Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה באלפא רומיאו מיטו מונזה 2015 [הוקפץ מחדש]

עוזי עזרתי
שימו לב! השרשור הזה בן 1959 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראשית אני מתנצל על אורכו של הפוסט, הוא בא לתאר בעיה רצינית שקורית ובקשת עזרה ממי שיש לו רעיון או מידע היכול להביא לפתרון הבעיה.

ברשותי אלפא רומיאו מדגם מיטו מונזה 170 כ"ס גיא אוטומטי-ידני מודל 2015. המונה מראה על 28300 ק"מ.

לפני כשבועיים נדלקה נורית אזהרה אדומה (מזהירה על בעייה בגיר על פי חוברת היצרן), הרכב הובא למוסך, לא אנקוב כאן בשמות, לפחות לא בשלב הזה. הממצא היה: קצר בצמה האלקטרונית ובוצעה הלחמה ותיקון הצמה, מה שהביא לכיבוי הנורית. עד כאן טוב ויפה.

מספר ימים אחרי התיקון שילוב הגיר למצב נסיעה לא הביא לתזוזת הרכב, העברה לרוורס וחזרה למצב דרייב הצליחה להזיז את הרכב אולם התקלה נמשכה לסרוגין מספר ימים, עד שהרכב הוחזר למוסך לבדיקה. הממצא הבא יכה אולי, מי מכם בהלם: קיבלתי הצעת מחיר הכוללת החלפת מצמד (כולל ערכת מצמד, מפעיל מצמד ונועל סך הכל שלושה חלקים) תמורת טיפול זה עלי לשלם לא פחות מסך של 6,916 שקלים כולל מע"מ!! לקחתי צעד אחורנית על מנת לבדוק את העניין.

בשיחות שהיו לי עם בעלי מוסכים ומביני עניין שגם את שמותיהם אני מעדיף לא לפרט, הביעו, רובם ככולם פליאה על שיש צורך בכלל להחליף מצמד לאחר כמעט 30 אלף ק"מ, יתרה מזו, שבחים ניתנו לחלק זה של הרכב, על איכותו הגבוהה והעובדה שהחלפת מצמד כזו הינה נדירה ביותר, בטח בסוג כזה של תיבת הילוכים.

יצרתי קשר עם סמל"ת, יבואנית אלפא בישראל ושם נאמר לי שראשית- אין כלל אחריות על מצמד בכל רכבי אלפא, כלומר, גם אם תיסעו ברכב חדש מתוצרת אלפא רומיאו, פאר יצירת הרכב מאיטליה, שיצא מהסוכנות, שבוע והמצמד הלך- העלות עליכם, כך, אליבא דאלפא רומיאו.

בנוכחותו הטלפונית של נציג היבואן ביצעתי התנעה בבוקר, לאחר לילה שהרכב עמד והכנסת ההילוך לדרייב לא הזיזה את הרכב, הנורית האדומה, זוכרים? מתחילת הסיפור נדלקה ואת כל הדרך עד למוסך עשיתי כשהגיר מחליף רק בהילוכים זוגיים 2-4-6 ומדלג על האי זוגיים... בקיצור, לאחר יומיים של שהייה במוסך, נאמר לי על ידי בעל המוסך שיכול להיות שמלבד החלפת המצמד הנדרשת, אולי יהיה צורך להחליף את החלק ההידראולי, בשפת העם= את הרובוט עצמו! למי שמבין, זהו אחד החלקים היקרים ביותר ברכב, ועלותו, מעל 20 אלף שקלים!

בשיחה עם נציג היבואן, חברת סמל"ת, יבואנית פיאט, אלפא רומיאו, אבארט ואחרות בישראל ניסיתי לקבל איזה שהוא "אופק מדיני" לדבי כוונת היבואן לפצות על תקלות בלתי סבירות אלו לנוכח גילו של הרכב, למרות העובדה שתקופת האחריות עברה בכחודש (24 חודשים) כשממילא אין אחריות על מצמד, אולם הנציג לא הבטיח לי דבר, מלבד משהו עמום בסגנון של "לא נשאיר אותך לבד בשטח". זהו, בקצרה.

אשמח לקבל משובים מכל מי שיש לו מידע על הנושא, מבחינה טכנית או מבחינת יחסי לקוח-יבואן. תודה וסליחה על הטרחה. ערב טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 182
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אף יצרן אינו נותן אחריות על מצמד, בין אם מדובר במכונית ידנית או רובוטית חד או דו מצמדית.

