Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה נירו מול יונדאי איוניק - נוחות מול פרקטיות למשפחה צעירה

Mc'lovin
שימו לב! השרשור הזה בן 2527 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום שוב לכולם,

מטרת הפוסט הזה היא לנסות לשמוע כמה שיותר דעות כדי לקבל היבטים שאולי לא חשבנו עליהם או שלא ייחסנו להם מספיק חשיבות ובדיעבד לאחר רכישת הרכב יתגלו כמשמעותיים יותר.

אנחנו זוג עם תינוק ראשון וחדש, ומחפשים להחליף את הסוויפט הוותיקה ברכב משפחתי שישרת אותנו 4-5 שנים. הקריטריונים שלנו היו רכב בטוח, חסכוני ואמין. בדקנו כמה אופציות, ואחרי כמה נסיעות מבחן (שכללו ישיבה מאחור עם התינוק בסל-קל בזמן הנסיעה ועגלה עם אמבטיה בתא המטען) צמצמנו את האופציות שלנו לקיה נירו ויונדאי איוניק (בגרסה המאובזרת יותר).

ברמה הפרקטית, לאיוניק יש יתרונות ברורים - מערכת בטיחות חשובה נוספת שלא קיימת בנירו (התרעה על רכב בשטח מת, התרעה על רכב חוצה מאחור), אחריות מלאה של חמש שנים (+שנתיים נוספות על המערכת ההיברדית, לעומת 3 מלאות +2 על המערכת ההיברידת בנירו), מערכת מולטימדיה נוחה ושימושית (מסך גדול, וייז ואפליקציות אחרות מול מסך קטן בנירו המשמש לרדיו, טלפון ומצלמת רוורס בלבד). גם תא המטען קצת יותר גדול (על הנייר אמור היה להיות הרבה יותר גדול, בפועל ממש לא).

אבל, האיוניק מרגישה פשוטה מדי מבפנים. אשתי אפילו התייחסה לעיצוב כ"סגפני". אמנם אנחנו ממש לא מחפשים "פוזה" ברכב ועודף נוחות, באמת שהצורך הוא רכב שמסיע אותנו מנקודה A ל-B, אבל קצת מרגיש שאם כבר עוברים לרכב חדש בדרגת מחיר גבוהה יותר, לא כדאי רכב שירגיש נעים יותר? (ולא שהנירו היא בעלת איזשהו עיצוב אקסלוסיבי מבפנים, אבל עדיין הרבה יותר טוב מהאיוניק).

מעבר לכך, הנירו מרגישה מרווחת בהרבה. זה מורגש בכיסא הנהג, אבל הרבה הרבה יותר מאחור. באיוניק אין שום סיכוי לדחוף סל-קל וכיסא בטיחות / בוסטר יחד עם עוד מבוגר. רוחב הגלגלים אולי זהה, אבל האיוניק פשוט צפופה יותר. בנירו זה יותר ישים - גם אם זה לא יהיה הכי נוח בעולם, אם מעבירים את הסל-קל קדימה ומאחור יושב מבוגר וילד בכיסא בטיחות / בוסטר, התחושה מאחור היא הרבה יותר מרווחת ונעימה בהשוואה למה שקורה באיוניק (בין היתר תורם לכך הגג הנמוך מאד במושב האחורי. אני 1.87 וכשישבתי מאחור הראש שלי היה בתוך הגג).

אז מעניין אותי לדעת מה אתם חושבים, מה יותר נכון לדעתכם מנסיונכם. אני מכוון לתגובות כמו "גם אם קצת יותר צפוף, עדיין מספיק מרווח באיוניק והיתרונות של 5 שנות אחריות ומערכות בטיחות נוספות הן משמעותיים יותר", או "שני המותגים מספיק אמינים, ואף פעם לא תתחרט על קניית רכב שהוא נוח עבורך יותר" וכו'.

