Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מורה שלא מעביר אותי ללימוד אופנוע ידני (A1)

Torence Lorance
שימו לב! השרשור הזה בן 2286 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני כבר שיעור 15 בערך

באתי במטרה לעשות A1 הילוכים. הבהרתי את זה למורה לפני שקיבל ממני את הטופס הירוק עוד.

כמה שיעורים ראשונים המורה שם אותי על 125 סמק אוטומטי כדי שאתרגל( אין לי ניסיון על דו"ג)

אמר שהייתה לי בעיה בשיווי משקל. כמה שיעורים והשתפרתי ואז הוא עלה אותי לקטנוע 250,אוטומט כמובן.

אחרי כמה שיעורים עליו, שאלתי אותו מתי אני עובר על אופנוע, והוא אמר לי שאני אהיה " טוב טוב" על הקטנוע אז ילמד אותי על הילוכים.

הוא אומר לי שמאוד השתפרתי ופתאום הוא בא ביציאה שאולי כדי שאסתפק ברישיון אוטומטי A1.

אמרתי לו שלא.

המשכנו עוד שיעור או שניים על האוטומט ושוב הוא בא לי עם היציאה הזו שאסתפק באוטומט כי הוא חושב שיהיה לי איתו יותר קל.

עכשיו חשוב לי להבהיר משהו- מעולם הוא לא נתן לי לעלות על אופנוע אם הילוכים. זה לא שעליתי על אופנוע כזה ולא הסתדרתי. הוא מ-ע-ו-ל-ם לא העלה אותי על כזה. אני רק על קטנוע כל השיעורים ובאתי במטרה לאופנוע A1 ידני.

וכשאני אומר לו מתי עוברים לאופנוע עם הילוכים הוא כל הזמן מעיר לי אם אני לא מעוניין להישאר כבר על A1 אוטומטי.

מה הסיפור פה לדעתכם? אני איזה מקרה אבוד?

אני אומנם באמת לא מושלם בתרגילים עם הקטנוע, אבל גם אי אפשר להגיד שאני חסר שליטה. אני כן מבצע שמיניות ושאר התרגילים, נניח אפילו בצורה סבירה לשם הדוגמא. נניח ואפילו שאני לא טוב, אלא רק סביר, האם זה מונע ממנו להעביר אותי לאופנוע?

האם כבר בשלב הזה הייתי צריך לבצע את השמיניות ללא רבב על קטנוע בשביל שזה יהיה תנאי קבלה להתחיל על אופנוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל כך מסכים עם מה שנאמר מעליי.

כמובן שאי אפשר להגיד בוודאות מה המצב רק מהתאור שלך. אבל 15 שיעורים זה לגמרי מספיק זמן כדי שמורה סביר יבין מה מצבך, מה אתה מסוגל ומה אתה לא מסוגל.

במקומך הייתי מדבר איתו ומסביר לו בצורה הברורה ביותר האפשרית (בתקיפות, אבל כמובן לא בכעס) שבאת כדי להוציא רישיון על ידני. אם הוא חושב שזה בלתי אפשרי הוא צריך להגיד לך את זה בפרצוף, לא למרוח אותך. אם זה אפשרי, הוא צריך להיות מסוגל לתת לך סדר גודל של מה שנדרש בשביל זה, יכול להיות שאתה צריך עוד שיעור או שניים על אוטומט, אבל גם אם כן הוא צריך לנסות להציב איזו מטרה מדידה (x שמיניות בלי להוריד רגל או משהו, או מס' שיעורים). יש למורים לנהיגה לפעמים נטייה למרוח תלמידים שקטים בעוד שיעור או שניים (או עשרה).

ד"א, ניסיון בשיעורי רכיבה עלול לפעמים להכשיל אותך. לא יודע אם זה עדיין קורה, אבל אני נכשלתי בטסט ראשון כי הסתכלתי במראה(!), והאגדה מספרת שלפני תקופתי למדו לאותת עם היד ולא להשתמש בבלם הקדמי. אחרי שתוציא רישיון מומלץ מאוד ללכת לאיזשהו קורס רכיבה מתקדמת, כדי באמת ללמוד לרכב.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר מאוד. באתי לעשות רישיון A1 גם בלי שום רקע קודם. רק איזה שנים או שלושה שיעורים עשיתי על קטנוע 125 אוטומטי ואז מורה העביר אותי לאופנוע ואת השמיניות וכל יתר הדברים תירגלתי על אופנוע. וככה גם כל התלמידים האחרים שלמדו איתי.

ד"א, ניסיון בשיעורי רכיבה עלול לפעמים להכשיל אותך. לא יודע אם זה עדיין קורה, אבל אני נכשלתי בטסט ראשון כי הסתכלתי במראה(!), והאגדה מספרת שלפני תקופתי למדו לאותת עם היד ולא להשתמש בבלם הקדמי.

באיזה שנה זה היה?

אני הוצאתי רישיון בשנת 2000 ולא היו את הדברים האלו. כלומר למדו כמו היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין עם המראה היה למיטב זכרוני ב-2000 גם כן. ההסבר שקיבלתי היה שהייתי חייב לסובב את הראש אחורה במקום להסתכל במראה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כך. רשיון הראשון הוצאתי ב1994 ומה שנאמר על לאותת בידיים ולגבי בלם קדמי זה נכון. רשיון השני הוצאתי ב-2001 והכל כבר היה אחרת))

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Sometimes one middle finger isn't enough to let someone know how you feel. That's why you have two hands

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את תחום הדו גלגלי, אך מהכתוב בשרשור עולה השאלה האם

ישנו מצב שאין לו אופנוע מתאים (אולי לא היה לו מלכתחילה ואולי במהלך הלימוד שלך נמכר/נהרס ולא שווה תיקון)

והוא מנסה למרוח אותך עד שתסכים לעשות על אוטומט או לפחות להוציא ממך את המקסימום עד שתבין זאת ותעזוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר אני באתי ללמוד ולא היה לי רקע קודם על דו"ג ישר עליתי על אופנוע ועוד על ג'אווה צ'כית עם בעיות. אני לא חושב שצריך להתנסות על אוטומט או כלי קטן יותר בישביל להתחיל לשלוט. צריך ללמוד ישר על הכלי שעליו יעשה טסט. לדעתי המורה הזה סתם מוצץ ממך כסף.

