Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקירת גולשים - פיאט 500L

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2546 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רומן היה באיטליה, אז הוא שכר 500. הוא נשבע שהוא אמר X, אבל הם שמעו L. אז על מה אנדראה התנצ-L?

בואו לקרוא את חוויותיו של רומן באיטליה, ובלי אף מילה על פיצה או פרארי. חובבן.

פיאט-500L-03.jpgפיאט-500L-04.jpg

• אהבתי 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעניין: סקירת גולשים - פיאט 500L

כתיבה מצוינת, נהניתי לקרוא!

אצלי ה500 למד (ככה זה בעברית, לא?) לא עבר אפילו את המבחן הסטטי. הוא מרווח, אבל המושבים לא נוחים ויש תחושה שאתה יושב על הרכב, ולא בתוכו. הכי מצחיק שהיצור הזה נמכר בטקסס. מה שאתה מספר על הדיזל, אותו רושם קיבלתי מהGP diesel 1.3. חסכוני מאד, אבל חנוק לגמרי ואיטי עד כדי הפרעה לתנועה (הפינית כן, שגם ככה לא זריזה במיוחד).

אתה יכול לשתף במחיר, ביטוחים והגבלת ק"מ? אחרי הכל איטליה, וחוץ מרכבים מחלידים ומרובי תקלות אוהבים גם לעקוץ קצת

אלפא, מעלה את הדופק

alfa 164 Super V6 96', alfa 33 1.7 I.E

alfasud Sprint QV ,alfa 159 JTDm

'Lincoln Navigator 5.4 V8, Volga GAZ-24 74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השכרה באמצעות אופרן. ק"מ ללא הגבלה, כיסוי ביטוחי מלא (אבל של אופרן, לא של יורופקאר, מה שאומר תשלום והתקזזות מול אופרן במקרה של פגיעת צואה במאוורר). 1300 ש"ח ל-10 ימים + 24 יורו על שרשראות.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרבע שעה? מה זה כבר יכול להיות? מכונה מדהימה, מאד "גברית", דורשת כבוד אך לא מפחידה. שומו שמיים, אהבתי יותר את ההורקאן, אבל זאת לא השוואה הוגנת, כי מול ההורקאן יש לפרארי את ה-488, והיא כנראה מכה אותה שוק על ירך.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מזל שכרנו עכשיו בשוויץ רכב ושודרגנו אבל לA4 חדשה (אוטו' סטיישן).

אני עם ה500 לא הייתי מסתדר, לא אוהב עצלנים ביחוד שאני משלם עליהם לא מעט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכונית חביבה בסך הכל. פרקטית מאוד וחסכונית למדי, אבל לא חסכונית כמו שהיא יכולה להיות. המנוע הקטן פשוט חלש מדי עבורה. יש לה אופציה גם למולטיג'ט 1.6, זה אמור לשפר את המצב משמעותית. מנוע חלש ומחיר לא פרופורציונלי זה מה שמנע ממנה להמכר כמו שצריך בארץ. וכמובן גם שיווק גרוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארשה לעצמי לצטט את מה שכתבתי על אותו דגם לפני שנה וחצי, כאשר קיבלתי אותו בפרובאנס:

רכב: הוזמן רכב מקבוצה C (מייצג - סיטרואן C4) הרכב שהתקבל היה פיאט 500L עם מנוע דיזל 1.3 ליטר מולטיג'ט. הספק צנוע (85 כ"ס) אולם מומנט מכובד של 20 קג"מ שבהחלט היה דרוש בקטעים ההרריים. סה"כ נהגתי 890 ק"מ וצרכתי 53.6 ליטר, כלומר צריכה ממוצעת 16.6 קמ"ל, כאשר בקטעים ההרריים הקשים (פירוט בהמשך) הצריכה כ-15.5 קמ"ל ובקטעים הבין עירוניים ובכביש המהיר כ-19 קמ"ל. הרכב היה נוח (פרט לכך שגם בהגבהה מכסימלית ההגה הסתיר קטע קטן ממד המהירות), תא המטען אמנם בעל נפח יצידת קטן, אלם המבנה טוב והכיל מזוודה גדולה, מזוודה קטנה ותיק בינוני. היתה מערכת מולטימידה אך לא התעמקתי בה. דבר אחד מוזר - ידית בלם היד רחבה מאד עם כפתור מהצד, צריל להתרגל לשימוש בה, במיוחד בזינוקים בעליה.

באותו טיול דווקא די נהניתי מהמכונית, אבל זה היה כנראה בעיקר בגלל הנהיגה בכבישי פרובאנס, במיוחד היומיים בהם התפתלתי וטיפסתי בעמק Verdon. נהיגה קשה בכבישים תלולים ומפותלים, בתקופת שיא הואקאנס, עם הרבה לוחיות זיהוי זרות ונהגים שלא יודעים לשמור על צידו הימני של הקו הלבן בפיתולים. מצד שני - נופים מדהימים.

