Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מניעת כאבי גב בנהיגה

primekart
שימו לב! השרשור הזה בן 2251 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אשתי ואנוכי סובלים מכאבי גב תחתון בנהיגה. במשך שנים השתמשנו באביזר מסורבל למדי בשם CG-lock

לאחרונה חיפשתי לרכוש זוג נוסף ולהפתעתי מצאתי שהיצרן נעלם מהשוק. המשווק הבריטי ציין בפני שקיים כיום אביזר יעיל ממנו וגם זול יותר. המדובר ב SHOFT (דמיינו את שון קונרי אומר soft ).

הממציא הוא דר׳ לפיזיולוגיה גראהם קוקס, בריטי. הוא רשם פטנט בינלאומי ואף מייצר את האביזר בבריטניה.

האביזר חובק את לשונית חגורת הבטיחות ועליו בלם מגומי שמונע במידה מסויימת מחגורת המותניים להשתחרר.

התוצאה היא שהגב התחתון צמוד רוב הזמן לגב הכסא ונמנע כאב הגב המוכר בנסיעות ארוכות. גם לגבי נשים בהריון האביזר יעיל כי הוא מונע מחגורת המותניים לטפס מעלה אל הבטן ההריונית. קיים יתרון גם בהתקנתו על חגורה שחובקת בוסטרים לילדים וכך הוא מונע התרופפותם בטלטולי הדרך.

גראהם הציג את האביזר לארגוני בטיחות בבריטניה, לארגוני נהגים ולירחוני רכב מקצועיים וקיבל מכולם תמיכה והמלצה.

הצגתי את מועדון בעלי סיטרואן קקטוס בישראל לגראהם וקיבלתי בדואר ערכת הדגמה לניסיון. ההתקנה קלה, בוצעה בתוך 2 שניות ויצאתי לנסיעת מבחן עם אשתי .

המסקנה - זה אביזר פשוט שמשפר משמעותית את איכות הישיבה. לא ברור לי כיצד יצרני הרכב עדיין לא חשבו על זה.

אבל המחיר יקר מדי לטעמי, 29 פאונד לזוג אביזרים כולל משלוח בדואר רשום לישראל. (החבילה הגיעה בתוך כשבוע ימים.)

בדקתי. האביזר לא נמכר באיביי ו/או באמזון, אלא רק באתר של הממציא.

www.shoft.co.uk

אם קיימת התעניינות ונכונות של די חברים לרכוש אותו, אשמח לנהל איתו עבורכם מו״מ.

אם אצליח, תקבלו קוד לרכישה מוזלת

IMG_0324.jpg

IMG_0327.jpg

IMG_0322.jpg

BMW Car Club Israel

Official BMW Club

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יש לי חשש מובנה מכל תוספת שיושבת על חגורת הבטיחות. לא מן הנמנע שתהיה הפרעה לפעולת קדם המותחן.

עדיף לוודא שתנוחת הנהיגה יעילה ובמקסימום לתחוב מאחורי הגב התחתון איזו מגבת מגולגלת לשיפור התמיכה.

אתה טוען שהאביזר הזה משאיר את החגורה הדוקה על הגוף ולכן משפר את ההצמדה של הגוף למושב. אם ממש צריך, אפשר לעשות את זה ידנית עם החגורה:

לוקחים את המושב אחורה ו/או משכיבים את משענת הגב שלא בזווית הישיבה הרגילה.

חוגרים ומותחים את החגורה.

מושכים במהירות את חלקה העליון של החגורה מהגוף והלאה כך שהיא תינעל.

מחזיקים את החגורה נעולה ומחזירים את המושב ו/או המשענת לתנוחה הרגילה כך שהגוף נדחף לתוך החגורה ומשאיר אותה נעולה.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החשש מוצדק ככל שהדברים אמורים לגבי החגורה האלכסונית שהתקנה כלשהי עליה עלולה לפגוע בתפקודה.

האביזרים שציינתי למעלה מטפלים רק בחגורת המותניים! זו שאמורה להיות מתוחה כל העת.

הבעיה, כאמור, שטלטולי הדרך גורמים לישבן לנוע קדימה, הגב מתרחק מגב הכסא וחגורת המותניים מתרופפת.

השיטה שאתה מציע מטפלת בנעילת החגורה האלכסונית! השיטה מאד מסורבלת לביצוע בכל עת שנכנסים לאוטו ולא מאפשרת תנועה חופשית של חלקי הגוף העליונים. לא זו הכוונה!.

ה SHOFT מטפל רק בחגורת המותניים והופך את הפעולה לשקופה למשתמש.

מתיישב, חוגר ונועל, משיכה קלה להידוק חגורת המותניים וזהו!

