Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגנים לדירה חדשה - 5 חדרים

cabrio
שימו לב! השרשור הזה בן 2509 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים

בחודשים הקרובים אני עתיד להכנס לדירה החדשה שקניתי - 5 חדרים באחד הפרוייקטים ברחובות.

קיבלתי הצעה מאיש מזגנים שעובד עם הקבלן לגבי התקנה.

הוא ממליץ על 2 מזגנים מיני מרכזיים, כשאחד נותן לחלל של סלון , מטבח ופינת אוכל. השני נותן ל 4 החדרים האחרים בבית.

מזגנים 4 כוח סוס , לא יודע איזה חברה , לא אינוורטר.

הוא מבקש על זה כ 30 אש"ח כולל עבודות גבס.

כרגע אין לי אופציות אחרות לבדוק כי אני לא יכול להכניס אף בעל מקצוע אחר עד שאקבל מפתח.

אשמח לשמוע רעיונות אחרים והאם המחיר הנ"ל שפוי, כי לי זה נשמע קצת גבוה.

תודה

אלי

אני אנסה להעלות לכאן את תכנית הדירה אם אצליח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי לדעת חברה ודגם + מורכבות עבודת הגבס וההתקנה, לא נראה לי שאפשר לענות תשובה רצינית.

לגופו של עניין, כתבת שאתה נכנס עוד כמה חודשים, ככה שאני מתאר לעצמי שכבר בלתי אפשרי לבקש מהקבלן הכנות למזגנים נפרדים לכל חדר, אז מה שנשאר זה אכן האופציה של 2 מזגנים כפי שתיארת.

ואגב אחרון, אני בטוח שעם קשר בריא עם מנהל העבודה תוכל להכניס כל בעל מקצוע שתרצה. לא לביצוע העבודות חלילה, אלא רק לשיטוט קצר בבית לשם הצעת מחיר.

בביתי ביקרו כל בעלי המקצוע עוד לפני קבלת מפתח, כולל אנשי מטבחים אינסטלציה מיזוג סורגים רשתות נגרים וחשמלאים.

העבודות בפועל החלו רבע שעה אחרי שקיבלתי מפתח, אחרי שכבר היו לנו חוזים חתומים והכל היה מסודר.

אם אתה ממש לחוץ להכנס לבית, נותרה לך באמת רק האופציה של איש המיזוג של הקבלן, כי הוא יכול להתחיל לעבוד כבר.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם באותה דילמה כמו שלך, לפי מה שלי יצא לבדוק המחרים של איש המיזוג דרך הקבלן יקרים הרבה יותר ולא כדאי ללכת על זה,

אנחנו כנראה נלך על מזגן אינורטר מיני מרכזי לכל הבית.

cla 250 amg 2014 חבל שלא עם ההנאה הנכונה :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אברג'ל - גם אם פות"ש לחוץ להכנס לדירה אין סיבה ללחץ להתקין מזגן, וזאת משתי סיבות:

1. מדובר במשהו כמו 2-3 ימי עבודה, לא דחיה של שבועות במעבר.

2. אפשר לבצע את ההתקנה גם אחרי הכניסה לדירה. נכון שצריך להיות מוכנים ל-2-3 ימים של לכלוך ובלגן, אבל זה עובר מהר.

מה שחשוב כעת זה לדאוג לתשתיות, במיוחד מבחינת מערכת החשמל אבל גם מקום למעבר צנרת, אם יש קטעים שאינם עוברים בתקרה המונמכת.

פות"ש - לא הבנתי היכן אתה רוצה למקם את המדחסים. במתור הכביסה הזעיר, במרפסת, או שיש אפשרות לתליה על קיר חיצוני?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאני לא כזה לחוץ להכנס. יש לי פתרון בינתיים ואני אוכל לחכות עוד קצת לאחר קבלת המפתח.

בכל מקרה זה נשמע רעיון טוב. אנסה לדבר עם מנהל העבודה בשביל להכניס בעלי מקצוע למדידות ו/או הצעות מחיר. לגבי מזגן אחד לדירת 5 חדרים נראה לי קצת מיותר כי תמיד הוא יהיה דולק לא משנה כמה אנשים יש בבית ואיפה הם מפוזרים. כשיש 2 מזגנים אפשר לשחק עם זה קצת יותר. נראה לי..

חשבתי על מזגן 1 כוח סוס לכל חדר , אבל אני בספק אם יהיה לי מקום במסתור כביסה לכל המנועים האלו.

Sperial קיר חיצוני אין סיכוי. זה בניין 16 קומות ואסור. ככל הנראה מסתור כביסה. יש הכנה למזגן מיני מרכזי אחד מבחינת החיווט והצנרת בקיר. זה מה שראיתי. לא ממש מבין מה יש שם בדיוק. אין לי בעיה להנמיך תקרה לאחר העבודה כי התקרה היא 2.70 אז יש משחק. הבעיה זה רק המיקום של המנועים אם ייכנסו.

עריכה אחרונה על ידי cabrio
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסתור הכביסה שלך קטן מאד, אם אני מבין נכון על קיר אחד תלוי דוד המים החמים, ועם שני מדחסים ספק אם ישאר מקום לתלית הכביסה.

האם יש בחדר הכביסה מקום + שקע נפרד למייבש? האם יש פתח (עם תריס מתאים) לצינור הפליטה של מייבש כביסה?

