Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמויות נוזלים + מה מחליפים בכל טיפול - פאביה 2016

HawHaw
שימו לב! השרשור הזה בן 1805 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לא מוצא כמויות נוזלים וגם לא מה מחליפים בכל טיפול בספר תפעול ואחזקה של סקודה פאביה 2016. הדבר היחיד שמצאתי שיש להחליף נוזל בלמים פעם ראשונה כעבור 3 שנים ואחר כך כל שנתיים. האם מישהו יכול להעלות מסמך של מה ומתי מחליפים ברכב הזה ומה הכמויות נוזלים שנכנסים לכל מערכת, כגון: שמן מנוע, שמן גיר וכד'.

זהו הרכב הראשון שאני נתקל שבספר רכב לא מופיעים נתונים אלה, מוזר או שלא?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה דגם המנוע?

אני מצרף לך מסמך שמתאים לדגם שרשום במסמך.

לגבי אינטרוולים - אלו כלליים ויש לברר מול היבואן מה הם מרווחי הטיפול בישראל (בוודאות שונה מהכללי).

לפי מה שאני יודע:(ממליץ לוודא)

מסנן אווויר כל שנתיים או 30 אלף ק"מ.

מסנן שמן + שמן כל שנה או 15 אלף ק"מ.

מסנן מזגן - כל שנתיים - אני מעדיף כל שנה - לשיקולך.

נוזל בלמים - פעם ראשונה לאחר שלוש שנים ולאחר מכן כל שנתיים (נסועה של 15 אלף ק"מ בשנה).

פלאגים כל 60 אלף ק"מ או 4 שנים.

כמובן שבלכ טיפול במוסך גם יעשו בדיקת בלמים סקירת מערכות וחלקי מתלה, נזילות וכדומה

.

Fabia 2016 NJ3 110 HP 1.2 TSI - Intervals general.pdfFabia 2016 NJ3 110 HP 1.2 TSI manufacturer info.pdfFabia 2016 NJ3 110 HP 1.2 TSI.pdf

עריכה אחרונה על ידי יאני

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שמדובר על מנוע 1.2, כולל פילטר נכנס אצלך 4 ליטר שמן מנוע, החלפה כל 15,000ק"מ או שנה - מה שמגיע קודם.

אני מאמין שמדובר על תיבת הילוכים DSG7 - התיבה הזאת לא מצריכה החלפת שמן, לעיתים צריך להחליף חלקים אחרים, שמן זה לא אחד מהם.

אם מדובר על תיבה ידנית - עד כמה שזכור לי זה כל 90,000-100,000 קילומטרים.

DSG6 החלפת שמן כל 60,000 קילומטר.

נוזל קירור G13 עדיף שתקנה כי לפעמים צריך להשלים קצת ולטווח הארוך עדיף להשלים עם נוזל קירור ולא מים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

המנוע הוא 1200 סמ"ק דגם מנוע CJZ תיבת DSG.

קיבלתי הצעה לטיפול ראשון במוסך יבואן על סך 750 ₪, הזויים הצ'מפיון האלה וכשביקשתי הנחה אז היוץ שירות אמר לי "אין לי על מה להוריד, בטיפול הזה אין הרבה מה להחליף וואין לי ממה להוריד", פשוט גנבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה זה ששבויים באחריות יצרן. למזלך תוך שנתיים אתה נפטר מהם. יש רכבים שכולאים אותך 5 או 6 או 7 שנים למען מימוש אחריות. בסוף יוצא יותר יקר מאשר תקלה מהותית ברכב...

אחרי שנתיים תתחזק לבד או במוסך מורשה משרד תחבורה וזה יתקזז קצת.

אם אתה מאזור המרכז מוסך רון מומלץ בחום -עם בתקופת האחריות ואם לא אבל יש שיקולים של רצון טוב של מוסכי צ'מפיון וכאלה סיפורים.

עריכה אחרונה על ידי יאני

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

אין הנחיה להחלפה.

אישית אני מחליף כל 4-5 שנים, יכול להעיד שהנוזל הישן יוצא זהה לחלוטין לחדש מבחינת מראה ואין שום הבדל בתפקוד מערכת הקירור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הנחיה להחלפה.

אישית אני מחליף כל 4-5 שנים, יכול להעיד שהנוזל הישן יוצא זהה לחלוטין לחדש מבחינת מראה ואין שום הבדל בתפקוד מערכת הקירור.

אתה עושה שטיפה מלאה או שרק מרוקן את הרדיאטור והמיכל עיבוי?

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם מישהו יודע כל כמה זמן מחליפים נוזל קירור?

לדעתי - במידה ותחליף משאבת מים - בקש גם החלפת נוזל קירור.

לא זוכר בדיוק את מרווחי ההחלפה.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפאביה 2016 אין שרשרת, יש רצועת תזמון, ומחליפים אותה ב 120,000 ק"מ.

Current: Seat Ateca 2019 1.4T (150HP) DSG7

Previous: VW Polo V 2012 1.4L (85HP) Manual Gear ---> VW Golf VII 2013 1.4T (122HP) DSG7 ---> VW Golf VII 2015 1.4T (150HP) DSG7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אני יודע, איך שתיגמר האחריות נעבור לרון

מה אתה חושב שאצל רון הרבה יותר זול?

המחירים שונים בכל המוסכים המורשים על ידי צ'מפיון.

כשאני עשיתי השוואת מחירים, אחד הציעה לי לעשות טיפול קטן ב980 שקל והשני ב 480 שקל.

קח בחשבון שצ'מפיון נותנים שנתיים אחריות על כל העבודות והחלקים, שום מוסך אחר לא יתן לך אחריות לשנתיים. גם אחריות מ"רצון טוב" לא תקבל ברגע שתעזוב אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפאביה 2016 אין שרשרת, יש רצועת תזמון, ומחליפים אותה ב 120,000 ק"מ.
אתה רוצה להגיד לי שהם חזרו אחורה, ועכשיו נצטרך לעשות טיימינג כמו פעם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה חושב שאצל רון הרבה יותר זול?

המחירים שונים בכל המוסכים המורשים על ידי צ'מפיון.

כשאני עשיתי השוואת מחירים, אחד הציעה לי לעשות טיפול קטן ב980 שקל והשני ב 480 שקל.

קח בחשבון שצ'מפיון נותנים שנתיים אחריות על כל העבודות והחלקים, שום מוסך אחר לא יתן לך אחריות לשנתיים. גם אחריות מ"רצון טוב" לא תקבל ברגע שתעזוב אותם.

אני חושב שהמוסכים המורשים גובים סכומי עתק על טיפולים פשוטים ביותר, ועל איזה רצון טוב אתה מדבר האחריות נגמרה כבר לפני שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1805 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...