Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

CIVIC Type R מחשבות ותהיות

Jeka.E
שימו לב! השרשור הזה בן 2191 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני דווקא מתעניין בזה בעיקר מנקודת מבט של נהיגת כביש, כי כל מה שיכול לעזור לי לשים חלק כמה שיותר גדול ממעטפת הביצועים של הרכב ביני לבין הנקודה של אבדן השליטה - מבורך בעיני.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין לאן נעלם הבחור שרשם את המבחן ההזוי ההוא, היה נראה כאילו הוא די בטוח ביכולות שלו בתור נהג.
אין לי רצון מיוחד להשתתף בחפירות כאן. בכל אופן, אתה מוזמן לסיבוב בצפון.

אגב, למיטב זכרוני לא טענתי כלום לגבי יכולות הנהיגה שלי (בניגוד אליך).

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[...] בנהיגת מסלול מקצועית ברכבים שלא מעבירים משקל בגלל בומל"זים קשים.

לא מדויק;

אין דבר כזה "רכב שלא מעביר משקל". גם אם הוא רכב מירוץ.

בולמים קשיחים הם פקטור מזערי בצמצום רכינה ו\או זוויות גלגול.

קפיצים קשיחים וסטבילייזרים קשיחים הם הגורם.

כיול הבולם נבחר אח"כ וצריך לדעת להסתדר איתם ולא להפך.

ליפט-אוף אוברסטיר - [...] שבטוחים שיכולת של אוטו "להוציא תחת" זה מדד למשהו...

אולי לא מדד למשהו פר-סה, אבל כן פועל-יוצא של משהו. כזה שאפשר להבין ממנו על הכיול.

העצבנות בזנב של רכבי מירוץ FWD (וגם של הצרפתיות של פעם) היא פועל-יוצא של כיול.

כזה המאפשר הרבה גז, מאוד מוקדם. "זנב-שמח" הוא לא המטרה, אבל הוא סימפטום.

חוץ מזה, LOOS הוא תמרון שהוא בהכרח איטי בד בבד שהוא בהכרח מהנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העברת משקל היא פונקציה של מימדי הרכב, מיקום מרכז הכובד, וכמה חזק אתה מאיץ/מאט/פונה. זהו.

המתלים משפיעים בעיקר על קצב העברת המשקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צרפתיות של פעם מילא, אבל רכבי מירוץ עם תחת עצבני?

ומדד למה זה בדיוק? איזשהו מדד? איזה?

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדויק;

אין דבר כזה "רכב שלא מעביר משקל". גם אם הוא רכב מירוץ.

קפיצים קשיחים וסטבילייזרים קשיחים הם הגורם.

צודק, פעם אחת בזה שאין רכב שלא מעביר משקל. פישטתי את זה כדי להעביר את הנקודה.

פעם שניה כי קפיצים ולא בולמים. יש לי איזה באג במערכת שגורם לי להגיד תמיד בולמים במקום קפיצים. וזה עוד אחרי שהתגברתי על הבאג שגרם לי להגיד מתלים. עזוב, מקרה קשה...

אולי לא מדד למשהו פר-סה, אבל כן פועל-יוצא של משהו. כזה שאפשר להבין ממנו על הכיול.

כזה המאפשר הרבה גז, מאוד מוקדם. "זנב-שמח" הוא לא המטרה, אבל הוא סימפטום.

חוץ מזה, LOOS הוא תמרון שהוא בהכרח איטי בד בבד שהוא בהכרח מהנה.

פועל יוצא ומדד אחד הם. זנב שמח הוא מדד לכיול כמו שהוא פועל יוצא של הכיול. אבל שוב - המטרה (היתה) לבדוק האם הרכב מתנהג בטוח בתנאי חירום, שהפך (ע"י ילדים מתלהבים) ל"דריפט הנעה קדמית" דבילי. מה שמוביל אותי לשורה האחרונה שלך:

בהכרח מהנה? למה? איך? זאת לא החלקה, זה לא דריפט, זה לא מהיר, זה לא מעניין, זה דבילי ולא משרת שום מטרה. קח רכב הנעה אחורית, תקע את הדוושה ברדיאטור ושבור הגה ותעבור את כל הפניה על הצד תוך שאתה נאבק לשמור על האוטו בשליטה ותחת כוח. זה אתגר, זה כיף, זה משפר אותך כנהג. הוצאת תחת לשם הוצאת תחת לשבריר שניה בלי שיש לך שום סיכוי להחזיק אותו בחוץ? יש כל כך הרבה דברים אחרים להנות מהם במכוניות הנאה קדמית שההתמקדות על זנב שמח כפרמטר יחיד היא מטופשת כמו לשפוט דג על פי היכולת שלו לטפס על עצים.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לא בטוח, אבל נראה לי שאנשים חושבים שמבחינתי היא לא טובה כי ניסיתי לזרוק תחת וזה לא קרה.

