Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שנה ויותר לדו"ח מהירות, שינויים לטובה בהרגלי הנהיגה

hochdorf
שימו לב! השרשור הזה בן 2500 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חלפו יותר משנה מאז הדו"ח 750 ש"ח שספגתי בעקבות נסיעה מהירה על כביש החוף.

אותו קיבלתי כי הסתמכתי על הוויז שיראה שוטרים ,אבל מעולם לא התעמקתי על איך הוויז יודע היכן הן נמצאים וכו'.

אחרי הדו"ח עשיתי בדק בית לגבי כמה מעל המהירות המותרת "מותר" לנסוע, ואיך לשלב את הוויז במערך ההתרעה משוטרים ,אבל לא להסתמך עליו בלבד.

כעת אני נוסע עד 20 קמ"ש מעל המותר. בנתיים דו"חות המהירות היחידים שקיבלתי הם 2 קלים באוסטריה, שם כנראה הפסיקה המשפטית תעבורתית בנוגע למצלמות מאפשרת להם לתפוס גם כאלה שנוסעים רק 20 קמ"ש מעל המותר.

אני חש שהנסיעות הפכו רגועות יותר מאז ירדתי מ130 ל110 *בכביש בין עירוני עם 2 נתיבים לכיוון, למרות שב2 המקרים סגנון נסיעתי רגוע. אני מניח שאני גם מוסיף מעט לצריכת הדלק. כאשר אני ממהר, אני מפעיל וויז ונוסע אחרי רכבים אחרים. כאשר אני ממהר מאוד אני חוגג בכבישים חשוכים עם וויז פתוח.

אבל זה כבר כמעט לא קורה.

האמת שהכי כיף לנסוע נסיעה רגילה ולא מהר.

עריכה אחרונה על ידי hochdorf
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוב אירופה גבולות הקנס נעים בין 2-8 קמ"ש מעל המותר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע 60 אלף בשנה, יש לי רישיון נהיגה 18 שנה.

לאחרונה קיבלתי 2 דוחות מהירות מה שחייב אותי להגיע לנהיגה מונעת ותשלום של 1500₪ דוחות.

אחרי מחשבה ארוכה החלטתי שאני מוריד את הרגל מהגז, מתוך הבנה שזה מסכן את הכיס, הפרנסה ואת הרישיון.

כבר למעלה ל4 חודשים אני נוהג לפי המהירות המותרת, עם סטיה של גג 10 קמ"ש, חייב לציין שבזכות בקרת שיוט.

שמתי לב, שהנסיעות הפכו להיות להרבה יותר רגעות, אני חולף על פני ניידות מבלי להסתכל על מד המהירות, מצלמות מהירות לא קיימות יותר ולא מעניינות. לא מעכב אף אחד ואף אחד לא מפריע לי.

אני מאוד אוהב נהיגה ומהירות, אבל פשוט הגעתי למסקנה שנמאס לי להיות בלחץ מזה. כמו כן נהיגה מונעת הוציא ממני את החשק לחזור לשם.

הכל עניין של הרגל, וכולם בסוף מגיעים לאותה נקודה ביחד.

מהירות המותרת בהרבה מקומות בארץ סבירה ואין בעיה לנסוע לפי חוק.

אני לא מטיף מוסר לאף אחד ושכל אחד יעשה מה שטוב לו, אבל זה נקודה למחשבה

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט אותה שיטה שאני פיתחתי לעצמי.

נסעתי 130 קמ''ש בכביש של 90 ברכב צבאי וקבלתי שלילה במקום אומנם רק לרישיון הצבאי ל30 יום והמתנה לבית דין, לאחר חצי שנה התברר לי שבחרו שלא לעמיד אותי לדין בגלל עבר נקי. אבל זה מנע ממני למשיך לתת גז ועכשיו אני חורג מקסימום עד 20 מעל המותר.

מה לעשות דוח זה לא רק קנס, זה גם פתק התראה .

עריכה אחרונה על ידי CRuzer669

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע 60 אלף בשנה, יש לי רישיון נהיגה 18 שנה.

לאחרונה קיבלתי 2 דוחות מהירות מה שחייב אותי להגיע לנהיגה מונעת ותשלום של 1500₪ דוחות.

אחרי מחשבה ארוכה החלטתי שאני מוריד את הרגל מהגז, מתוך הבנה שזה מסכן את הכיס, הפרנסה ואת הרישיון.

כבר למעלה ל4 חודשים אני נוהג לפי המהירות המותרת, עם סטיה של גג 10 קמ"ש, חייב לציין שבזכות בקרת שיוט.

שמתי לב, שהנסיעות הפכו להיות להרבה יותר רגעות, אני חולף על פני ניידות מבלי להסתכל על מד המהירות, מצלמות מהירות לא קיימות יותר ולא מעניינות. לא מעכב אף אחד ואף אחד לא מפריע לי.

אני מאוד אוהב נהיגה ומהירות, אבל פשוט הגעתי למסקנה שנמאס לי להיות בלחץ מזה. כמו כן נהיגה מונעת הוציא ממני את החשק לחזור לשם.