ברמת העיקרון, נראה שהבעיה איננה במצמד עצמו, שכן הוא אינו מחליק ומפריד היטב, אלא במערכת ההפעלה, וזה יכול לקרות.

מאחר ותמה האחריות, מעכשיו אתה תלוי ברצונם הטוב של אנשי המחלקה הטכנית.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי כל כך מה לתרום לנושא מלבד שאומר - וואו, איזה לא נעים.

מה עם אחריות של רצון טוב? אם הרכב טופל במוסכים מורשי יבואן, אין איזו גישה שלהם לבוא לקראתך?

ומה הכוונה אין אחריות למצמד? מה עם כל החלפות המצמדים והמכטרוניקס שבוצעו במסגרת האחריות בכל רכבי VAG?

למרות הכל אני מהמר שזה הופך לשרשור DSG תוך שלושה עמודים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף יצרן אינו נותן אחריות על מצמד, בין אם מדובר במכונית ידנית או רובוטית חד או דו מצמדית.

ברמת העיקרון, נראה שהבעיה איננה במצמד עצמו, שכן הוא אינו מחליק ומפריד היטב, אלא במערכת ההפעלה, וזה יכול לקרות.

למה אתה מטעה סתם? בכל רכבי vag יש אחריות על המצמדים ברכבים בעלי תיבה דו מצמדית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא נכון, בגיר ידני אתה צודק ואני גם יכול להבין מדוע. אבל בגירים רובטים המצמד מוכר באחריות, VAG מחליפם, פורד (שתי היבואנים אגב גם נתנו אחריות מורחבת על הגירים לשנים ארוכות) מחליפים אז מדוע שאלפא לא יחליפו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פורד ו VAG החליפו אותם כי היתה בהם תקלה סדרתית.

פתחו כתב אחריות של כל מכונית שהיא ותראו שמצמד אינו מכוסה באחריות.

מצמד הינו חלק מתכלה, בדיוק כמו רפידות בלם.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא נכון, בגיר ידני אתה צודק ואני גם יכול להבין מדוע. אבל בגירים רובטים המצמד מוכר באחריות, VAG מחליפם, פורד (שתי היבואנים אגב גם נתנו אחריות מורחבת על הגירים לשנים ארוכות) מחליפים אז מדוע שאלפא לא יחליפו?

אין הרבה אלפות בארץ כמו ואגיות ופוקוסים שיוכחו שקיימת תקלה סדרתית.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדוע היה קצר ובוצעה הלחמה בצמת החוטים - האם הרכב עבר תאונה בעברו.

אני מאמין כי לאחר הבדיקה אשר סמל"ת מבצעים כרגע.

בהתאם למימצאים, הם יגלו יותר רצון לעזור בפתרון הבעיה.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבנתי נכון, רכבך מצויד בגיר מסוג TCT, כלומר תיבת הילוכים אוט' דו מצמדית. עקרונית, כפי שצוין, אף אחד לא נותן אחריות על רכיב מתכלה כמו מצמד(ים) ולא משנה אם מדובר על ידני, רובוטי חד מצמדי או רובוטי דו מצמדי. המקרים של DSG7 או Power Shift (יבש) של פורד שונים מכיוון שמדובר על אפידמיה.

למי שתוהה מדוע בגיר אוט' אין אחריות על המצמדים - הרי לכאורה לרובוט בלעדיות על תפעול המצמד - אציין כי לנהג דווקא כן יש השפעה על אורך חיי המצמד(ים).

לדוגמא, ישנה תופעה של "לעמוד" על המצמד(ים). זה יכול להיות ברמזור אדום עם עלייה מתונה - במקרה זה יש לאנשים נטייה לשחרר את הברקס מה שיגרום לגיר לשלב את המצמד באופן חלקי וכך הרכב ישאר עומד במקומו. זה טוחן את המצמד בטווח הארוך.

אני יכול להעלות בדעתי עוד כמה מצבים אפשריים בהם שימוש לא נכון יגמור את המצמד, אבל לא אתחיל לפרט את כולם בשלב זה.

פותח השרשור, אשתדל לעזור לך. שלחתי לך הודעה פרטית.

עריכה אחרונה על ידי Cuore Sportivo

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי שאלתך יחסי לקוח-מוסך-יבואן וכו': פעם בגלל שביצעתי את כל הטיפולים במוסך יבואן+אחריות על איזה חלק יחסית יקר פגה חודשיים לפני התקלה, אז באו לקראתי ותיקנו במסגרת האחריות. להבנתי יש תפר שבו באים לקראת הלקוח במקרים כאלו.