עריכה אחרונה על ידי primekart

BMW Car Club Israel

Official BMW Club

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חגורת המותניים והחגורה האלכסונית הם חלק מאותה רצועה, אתה יודע. אם יש חשש שהתקן כזה או אחר ייפגע בפעולת החגורה, הוא תקף גם לחגורת המותניים וגם לחגורה האלכסונית.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המתקן CG-Lock נמכר בעשרות אלפים ויעודו העיקרי הוא בספורט מוטורי וברכב ביטחון בצפון אמריקה ובאירופה. המתקן ממש נועל את חגורת המותניים ומעולם לא דווח על בעיה כלשהי איתו. אני משתמש בו כ 12 שנים ללא כל בעיה!

אביזר SHOFT לא נועל את חגורת המותניים, הוא רק יוצר חיכוך על מנת שלא תשתחרר עם תנודות טלטול הרכב.

כידוע לך מטרת המתקן הפירוטכני ברכב היא למתוח את החגורה. זרוע המתקן הפירוטכני מושכת כחמישה-שבעה סנטימטר של חגורה משוחררת. אם היא צריכה למשוך את כל החגורה כולל זו שבמותניים, המתיחה לא תהיה לעולם מושלמת. יוצא מזה שאם חגורת המותניים כבר מתוחה, הרי שהמתקן הפירוטכני יבצע מתיחה טובה יותר רק על החגורה האלכסונית.

בכל מקרה, ה SHOFT קיבל את ברכת RoSPA (המועצה הבריטית למניעת תאונות), לדברי דר' גראהם קוקס וגם עבר את מבחני אוטו-אקספרס, אוטוקאר שממליצים לדברי גראהם על המתקן. הוא גם מצביע על אינספור מבחני ריסוק של יורו-אן-קאפ שמצביעים על חשיבות חגורת מותניים הדוקה.

תוכל לראות באתר שלו את כל המידע.

אני לא מתפרנס מקידום מכירות של המוצר ואם אעשה למען הוזלתו לחברים, הרי שזה רק כי אני מאמין בתועלת הבטיחותית והבריאותית של הידוק חגורת המותניים.

BMW Car Club Israel

Official BMW Club

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר 12 שנים עם CG-Lock ושבועיים עם SHOFT , אני יכול לסכם שמדובר בשני מוצרים עם אג׳נדה שונה.

הדיון כעת הוא די אקדמי, כי יצרן הלוק נעלם וניתן להשיג עדיין את הלוק בכמה חנויות ובאי ביי במחיר מופקע. מה שניתן עדיין להשיג זה מוצר שיוצר בסין במסגרת נסיונות היצרן להוזיל עלויות. הלוק שיוצר בקנדה היה באיכות הרבה יותר גבוהה.

קהל היעד העיקרי של הלוק היה כוחות ביטחון ונהגי מרוץ ושטח של סופ״ש. מי שאהבו להתחרות בהשקעה מינימאלית ברכב, כי הלוק נתן ביטחון כמעט כמו רתמת מירוצים מלאה. הוא הידק ונעל את חגורת המותניים.

שופט נהגה על ידי המפיץ הבינלאומי שמושבו היה באנגליה, לאחר שלא יכול היה לקבל משלוחים מסודרים של הלוק ולאחר שהבין שקיים קהל יעד אחר.

הוא המציא את השופט, רשם עליו פטנט והוא מייצר אותו באנגליה! הוא נמכר אך ורק באמצעות האתר שלו וכך יש לו שליטה מלאה על הייצור וההפצה.

השופט מיועד לקהל שרוצה לשפר את הבטיחות ברכב ובתוך כך לשמור על בריאותו. הממציא, דר׳ גראהם קוקס הוא דוקטור לפיזיולוגיה ומוכר באנגליה כמומחה לבעיות פיזיולוגיות הנובעות מנהיגה ברכב.

השופט לא נועל את חגורת המותניים! הוא גורם לחיכוך שמונע ממנה להתרופף עם תנודות הרכב. בזאת השופט משיג שלוש מטרות-

1. מונע מנהג ״לצלול״ מטה תוך כדי הנהיגה. צלילה זו מרחיקה את הגב התחתון מגב המושב והגב הקשתי גורם לכאבים בגב תחתון ובכתפיים.

2. נשים בהריון חוששות להתקין החגורה פן חגורת המותניים תפגע בעובר. השופט מוודא שחגורת המותניים תישאר מתחת לבטן.

3. ילדים בכסאות בוסטר ישארו מהודקים טוב יותר למקומם עם חגורת מותניים מתוחה.