אז לא, זה לא העניין. הציר האחורי שלה שלה לא מגיב לכלום, הוא פשוט "נגרר" אחרי הפרונט.

גם בנוגע לזריקת תחת, פעולות מתונות של ליפט אוף לא הוציאו אותו משלוותו. ייתכן שאפשר לגרום לה לצאת תחת אונס מכוון, אבל זה לא מעניין.

היא לא משחקת, לא מגיבה במיוחד להעברות משקל, התחת מת כאמור. חד מימדית.

דווקא מההודעה הזאת עושה רושם שאתה כן מתיימר להיות נהג טוב, או פחות מחשיב את עצמך לאחד כזה.

ואתה צודק אני טענתי שבחוגים שאני נמצא בהם אני נחשב נהג בינוני.

מה שכן אני יכל לשתף ב"רקורד שלי", עשיתי מס הדרכות נהיגה, כולל הדרכות מסלול בפצאל.

עשיתי כמות מכובדת של טיולי נהיגה, חלקם עם נהגים טובים שישבו איתי, חלקם מודרכים וחלקם כחלק מטולי קבוצות כאלה ואחרות.

ושאמרתי שהדעה שלך וההתרשמות שלך מהרכב לא נכונה, אמרתי את זה על סמך נסיון, ולי יש נסיון של כמעט שנה של טיולים וימי מסלול עם הרכב הספציפי הזה (כולל הדרכות כאמור).

תודה על ההזמנה, אני לצערי כמעט ולא מגיע לצפון, אשמח לתת לך הזמנה נגדית לפצאל למשל :)

עריכה אחרונה על ידי Jeka.E

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא מההודעה הזאת עושה רושם שאתה כן מתיימר להיות נהג טוב, או פחות מחשיב את עצמך לאחד כזה.

ואתה צודק אני טענתי שבחוגים שאני נמצא בהם אני נחשב נהג בינוני.

מה שכן אני יכל לשתף ב"רקורד שלי", עשיתי מס הדרכות נהיגה, כולל הדרכות מסלול בפצאל.

עשיתי כמות מכובדת של טיולי נהיגה, חלקם עם נהגים טובים שישבו איתי, חלקם מודרכים וחלקם כחלק מטולי קבוצות כאלה ואחרות.

ושאמרתי שהדעה שלך וההתרשמות שלך מהרכב לא נכונה, אמרתי את זה על סמך נסיון, ולי יש נסיון של כמעט שנה של טיולים וימי מסלול עם הרכב הספציפי הזה (כולל הדרכות כאמור).

תודה על ההזמנה, אני לצערי כמעט ולא מגיע לצפון, אשמח לתת לך הזמנה נגדית לפצאל למשל :)

לא יודע איך הסקת את מה שהסקת אבל ייתכן שכדאי לך להשחיז את הבנת הנקרא שלך.

אולי לא הייתי ברור: יכולת הנהיגה שלך לא מעניינת אותי, הכוונה הייתה שהיו לך טענות בנוגע ליכולת הנהיגה שלי.

לך הטענות, החסך והצורך להוכיח משהו. לא לי. לכן, ההזמנה בתוקף מתי שתרצה (בתיאום מראש, כמובן). פצאל? אם אבוא לשם, זה לא יהיה בשביל להוכיח לך משהו - זה לא שווה לי כמה מאות שקלים (דלק, בלאי, עלות ההשתתפות וכיו"ב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת לא החלקה.

בדיוק!

זו לא החלקה. פשוט העברת המשקל לחרטום מגדילה את הזווית שהמרכב מפתח ביחס לכיוון הנסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איך הסקת את מה שהסקת אבל ייתכן שכדאי לך להשחיז את הבנת הנקרא שלך.

אולי לא הייתי ברור: יכולת הנהיגה שלך לא מעניינת אותי, הכוונה הייתה שהיו לך טענות בנוגע ליכולת הנהיגה שלי.

לך הטענות, החסך והצורך להוכיח משהו. לא לי. לכן, ההזמנה בתוקף מתי שתרצה (בתיאום מראש, כמובן). פצאל? אם אבוא לשם, זה לא יהיה בשביל להוכיח לך משהו - זה לא שווה לי כמה מאות שקלים (דלק, בלאי, עלות ההשתתפות וכיו"ב).

שורלי יו'ר ג'וקינג...

אמרת שהרכב משעמם כי "הציר האחורי שלה שלה לא מגיב לכלום, הוא פשוט "נגרר" אחרי הפרונט".

אני אשמח אם תסביר איך אתה חווה דעה על רכב מבלי להתיימר להיות נהג טוב, ואם אתה אכן עושה את זה, איך אתה מצפה שמישהו יקח את מה שאתה כותב ברצינות.

