Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שברולט ספארק 2017 1400 אוט', צריכת דלק 1 ל 9.6

boazlaz
שימו לב! השרשור הזה בן 1983 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב

ברשותי ספארק חדשה 1400 סמ"ק גיר אוטומטי.

אחת הסיבות שבחרתי בה היא צריכת דלק טובה.

בפועל לאחר בדיקה של ק"מ אל מול התדלוק שביצעתי אתמול קיבלתי 1:9.6

איך זה הגיוני? לא מרגיש שהרגל כבדה על הגז

הנסיעות שלי קצרות מאוד

זה משהו שאמור להשתפר לאחר ק"מ מסוים?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנא פרט קצת על אופן הבדיקה:

כמה ק"מ נסעת עם הרכב במצטבר?

כמה ק"מ נסעת בבדיקה?

איך בצעת את החישוב? (אל תתביש לחפש בפורום)

באיזה אופי דרך (עירוני/פקוק)?

איך אתה נוהג? (מהיר או רגוע, רגל כבדה על הגז?)

יצא לך נתון גרוע מאוד, אני מאמין שיש לך טעות בבדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי את הרכב לפני חודש ותדלקתי פעמיים (מלא כל פעם)

הנסיעות רק עירוניות - מהבית לעבודה (5-10 דקות בבוקר ו 10 דקות אחה"צ)

בנוסף הרכב משמש לנסיעות עירוניות וסידורים בעיר.

דרך החישוב - תדלוק מלא , איפוס שעון ק"מ - ולאחר התדלוק הבא מחלק את הק"מ בליטרים.

נוהג כמו שנוהגים בעיר - לא מהיר ולא עם רגל כבדה - מנסה לא לאמץ את המנוע לשווא.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנסיעות שלי קצרות מאוד

זו נוסחה מנצחת לצריכת דלק גבוהה בכל רכב שתיקח, אין לך הרבה מה לעשות בתוואי נסיעות כזה

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו נוסחה מנצחת לצריכת דלק גבוהה בכל רכב שתיקח, אין לך הרבה מה לעשות בתוואי נסיעות כזה

זה.

הצריכה צפוייה להשתפר בחלוף הקילומטרים, שיפור השליטה ברכב ואימוץ הרגלי נהיגה לחסכון בדלק, ועדיין, נסועה כמו שאתה מתאר היא הבזבזנית וזו שיוצרת את הבלאי הגבוה ביותר למכלולי הרכב.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנסיעות 100% כמו שאתה מתאר, רכב אוטומטי, הנתון לא רע.

לוודא שהרכב לא עומד מונע שלא לצורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע של עברית...

נוסחה היא נקבה ולא זכר אז היא ולא הוא וזו ולא זה...

עכשיו לעניין- צריכת דלק אופיינית בהחלט לתנאי הנסיעה.

הייתי מבצע בדיקה בנסיעה בינעירונית- טיול של שבת או נסיעה למשפחה שגרה מעט רחוק ורואה אם הנתונים חוזרים על עצמם.

הרכב הזה אמור לצרוך 1:12-13 מחוץ לעיר,הגיר הרציף אמור להיות חסכוני יחסית.

אבל... גם על יונדאי גטס אמרו שהיא חסכונית ואז התברר שהדגם הראשון שיצא עם המנוע הקטן (1350) הוא שתיין וזאת בלי קשר לגודל הרכב.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבין עירוני הספארק עושה כ 1/16.5-17 ואם להיות עדין כניראה מעט יותר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנסיעות 100% כמו שאתה מתאר, רכב אוטומטי, הנתון לא רע.

לוודא שהרכב לא עומד מונע שלא לצורך.

הצריכה שלו היא זהה לצריכה של רכב ששוקל פי 1.5 ממנו ועם פי 2.5 כ"ס ממנו ובנפח מנוע הגדול בלמעלה מחצי ליטר ממנו גם כן סתם לידע כללי, נתון טוב או לא זה כבר תלוי בנקודת המבט.

ברמה הכללית, תשובה לפותח השרשור: מכיוון שאתה נוסע בתוואי עירוני בלבד, פקוק ועם מזגן בחודשים אלו ונוסף על כך, תיבה אוטומטית, זוהי צריכת הדלק הריאלית.

ייתכן, אולי, כי היא תשתפר קצת לאחר שתצבור כמה אלפי ק"מ על השעון, אולי.

