Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רב-מודד חדש מהאריזה - האם תקול (וידאו מצורף)

FARM
שימו לב! השרשור הזה בן 2503 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הפרובים הם בסך הכל חוט נחושת המחובר למוט מתכתי בקצוות. יתכן שהחיבור (ההלחמה ) באחד מקצוות הפרוב קרה ויוצרת התנגדות. אם זה כך פשוט לשפץ את ההלחמה עם מלחם. או פשוט להחליף את הפרוב הבעייתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פעלתי ע"פ עצתו של מרק10 ובדקתי התנגדות של נגדים שהתנגדותם באזור ה 100 אוהם ונראה שהמדידה שם יציבה ואין תנודות כאלו.

נראה שהמכשיר מתקשה להציג מדידה מדוייקת של ערכים נמוכים. כאשר ההתנגדות גדולה, המדידה יציבה יותר.

קצת קשה לי לקבוע האם המכשיר תקין או פשוט מהירות הבדיקה שלו מאוד איטית לפי התמונה של בדיקת התנגדות הרמקול בזרם ישר.

תוצאות המדידות סה"כ מראות שהמכשיר יחסית מדוייק.

אם אתה נמצא באיזור רמת-גן אוכל לתת לך נגדים בעלי טולרנס של 0.1 אחוז או 0.05 אחוז בכדי לבדוק את רמת הדיוק של המכשיר.

האם בזמן הבדיקה אתה נוגע היטב (קצת לחץ) בשטח המגע של הרמקול או הנגד שאתה מודד ?

אל תצפה ליותר מידי מהמכשיר בתחום המדידה של פחות מ-10 אוהם.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תיקון קטן מרק, התנגדות הכבלים (הפורבים) היא שולית, לפיוז הקרמי של המכשיר יש התנגדות של כ-0.3 אוהם, וזה מה שהמודד מראה, עם פיוז זכוכית מעפן ההתנגדות תימדד בערכים נמוכים בהרבה.

שי, במדידת מתח, התנגדות וגם דיודות לא קיים פיוז הגנה אלא מעגל הגנה ייעודי הבנוי סביב ווריסטורים/טרנזיסטורים/נגדים לכן ההתנגדות בעלת המשמעות הגבוהה ביותר אלה הם הכבלים שלפעמים האורך שלהם עשוי להיות 1 מטר וגם יותר.

שים לב קיים גם סימון על המכשיר שמצביע שקיים פיוז הגנה לכניסות בדיקת זרם נמוך וגם גבוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפרובים הם בסך הכל חוט נחושת המחובר למוט מתכתי בקצוות. יתכן שהחיבור (ההלחמה ) באחד מקצוות הפרוב קרה ויוצרת התנגדות. אם זה כך פשוט לשפץ את ההלחמה עם מלחם. או פשוט להחליף את הפרוב הבעייתי.

אבל הפרוב יצוק יחד עם הכבל ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת קשה לי לקבוע האם המכשיר תקין או פשוט מהירות הבדיקה שלו מאוד איטית לפי התמונה של בדיקת התנגדות הרמקול בזרם ישר.

תוצאות המדידות סה"כ מראות שהמכשיר יחסית מדוייק.

אם אתה נמצא באיזור רמת-גן אוכל לתת לך נגדים בעלי טולרנס של 0.1 אחוז או 0.05 אחוז בכדי לבדוק את רמת הדיוק של המכשיר.

האם בזמן הבדיקה אתה נוגע היטב (קצת לחץ) בשטח המגע של הרמקול או הנגד שאתה מודד ?

אל תצפה ליותר מידי מהמכשיר בתחום המדידה של פחות מ-10 אוהם.

כן אני מפעיל לחץ הגון על המגעים.

תודה על ההצעה אבל אני אני חושב לאור התשובות שלך שהמכשיר יספק את צרכי.

שוב תודה על העצות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מציע לאף אחד לרכוש פרובים ב-3 שקלים או אפילו ב-20 שקלים. פרובים עם כבלים איכותיים העומדים בתקני בטיחות בינלאומים עולים בסביבות 100-130 שקלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון מאוד, השרשור הזה הוא דוגמא למה קורה כשעובדים עם פרובים זולים. זה עוד מצב טוב, פרובים זולים עלולים לסכן את המשתמש במדידות במתחים שמוגדרים כמסוכנים.

אגב, אפשר לרכוש פרובים מתוצרת POMONA דגם 5519A בארץ במחיר זול משמעותית מה-TL71 של Fluke שלהם הם מקבילים לדעתי. המחיר בערך 90 ש"ח ל POMONA.

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסינים חוסכים בנחושת ובדרך כלל שטח החתך של הכבלים תוצרת סין NO NAME הוא בסביבות 22AWG לעומת פרובים של פלוק שהם בעלי שטח חתך של כ-18AWG וגם בעלי בידוד כפול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל תלוי לאיזה צורך אתה משתמש במודד. אם אתה משתמש לבדיקת התנגדות - הרי שאין שום בעיה עם פרובים זולים (בדיקת התנגדות/קצר נעשית לא תחת מתח ולכן אין סכנה). אם אתה בודק מתחים וזרמים נמוכים (בד"כ במעגלים אלקטרונים/מכשירים אלקטרונים רגילים מדובר בזרמים נמוכים) שוב אין בעיה. אם אתה טכנאי של חברת חשמל ומשתמש במודד לזרמים/מתחים גבוהים - ברור שהמכשיר הזה בכלל לא מתאים וגם לא הפרובים שלו.

