Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיר רובוטי לעומת ידני (פיאט פנדה 2011)

alivne
שימו לב! השרשור הזה בן 2536 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גיר רובוטי - יתרון/חסרון? מבדיקה שביצעתי באינטרנט רוב הדעות היו שליליות... זה באמת בעייתי? בדגש על ההבדל באמינות/נטיה לתקלות ועלות תיקון, אל מול גיר ידני.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתרון של רובוטי חד מצמדי (מה שיש בפנדה) זה שאתה לא צריך להעביר הילוכים או לתפעל קלאץ', אבל צריך לשחק עם הגז כאילו היית מעביר הילוכים בידני כדי להימנע מטלטולים.

ההבדל בעלויות זה התיקון של הרובוט , וזה בדרך כלל תלוי באמינות הגיר.

אני מכיר שבגרנדה פונטו של 2007 -2009 פלוס מינוס היה רובוט רגיש יחסית, צריך לראות מה המצב בפנדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעולתו בעיר פחות נעימה מבחינת אופן העברת הילוכים.

זה גם המשחק עם הגז,גם לפעמים מושך יותר מידי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון שלי עם 3 רובוטיות חד מצמדיות.

קורולה

פיג'ו 108

פיג'ו 301

בכל אחת הגיר מתנהג אחרת,

בקורולה היה צריך לשחרר קצת את הרגל וללמוד משחק מסוים כדי לתפעל בנוחות, ב2 הפיג'ו אין צורך לשחרר שום דבר זה עושה את הכל לבד, בנוסף לכך, יש הרבה אנשים שמסתדרים עם הגיר הזה ואפילו נהנים ממנו, אחרים פשוט לא יכולים לחיות עם זה רגע אחד, לאן אני חותר? ,ובכן, מה שאני מנסה להגיד זה שלא תדע איך הגיר מתנהג ואם הוא בכלל מתאים לך בלי שתקח נסיעת מבחן מעשית ותבדוק את זה בעצמך.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנתון הזה הגיר הרבה יותר אמין משהיה בשנים קודמות.

החזקתי גרנדה עם אותו הגיר, ואם נתעלם מהבעיות ונתמקד רק באופן התפעול של הגיר,אז המצב סביר.

בפיאט, בניגוד להרבה מאוד גירים חד מצמדיים, הגיר די נוח, ומתנהג באופן צפוי ומיועד לנהיגה נינוחה.

הגיר לא מתבלבל בהעברת הילוכים, ועם הזמן אתה לומד מתי הוא מעביר הילוך ואיך לגרום לו להוריד או להעלות הילוך גם בתפעול אוטומטי.

לא משנה אם מה תחליט - חשוב שתעשה נסיעת מבחן, תנוח לילה שתיים ואז תיגש לרכוש בלב שלם.

ברכישת רכב בכלל, ועוד עם גיר מעורר מחלוקת, שאתה לא מכיר בפרט, הדברים הקטנים שבהתחלה נראים כ"לא משמעותיים" או "לא יפריע לי" עם הזמן הופכים להיות Deal Breaker רציניים.

ואם יש משהו שאני לא מאחל לאף אחד, זה להיכנס יום יום בוקר וערב לרכב שאתה לא סומך עליו או לא אוהב את איך שהוא נוסע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם, נתתם לי חומר ממש טוב למחשבה!

אשמח לשמוע עוד קצת דעות/הערות בנוגע לאמינות וחסינות אל מול תקלות... בהמון פורומים יש איזה הלך רוח של "גיר רובוטי הרבה יותר נוטה לתקלות". אבל לא ראיתי אף אחד שאשכרה נסע עם גיר רובוטי והיה צריך לשלם אלפי שקלים במוסך על תיקון. האם באמת יש הבדל בנטיה לתקלות...? ובמידה ויש - עלות התיקון שונה משמעותית?

תודה רבה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הינה וכותב לך מישהו שהוציא אלפי שקלים על תיקון הגיר הזה

(אגב, ברגע זה ממש הרכב בחנייה עם בעיה בגיר, בפעם השלישית, כבר כמעט חצי שנה לא זז, מדי פעם מניע אותו עד שאחליט מה לעשות איתו).

תבין שבשנתון שלך הגיר הרבה יותר אמין ולא אמורות להיות לך את הבעיות האלו.

יש לי חברים עם רכבים דומים משנתונים 2009, ו2011, ולהם אין תקלות בגיר.

(כמו שאמרו קודם, בגרנדה, מ2008 החליפו את "בומבה" ברכיב משופר יותר, והנזילות שמן מהרובוט, מה שעשה את רוב הבעיות, טופלו).

רוב הבעיות בכל מקרה הם ברובוט ששולט על הגיר, ולא בגיר עצמו.

אז גם אל תשלה את עצמך שתיקון יהיה זהה לתיקון גיר ידני, הוא לא, ולא משנה כמה יגידו לך שהוא כן, העלויות לא אותם עלויות ובעלי המקצוע שיכולים לטפל בגיר הזה הם לא אותם בעלי מקצוע שיכולים לטפל בגיר ידני. ממש לא קרוב אפילו.

אם אמינות הגיר זה פרמטר שמאוד חשוב לך, סטטיסטית, גיר ידני יהיה הרבה יותר טוב בשבילך.

כי גם אם ילך משהו, יהיה זול יותר לתקן את זה מאשר ברובוטי, ותוכל לעשות את זה אצל כמעט כל מוסכניק.

אם ברובוטי משהו יידפק, תצטרך מורשה יבואן כי לא הרבה יודעים או רוצים להתעסק עם הגיר הזה.

התעסקתי עם מוסכים שאמרו לי יפה, עוד לפני שנגעו ברכב, שהם לא מעוניינים לקחת את העבודה. ("עזוב אותי הרכב בעייתי", או במילים אחרות אין להם מושג).

בעל מקצוע טוב שידע לטפל ברכב, זה שיקול שאתה לומד עם הזמן להעריך יותר ויותר.

אם אין, אתה תצטרך להתפשר על חאפר שמכיר מישהו שמכיר מישהו במחיר סביר (אתה והמזל שלך), או מורשה יבואן במחיר פי 3 ממה שהיה אמור לעלות.

עריכה אחרונה על ידי stum
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרובוטיים הידועים כבעייתיים היו ה DSG הישנים של קבוצת פולקסווגן והגיר הרובוטי של הפוקוס. מה שלא יהיה, הכי כיף עם גיר ידני. התיאום הכי טוב שיש בין כוונת הנהג לתפעול הקלאץ'...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, אני גם חושב שאין על ידני, אני קניתי רובוטי בגלל אשתי והאמת די מסתדר איתו, עד כדי כך שנהיגה בגיר אוטומטי פלנטרי מרגישה לי ממש מוזר עכשיו, אך לו יכולתי לקנות ידני לא הייתי חושב פעמיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לתותחי הפנדה, פתחתי שרשור נוסף בנושא ההבדלים בין הדגם הישן (Dynamic) לדגמים החדשים (One/Top)... אם למישהו יש מה להגיד בנושא אשמח לשמוע :)

לינק לשרשור:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?630155-%D7%94%D7%91%D7%93%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%99%D7%9F-%D7%94%D7%A4%D7%A0%D7%93%D7%94-%D7%94%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%94-%D7%9C%D7%93%D7%92%D7%9E%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%99%D7%A9%D7%A0%D7%99%D7%9D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2536 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...