אגב - נקודה מהותית נוספת, היא שבעלות הכוללת האיוניק והנירו יעלו לי אותו דבר. נירו אולי זולה ברגע זה ב-5000 שקל מהגירסה המאובזרת של האיוניק (הנחת חבר מול הנחה של יונדאי בשבועיים הקרובים), אבל אחרי בירור בכמה חברות ביטוח, ביטוח חובה + מקיף לנירו הוא כ1500 שקל יותר יקר לשנה! כך שהפערים מתקזזים.

ואם אתם חושבים מהתיאור הנ"ל שיש כלי רכב שמתאימים לנו יותר בסביבות התקציב הנ"ל, אשמח כמובן לשמוע.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבסיס זה אותו רכב בהבדלים קוסמטיים בעיקר שנוגעים לגובה התא וזה מסתכם בעיקר במגבלות של גובה ליושבים מאחור (כמו שציינת מהחוויה שלך). לי אישית, האיוניק לא הרגישה סגפנית יותר מהנירו, אם כבר אז להיפך אבל מאוד יתכן שזה נעוץ גם בשילובי צבעים כאלה ואחרים שהיו קיימים ברכבי המבחן. עבורי האיוניק הרגישה מעט יותר טוב על הכביש ויתכן שיש גם הבדל מסוים בכיולי המתלים.

אם לא עשיתם את זה אז אני מציע שתלכו להסתכל על הפיאט טיפו 5 דלתות בגירסת הדיזל היקרה שלה.

היא עולה כמו האיוניק/נירו, היא רכב מרווח גם לאנשים גבוהים, גם מאחור וגם בתא המטען. לטעמי, הנסיעה בטיפו נעימה יותר מהשתיים האלה, המנוע חזק יחסית ועד כמה שאני זוכר, נתון המומנט היה גבוה במיוחד, אפילו יחסית לדיזלים שמלכתחילה מסוגלים למשוך. יש לה בקרת שיוט אדפטיבית ובלימה אוטונומית (אבל לא שמירה על נתיב) ומשום שמדובר בדיזל מודרני אז ההבדלים בצריכת הדלק מול ההיברידיות צריכים להיות קטנים. 3 שנים אחריות שניתן להרחיב ל5 בתוספת של כ3000 שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתחתי שרשור בנושא זה בדיוק לפני כחצי שנה:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?618093-%D7%A7%D7%99%D7%94-%D7%A0%D7%99%D7%A8%D7%95-%D7%90%D7%95-%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%93%D7%90%D7%99-%D7%90%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%A7&p=5284975&viewfull=1#post5284975

למגיב מעליי- מי שחושב על רכב קוריאני לא חושב על פיאט ומעבר לכך גם לגופו של עניין מדובר ברכב למדינות עולם שלישי (למרות יחידת ההנעה החדשה בגירסת האצ'בק), הרכב נמכר עד כה ביחידות בודדות בלבד בישראל למרות מחיר זנותי, אין לו שוק וירידת הערך צפויה להיות עצבנית, לא ממליץ בכלל על הרכב הזה :shock:

לגופו של עניין מעבר למה שרשום בשרשור שפתחתי, בחנתי שוב לאחרונה את הקיה נירו לאור מבצע חבר שמתקיים בימים אלו ואת היונדאי איוניק לאור מבצע יונדאי לקהל הרחב שמתחיל עוד כמה ימים, האיוניק למרות בסיס גלגלים ארוך פשוט די צפופה במרחב לרגליים, הנירו מרווחת יותר בפרמטר זה (זה הפרמטר החשוב לי אישית ביותר מבחינת מרווח הפנים).

בשבילי זה מספיק כדי לפסול את האיוניק, למרות שהאיוניק היא הרכב המאובזר ביותר שקיים כיום בטווח המחיר הזה והרבה מעליו. את הנירו פסלתי לאור מסך המולטימדיה הקטן, נטול השיקוף, הנעה במפתח וגם בלם רגל (שקיים גם באיוניק) וגם נפח תא המטען גבולי בשבילי.

