Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקנה עצמית ראשונה: קיט התקנה, רכיבים והאם זה מסובך? (Subaru XV)

XVSTI
שימו לב! השרשור הזה בן 2512 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

כפי שכתבתי בכותרת, הייתי רוצה להתקין את המערכת שלי לבד.

בעיקר בשביל הלמידה, השמירה על הרכב, הגמישות שבשילוב בין חדש ליד שנייה והסיפוק שבעבודה עצמית.

כרגע ברכב מותקנת מערכת No Name שהגיעה איתו, עם מסך מגע בקושי מתפקד, ואיכות שמע לא מספקת בווליום גבוה. (באסים נמרחים, מיד לא מספיק נוכח וגבוהים צורמים).

הרמקולים שנמצאים שם במקרה הטוב מקוריים, ובמקרה הרע No Name כלשהו.

עוד בעיה ששמתי לב אליה היא החזרים מהפלסטיקה ברכב ו/או מהדלתות.

לפי מה שהבנתי מקריאה כאן, התשובה שלי לבעיה הזו היא איטום של הרכב, נכון?

האם ללכת על ה dynamat, או שניתן לחסוך כאן על חומר מעט זול יותר?

בלי קשר, אני מתכנן ליישם ברכב "איטום" עם גומיות כפי שעשה lanosforce בפרויקט OPTIMUS שלו.

לגבי קיט התקנה, מה עובי הכבל המומלץ? 4 gauge?

חברות מומלצות?

מאיפה כדאי לקנות? (אין לי בעיה של קנייה מחו"ל או לחץ של זמן).

האם כדאי 'להרכיב' אותו לבד? (הכוונה לרכוש כל רכיב מהקיט בנפרד).

כשניסיתי לחפש Head Unit, נכנסתי לבלבול מהמבחר ומכמות הזבל שקיימת.

איך אני מבדיל בין האיכותי לבין הלא?

אין לי צורך בשום פיצ'ר למעט איכות סאונד טובה, Bluetooth גם לשיחות, אפשרות לבצע חיתוכים דרך ה Head Unit והכי חשוב - שמירה על השליטה מההגה שקיימת כבר ברכב.

האם אני צריך מתאים לפלסטיקה ברכב?

כאמור, כבר מותקנת שם מערכת לא מקורית.

כמו כן, אני מתלבט אם להישאר בתצורה של רמקולים בלבד, או להחליף לסט קומפוננט כלשהו.

אם אני מחליף לקומפוננט, אפשר יהיה לשים את הטוויטרים במקום המקורי שלהם?

(קרובים לשמשה הקדמית ולא סתם כך מודבקים על הדש?)

ועכשיו: ההגברה.

האם כדאי להסתפק במגבר ארבעה ערוצים ולהגביר רק את הסט הקדמי והסאב?

או שעדיף לקחת מגבר שישה ערוצים ולהגביר את כל הרמקולים ברכב? (סט קדמי, אחורי וסאב).

והאם יש דרך אלגנטית יותר מהתקנתו על הגב של המושב האחורי?

אף פעם לא אהבתי את זה.

ואחרון, הסאב.

אם אני מחפש באסים מדוייקים, שנכנסים בדיוק בזמן, חזקים כשצריך ומתנגנים כמה שיותר בהרמוניה עם שאר הסט, אני צריך סאב, או סט אחורי טוב?

אם מדובר בסאב, אוכל להסתפק בדגמי 8 אינטש קטנים?

השאיפה כאן היא תקציב יעיל כמה שאפשר.

כלומר, לא הזול ביותר שאפשר, אלא האיכותי ביותר שאפשר בתקציב כמה שיותר נמוך.

אין לי בעיה עם שילוב של חדש מהארץ, יד שניה איפה שאפשר וכו'.

אני יודע שזה ארוך, אך ניסיתי לתמצת את כל השאלות שלי בפוסט אחד.

תודה על כל מענה :).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי,

קודם כל זה רכב יפני, סובארו למען האמת היא מגה-יפנית במובן הזה.

