Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח מהירות ממצלמת A3

שימו לב! השרשור הזה בן 2196 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למה אמרת במשפט (לפי הפרוטוקול המצורף) "נסעתי במהירות החוקית שהיא 90 קמ"ש. אני מניח, לא בדקתי."

יצרן הרכב התקין לך ספידומטר, הוא הותקן לך ברכב כדי שתדע כמה אתה נוסע.

אם אמרת שאתה לא בדקת, הרי שהם בדקו עבורך, באמצעות מצלמה שהוכשרה לכך ע"י יצרן מסוים.

כוחם מעליך, אתה הודת שאתה לא באמת יודע מה היה שם כי לא בדקת.

אופנוען

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

למה אמרת במשפט (לפי הפרוטוקול המצורף) "נסעתי במהירות החוקית שהיא 90 קמ"ש. אני מניח, לא בדקתי."

אם אמרת שאתה לא בדקת, הרי שהם בדקו עבורך, באמצעות מצלמה שהוכשרה לכך ע"י יצרן מסוים.

נכון ולא נכון

אין חובה להסתכל במד המהירות כל הזמן

גם כשאתה טוען הסתכלתי אומרים לך הרי אין לך מושג בדיוק את הזמן בו לזרו אותך.

פלפול.

נהג מרגיש כאשר הוא נוסע 140 קמ"ש או 90 -100 קמ"ש.

ולכן טענתו כי נסע כ 90 קמ"ש טובה גם אם לא מספקת, לכן הוסיף את העובדה שבשעה הזו יש לחץ תנועה ואין אפשרות להגיע למהירות שנטענת על ידי המצלמה.

בטוח יותר טוב ממקרה בו תופסים את הנאשם ב 150 על כביש של 90 והוא מעיד

לא.... נסעתי 120-130 קמ"ש.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שאם עיני היו, כפי שאתה מציע, על הספידומטר, הדו"ח היה מעבר ברמזור אדום ולא מהירות...

שאלה אותי השופטת, "אז באיזה מהירות נסעת?" התשובה הייתה "נסעתי במהירות החוקית". שאלה, "שהיא?" "90 קמ"ש, אני מניח, לא בדיוק בדקתי ספידומטר בתוך הצומת". הקצרנית תמצתה את זה למה שקראת בפרוטוקול.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במשפט אוהבים דברים חותכים.

יש ספידומטר למשל, אם אתה טוען שנסעת כחוק, אתה בתור נהג יודע כמה נסעת כי זה אמצעי שהוא חלק ממכלול הנהיגה.

דברים אמורפים כמו "לא בדיוק" "הרגשה" וכו', לא תופסים מול אמצעים קונקרטיים כמו ספידומטר או מצלמת מהירות.

אולי המצלמה בכלל צודקת.

אבל אם אתה טוען שנסעת כחוק, אל תבטל את הטענה שלך בזה שאתה עושה הנחה או בהודאה בכך שלא בדקת גם אם זה בדיוק באותו הרגע.

זה טיפ משפטי לכל תחומי החיים.

אופנוען

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במשפט אוהבים דברים חותכים.

יש ספידומטר למשל, אם אתה טוען שנסעת כחוק, אתה בתור נהג יודע כמה נסעת כי זה אמצעי שהוא חלק ממכלול הנהיגה.

דברים אמורפים כמו "לא בדיוק" "הרגשה" וכו', לא תופסים מול אמצעים קונקרטיים כמו ספידומטר או מצלמת מהירות.

אולי המצלמה בכלל צודקת.

אבל אם אתה טוען שנסעת כחוק, אל תבטל את הטענה שלך בזה שאתה עושה הנחה או בהודאה בכך שלא בדקת גם אם זה בדיוק באותו הרגע.

זה טיפ משפטי לכל תחומי החיים.

ולו רק בגלל הטענה שציינת, "אולי המצלמה בכלל צודקת", צריך להשאיר מקום לצניעות ולספק, אחרת אני יוצא דובר שקר בבית משפט.

גם זה טיפ משפטי לכל תחומי החיים וההדיוט יבחר, איזה מהם ישרת אותו טוב יותר.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שדיינת בשכל לתביעה בכל מיני דרישות ואם וכאשר לא יסכימו לדחיה, אחרי כל הדיונים האלה

תגיש בקשה לבית המשפט מיד לאחר דיון ההוכחות האחרון בעכו שייערך במרץ ( לפי ההתפתחות שם )

בו תבקש לדחות את הדיון אצלך לאור העובדה שהמשפט בעכו עומד להסתיים בקרוב.