בלית ברירה אני פוזל לרכבים בתקציב גבוה יותר, אבל אם אתה לא מעוניינים לחרוג מהתקציב הנ"ל יש מקום בהחלט להתפשר.

לחילופין ישנם גי'פונים שנותנים היום הרבה יותר בפרמטר של מרחב פנים (בעיקר יותר מהאיוניק) ותאי מטען (בעיקר יותר מהנירו). (כמובן שהם יהיו פחות חסכוניים בדלק. בתקציב דומה לאיוניק, סביב 140 אלף ש"ח לפני הנחות, יש בעיקר את הסיאט אטקה והפיז'ו 3008 שהחסרון העיקרי שלהם הוא ארץ המוצא שלהם. יש גם את קיה ספורטג' ויונדאי טוסון הם מרווחים אבל תאי המטען רק בינוניים, רנו קאדג'ר בינוני בשני הפרמטרים הללו וניסן קשקאי קטן בשני הפרמטרים הנ"ל).

מעבר לכך הסוללות בשני הדגמים, הנירו והאיוניק נמצאות מתחת למושב האחורי, מבדיקה ראשונית שביצעתי,הסתכלות ברווח בין המושב לחלק מתחתיו, נראה לכאורה שאין כל הגנה נגד הקרינה בין הסוללות לבין המושב, הדבר היחיד שמפריד הוא ריפוד ומילוי המושב עליו יושבים. אבל זה דבר שמצריך בדיקה נוספת (צריך פשוט להרים את תחתית המושב היכן שיושבים ולבדוק.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרין, אתה מדבר עם בן אדם שבחן ברצינות את האיוניק ואת הנירו, כמעט קנה איוניק ובסוף קנה פיאט טיפו 5 דלתות (הטורבו הידנית) ככה שמי שחושב על קוריאניות בהחלט יכול גם לחשוב על פיאט.

גירסת ה4 דלתות נמכרת עם מנועים חלשים וכיול מתלים רך מתוך מטרה לקסום לשווקים מתפתחים. גירסאות ה5 דלתות והסטיישן מיועדות לשוק המערב אירופאי והתמחור הנמוך יחסית נובע משילוב של ייצור בטורקיה ושימוש במכלולים קיימים (אותה פלטפורמה של ה500x/l, מנועים ממצאי היצרן וכו) אבל זה לא משנה את העובדה שמדובר ברכב מעודן מאוד ומכויל היטב.

בביקורות בחו"ל הטיפו נחשבת טובה משמעותית מהi30/סיד (לא נסעתי בעצמי בשביל להשוות) כשאני כאמור סבור שהיא טובה משמעותית מהאיוניק/נירו (למרות שהן לא מכוניות רעות בכלל). לדבר באויר זה קל אבל אם היית נוסע על הרכב שחונה אצלי למטה אז ספק אם היית טוען שזה רכב שמיועד לעולם שלישי.