מתפרק כמו לגו, הנדסת אנוש פשוטה ומעולה ואיכות הרכבה ממש טובה עם פלסטיקה מאוד עמידה.

היתרון בזה שסובארו בונים בעצם את אותו הסלון לXV ביחד עם דגמים נוספים כמו הB4 או האאוטבק שמה אותך ביתרון במציאת סרטונים ביוטיוב שמסבירים לך איך לפרק את החלקים ברכב הזה - מה שתראה למשל בפירוק של רדיו או דיפון דלת באווטבק מאותו השנתון יהיה נכון גם כלפי הXV שלך למשל.

סאב וופר - אתה יכול ללכת על סאב וופר 8 או 10 אינטש בתיבות קטנות - אם זה 8 אז יש לך סיכוי גדול יותר להשחיל את הסאב וופר למשל מתחת לאחד המושבים הקידמים.

סאב וופר 8 אינטש בתיבה אטומה קטנה של ARC אודיו או HERTZ יכולים להתאים לך.

אני אמליץ בחום רב על הסאבוופרים של סדרת פרימה של אודיסון - בתיבה קטנה פורטד מוכנה מראש.

אני הייתי הולך על תצורה של מגבר 4 ערוצים ומונובלוק או מגבר חמישה ערוצים.

או במידה ותבחר להגביר רק את הסט הקידמי 2 ערוצים + מונובלוק

למרות שזה ג'יפון - אין בו יותר מידי מקום והרושם שלי הוא שאתה מעוניין לעשות התקנה בה לא רואים בכלל את הרכיבים ולכן גם כאן - לגודל המגבר יש חשיבות עליונה

בהתמקדות על מגברים מסדרות כמו XDI או KS MINI של ARC

מגברים כמו אודיסון סדרת פרימה או הרץ HDP וגם HCP

גם אותם, ניתן להתקין מתחת למושב, מאחורי תא כפפות או מאחורי קונסולה מרכזית וכך הלאה.

יש לי הרגשה שזה הכוון שאתה הולך כלפיו.

לגבי סט קידמי - ברכב הזה יש אפשרות למשהו מעניין וזה וופר 6.5 אינטש בדלתות על ערוץ אחד של מגבר ארבעה ערוצים ואז רמקול קואקסיאלי 2 WAY עם טוויטר משי בקוטר כולל 3.5 אינטש בפינות של הדשבורד.

בפועל אתה תקבל אפקט מלא של סט שלושה חלקים בהשקעה מאוד קטנה.

זה הכוון שלי.

לגבי יחידת ראש - אתה מהסוג שעדיין משתמש בCD? או שאתה שומע הכל מהטלפון?

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שיצא לי לראות כמה סרטונים של פירוק הפנים בעיקר ב WRX משום מה.

מאמין שיהיה לי קל למצוא גם ל B4 או לאאוטבק.

מעודד לדעת שזה יהיה דומה לפירוק של ה XV שלי. (שלא כל כך נפוץ בסרטוני יוטיוב).

לגבי מיקום הסאב מתחת לאחד המושבים (מאמין שאעדיף למקם אותו מתחת למושב הימני, גם בשביל גישה קצרה ונוחה למגבר (שאם אלך לפי הרעיון שלך, ימוקם מאחורי תא הכפפות)).

מה שמטריד אותי מעט הוא שאף פעם לא שמעתי סאב שהותקן בתצורה הזו, הוא יהיה מדויק מספיק?

לא יותר מדי או פחות מדי נוכח?

יש לך במקרה ניסיון עם דבר כזה?

מה לגבי התקנה מתחת למושב האחורי? אפשרי?

בדקתי לגבי הסאב שהצעת, יש שם ארבעה דגמים של 8'' ושניים של 10'', בהנחה ואני נוטה יותר לכיוון ה 8'' (משיקולי מיקום בעיקר, אבל גם אסתטיקה) - עם איזה דגם כדאי לי ללכת?

אגב, אם הוא ימוקם מתחת לכיסא, זה לא קצת ייתר את העובדה שהוא Ported? (אני שואל מבורות).