גראהם מציין ממחקריו שכל מבחני הריסוק מתבצעים עם חגורת מותניים מתוחה. במציאות זה לא המצב ומכאן שהשופט תורם לדבריו בסיכויי ההישרדות בתאונה חו"ח. רצ״ב טבלה מסכמת של יתרונות שופט.

אם יהיו כאן לפחות עשרה מעוניינים, אשמח לנצל את קשרי עם דר׳ קוקס ולהשיג מחיר מיוחד לחברים.

IMG_0619.JPG

עריכה אחרונה על ידי primekart

BMW Car Club Israel

Official BMW Club

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

============עדכון===========

לאחר דין ודברים שקיימתי עם דר' גראהם, הוא לא מוכן לשום הנחה. לדבריו, על מוצר מעולה כשלו, אין מקום לתת הנחה על רכישה בודדת.

כך, או כך אני כבר נוהג עם ה SHOFT כחודש ימים, והאמת? אני לא יודע איך נהגתי בלעדיו. ההתקן הוא שקוף למשתמש. אני מתיישב כשהגב התחתון צמוד לגב הכסא, משיכה קלה מעלה בחגורת הבטיחות להידוק חגורת המותניים וזהו! אני לא שוקע עוד בתוך המושב וכשאני יוצא מהאוטו אני יוצא ללא כל צורך להימתח עקב כאבי הגב התחתון. תענוג ומאד מומלץ למרות המחיר הגבוה - 29 פאונד כולל משלוח לישראל. באריזה יש 2 התקנים, אז כל התקן יעלה לכם כ- 60 ש"ח כולל המשלוח.

http://www.shoft.co.uk

BMW Car Club Israel

Official BMW Club

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מידע חדש שקיבלתי מדר' גראהם בהתכתבויות שלי איתו-

Legendary British Le Mans 24 hr driver and TV personality Tiff Needell uses SHOFT on the highways and even when he takes customers around the demanding Thruxton circuit (mostly sideways!) as the ride is so much more enjoyable.

BMW Car Club Israel

Official BMW Club

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, הזמנתי 2 זוגות.

נקווה שישפר את חיי הגב התחתון שלי.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורי, על פי מה שדר' גראהם שלח אלי, אמור להיות שיפור משמעותי ביציבה Posture בעת הנהיגה.

אישית, אני אכן מרגיש שיפור עם ההתקן. תראה את ההסברים שהוא מצרף לערכה.

דרך אגב, איזה צבע בחרת? השחור או אורנג'?

WhatsApp Image 2017-06-16 at 13.07.25.jpgWhatsApp Image 2017-06-16 at 13.07.36.jpgWhatsApp Image 2017-06-16 at 13.08.00.jpgWhatsApp Image 2017-06-16 at 13.08.19.jpg

BMW Car Club Israel

Official BMW Club

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה ה SHOFT השחור והאורנג'. את השחור התקנתי לבסוף בחגורות הספסל האחורי. האוראנג' נראה לי הולם יותר מלפנים, גם משתלב עם צבעי הפנים של הקקטוס 8)

IMG_0411.JPGIMG_0412.JPGWhatsApp Image 2017-06-16 at 13.11.07.jpgWhatsApp Image 2017-06-16 at 13.12.16.jpg

BMW Car Club Israel

Official BMW Club

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזמנתי שני סטים שחורים.

למרות שאנ מקפיד לשבת זקוף וצמוד לגב המושב יש נסיעות ארוכות שאני קם מהן במצב גרוע.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורי, זאת בדיוק הבעיה שדר' גראהם מציין במאמריו ובספר שלו. הוא טוען שגם הנהג הכי מודע לבעיית הגב שלו, מתחיל "לצלול" עם הישבן קדימה עם טלטולי הרכב ונוצר מרווח בין גב תחתון לגב המושב. חגורת המותניים מתרופפת ולפחות על פי מבחני הריסוק, היא בעצם לא ממלאת את תפקידה כנדרש - קרי - להיות מתוחה היטב על המותניים. שלא לדבר על העקמומיות שנוצרת בעמוד השידרה - גב תחתון מתרחק מגב הכסא והכתפיים הופכות להיות שמוטות. כאבי גב תחתון וכאבים בין הכתפיים הם התוצאה. הוא מציע מבחן פשוט - שימו לב שכאשר אתם עומדים ברמזור אתם נעים בכסא באי-נוחות ומזיזים ישבן לאחור. אתם בעצם מתקנים אוטומטית את היציבה Posture . כשאני משתמש ב SHOFT זה לא קורה לי! אני פשוט לא מרגיש צורך לבצע תיקון של היציבה באוטו.

BMW Car Club Israel

Official BMW Club

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2251 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...