מאחר והוא רכש מודד זול אני מניח שאין בכוונתו לעסוק באופן מקצועי במדידת זרמים/מתחים גבוהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא מגביל את עצמו בסוג מדידות מסויים כאשר הוא רוכש רב מודד. היום הקונה משתמש במכשיר ומחר מישהו משאיל ממנו את המכשיר בכדי לבצע מדידות במעגל העובד תחת מתח רשת החשמל. לא צריך הרבה בכדי לגרום נזק למכשיר עם סכנה למשתמש ולא חייבים לעבוד במתח גבוה בשביל לגרום נזק שעלול לגרום לשריפה ולסכנת חיים.

אם אתה חושב אחרת עדיף שתשאיר את ההמלצות שלך לעצמך ואל תמליץ לאחרים מכיוון שקיימים תקנים ומפרטים ברורים שהכבלים/פרובים חייבים לעמוד בהם והם לא נוצרו כי למישהו משעמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק, אין צורך לכעוס.

הפרובים שבאו במקור עם המכשיר שהוא קנה הם פרובים זולים. המכשיר שהוא קנה נראה מכשיר זול. לא הגיוני בעיני לרכוש פרובים של 100 שקל עבור מכשיר שספק אם הוא עולה 100 שקל. ואם הפרובים שהוא קנה היו תקינים היית מציע לו להחליף אותם לכאלו שעולים 100 שקל בגלל שהם זולים?!

שנית, כטכנאי אלקטרוניקה במקצועי וכמי שעבד עשרות שנים עם מכשירי מדידה מסוג זה, לא נתקלתי בבעיה או בסכנת חיים גם עם מכשיר זול, כמובן שמי שמשתמש במכשיר אמור לדעת איך והיכן להשתמש בו, זה הדבר שאמור להגן מסכנות חיים. כמו שאמרתי, המכשיר הזה לא נועד לעבוד בזרמים ומתחים גבוהים. אנשי מקצוע עובדים עם מכשירים מסוג אחר לגמרי כאשר הם מתעסקים עם זרמים גבוהים. גם אם הוא ירכוש פרובים שעולים 1000 שקל הוא לא אמור לחבר את המכשיר הזה בטור למקור זרם חזק. כמובן שכל אחד יעשה כראות עיניו והוא רשאי להתעלם מדעתי ולרכוש פרובים יקרים. אני בוודאי לא אכעס. מקווה שגם אתה לא כועס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב מרק, אם תשים לב, המפרט של המכשיר שהוא קנה הוא למדידת זרם עד 10A ואילו הפרובים הזולים בקישור ששמתי המפרט שלהם הוא למדידת זרם של עד 20A. אני לא ממליץ למישהו שאינו בעל מקצוע להתעסק עם מדידות של זרמים כאלו, אבל לפחות מבחינת המפרט אין בעיה בפרובים. (בעלי מקצוע משתמשים בצבת זרם למדידות זרם חזק, הוא הרבה יותר בטיחותי ונועד למדידות זרם גבוה ולא ברב מודד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כמעט בטוח שהפרובים שהגיעו עם המכשיר טובים יותר מההצעה שלך לרכוש פרובים ב-3 שקלים. אני יכול להתפשר על פרובים שעומדים בתקני הבטיחות גם אם הם עולים 50 שקלים.

לא צריך מתח גבוה בכדי לדפוק את המכשיר או לשרוף את הכבלים מספיק שאתה תחבר את המכשיר בכדי למדוד זרם של צרכן ברכב כאשר הבננות מחוברות לכניסה הלא נכונה במכשיר בכדי לשרוף את הפיוז במקרה הטוב או את המכשיר ובמקרים מסויימים לגרום להתחממות הכבלים עד כדאי המסה של הבידוד.

דרך אגב יחסית למכשירי הזבל הסינים המכשיר שהבחור קנה טוב יותר מרובם. שים לב שלמודד קיימת הגנה גם על כניסת הזרם הנמוך וגם הגבוה ולדעתי גם קיימת התראה במקרה שהפרובים מחוברים לכניסת מדידת מתח ובטעות אתה מעביר את מצב הבורר למדידת זרם.

אני במקרה מתעסק באלקטרוניקה כבר יותר מ-30 שנים וקצת וחוויתי על בשרי את כול הטעויות והרכישות של ציוד זול לכן אני נגד כול ציוד שלא עומד בדרישות הבטיחות UL/IEC/CATIII ושאר הקללות.

* אם תשאל אותי לדעתי כול אחד שמתעסק עם רב מודד למדידות במוצרים שעובדים על רשת החשמל או אפילו מעל 60 וולט חייב לקבל הדרכה בשימוש נכון במכשיר ואמצעי זהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2503 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...