בכל מקרה אם אני לוקח את מה שכתבת as is אז אני קצת מופתע מהיחס שכן מדובר על רכב יוקרה והייתי מצפה ליחס אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבנתי נכון, רכבך מצויד בגיר מסוג TCT, כלומר תיבת הילוכים אוט' דו מצמדית. עקרונית, כפי שצוין, אף אחד לא נותן אחריות על רכיב מתכלה כמו מצמד(ים) ולא משנה אם מדובר על ידני, רובוטי חד מצמדי או רובוטי דו מצמדי. המקרים של DSG7 או Power Shift (יבש) של פורד שונים מכיוון שמדובר על אפידמיה.

למי שתוהה מדוע בגיר אוט' אין אחריות על המצמדים - הרי לכאורה לרובוט בלעדיות על תפעול המצמד - אציין כי לנהג דווקא כן יש השפעה על אורך חיי המצמד(ים).

לדוגמא, ישנה תופעה של "לעמוד" על המצמד(ים). זה יכול להיות ברמזור אדום עם עלייה מתונה - במקרה זה יש לאנשים נטייה לשחרר את הברקס מה שיגרום לגיר לשלב את המצמד באופן חלקי וכך הרכב ישאר עומד במקומו. זה טוחן את המצמד בטווח הארוך.

אני יכול להעלות בדעתי עוד כמה מצבים אפשריים בהם שימוש לא נכון יגמור את המצמד, אבל לא אתחיל לפרט את כולם בשלב זה.

פותח השרשור, אשתדל לעזור לך. שלחתי לך הודעה פרטית.

היי, זה נראה לי נסיון לא רציני לתלות את האחריות על תקלה כזו בנהג, זה גם שניסו לשדר לי מהצד השני, גם במוסך וגם מטעם נציג היבואן. כמה פעמים אתה עומד על "לעמוד" על המצמד כפי שאתה מתאר? נהגתי בחיים שלי, מזה 45 שנה באינספור כלי רכב מאינספור סוגים ובחיים שלי לא קרה לי שרכב הושבת מעצמו, ללא סיבה נראית לעין אחרי שנתיים עם 28 אלף ק"מ.

אני חי באיזור השפלה, לא בגליל, לא בהרי ירושלים, ואני נוסע רוב הזמן בשטח שטוח, בלי עליות ובלי מכשולים קרקעיים כאלה ואחרים. אני חייב לצין שלמרות שאני נוהג ברכב ספורטיבי, אני נהד די שמרני בנהידה ומעולם, למשל, לא העברתי את הרכב הזה למצב "ספורט" כמו כן אני אינני מנצל כמעט את יכולותיו המופלאות כשלעצמן, של הרכב הספציפי הזה בכל הקשור ל"יציאות" מהירות או עקיפות מדהימום. ה

נהיגה שלי רגילה לחלוטין ואגב, היה לי לפני רכב זה ג ם רכב מסוג זהה, מיטו גיר טי סי טי זהה, עם 135 כ"ס, לא "תלתן" ולא חלה בו ולו תקלה אחת לרפואה. פניה בנושא, אגב הועברה למטה אלפא רומיאו באיטליה, נראה מה יהיה להם לומר על העניין.

עריכה אחרונה על ידי עוזי עזרתי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי שאלתך יחסי לקוח-מוסך-יבואן וכו': פעם בגלל שביצעתי את כל הטיפולים במוסך יבואן+אחריות על איזה חלק יחסית יקר פגה חודשיים לפני התקלה, אז באו לקראתי ותיקנו במסגרת האחריות. להבנתי יש תפר שבו באים לקראת הלקוח במקרים כאלו.

בכל מקרה אם אני לוקח את מה שכתבת as is אז אני קצת מופתע מהיחס שכן מדובר על רכב יוקרה והייתי מצפה ליחס אחר.

כ ל מה שאני מתאר הוא AS IS תהיה בטוח. ואני מופתע בדיוק כמוך, לא חשבתי שאקנה רכב מחברה המתיימרת לייצג את היוקרה בהתגלמותה, מאיטליה, במחיר שאתה יכול להניח שהוא איננו עממי במיוחד ולמצוא את עצמי עם רכב מושבת בחניה אחרי 28 אלף ק"מ בלבד!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פורד ו VAG החליפו אותם כי היתה בהם תקלה סדרתית.

פתחו כתב אחריות של כל מכונית שהיא ותראו שמצמד אינו מכוסה באחריות.