ואני עוד יותר אשמח אם תסביר להדיוטות איך המשפט המצוטט הוא לא "ניסיתי לזרוק תחת ולא הצלחתי" פשוט בניסוח מתחכם יותר. ועל סמך מה עוד אתה מגדיר את הרכב כמשעמם, כי בכל מה שכתבת כאן התחת הנגרר היתה הביקורת היחידה. אה, כן, גם מערכת המולטימדיה - חלק מהותי בחוויית נהיגה ספורטיבית בהוט האץ'.

הזווית שהמרכב מפתח ביחס לכיוון הנסיעה.

שזה סוג של החלקה, אבל לא משנה, לא ניכנס שוב לויכוחי סמנטיקה. הכוונה שלי הייתה שזו לא החלקה. כלומר לא במובן ה"אמיתי" של המילה. אם כבר ילדים דבילים, אז אפשר להשתמש במונחים של ילדים דבילים.

זה יותר "Snap", ופחות "Woosh".

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שורלי יו'ר ג'וקינג...

אמרת שהרכב משעמם כי "הציר האחורי שלה שלה לא מגיב לכלום, הוא פשוט "נגרר" אחרי הפרונט".

אני אשמח אם תסביר איך אתה חווה דעה על רכב מבלי להתיימר להיות נהג טוב, ואם אתה אכן עושה את זה, איך אתה מצפה שמישהו יקח את מה שאתה כותב ברצינות.

ואני עוד יותר אשמח אם תסביר להדיוטות איך המשפט המצוטט הוא לא "ניסיתי לזרוק תחת ולא הצלחתי" פשוט בניסוח מתחכם יותר. ועל סמך מה עוד אתה מגדיר את הרכב כמשעמם, כי בכל מה שכתבת כאן התחת הנגרר היתה הביקורת היחידה. אה, כן, גם מערכת המולטימדיה - חלק מהותי בחוויית נהיגה ספורטיבית בהוט האץ'.

שזה סוג של החלקה, אבל לא משנה, לא ניכנס שוב לויכוחי סמנטיקה. הכוונה שלי הייתה שזו לא החלקה. כלומר לא במובן ה"אמיתי" של המילה. אם כבר ילדים דבילים, אז אפשר להשתמש במונחים של ילדים דבילים.

זה יותר "Snap", ופחות "Woosh".

אני כותב את החוויה שלי ואתה מוזמן להסיק ממנה מה שבא לך.

לגבי הביקורת על ברכב, הדברים כתובים. אין לי רצון לחזור על אותם דברים שוב ושוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כותב את החוויה שלי ואתה מוזמן להסיק ממנה מה שבא לך.

בסדר גמור.

רק שמנו אותה בפרופורציה ליכולות האנליטיות של התנהגות רכב.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העברת משקל היא פונקציה של מימדי הרכב, מיקום מרכז הכובד, וכמה חזק אתה מאיץ/מאט/פונה. זהו.

המתלים משפיעים בעיקר על קצב העברת המשקל.

אני מתייחס למשתנים התלויים ברכב עצמו בלבד. נשים לרגע את האינפוטים של הנהג בצד.

הרי גם לדה-שבו אין זויות גלגול בחניה.

זוית הגלגול מושפעת בראש ובראשונה מקשיחות הקפיצים והמייצבים.

בנוסף היא תושפע מהצמיגים וממשקל הרכב.

צרפתיות של פעם מילא, אבל רכבי מירוץ עם תחת עצבני?

רכבי מירוץ הנעה-קדמית? בהחלט, הכי עצבני שיש. ואז עוד קצת.

ומדד למה זה בדיוק?

כמו שכבר רשמתי - זהו פועל יוצא של כיול המאפשר לפתוח כמה שיותר גז, כמה שיותר מוקדם.

מי שיש לו ניסיון בהתקנת מייצב אחורי קשיח ברכב שהגיע ללא אחד או ניתוק של מייצב קדמי, יבין מיד.

פועל יוצא ומדד אחד הם. זנב שמח הוא מדד לכיול כמו שהוא פועל יוצא של הכיול.

לא בדיוק. אבל זה לא הנושא.

אבל שוב - המטרה (היתה) לבדוק האם הרכב מתנהג בטוח בתנאי חירום, שהפך (ע"י ילדים מתלהבים) ל"דריפט הנעה קדמית" דבילי.

המטרה של מי? של המכיילים? של עיתונאי הרכב?

בכל מקרה זה לא נכון ואני לא מבין על סמך מה אתה קובע זאת.

מה שמוביל אותי לשורה האחרונה שלך: בהכרח מהנה?

כן, זה כיף. אין לדריפטים שום קשר לעניין. תשחק תופסת עם זנב של 205 בכיכר ויעלה לך חיוך על הפנים.

גם אם לא תודה בזה.

יש כל כך הרבה דברים אחרים להנות מהם במכוניות הנאה קדמית שההתמקדות על זנב שמח כפרמטר יחיד היא מטופשת כמו לשפוט דג על פי היכולת שלו לטפס על עצים.

התמקדות על זנב שמח כפרמטר יחיד? אל תחטא בהכנסת מילים לפי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2191 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...