חצופה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

שלום רב,

בעקבות כפירתי באשמה, נקבע מועד הוכחות בתאריך ה-8/4. התובעת המשטרתית שלחה אלי בפקס רשימת שלושה עדים, ממדור א/3 מכשור ואכיפה, שמתוכם אני אמור לבחור את מי אני רוצה לחקור ולהודיע בהקדם על בחירתי לבית המשפט.

לאור כל זאת, אשמח לעצות, איזה שאלות עלי לשאול את העדים, שעליהם לא יוכלו להשיב תשובות אמת, מעצם העובדה שאין ולא הייתה תקינה למצלמות א/3.

כל עצה תתקבל בברכה.

תודה,

רונן

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יעלה כבודו את הרשימה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקש לזמן לעדות את רב פקד X(חפש את שמו בשרשור על המצלמות שהיה בפורום הכללי )

אלה שברשימה לדעתי הם טכנאים במעבדה בלבד. לכן הם אינם יכולים לתרום לסוגיה שהמצלמות לא קיבלו תקינה ישראלית כפי שמראים הדיווחים מהמשפט בעכו.

לדעתי כתוב בקשה בכתב בה תכתוב כי לאור הגילויים החדשים הנובעות מהעדויות של רב פקד X , אין מקום להרשיע על פי המצלמות והינך מבקש כי בית המשפט ידחה את ישיבת ההוכחות לפחות עד למתן הכרעת הדין במשפט המתנהל בעכו.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

כהמשך לפוסט, אשתף את החברים בהתנהלותי לקראת המשפט, במהלך המשפט ובתוצאות המשפט, כדי לעזור למי שמעוניין, לתכנן את מהלכיו במידה ויקלע למצב דומה.

מאחר ולא היה היגיון כלכלי לזמן עדים מומחים ולהסתכן בתשלום שכרם, החלטתי לארגן את כל המסמכים שיכולתי להניח את ידי עליהם, הקשורים למצלמות א-3 ולהגישם כנספחים שיכנסו לתיקי במהלך המשפט. המחשבה הייתה שמאחר ואיני מתכוון להודות בעבירה וקיימת סבירות שבית המשפט ירשיע אותי, עדיין תעמוד לזכותי זכות הערעור, במידה ובית המשפט בעכו יפסוק לטובת התובעים. נספח אחד כלל כתבות שעסקו בהשתלשלות האירועים בבית המשפט בעכו והעלה את הספק בחוקיות התקן של במצלמות, בשקרים שנחשפו בבית המשפט מצד מכון התקנים, נציגיו ונציגי המשטרה. נספח שני כלל כתבות שעסקו בכשלים הטכניים של המצלמות ובכשלים האנושיים של השוטרים העובדים במדור א-3. נספח שלישי כלל אירוע אישי שאירע לזוגתי, שקבלה דו"ח שרכבה מסוג דיהטסו סיריון, עבר באור אדום וצולם ע"י מצלמת גאטסו א-3, כשבפועל בדו"ח מופיע צילום של משאית.

לפני שאמשיך בתיאור אירועי המשפט עצמו, אשתף קצת מהאווירה באולם המשפט: הנאשמים מוזמנים כולם לאותה השעה. עם רובם, ואיני מתבונן במבט מתנשא, לא הייתי בוחר להתחבר. לבושים ברישול, לא מגולחים, שרועים על ספסלי האולם בתנוחה מזלזלת ומתריסה, עורכי דין שנראים בדיוק כמו הלקוחות שלהם נכנסים ויוצאים מהאולם כמו בתחנת רכבת, השופטת כל הזמן מעירה לנאשמים ולעורכי דינם לשמור על השקט, אך ללא הועיל. נאשמים המגיעים ללא ייצוג, כמוני למשל, מקופחים ונדחפים לסוף הרשימה כשכל הזמן נכנסים עורכי דין חדשים שדוחפים את התיקים שלהם קדימה. לאחר כשלוש שעות המתנה, העזתי לעמוד על רגלי ולסמן לשופטת בתנועת תמיהה "מה קורה פה? עד מתי היא תיתן לבית המשפט שלה, להתנהל כמו שוק?". כנראה זה עזר, כי כמה דקות לאחר מכן, היא פנתה לתובע המשטרתי ושאלה אותו מתי הוא מתכוון להעלות את התיק של "האזרח הזה", כשהיא מתכוונת אלי...

בשלב זה, נותרתי הנאשם היחידי באולם. נעמדתי מול השופטת, אך היא הזמינה אותי לשבת בעמדת הסנגור. התובע ציין בפניה שלא בקשתי לזמן את העדים שהם הציעו לי לחקור. (מאחר והם היו טכנאים של מדור א-3 ולא יכלו ממילא לענות על שאלות חוקיות תו התקן). השופטת התחרפנה עליו ואמרה שבכל מקרה היה עליו לזמן אותם, אך הוא לא נרתע מכעסה ואמר שלא היה טעם. השופטת פנתה אלי ובקשה את תגובתי. בקשתי את סליחת בית המשפט על שקולי רועד וציינתי שזה מיראת כבוד לבית המשפט ומפאת הקור העז ששרר באולם. השופטת לא חייכה...

