Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה לא מציינים ולא חוגגים 9 למאי בישראל

timur2008
שימו לב! השרשור הזה בן 2150 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

בתור עולה מברית המועצות לשעבר, יהודי וישראלי

אני לא מצליח להבין איך במדינת ישראל לא מציינים כזה.

מדינת ישראל ויהודי העולם חייבים בחייהם לכל מי שנלחם וניצח את הנאצים.

תוצאות מלחמת העולם השנייה היו יכולים אחרים לגמרי אם המלחמה לא הייתה מסתיימת אי שם ב 1946.

גם במערכת החינוך לא משתדלים יותר מדי לתת לזה דגש.

בלי לזלז בתורה וסיפורי התנ"ך, נראה לא לא הגיוני בעליל, בכלל לא לציין יום זה.

אני אישית וילדיי והמון מכריי לא היו פה פשוט לולא אותו ניצחון על המלחמה וסיום השואה.

צר לי ועצוב לי שזה כך....

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 193
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מאוד פשוט:

ההיסטוריה נכתבת על ידי המנצחיםֿ, לא הניצולים.

חוץ מכמה בודדים, לישראלים/יהודים כקולקטיב לא היה תפקיד אקטיבי בניצחון על הנאצים ולכן אי אפשר לחגוג זאת כחג לאומי, להבדיל מהחיילים הרוסים שהקריבו את עצמם עבור רוסיה.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבקש לחגוג את ניצחון של הרוסים חס וחלילה, למרות שמגיע להם תודה ענקית.

אבל לחגוג סיום מלחמת עולם שניה, או לפחות לציין את היום הזה לטובת מאות אלפי אנשים שיקריהם נפלו, אפשר?

לציין בבית הספר, שאנחנו פה בזכות הניצחון הזה!

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתבייש קצת לומר שהיום בחזרה מהעבודה היו פקקים ליד הבית הקברות הגדול והמון אנשים חונים על השוליים והולכים לכיוון בית הקברות עם זרי פרחים, ואחרי שנחלצתי מזה וחזרתי הביתה שאלתי את חברה שלי מה קורה אז היא אמרה "אתה בתור יהודי צריך לדעת איזה יום היום". ככה זה כשבארץ אנחנו תקועים בתוך ההוויה של השואה, וכמעט מתעלמים מכל מה שקרה באירופה עקב המלחמה...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפני שהיסטורית, החג נחגג בעיקר בברית המועצות, תוך שימת דגש על הלאומיות והלאומנות הרוסית.

המלחמה הקרה והמקרתיזם בארה"ב לא ממש עודדו את הציון הזה שם.

בישראל החג לא נחגג מכיוון שהרוסים היו בדר"כ בצד של הערבים לכל אורך מלחמות ישראל, ואנחנו תפסנו את הצד האמריקאי, עם כל המשמעויות הנלוות לכך.

זה לא ממש עוזר לחגוג את הלאומנות של האויב המר של בת-הברית העיקרית שלך, גם אם עצם הקיום שלך היה תודה ללאומנות הזאת.

עם סיום המלחמה הקרה, והעלייה הרוסית, אנחנו מתחילים לראות ציון של התאריך גם פה, אבל במתכונת שונה, יותר ניצחון על הנאצים ופחות לאומנות קומוניסטית.

עריכה אחרונה על ידי saay222
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בישראל מציינים את היום ב8 במאי כמו במערב.

בארץ המלחמה נמצאת בצל המוחלט של השואה ויש כבר 3 ימי זכרון בשנה לשואה.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי נשלח מטעם בית סיפרו לטקס יום הניצחון בעיר שלנו, הייתי בשוק שבעיר כמו שדרות דאגו מטעם העירייה לציין את היום הזה בכבוד, שאליו הגיעו אמנם לא הרבה אבל גם לא קצת מלוחמי המלחמה עם כל המדליות שלהם וקיבלו את הכבוד הראוי להם מכל תושבי העיר, אני לצערי הרב לא הצלחתי להשתתף בטקס מהסיבה שלא ידעתי שהוא מתקיים.. עד שאחי חזר לבית וסיפר לנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אני לא מזלזל באף אחד שנלחם בנאצים, שלא תבינו לא נכון.

סה"כ המלחמה הייתה ארוכה אז בערך כל אחד יכול לציין את סיום המלחמה ביום אחר והוא יהיה צודק.

בערך כל שנה מישהו שואל את זה אז בדקתי מה מדובר.

חפש בגוגל באנגלית על ה 9 במאי ולא קרה שום דבר בהיסטוריה ב 9 במאי, היו כמה ימי הולדת של מפורסמים.

ב 8 במאי בערב נחתם הסכם הכניעה של הגרמנים, לפי שעון רוסיה זה היה ה 9 במאי אז רוסים ורוסים בלבד חוגגים את זה.

As the Soviet Union was to the east of Germany it was 9 May Moscow Time when the German military surrender became effective, which is why Russia and many other European countries east of Germany commemorate Victory Day on 9 May.

wikipedia

מדינות המערב מציינים את יום הזיכרון הזה ביום הפלישה לנורמנדי.

זה תאריך שאומר הרבה על המלחמה אבל לא אומר שום דבר לרוסים.

כמה חודשים לפני (לא מצאתי את התאריך המדוייק) האוסטרלים שיחררו את צפון אפריקה מהנאצים אז יהודי צפון אפריקה שהיו כלואים במחנות צריכים לחגוג את התאריך הזה אם כל אחד רוצה לבחור לו תאריך שלו.

ב 6,9 באוגוסט פצצות האטום על יפן הוא התאריך האמיתי של סיום מלחמת העולם השניה.