עלייך להבין כי בבין עירוני בשיוט נינוח אתה תצליח להוציא צריכה טובה מאוד יחסית, תבדוק את זה באחד מסופי השבוע כאשר תדלק מלא, תצא לשיוט על 100 קבוע כמה שניתן ותדלק בחזור - תעדכן אותנו בממצאים מתוך סקרנות.

לגבי הנושא שהעלית שבו אתה לא בטוח האם הרכב הזה הולך להחליף את מה שרצית שיחליף, לא לשם כך עושים נסיעות מבחן? בוחנים את הרכב בסביבה הטבעית שלו?

סלח לי ולא מתוך זלזול חלילה, לא בדקת באינטרנט לגבי צריכת הדלק הריאלית? חיפוש בגוגל?

תמיד אפשר לפתוח שרשור מקדים בנושא :)

בכל מקרה, מניח שתלמד לעתיד משלל הדברים שזה ילמד אותך וסביר להניח כי תעשה בחירה מושכלת עוד יותר בפעם הבאה.

וכן, בנסיעות קצרות מאוד המנוע בקושי מתחמם לטמפ' עבודה תקינה עם כל המכלולים ואתה כבר מכבה - מתכון ידוע לצבירת פיח ובלאי מואץ לחלקים השונים ברמה הכללית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי את הרכב לפני חודש ותדלקתי פעמיים (מלא כל פעם)

דרך החישוב - תדלוק מלא , איפוס שעון ק"מ - ולאחר התדלוק הבא מחלק את הק"מ בליטרים.

נוהג כמו שנוהגים בעיר - לא מהיר ולא עם רגל כבדה - מנסה לא לאמץ את המנוע לשווא.

תודה

במשפחתית 1600 אוטומטית גיר 4 הילוכים המצב יותר גרוע שנוסעים נסיעות קצרות כאלו ואפשר לקבל "בכיף" 1:6 עם מזגן אז ברכבי מיני 1:9.5 זה סביר.

כך בחשבון, נסיעות בעיר בהתחלה הרכב צריך להתחמם אז המנוע על סל"ד גבוהה בהתחלה בסרק. אתה מאיץ ל50-70 קמ"ש ויש לך מספר רמזורים אדומים פקקים וכו.. אז אתה בולם את המהירות ומפסיד את ההשקעה האנרגטית הראשונית נשרפת בבלימה.

שאתה נוסע בבין עירוני נסיעה של 30-40 דקות רוב הסיכויים שהמהירות תשאר זהה פחות או יותר וכמעט לא תצתרך כמעט להשתמש בבלמים וכך פחות מאבדים אנרגיה.

מסרב לחתום:evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפועל לאחר בדיקה של ק"מ אל מול התדלוק שביצעתי אתמול קיבלתי 1:9.6

בהינתן התוואי אני מאמין שהנתון הזה ישתפר, אך ככל הנראה שלא בהרבה. אם זה מעודד אותך, הריו שלי (כמעט 2,000 ק"מ) עושה 7-7.5 לליטר בעיר, עם מזגן, פקקים ורגל מתונה יחסית על הגז. נתון קטסטרופלי לכל הדיעות, אך לקחתי זאת בחשבון. בבינעירוני השיפור הוא כמעט פי 2, ועוד בתקופת ההרצה הצלחתי באיזור ה 14.5 לליטר.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...
  • שנה מאוחר יותר...

שלום,

גם אני קניתי ספארק נובמבר 2017, אני נוסע איתה במשך שנה, נסיעות עירוניות בלבד, אני לא מדליק מזגן בכלל, גם בשיא הקיץ, אני לא עם ״רגל כבדה על הגז״, אני דואג להאיץ לאט ולבלום לאט, בכל תדלוק אני רושם את הקילומטרז וכמות הדלק שמולאה , במשך שנה אני מודד באדיקות, והספארק שלי צורכת 1 ל 9.3, שזה גרוע ברמות, אם הייתי יודע לפני הקנייה שההפרש בין היצרן לריאלי יהיה כזה גדול, הייתי בוחר שמשהו אחר. בנוסף, הייתי במוסכי שברולט, שם בדקו את המחשב של הרכב וגם בדיקת ״fuel trim" (מה שזה לא יהיה), ולא מצאו שום חריגה או תקלה.

בקיצור צריכת דלק גרועה ביותר, הנחמה היחידה שלי, היא, שאני לא נוסע הרבה כך, שההפרש בהוצאות הדלק הם מזעריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1983 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...