Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אפשר לשים במאזדה 3 חדשה מצבר רגיל במקום מצבר START&STOP?

בוני03
שימו לב! השרשור הזה בן 2512 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מוצאי שבת אני יורד לרכב (ושוב) הרכב לא נדלק - קבלים מהשכן וכמובן שהרכב מניע.

הרכב עוד לא בן 3 ולפני חצי שנה בערך הוחלף מצבר במוסך מאזדה באחריות לאחר שהרכב לא התניע (לדעתי דחפו מצבר ישן - חברת שנפ, אחרת אין הסבר איך תוך חצי שנה גם הוא הולך).היום שוב הרכב לא נדלק וקבלים מהשכן גרמו לו להזיז את הסלד :) עכשיו כמובן שאני צריך לקנות מצבר חדש:

השאלה האם לקנות מצבר חדש רגיל או שהדבר יכול לעשות נזק לרכב/לא מתאים לרכב.

**פרט חשוב - אני לא משתמש "בכלל" בסטארט סטופ של הרכב, מכבה אותו תמיד לפני כל נסיעה**

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שם שמן זול שלא מתאים לרכב במנוע כי אתה לא מאמץ אותו? פילטרים לא מתאימים?

קנה מצבר שמתאים לרכב. אל תחסוך את הכמה שקלים שזה לא יוצא.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק שאין זליגת חשמל, תקלה חשמלית כלשהי, או שלא שכחת צרכן חשמל כלשהו במהלך הלילה.

אני לא רואה סיבה שמצבר רגיל לא יתאים, במידה ואתה לא משתמש במערכת הSS.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שם שמן זול שלא מתאים לרכב במנוע כי אתה לא מאמץ אותו? פילטרים לא מתאימים?

קנה מצבר שמתאים לרכב. אל תחסוך את הכמה שקלים שזה לא יוצא.

זה בדיוק השאלה האם זה שמן זול או שזה שמן נהדר שפשוט לא ידליק פונקציה מאוד מסוימת שאני לא צריך וממילא לא משתמש בה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצה שלי, אל תקבל עצות מחברי הפורום..

המצבר המאזדה 3 הוא מצבר ייעודי אשר אמור להפעיל סטרטר ייעודי למערכת ה start stop, גם אם במהלך הנסיעה אתה לא משתמש בה.

לגבי למה הלך המצבר, מהביקור האחרון שלי במוסך (עם הפיאסטה) ציין בפני המוסכניק שזו מחלה ידועה במאזדה החדשות ושהמצבר הולך תוך שנה-שנתיים (אם החזיק לך 3 שנים התמזל מזלך כנראה).

לטענתו לא ניתן להתקין מצבר רגיל כי הוא יתפגר מהר מאוד ומצבר מקורי עולה מעל 2000ש"ח (במוסך, אין לי מושג כמה בחוץ).

לגבי המצבר שהחליפו לך, ככל הנראה אכן מצבר מחודש.

זכור לי שראיתי עמדה במוסך עם מצברים מחודשים...

עצם זה שמחליפים מצבר במסגרת האחריות זה לא טריוויאלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צ'מפיון נותנת אחריות מלאה למצברים שלה, בפולקסווגן ואאודי גם בשנה שלישית מחליפים למצבר מקורי.

אין שום סיבה שיסכים לקבל מצבר מחודש ולא מקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תנסה אפילו להרכיב מצבר שאינו מסוג פריקה עמוקה ומיועד למכוניות עם מערכת stop & start.

תוך פרק זמן קצר הוא יתפגר ותמצא עצמך מחליף מצבר אחרי מצבר.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי הייתה בעיה זהה לפני שבועיים, אחרי שנתיים וחצי התחילו התרעות על המצבר והיו גם בעיות הנעה. לי נאמר שהאחריות למצבר הוא לשנתיים. החלפתי למצבר חדש START-STOP בעלות של כ-1050 שח במוסך מורשה של מאזדה בהרצליה (חוף הים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה - הוחלף מצבר חינם במסגרת האחריות

לגבי שימוש במצבר רגיל - אין לי מושג לא הצלחתי להבין אם אפשר או לא אבל יש מסקנה אחרת ברורה:

במאזדה 3 החדשה (ייתכן שבדגמים נוספים חדשים של חברות אחרות גם) כבלים במקרה של מצבר יניעו את הרכב אבל זה לא שאתם יכולים להתחיל לנסוע לאיפה שבא לכם ולחזור הביתה כמו ברכבים ישנים/אחרים, אתם חייבים להחליף מצבר במהירות ולא תוכלו להשתמש ברכב בצורה בטוחה ללא מצבר אפילו יום אחד.