הכל עניין של הרגל, וכולם בסוף מגיעים לאותה נקודה ביחד.

מהירות המותרת בהרבה מקומות בארץ סבירה ואין בעיה לנסוע לפי חוק.

אני לא מטיף מוסר לאף אחד ושכל אחד יעשה מה שטוב לו, אבל זה נקודה למחשבה

זאת גם נסיעה הרבה יותר חסכונית.

אני שם לב למצלמות: צריך לנתק את בקרת השיוט כמה עשרות מטרים לפני כן, כי הנהגים דופקים ברקסים פתאומיים גם בנתיב שמאל ומאטים לפעמים לפחות מ-80 קמ"ש (מפחיתים כמה עשרות קמ"ש מהמהירות, גם אם נוסעים במהירות החוקית 90-100).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט אותה שיטה שאני פיתחתי לעצמי.

נסעתי 130 קמ''ש בכביש של 90 ברכב צבאי וקבלתי שלילה במקום אומנם רק לרישיון הצבאי ל30 יום והמתנה לבית דין, לאחר חצי שנה התברר לי שבחרו שלא לעמיד אותי לדין בגלל עבר נקי. אבל זה מנע ממני למשיך לתת גז ועכשיו אני חורג מקסימום עד 20 מעל המותר.

מה לעשות דוח זה לא רק קנס, זה גם פתק התראה .

למה קיבלת שלילה? שלילה זאת לא 41+?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה גובה דו"ח מהירות באוסטריה?

בצרפת צולמתי נוהג 96 בדרך של 90 - קיבלתי דוח של 45 יורו(ועוד 19 יורו דמי טיפול מהחברת השכרה).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה קיבלת שלילה? שלילה זאת לא 41+?

רק הרישיון הצבאי נשלל. בצבא מחמירים.

עם ולנטיין, היכרות עם התוואי והכי חשוב ריכוז גבוה, אפשר להימנע מדו"חות מהירות די בקלות.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועדיין, יש כל מיני מקומות בארץ שמסיבה לא ברורה,

גם אם תקבע את בקרת השיוט על 145, יעקפו אותך מימין ומשמאל.

לא ברור הקטע הזה.

ככה שמעתי.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מגיע עם הגיל, כשאתה מתבגר אתה מגיע לתובנות מסוימות ואתה מבין שאתה סתם בלחץ. או כשאתה ואשתך/בת זוגתך נוסעים לאותו מקום ואתה מגיע רק 30 שניות לפניה ונסעת כמו חמור.

על נס הרים ויתרתי ביום ששמעתי על התאונה של האופנוען שהיה שם (וזה אחרי ביקור שם יום לפני), תקיפת הפניות היחידה שאני עושה מאז נולדו הילדים הם מספר צמתים מאוד ספציפיים שאני מכיר כמו כף היד ואינם מהווים סיכון ו/או יש מקום לתמרון, לא לוקח סיכונים מיותרים ולא מגיע למגבלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל התשובות נכונות, יש שלבים בחיים בהם נהיגה מהירה גורמת הרגשה של חיות וכייף.

ועם הזמן .. והמחיר אנו עוברים לפאזה אחרת.

אבל - השד של הכייף הזה עדיין נמצא בנו.

לכן, חובה להקים מגרשי נהיגה עם מסלולים טובים ונכונים.

כמו בכל מדינה נאורה, במסלול נהנה בביטחון יחסי מרגעי הכייף.

(רשויות המדינה צריכות להכיר בעובדה, כי אנו בנויים לחפש ריגושים, ונהנים ממהירויות ותמרוני נהיגה)

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מצטער על התגובה המאוחרת, דו"חות המהירות באוסטריה היו כל אחד ע"ס כ200-230 ש"ח. אבל לפחות באחד מהם שילמתי גם מס נוסף על עיכוב בתשלום, וזאת בשל הזמן שלקח לחברת השכרה לברר מי השכיר הרכב במועד הצילום, שליחת הדו"ח לישראל, זמן שכספי הדו"ח הגיעו לאוסטריה וכו׳. זה סיפור.

עריכה- אם אני זוכר נכון גובה כל דו"ח נטו זה 45 יורו.

עריכה אחרונה על ידי hochdorf
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרשור משמח, כן ירבו..

גם אני הגעתי למסקנה הזאת לאחר שהפכתי לאבא ולאו דווקא כקשר ישיר אבל פשוט... התבגרתי אני מניח... זה, ועצם העובדה שלאחר מספר נסיעות מגורזנות מי-ם לראשון וחזרה לעומת אותן נסיעות באופן סופר רגוע ונסיעה של -אפילו- מתחת למהירות המותרת סתם כי בקרת השיוט היתה מכוונת על 100 וצריכת הדלק נראתה לי מגניבה (~5 ליטר ל100 ק"מ), ההגעה ליעד היתה בהפרשים של 5~ דקות... וההרגשה לאחר נסיעה רגועה שונה אלפי מונים מהרגשת הלחץ אחרי נסיעה שבה מנסים כל הזמן להיות לפני הרכב שמולך.

זה צריך להיות דביק.

עריכה אחרונה על ידי omricn
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2500 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...