לגבי המגבר, נראה לי שעדיף יהיה לפצל בין ההגברות.

יהיה לי לדעתי יותר קל למצוא מגבר ארבעה ערוצים ומונובלוק טובים ואיכותיים יותר בתקציב נמוך יותר מאשר חמישה ערוצים מאותה איכות (או שאני מדבר כאן שטויות)?

אני נוטה יותר להגברה של כל הסאונד ברכב, בשביל סאונד מלא יותר וכדי להרגיש פחות שחסכתי על עצמי.

הפיצול אומר בעצם שאני צריך שני חיבורים למצבר, נכון?

האמת שהבנת את הראש שלי בצורה מצוינת. אני מחפש התקנה כמה שיותר נקייה שתשמור על המראה הקיים של הרכב. לא רוצה לראות כלום. רק לשמוע.

לגבי הסט הקדמי, לא בדיוק הבנתי למה אתה מתכוון. תוכל לפרט או לתת דוגמה?

לגבי יחידת הראש: לא משתמש ב CD, ומה שקיים ב CD יכול לעבור המרה לדיגיטל.

שומע הכל דרך הסלולרי (iPhone במקרה שלי).

אם תהיה למשל אפשרות להתממשק עם המכשיר, זו תהיה תוספת מבורכת.

אבל כמו שאמרתי, אני לא מתעסק יותר מידי עם המערכת בנהיגה ומעדיף לעשות הכל דרך לחצני השליטה בהגה.

אגב, אם יחידת הראש לא מקורית אצלי, זה אומר שיש רכיב מסוים שנותן לי את אפשרות השליטה עליה מההגה כרגע, לא?

הוא יעבוד עם יחידת הראש החדשה? או שאצטרך להחליף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבוע טוב,

כן, יש לי הרבה מאוד ניסיון עם סאב וופרים קטנים כולל התקנה בבאר הרגליים של מושב הנוסע במקביל עם סאב וופר בתא המטען ועוד.

תתמקד במוצרים כמו סדרת MICROSUB של JL AUDIO ואודיסון PRIMA

תנסה גם סאב וופר קטנים מבית HERTZ או ARC AUDIO שיכולים להכנס בתיבות ממש קטנות שאפשר למקם מתחת למושב.

אני אמליץ במקרה כזה על מגבר חמישה ערוצים קטן או שידוך של שני מגברים קטנים פיזית כאשר אחד מהם הינו מונובלוק.

לגבי הסט הקדמי התכוונתי לשילוב של משהו כזה או משהו כזה (דוגמאות בלבד אבל טובות) עם משהו כזה - על חמישה ערוצי הגברה ביחד עם סאב וופר.

אם יחידת הראש אצלך לא מקורית והיא נשלטת ע"י ההגה אז כנראה שיש מתאם הגה או מתאם פנימי בתוך יחידת הראש - זה כבר תלוי אם תבחר להחליף אותה - במה שתבחר.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על השמות, הדגמים וההמלצות.

עוד דבר שחשבתי עליו: ההתמקדות שלי בהתקנה נקייה וברכיבים קטנים ככל האפשר די מגבילה אותי לרכישת מוצרים חדשים.

אתה מכיר יבואן / חנות שאפשר לרכוש משם את הרכיבים?

או אולי להסתמך רק על אמאזון?

אך לפני שאגיע לעניין של רכישת הרכיבים בפועל, אני צריך עזרה עם הפרטים הטכניים של כל העניין הזה.

ראשית - עוד אין לי כיוון באיזו כבילה להשתמש. היא לא צריכה להיות ארוכה, אבל אני מעדיף כמובן אחת איכותית.

האם יש מעבר מוכן מקיר האש אל תא הנוסעים?

האם אפשר להשתמש בחיווט המקורי בתוך הדלתות, או שצריך / עדיף להחליף גם אותו?

לגבי יחידת השליטה מההגה, אני אנסה לפרק את האוטו במים הקרובים, גם כדי להתנסות, וגם כדי לראות מה הולך שם.

תודה שוב וסליחה על האיחור הרב בתגובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2512 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...