לפני כ-20 שנה עמדנו לפני דילמה דומה. אמנם הטכנולוגיה היתה בהתאם לתקופה, אבל הפתרון שהוצע לי - וקיבלתי - היה מזגן מיני מרכזי אחד (עד כמה שאני זוכר 5 או 5.5 כ"ס) עם מדחס שעמד במרפסת (היתה נישה שבדיוק התאימה לו) וצנרת שאפשרה מיזוג כל הדירה. באום ימים היה אסור להתקין מזגן בממ"ד אז התפשרנו על יציאה בהנמכת התקרה ליד דלת הממ"ד, מאד לא יעיל. ובגלל מחסור כספי ויתרנו על דמפרים, וגם על הצעה להתקין מזגן נפרד לסלון ומיני מרכזי לשאר הדירה. צריך להוסיף שבאותה דירה כמעט לא היה צורך במיזוג, אבל השתמשנו במזגן לא מעט לחימום בחורף.

בכל מקרה הרעיון של להביא בעל מקצוע לסיור בדירה נכון, וצריך להביא כמה כאלה. אני עומד כרגע לפני החלטה על החלפת שני מזגנים וכבר קיבלתי חוות דעת מ-3-4 בעלי מקצוע, כל אחת שונה מקודמתה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע מעט יקר. (להערכתי כ15% מעל מחירי השוק) אבל זה באמת תלוי במה אתה מקבל מבחינת עבודות גבס (מטראז' של הנמכות וקרניזים, סוג המפזרים, {פלסטיק/אלומיניום/קווי/סטריפליין} דמפרים, סוג ההפעלה וכמות שלטים, מותג המכונה וכו').

בכל מקרה, כמו שאמרתי, גם אם אני לוקח בחשבון "סטנדרט קבלנים" בכל התשובות לשאלות לעיל, אני מגיע לכ22 אש"ח.

אם יש לך הצעת מחיר כתובה ומסודרת, אבדוק לך אותה לעומק בכיף.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוב המקרים הקבלן סוגר עסקה עם חברת מזגנים מסוימת שדוחפת ללקוחות השבויים את המלאי הישן שלה עם הדגמים הישנים ביותר שלה, כל זה במחיר יקר יותר מחדש. לכן בהרבה מקרים עדיף לקנות בשוק הפרטי.

מלבד זאת, לא מובן לי איך עדין ממליצים מזגנים מרכזיים בשנת 2017 אלא אם כן אתם ממש רוצים לכבול את עצמכם לבזבוז משווע של כסף, חשמל ופגיעה בנוחות. האם ברוב המקרים תהיו בבית מחולקים בכל החדרים כשבכל חדר נמצא מישהו אחד לפחות ובנוסף רצונו האישי מבחינת מיזוג האוויר זהה לשל כל השאר? אם התשובה היא לא, אין סיבה להתקין מזגן מרכזי.

הפתרון המתקבל היחיד הוא מזגן אישי לכל חדר בין אם בתצורת מנוע נפרד לכל חדר או מנוע יחיד מסוג מולטי. לגבי אינוורטר, לטעמי גם אין שאלה פה - חובה. תמיד מצחיק אותי לראות איך תאוות הבצע ושיטת המצליח הישראלית של הקבלנים מכתיבה את הטכנולוגיות והטרנדים של השוק הישראלי המקומי. מזגן מרכזי, בעולם המערבי החם (מלבד ישראל מסתבר) נחשב לטכנולוגיה עתיקת יומין שהותקנה בעבר הרחוק בעיקר במשרדים גדולים. אצלנו עוטפים את זה בפרסומת יפה בעיתון והמלצות שקריות של מתקיני מזגנים ומוכרים לכל ברווח מקסימלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבלול - הכל טוב ויפה, אצלי יש כמה מזגנים כולל צמד בתצורת מולטי, זה שצרך כעת חידוש ארי איזה 25 שנה. אבל בדירה של פות"ש כנראה אין מקום להתקנת 4 מנועים נפרדים, כולל כל הצנרת הנדרשת ואנחנו גם לא יודעים מה תשתית החשמל הקיימת. לכן חלוקה לשני מזגנים יכולה להיות פשרה סבירה. יתכן גם ששימוש במזגני מולטי יתאים, אם כי שוב נכנס השיקול של מקום למדחסים.

מעבר לכך אתה מדבר על עלויות התפעול השוטפות, אבל בתחשיב צריך להכניס גם את עלויות ההתקנה, בחלוקה על פני אורך חיי המזגן\משך החזקת הדירה, ואם עלויות ההתקנה של כמה מזגנים גבוהות משמעותית מהתקנת מיני-מרכיזי אחד - זה מה שהיה לי לפני 20 שנה - העלויות השוטפות מתקזזות, במיוחד אם מתגוררים בדירה תקופה יחסית קצרה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהערכה גסה:

7500 שח למזגן 4 כ"ס אם לוקחים משהו סבבה (יש זולים יותר) = 15000 שח

התקנה ל-2 מיני מרכזיים - 7000-8000 שח

כבר הגענו ל 22-23 אלף שח.

איפה הנמכות גבס ? יש דמפרים ? שבירות או הכנות מיוחדות ? מפזרי אויר מעוצבים ? אולי הארכת צנרת או תשתית נוספת למיני מרכזי נוסף ?

30,000 "מפגוש לפגוש" נשמע לי כמו מחיר הגיוני - אבל בלי פירוט אי אפשר לדעת.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יקרן אתה בהתקנה :-) (קח בחשבון שיש לו הכנות "מניפל לניפל" כבר כלולות במפרט המכר).

Sent from my SM-T530 using Tapatalk

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא באמת יודע איזה הכנות בדיוק יש. ראיתי רק צינור שיוצא בפאטיו ליד המקלחת. ככל הנראה חשמל וצנרת נחושת. לפי מה אני מבין המחיר הוא בכיוון הסביר. בכל מקרה אשתדל לעדכן כשיהיו בידי הצעות מפורטות יותר . תודה רבה לכם

כמובן שאם יש עוד הצעות ו/או תובנות אשמח לשמוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...