מצמד הינו חלק מתכלה, בדיוק כמו רפידות בלם.

ידידי, כ ל חלק בכ ל מכונית יכול להיות מוגדר "חלק מתכלה" כי, מה לעשות, חכונית, מטבעה היא חלק מתכלה. זו חוכמה קטנה להתכסות בכתבי אחריות, אבל אם אתה רוצה להיות רציני, כיבואן המתיימר לשווק מוצרי יוקרה, כפי שאלפא רומיאו מתיימרים, אתה צריך להבין שרכב חדש לא יכול להיות מושבת אחרי 28 אלף ק"מ ושנתיים נהיגה, זה פשוט לא בגדר הסביר. היבואן רוצה שאני אכניס את הרכב למוסך וכי יתחיל תהליך פירוק על מנת להבין את מהות התקלה. המסוך שטיפל בבאעיה הוציא הצעת עבודה להחלפת המצמד גם בלי לפרק את הרכב. כל העלות והאחריות על פירוק כזה, לדברי היבואן, היא עלי ואין לו שום אמירה הבאה לקחת אחריות כלשהי, ולו ברמז שלא לדבר על אמירה ברורה על נסיון , אולי לקחת אחריות כלשהי מצידו. לזה אני לא מוכן. אני לא מוכן להיות בן ערובה של היבואן. נראה מה יהיה ליצרן באיטליה לומר על הסיפור הזה, אולי הוא יצליח לשכנע את היבואן לקחת אחריות כ ל ש ה י א..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם שילוש האותיות TCT היה מוחלף בDSG היה פה כבר מבול תגובות והיבואן היה נצלב.

כנראה שאם הרכב הוא מתוצרת איטליה זה אומר שהנהג לא בסדר, הוא ״עמד״ על הקלאץ לאורך כל 28 אלף הק״מ. זה פשוט בדיחה, ב28 אלף ק״מ לא חושב שאפילו אפשר לקרוא לזה בלאי. אם מישהו היה פותח שרשור שהוא נסע 28 אלף ק״מ ללא תקלות הייתי צוחק עליו.

רכב שנסע שנתיים ו28K ממש לא סביר שיגיע למצב כזה. אני ממש לא מקבל את טענות היבואן. זה פשוט לא מצב תקין גם אם הרכב בילה הרבה בפקקים או בעליות כל עוד הוא ננהג ע״י האדם הממוצע המערכת הזו צריכה להחזיק ״קצת יותר״.

פותח השרשור כל שאני יכול לאחל לך הוא בהצלחה. הרבה פעמים נכתב על סמל״ת שהם נותנים שירות טוב ללקוחות שלהם. אני מקווה שהם התעוררו כי ההצעות שקיבלת ממש לא סבירות, בטח שגם אף אחד לא יודע להצביע בדיוק על הבעיה.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם שילוש האותיות TCT היה מוחלף בDSG היה פה כבר מבול תגובות והיבואן היה נצלב.

כנראה שאם הרכב הוא מתוצרת איטליה זה אומר שהנהג לא בסדר, הוא ״עמד״ על הקלאץ לאורך כל 28 אלף הק״מ. זה פשוט בדיחה, ב28 אלף ק״מ לא חושב שאפילו אפשר לקרוא לזה בלאי. אם מישהו היה פותח שרשור שהוא נסע 28 אלף ק״מ ללא תקלות הייתי צוחק עליו.

רכב שנסע שנתיים ו28K ממש לא סביר שיגיע למצב כזה. אני ממש לא מקבל את טענות היבואן. זה פשוט לא מצב תקין גם אם הרכב בילה הרבה בפקקים או בעליות כל עוד הוא ננהג ע״י האדם הממוצע המערכת הזו צריכה להחזיק ״קצת יותר״.

פותח השרשור כל שאני יכול לאחל לך הוא בהצלחה. הרבה פעמים נכתב על סמל״ת שהם נותנים שירות טוב ללקוחות שלהם. אני מקווה שהם התעוררו כי ההצעות שקיבלת ממש לא סבירות, בטח שגם אף אחד לא יודע להצביע בדיוק על הבעיה.

אני כמובן, מסכים עם כל מילה. תודה על תגובתך. אגב, "זה שאתה נושם, לא אומר שאתה חי".. נדמה לי שהפרסומת הזאת של יבואן אלפא רומיאו בישראל, חברת סמל"ת, נושאת משמעות כפולה בכל מה שקשור אלי באופן פרטי..:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1959 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...