המצבר הוא חלק בלתי נפרד מהמערכות של הרכב, והרכב משתמש במצבר גם אחרי שהתנעם וגם אם כיבתם את פונקציית הסטארט סטופ.

מאיפה לי כל זה - גם אחרי שהנעתי את הרכב חלק מהמערכות לא עבדו, הרכב אחרי נסיעה של 20 דקות השתגע פשוט וחלק - מנורה של מערכת למניעת תאונות נדלקה ונכבתה והתחילה לבלום את הרכב, בקרת יציבות התנתקה פתאום, מנורת תקלה במנוע דלקה, לוח השעונים התחיל לרצד ועוד מנורות משלל סוגים נדלקו ממש חנוכיה...

מצבר פתר את כל הבעיה והסדר שב על כנו

אני יודע שזה נשמע קצת הזוי אבל זו האמת לאמיתה

לא רוצה לאחל לאף אדם שיתניע את הרכב בקבלים מהשכן ואחרי 20 דקות נסיעה נדלקות לו מלא מנורות והרכב מתחיל להשמיע רעשים משונים מהמנוע והכל בגלל המצבר.

המסקנה - עם הטכנולוגיה באים הבעיות והרבה דברים שפעם לא היו קשורים אחד לשני היום קשורים. אם פעם מצבר של רכב היה כמו הסטארטר של הפלורוסנט שברגע שנדלק יכולת להוציא וזה נשאר לעבוד, ברכבים של היום - לפחות במאזדה 3 החדשה זה ממש לא כך. ראו הוזהרתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה מתאר קורה גם ברכבים ישנים יותר ללא כל המערכות שציינת.

אם המצבר מת לגמרי הוא שואב כוח גדול מידי מהאלטנטור ואז פחות זרם מגיע לשאר המערכות וזה גורם לתקלות חשמל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעיה להתקין מצבר רגיל במידה ומקפידים לכבות את הS&S, זה מה שעשיתי בפוקוס שלי, ובמשך שנה וחצי לא הייתה שום בעיה. שום נורה לא נדלקת ולא אמורה להדלק. הדרישה של מצבר פריקה עמוקה היא רק בגלל ריבוי התנעות שמקצרות את חיי המצבר. ברגע שמנטרלים את המערכת הזאת, אז המצבר עובד כמו בכל רכב אחר שאין לו את המערכת, זה הכל. לא צריך מכל דבר לעשות סיפור, ואין מה להקביל את זה לשמן זול וכו', זה לא רלוונטי ולא קשור.

כמובן שאין קשר גם לעובדה שעם מצבר מת הרכב משתגע, כי המתח לכל המערכות לא יציב ומשתנה לפי העומס על האלנטרנטור.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער, אבל זה לא נכון.

מערכת stop & start אינה מושלכת באף מכונית כלאחר יד; כל מערכת החשמל במכונית מותאמת אליה, החל באלטרנטור מחוזק, דרך מצבר פריקה עמוקה וכלה במתנע שעמיד במאות אלפי התנעות.

מכונית שמצויידת במערכת כזו חייבת מצבר מיוחד, גם כשלא משתמשים במערכת כלל, כי שוב, כל המערכות מותאמות לשימוש במצבר בעל פריקה עמוקה.

כל בעל מאזדה 3 שניסה להתחכם, למד בדרך הקשה שאי אפשר לבצע כאן חסכון וקיצורי דרך.

אולי בפוקוס זה אפשרי, במאזדה 3 לא.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2512 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...