה נשארים בלי כל חוב ובלי הפתעות. וכן, זה אומר שאולי צריך להתפשר במחיר הרכב שקונים, וגם שאי אפשר "להתפנק" סטייל ליסינג תפעולי. הפינוק הזה ממש, אבל ממש לא מגיע בחינם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא מאבד שום 12% כי אין כאן רכישה בכלל - זאת השכרה לתווך ארוך וזהו. הלקוח משלם ירידת ערך, חבילת שירות ( ברמה הכי זולה לחברת ליסינג) ואת הרווח של חברת ליסינג .

לגבי כל השאר - באמת צריך להשוות עלויות בפועל ולא לנחש מה עלות הטיפולים והביטוחים. .

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה סיבה מיוחדת שמצבר ימות אחרי תקופה מאוד קצרה. אורך מצבר הוא בערך שלוש שנים. בנוסף של מצבר הוא נמוך מ-800 ש"ח. (לצורך הענין, קניתי מצבר לפני חצי שנה של סטארטאפ ב-380 ש"ח בגודל של 56 אמפר לשעה, ואחריות לשנה).

מגבים אפשר להזמין מחו"ל חיקוי של בוש שכל מגב עולה 5.5$ (בערך 20 ש"ח ליחידה).

צמיגים: גם כאן אפשר להוזיל ולקנות פאלקן ZE914, במחיר של בערך 900 ש"ח לאחר 3 שנים.

שאלה הגדולה בעניין הליסינג: טסט כלול במחיר הליסינג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2497 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...