נ.ב. אופנוע זה לא אופניים ואין שום צורך בשליטה על שיווי המקשל. עכשיו תתחילו לזרוק אבנים

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Sometimes one middle finger isn't enough to let someone know how you feel. That's why you have two hands

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל כך מסכים עם מה שנאמר מעליי.

ד"א, ניסיון בשיעורי רכיבה עלול לפעמים להכשיל אותך. לא יודע אם זה עדיין קורה, אבל אני נכשלתי בטסט ראשון כי הסתכלתי במראה(!), והאגדה מספרת שלפני תקופתי למדו לאותת עם היד ולא להשתמש בבלם הקדמי. אחרי שתוציא רישיון מומלץ מאוד ללכת לאיזשהו קורס רכיבה מתקדמת, כדי באמת ללמוד לרכב.

אכן בשנת 87 אסור היה לבלום עם הבלם הקדמי , והאיתות התבצע בעזרת הידיים.

לגבי מראות , עד כמה שאני זוכר הייתה רק מראה אחת בצד שמאל.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוצאתי בשנת 96 עד-500 סמ"ק ובשנת 2002 פשוט עשיתי טסט וקבלתי רשיון ללא מוגבל (על DR 650, אפשר לחשוב).

מה הקטע של לא לבלום עם הקדמי? הרי כל הכח בלימה נמצא שם.

אכן בשביל פניות וכדי לבדוק מה קורה מאחור צריך לסובב את הראש לראות בעיניים.

איתות בצעתי עם וינקרים תקניים. הידיים לא עוזבות את הכידון.

[CENTER] [/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את דעתי על רמת לימודי הנהיגה בארץ בכלל ועד דו גלגלי בפרט לא ארשום כאן כי הפורום לא סובל ביטויים כאלו.

ואכן חל שיפור מסוים , אבל כפי שכתבתי , בתקופתי , הבלם הקדמי היה כמו נרות חנוכה , לראותם בלבד.

וגם למדת רכיבה על אופנוע , כאשר אתה מסתובב ברחובות העיר הקטנים במהירויות של עד 30 קמ"ש , (ושם גם היה הטסט )

ואז אתה מקבל רשיון על אופנוע , קונה כזה ועולה לכביש מהיר , ופעם ראשונה שאתה חוצה את המהירות המסחררת של 40 קמ"ש ,

ואם אתה לא יודע גם מזה זה היגוי הפוך , צפויות לך כמה הפתעות בכביש המהיר.

וכן , לא הייתה חובת התקנת וינקרים בשנים הללו על כלי רכב דו גלגליים.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף פעם לא הבנתי את הגישה הזו שאם אתה מתקשה בנהיגה נהג רק על אוטו'. זה או שאתה יודע לנהוג או שלא.

תפעול הגיר הידני, הוא חלק מינורי מאוד מהנהיגה ומהר מאוד תפעולו הופך להיות מה שנקרה ''על עיוור''

בכל מקרה חוץ ממקרים חריגים, אין דבר כזה תלמיד לא טוב, יש מורה לא טוב. אם הוא מתעקש למנוע ממך לרכב על ידני, החלף מורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

אני עשיתי לא מזמן A2 , ומיד אחרי זה עברתי ללמוד A1 ידני, אין טעם להתעסק עם האוטומט אם אתה לא מעוניין,

ידני זה עולם אחר, זה לדעת לשלוט בקלאץ, לקבל את הרגש ביד שמאל כדי לא לזרוק את הקלאץ, ללמוד להשתמש בברקס רגל ויד (ולהזהר לא לעוף כשבולמים עם הבלם הקדמי) , בקיצור, יש לך הרבה ללמוד בידני, שמיניות עם ידני זה סיפור, כי צריך לדעת ללחוץ קלאץ בזמן ולעשות את השמניה על הכח של התנופה ולחבר שוב את הקלאץ, זה לא פשוט ( בהתחלה לפחות) וזה מאוד מעייף את הכף יד,

תגיד למורה שלך בטלפון, שאתה מעוניין ללמוד על הידני בשעור הבא, אם הוא מתעקש אז תבקש בנימוס את הטופס הירוק ותעבור מורה,

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר מאוד. באתי לעשות רישיון A1 גם בלי שום רקע קודם. רק איזה שנים או שלושה שיעורים עשיתי על קטנוע 125 אוטומטי ואז מורה העביר אותי לאופנוע ואת השמיניות וכל יתר הדברים תירגלתי על אופנוע. וככה גם כל התלמידים האחרים שלמדו איתי.

גם אני עברתי אותו הדבר בהוצאת רשיון A1 ללא ניסיון בדו גלגלי.

15 שיעורים בלי לעלות על הכלי שאתה מעוניין לעשות עליו זאת מריחה רצינית לפי דעתי,

בגלל שגם ככה תצטרך להתחיל על אופנוע ידני מ-0,

הייתי שוקל ברצינות להחליף מורה ובטח לא לגשת לבקש כטובה שיתן לי לעלות לידני.

מה שכן, לגשת לטסט מתי שבאמת אתה מוכן ובלי לחץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2286 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...