Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טורים משתגעים גם אחרי ניקוי מצערת מלא, כנראה חיישן בית מצערת, מיצובישי לנסר 2007

Avi135
שימו לב! השרשור הזה בן 2099 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

לקרוב משפחה יש מיצובישי לנסר 2007 מנוע 1600. הטורים עולים בלי שום סיבה, ויורדים בכל עצירה, בימים האחרונים כשהמזגן דולק המנוע נכבה בכל עצירה! בקיצור-שיגעון. דולקת נורת 'בדוק מנוע'.

במוסך של מיצובישי בירושלים - אוטוויק התחברו למחשב, ואמרו שזה 'מנוע צעדים', התחלתי לברר מחירים ובאחד מהמוסכים טוענים שאין ברכב הזה 'מנוע צעדים' אלא כנראה 'TPS-חיישן בית מצערת':shock:, יצאתי מבולבל!:-(

יש לציין שהשבוע בוצע ניקוי יסודי לכל הבית מצערת (פרק, נוקה והורכב מחדש) ולא עזר כלום.

מישהו יכול להאיר את עיני מה זה יכול להיות?

איפה משיגים כזה חיישן במחיר נורמלי (מעדיף חדש ולא להתעסק עם יד שניה)? אצל אבי ברחובות אין כזה חיישן.

מיצובישי גרנדיס 2005 | שברולט אפלנדר 2007

בתאריך 1.8.2021 בשעה 17:55, m3x7r3m3 כתב:

איך יודעים שפוליטיקאי משקר? השפתיים שלו זזות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המצערת פורקה מהרכב ועברה ניקוי יסודי אז כנראה שקרה אחד מאלה:

1. הניקוי פגע בחיישן מצב המצערת.

2. הניקוי הוציא מכיול את חיישן מצב המצערת.

3. הניקוי לא בוצע כמו שצריך וגרם לבעייה חדשה.

את חיישן המצערת ניתן לבדוק באמצעים ביתיים וספרות יצרן מתאימה. לא הייתי רץ להחליף חיישן (ואני גם לא בטוח שזה אפשרי ללא החלפת המצערת כולה) אלה מנסה להבין מה בדיוק הבעייה והאם היא ניתנת לתיקון עצמי.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה איתמר, איך אפשר לבדוק את החיישן?

אין לי ידע טכני מורחב, ואין לי כלי עבודה מקצועיים.

Sent from my ASUS_T00P using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיישן מצב מצערת הוא פוטנציומטר שמשנה את ההתנגדות שלו כתלות בזווית הפתיחה של פרפר המצערת. ברוב הפעמים ובאמצעות רב מודד ניתן לבדוק האם ההתנגדות שרואה מחשב הרכב נכונה ותואמת להגדרות היצרן. יש לגשת לדיאגנוסטיקה במוסך מורשה אשר יש ברשותו את ספרות היצרן, בלעדיה לא ניתן לבצע את הבדיקה.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר את המנוע וכן יש לו חיישן מנוע צעדים. קורה שבגלל החום החיבור הפלסטיק שלו נסדק ונשבר. זה קרה לי בלנסר שלי (ללא תופעות לוואי) ופשוט הדבקתי את הפלסטיק בחזרה עם דבק מהיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבי, יש לך אפשרות לעשות סריקת OBD2 בעצמך? אם היית מעלה לכאן את קוד התקלה, היה אפשר לעזור לך.

בכל אופן, אם באמת מדובר בחיישן throttle position sensor, ותוכל לברר דרך החברה מה המק"ט oem של החלק. להזמין אחד מחו"ל יהיה עניין של גרושים. לדעתי בפחות מ100 שקלים כולל משלוח.

אם אני לא טועה החיישן הזה יושב אצלך ממש מול קיר האש, באיזור המצערת עם חוטים שמתחברים אליו עם קונקטור. הפירוק שלו אמור להיות קלי קלות, סיפור של 2 ברגים. (אני חושב, צריך לבדוק את זה).