לעניין השמירה על הערך, ספק רב אם האיוניק המאובזרת שעולה 140K, אבל דומות לה מבצבצות בעולם הליסינג כמו פטריות אחרי גשם בלמעלה מ20K פחות, תציג שמירת ערך ראויה לציון, אפילו בהשוואה לטיפו נדירה יחסית. גם לגמרי לא מן הנמנע שבעוד 4-5 שנים, אנשים דווקא יחפשו כאלה משום התמורה הטובה שלהם והנדירות היחסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי נסיעות מבחן גם באיוניק וגם בנירו. באיוניק הנסיעה הייתה פחות נוחה מהנירו, שיבושים בכביש הורגשו יותר. הנירו העניקה חווית נהיגה טובה יותר, מרווח פנים טוב יותר ותחושה כללית טובה יותר. אין ספק שהאיוניק מגיע ברמת אבזור מאד טובה ונדיבה ועם אחריות מורחבת אך לנירו יש יתרון בולט לטעמי בנוחות, בתחושה על הכביש ובשייכות לקטגוריה יותר מבוקשת. אני אישית גם מעדיף את העיצוב של הנירו שמספק גם שדה ראייה מצוין ולא כמו באיוניק עם החלון האחורי המפוצל שפשוט...מיותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני בדילמה, אם כי לא נירו מול איוניק אלא איוניק מול 308, הראשונה מאובזרת עד מעל הראש, אבל יש לה עיצוב חיצוני גס, רעש צמיגים מעצבן וסחיבה לא משהו, ה 308 נוסעת ומגיבה טוב יותר, יש לה תא מטען ענק ( מדובר על הסטיישן ) ואיבזורה די עלוב ביחס, גם בבטיחות, גם במולטימדיה נטולת השיקוף ווייז ועוד כאלו שמצויים ביונדאי. לא נתקלתי בבעיה באיוניק במושב האחורי, דווקא מרווח שם, גם תא המטען סביר ויותר מכך וחשוב מכל שווי השימוש נמוך משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חושב על נירו ובאחת הכתבות קראתי "

מחוץ לעיר צריכת הדלק נעה בין 16.4 ק"מ לליטר בשיוט ל-15.1 ש"מ לליטר במסלול מגוון יותר. בעיר ובתנועה צפופה הוא מייצר נתונים מרשימים באמת - הצלחנו לראות גם 23.8 ק"מ לליטר על מחשב הדרך." רכב כזה באמת עומד בכאלה נתונים?

אני את רוב הנסיעות עושה בגוש דן בגלל זה חשובה לי תצרוכת הדלק "בתנועה צפופה"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חושב על נירו ובאחת הכתבות קראתי "

מחוץ לעיר צריכת הדלק נעה בין 16.4 ק"מ לליטר בשיוט ל-15.1 ש"מ לליטר במסלול מגוון יותר. בעיר ובתנועה צפופה הוא מייצר נתונים מרשימים באמת - הצלחנו לראות גם 23.8 ק"מ לליטר על מחשב הדרך." רכב כזה באמת עומד בכאלה נתונים?

אני את רוב הנסיעות עושה בגוש דן בגלל זה חשובה לי תצרוכת הדלק "בתנועה צפופה"

יש לי את הנירו והנתונים האלה מאוד ראליים לנסיעה רגילה ואפילו די נמרצת

אפשר אפילו להגיע לנתונים טובים יותר עם רגל עדינה ושמירה על מהירויות באזור הגבול החוקי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחבר שלי יש את הטויוטה פריוס החדשה, לאחר 47 אלף קילומטרים מחשב הדרך מראה צריכת דלק ממוצעת של 3.9 ליטר ל- 100 ק"מ, דהיינו ליטר ל- 25.64 ק"מ! (הרבה נסיעות בינעירוניות דווקא).

לנירו ואיוניק צריכת דלק דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את הנירו והנתונים האלה מאוד ראליים לנסיעה רגילה ואפילו די נמרצת

אפשר אפילו להגיע לנתונים טובים יותר עם רגל עדינה ושמירה על מהירויות באזור הגבול החוקי

הנירו מאוד חסכונית ונוחה, יצא לי לנהוג עליה וגם לברר קצת על הצריכה שלה והוא צודק היא באמת מגיעה לנותני הצריכה האלו ואולי אפילו צורכת פחות. אני אישית לא מכיר את היונדאי אבל לדעתי הנירו עדיפה עליה בגלל מערכת הבטיחות שלה שכוללת בלימה אוטונומית, מערכת סטיה מנתיב וכו' זה בעייני הדברים שבאמת חשובים ברכבים משפחתיים כאלו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם היא שקטה יותר בנסיעה, בעלת תא מטען גדול יותר ומושב אחורי מרווח יותר. כמו כן את היונדאי אפשר לרכוש עם שילובי צבעים בהירים בפנים שהופכים אותה להרבה יותר מרשימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2527 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...