בקשתי להקריא הצהרה שכתבתי ולצרף אותה לתיק כנספח, אך היא ענתה שזה לא מהלך תקין וחוקי. בקשתי להגיש לבית המשפט את הנספחים שהבאתי, אך השופטת ענתה שזה לא מהלך חוקי ותקין. אמרתי שבית המשפט לא מאפשר לי לשטוח את טענותיי ולהגן על עצמי. בשלב זה השופטת התחילה להיות חסרת סבלנות. "יש דרך אחת להתנהל בבית המשפט שלי", אמרה, "ואם אתה רוצה להעלות הסתייגויות על מצלמות א-3, אתה צריך להביא מומחים, עדויות, הוכחות ולא להציג לפני כתבות של עיתונאי כזה או אחר" והוסיפה, "אני לא מחויבת להחלטות בית המשפט בעכו, זו לא ערכאה גבוהה משלי שעלי לקבל את מרותה. אני יכולה לקבל החלטה שונה בתכלית מההחלטה שתתקבל שם". הבנתי שזה לא הולך להיגמר טוב מבחינתי. לפתע, נכנס עורך דין נוסף לאולם המשפט. השופטת אמרה שהיא לא נוהגת לעשות זאת, אך היא ממליצה לי לצאת החוצה יחד עם הסנגור שנכנס שיסביר לי איך דברים עובדים בבית משפט. הבנתי שעלי לקבל את הצעתה אם אני רוצה לצאת מהעניין בעור שיני. מחוץ לאולם, הסביר לי הסנגור בדיוק את מה שאמרה השופטת. הוא נכנס שוב לאולם כשאני ממתין בחוץ וחזר אחרי דקה. "סגרתי עם התובע", אמר, "שיוריד מכתב האישום עוד חמישה קמ"ש, כדי להפחית את הדו"ח ל-750 ש"ח ו-8 נקודות, במקום הדו"ח המקורי שהיה ע"ס 1500 ש"ח ו- 10 נקודות". ההתלבטות הייתה קשה. מצד אחד להודות בעבירה וטענתי שלא עברתי ומצד שני, להבין שזה הרע במיעוטו. נכנסתי חזרה לאולם והודעתי לתובע שאני מקבל את הצעתו, שהפכה לעסקת טיעון, שבית המשפט היה צריך לקבל. השופטת הסתכלה עלי ואמרה שקבלתי הצעה נכונה שחסכה לי הרבה מאוד מאוד מאוד כסף.

אז בסיכומו של דבר, מה היה לנו:

דוח תנועה על מהירות שקבלתי בתאריך 26/3/2017 1500 ש"ח + 10 נקודות

דיון אחד בתאריך ה- 20/12/2017

דיון שני בתאריך ה- 8/4/2018

גזר דין 750 ש"ח + 8 נקודות. מועד אחרון לתשלום 8/6/2018

אנקדוטה קטנה כתוספת: בזמן שהתייעצתי עם הסנגור מחוץ לאולם המשפט, ציינתי שאני לא יכול לקבל את הצעתו מאחר ועומד כנגדי דו"ח נוסף על מהירות והפעם ממל"ז. "עם ממל"ז אין בעיות", אמר הסנגור, "תבוא אלי עם זה, ואוציא אותך בלי בעיות". (הדילמה כ- 3000 ש"ח עלות עורך דין לעומת 1500 ש"ח הקנס המקורי + 10 נקודות שיחייבו אותי לבקר ב"נהיגה מונעת"...)

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההודעה המפורטת.

בסופו של דבר זה כמו בבדיחה על ההיא שהתחתנה ומתיעצת מה ללבוש בערב החתונה והתשובה היא... מיידלע מה שלא תלבשי תקבלי.

צריך לבוא לבית המשפט לא להכנס כלל בפני כבוד השופט/ת אלה להתמקח עם התובע כאחרון התגרנים לקבל כל הפחתה שמציעים ו"להודות" על הכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלת עצות טובות, לא מימשת אותן

אילו היית מבקש לזמן את רב פקד X מן המשפט בעכו,היה מתברר לשופטת בעת חקירתו כי אין למצלמות תו תקן, לכן הם אינם חוקיים.

ואז לכתוב פסק דין כאילו המצלמות חוקיות קצת קשה.

תודה על השיתוף בחוויה.

לא נעימה בעליל.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2196 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...