אז אם אתה ממש רוצה לציין את סיום המלחמה זה תאריך מתאים.

אם יפן לא היו נכנעים לאמריקאים והיו נכנעים לרוסים שהיו ממש קרובים אז היו לנו עכשיו לדות תוצרת יפן ולא ניסן GTR אז אני אישית מציין את סיום המלחמה ב 9 באוגוסט.

תודה לכל מי שהציל את העולם.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי אמר שלא מציינים?

היום , כמו כל שנה ובמשך הרבה שנים, התקיים טכס ממלכתי ב"יד ושם". היו כמה ח"כים, שרת הקליטה, שגרירים של המון מדינות ( כולל רוסיה ), נספחים צבאיים, וטרנים (כל שנה יש פחות מהם, כי הכי צעירים היום בני 88-90 ). לפני כן היתה צעדת וטרנים ברחובות ירושלים (קצרה ואיטית בגלל גלאי המשתתפים ).

היו שנים שראשי הממשלה השתתפו בטכס ( שרון, ביבי, ברק ).

http://main.knesset.gov.il/About/Lexicon/Pages/victory.aspx

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הופתעתי לטובה לראות,

עכשיו רק חסר שגברת יונית לוי תגיד מילה אחת על זה יום לפני בכדי שזה באמת יהיה אירוע שהאנשים גם יודעים אליו.

כי אני בטוח שרוב תושבי המדינה לא ידעו על זה בכלל.

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי זה בעיקר יום לאומנות רוסי/קומוניסטי והוא לא כלכך נפוץ מחוץ לגוש המזרח אירופאי, ברוב העולם ה 8 במאי הוא יום כניעת גרמניה הנאצית.

בישראל מלחמת העולם השניה בעיקר קשורה לשואה ובשביל זה כבר יש לנו יום זיכרון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק כמו שבישראל לא מציינים ימי ניצחון במלחמת ששת הימים/יום כיפור/מבצע קדש/שלום הגליל.

אולי בגלל שבישראל לא ממש נהוג להתפאר בדברים האלה, ואולי טוב שכך.

בנוסף, מי ניצח במלחמת העולם השניה זה תלוי את מי שואלים. אם תשאלו רוסים, יגידו להם שזאת ברית המועצות, אם תשאלו בצרפת, יגידו לכם שזה היה הרזיסטאנס עם קצת עזרה מהאמריקאים, אם תשאלו אמריקאים יצעקו לך U.S.A, אם תשאל בריטים, יגידו שזה חיל האוויר המלכותי.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את מי שואלים אתה אומר???

שחרור מחנות הריכוז ב-1945

התקדמותו של הצבא האדום ממזרח ושל צבאות ארה"ב ובריטניה ממערב, בקיץ ובסתיו 1944 , המחישו לגרמנים את מפלתם הצפויה. בעקבות כך, הם החלו למחוק את עקבות פשעיהם, להרוס את תאי הגזים והמשרפות,

לפנות את מחנות הריכוז בפולין ולהעביר את אסיריהם למחנות ריכוז בגרמניה ובאוסטריה. 

עשרות אלפים נורו או נספו מאפיסת כוחות, בצעדות המוות הארוכות שנערכו בתנאי קור ורעב.   

ב- 24 ביולי 1944 הצבא האדום שחרר את מחנה ההשמדה מיידנק.

ב-19 בינואר 1945 שחרר הצבא האדום את לודג' והגטו שלה,  בו שרדו כ-900 יהודים.

ב-27 בינואר 1945 שוחררו מחנות אושוויץ על-ידי גדוד חי"ר 322 בפיקודו של המיור היהודי אנטולי שפירו, מהארמיה ה-60 של הצבא האדום, בפיקודו של הגנרל קונייב. באושוויץ-בירקנאו נרצחו למעלה מ-1,300,000 בני אדם, מהם כ- 1,130,000 יהודים. בעת השחרור שרדו בו 7,650 יהודים, חולים, באפיסת כוחות.

ב-13 בפברואר 1945 הכוחות הסובייטים שחררו את מחנה הריכוז גרוס רוזן.

ב- 4 באפריל, 1945,  שוחרר מחנה אורדרף ע"י הכוחות האמריקאים.

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק כמו שבישראל לא מציינים ימי ניצחון במלחמת ששת הימים/יום כיפור/מבצע קדש/שלום הגליל.

אולי בגלל שבישראל לא ממש נהוג להתפאר בדברים האלה, ואולי טוב שכך.

באף מדינה לא מציינים את כל המלחמות. אבל זאת הייתה מלחמת העולם השניה. ההשלכות של המלחמה הזאת השפיעו על כל העולם, זה כולל את השואה, וגם שינוי מפות פוליטיות לשנים רבות מאוד.

רוב יוצאי ברה"מ לשעבר מציינים את היום הזה כי אצל רובם בני משפחה סבים וסבתות נלחמו במלחמה הזאת.

היו גם דיויזיות יהודיות במלחמה.

אני חושב שזה היה במקום לציין את היום הזה באופן רשמי גם בארץ. כי אם לא הייתה מלחמת העולם השניה והשואה, אני לא יודע אם המדינה שלנו הייתה קמה. וגם, אם לא היו מנצחים את גרמניה אז, אולי העם שלנו לא היה קיים יותר. בהחלט יש סיבה לציין את זה באופן רשמי. לא חייב יום חופש וחגיגות כמו ביום העצמאות, אבל צפירה או משהו לזכר המלחמה הזאת בהחלט יכולה להיות במקום.

עריכה אחרונה על ידי tzvipper

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...