Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקירה ארוכת טווח- 4.5 עם יונדאי I20 2009 שגמעה מעל 202000 ק"מ

itamarg
שימו לב! השרשור הזה בן 2078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

העלות של הצופר שלך שווה לעלות התקלות שלי בשש שנים בעלות עם המאזדה 3 שהיא בחמש שנים יותר ישנה מהרכב שלך.

שלי עם 170 ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 245
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני לא חושב שהרכב מאכזב בטירוף או אמין בטירוף. סה"כ אמינות סבירה (כמו שאמרתי, הרכב נוסע בעיקר מחוץ לעיר על 90 קמ"ש, יש חלק קטן בכביש שזו עלייה וקצת סיבובים אבל לא משהו רציני), אבל החלקים לא זולים כמו שכולם נוטים לחשוב, ואת זה אני כותב בהשוואה לרכבים שהיו בבעלותי או בבעלות המשפחה (אני הייתי דואג לתחזוקה ולקחת את הרכבים למוסך).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי. בעיקרון חלפים של טיפולים שוטפים לא כי אני מטפל אצל רמי שירותי רכב והמחירים שהוא לוקח סבירים בהחלט גם על החלפים.

כשמדובר בתקלות כמו בורר המצבים של המזגן אני מנסה לרכוש לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

עדכון:

כרגע קנייה של רכב נוסף נדחתה בעוד מספר חודשים אז היונדאי ממשיכה לשמש כרגע העיקרי שלנו והיא ממשיכה לנסוע לא מעט ק"מ. הרכב עומד על 217700 ק"מ. בקרוב יוחלפו זוג צמיגים אחוריים.

בנוסף הרכב ייכנס לטיפול החודש ואנסה לטפל בבעיה של הצופר ושל ההתנעה.

מה שכן, שמתי לב שצריכת הדלק קצת עלתה.

רוב הנסיעות כאמור בין עירונית במהירות 100 קמ"ש ללא פקקים.

בד"כ בחורף ללא מזגן היה יוצא לנו 850 שקל דלק לחודש, צריכה של 1:14-1:15 בלי בעיה (כמובן, בהתאם לאופי הנסיעות שלי שהוא חסכוני), ועכשיו בחודשים האחרונים שמתי לב שצריכת הדלק עלתה (1:12 - 1:13) ויוצא לנו לשלם לפחות עוד 150 שקל לחודש על דלק.

אני כמובן בודק לחץ אויר בצמיגים אחת לשבועיים, מרכיב רק חלקים איכותיים, ומטפל כמובן בזמן לפי הוראות יצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון נוסף:

הוחלפו צמיגים אחוריים, חברת בארום- 540 ש"ח.

היום פתאום נדלקה נורית o/d off לכמה דקות באמצע נסיעה וכבתה לאחר מספר דקות.

אני מאוד מקווה שזה לא התחלה של בעיה חדשה, בכל מקרה בימים הקרובים הרכב ייכנס לטיפול תקופתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הוכנס לטיפול והיגיעה בשורה לא טובה:

יש נקישות בהגה (חשבתי בעבר שאני מדמיין או טועה שיש נקישות) אבל בעל המוסך אמר שאכן יש נקישות בהגה וצריך להחליף את מסרק ההגה ולדעתו האוטו לא יעבור טסט.

עלות ההחלפה יכולה להגיע כמעט ל 2000 ש"ח.

מסתבר שכפתור ההדלקה של המזגן היא לא הצרה הכי גדולה באוטו הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז עכשיו עולה השאלה,

עד מתי?

- תשקיע עכשיו עוד 2000? (או אפילו 3000 אם האגרה שח הטסט)

- תעיף למרבה במחיר?

איפה ומתי עובר קו הגבול בין השקעה סבירה להשקעה בלתי סבירה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך גם לזכור שההשקעה בתיקונים הא במקום השקעה בירידת ערך. גם אם תשקיע 5,000₪ בשנה במוסך, אבל תחסוך 7,000₪ בשנה בירידת ערך, זה עדיין רווחי. רק צריך שזה לא יהיה מציק מדי.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך גם לזכור שההשקעה בתיקונים הא במקום השקעה בירידת ערך. גם אם תשקיע 5,000₪ בשנה במוסך, אבל תחסוך 7,000₪ בשנה בירידת ערך, זה עדיין רווחי. רק צריך שזה לא יהיה מציק מדי.

הבעיה היא שאני מפסיד מלא ימי עבודה בגלל האוטו וגם אשתמ כי שנינו עובדים מחוץ לעיר.

הכפתור של המזגן זה עסק לא זול בכלל גם לא מפירוק...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק היטב שמקור הנקישה אינו מהקופלונג גומי, שנראה כמו גלגל שיניים קטן.

החלפתו זולה בהרבה מהחלפת המסרק בשלמותו.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף להמלצה של חן, כאשר הייתי במכון פרונט, הוא הציג לי עוד מיסב שקשור להגה שהולך הרבה.

הייתי ממליץ. לך להיכנס גם למכון פרונט ולתת להם לבחון את המצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף פעם אתה לא יודע מראש שתשקיע רק 5000 בשנה בתיקונים .

כאשר אתה משקיע 5000 בתיקונים ו7000 בירידת ערך נראה לי שרובנו מבינים שהגיע הזמן להפרד מהאוטו כידידים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...