לא מאותו רכב אבל אותו עקרון:

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אבדוק עם הסורק.

יכול לקרות נזק כלשהו אם אני מנתק את החיבור של החיישן במצערת? אני רוצה לבדוק מה קורה כשאני מנתק אותו, אולי זה ירגיע את הסל"דים.

עריכה אחרונה על ידי Avi135

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמור להיות שום נזק. אבל אני לא בטוח מה יקרה בעקבות כך מבחינת עבודה :shock:

אחרי שאתה מנתק אותו, מעניין יהיה לסרוק שוב עם סורק התקלות לראות אם הקריאה השתנתה.

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

מופיע קוד p0505

Sent from my ASUS_T00P using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם התקלה לא זוהתה בוודאות - חבל לקנות ולהחליף.

במידה וזוהתה התקלה בודאות.

יש אתרים אשר מאפשר מציאת חלפים חשמליים לרכב בישראל.

ראשי > לוח חלקי חילוף לרכב פרטי > מצערת > מיצובישי > לנסר > 2006 >

חלקי חילוף לרכב מיצובישי לנסר - קאר פארט

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקלה שכתבתי אתמול (P0505) הייתה מאנג'י.

מצו"ב תמונה מבדיקת מחשב במוסך היום, המוסכניק אומר שזה מייצב טורים, איך אפשר לדעת אם זה נכון (אני כבר לא סומך על הדיאגנוזה שלו)?IMG-20170515-WA0000.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

בגלל שכל מוסכניק אמר לי משהו אחר וגם לא מצאתי מישהו שמוכר רק את החיישן 'בקרת סיבובי סרק', ונמאס לי מהמצב, חיפשתי בפרוקיות בית מצערת יחד עם החיישנים שעליו.

מצאתי משהו, 250 ש"ח. במוסכים רצו על זה 700-1000 ש"ח כולל עבודה.

תהליך ההחלפה די פשוט, פירקנו את הבית מצערת הישן [שהיה נקי לגמרי בפנים] וניקינו היטב את ה'חדש' עם ספריי קרבורטורים (15 ש"ח לבקבוק) כולל את הפרפר עצמו ומתחתיו.

היה צריך לשייף את החיבורים בין הבית המצערת לסעפת שהיו ממש מלוכלכים, רציתי שיהיה אטום לגמרי, הדבקנו את הטבעת עם קצת סיליקון שחור.

אח"כ איפסנו את התקלה עם מחשב.

סה"כ כשעה עבודה.

הרכב נסע מצוין, אבל אחרי 100 ק"מ בערך - הוא התחיל שוב להשתגע, ובערב נדלקה נורה.

הפעם הבעיה הייתה הפוכה - כשהרכב עמד הטורים היו מידי גבוהים (2,500 סל"ד) ולא יציבים בכלל, לא עזר שום כיוון בורג של הטורים, במצב נסיעה הרכב האיץ בפתאומיות. הייתי חייב לשמור מרחק כפול מרכבים מלפני.

בבוקר איפסתי שוב את התקלה וסגרתי את הבורג של הכיוון טורים עד הסוף, ומאז הרכב בסדר (טפו טפו טפו).

לדעתי הסיבה שהוא השתגע אחרי ההחלפה - בגלל שנשאר קצת לכלוך בפתחים של החיישנים שבתוך המצערת (במחשבה לאחור - הייתי צריך לפרק את החיישנים בנפרד לנקות ולייבש אותם), ועד שמחשב הרכב 'למד' את גובה הטורים זה השתנה ושיגע אותו, ובבוקר כנראה כבר נשפך כל הלכלוך החוצה ולכן הסתדר.

סופ"ש נעים לכולם, ותודה לכל מי שניסה לעזור.

אחרי השיוף.jpg

אחרי השיוף 2.jpg

אחרי ניקוי פיח.jpg

לפני ניקוי פיח.jpg

לפני השיוף.jpg

סריקה באנג'י.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 2099 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...