בינתיים היתה לי חווייה נוספת עם 500L, והפעם מוזרה במיוחד (כתבתי עליה לפני כמה ימים אבל איני זוכר באיזה שרשור): הזמנתי רכב סופרמיני ליום אחד בבלגרד. בתחנת ההשכרה שמחו לבשר לי על שדרוג - ואכן היה זה פיאט 500L אדום בוהק בעל מראה ג'יפוני. אדום בוהק? כמו בחורה יפה מרחוק ורחוק מיפה. כאשר התקרבתי למכונית ראיתי את כמות הצ'יפים בצבע, כל הצג הופיעה נסועה של כ-105,000 ק"מ, במקום מערכת מדיה היה רדיו-דיסק בסגנון 1998, ושיא השיאים - תיבה בת 5 הילוכים. השישי פשוט לא השתלב. אבל בכך איני מאשים את פיאט, נראה לי שאנטרפרייז סרביה יכולה לתת קורס ב(אי) תחזוקת רכב לכל חברת השכרה ישראלית. וצריך להוסיף שגם הנהיגה היתה די מוכרת, היו קטעים שבהם אילו לא היו עצים הייתי חושב שאני ליד באר שבע. שמחתי מאד להחזיר את המכונית כעבור 12 שעות ולעלות על המונית למלון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי בשרשור שנסגר - הרגל של 40 שנה (אז זה היה 38 ), מהימים של פיאט 127 עם מומנט 6.5 קג"מ בחיפה.

שלא לדבר על כך שהיו שם זינוקים שלעומתם העליה בבלפור\התורן זו ירידה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כ-1300 ק"ג? איך פיאט הצליחו להגיע לכזה משקל מופרך לרכב כזה? מכוניות משפחתיות וקרוסאוברים שוקלים פחות מזה אפילו, ובדרך כלל מגיעים עם מנועים חזקים יותר, זמני התאוצה נשמעים מאכזבים למדי.

צריכת הדלק? טובה, אם כי ברכב כבד יותר במעט ועם נפח מנוע גדול יותר, במהירויות לא חוקיות בארץ - הגעתי לצריכת דלק דומה ואף טובה יותר, ניסאן קשקאי 1.5 DCi ששכרתי בגרמניה. באוטובהאן לרוב לא ירדתי מ140-150 קמ"ש, כאשר גם היו זמנים של 160-180 קמ"ש (מעבר לכך הרכב היה נחנק יחסית ורעשי המראות טמטמו אותי ואת החבר שנסע איתי).

תכלס, יכול להבין את האכזבה שלך, אגב בסעיפים שה-500L נפלה אצלך, כמו מציאת תנוחת ישיבה נוחה, אני חושב שהקשקאי עשתה עבודה טובה, עושה רושם שה-500L לא שווה את המחיר שלה.

מבדיקה בפיאט בגרמניה, דגם הדיזל ברמת גימור POP STAR עולה 20,500 יורו, בערך כמו המחיר של הקשקאי דיזל הבסיסית, הדגם שאותו שכרתי כלל אבזור רב ועולה משהו כמו 25-26 אלף יורו. לדעתי, גם באירופה - לא מצדיקה את המחיר. למיטב זכרוני בגרמניה גם ניתן לרכוש מכוניות כמו סדרה 1 במחיר לא רחוק מהפיאט הזאת.

עושה רושם שבסך הכול פיאט מנסה למחזר את הרעיון של ה-500 על כל מיני פלטפורמות, אני חושב שהרעיון של ה-500X יותר מוצלח וגם פחות חוטא מהעיצוב המקורי של ה-500, אבל ה-500L לא נוחלת הצלחה בארץ (ואני מניח שהמצב דומה בחו"ל?) בעקבות מחיר גבוה מיתוג וביצועים פושרים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיטליה יש מלא כאלה. ממש הרבה. בכלל, לדעתי המכוניות הנפוצות ביותר שם הן 500L, אפסילון דור שני (יש מאלה יחידה אחת בודדה בארץ), ופנדה דור ראשון (ראשון ראשון, אייטיז וזה). היא באמת עולה שם בסביבות ה-20K יורו. מצד שני איטליה היא לא אינדיקציה, התוצרת המקומית מועדפת שם.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשאר טיוליי באירופה לא ראיתי יותר מדי את ה-500L.

חזרתי מפולין בתחילת החודש, באופן לא מפתיע ראיתי לא מעט פנדות (אפילו משטרתיות), אבל הן מיוצרות שם אז זה לא מפתיע.

בגרמניה ראיתי לא מעט 500 מדגמים שונים, אך את הL ואת הX לא ראיתי כמעט.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסרביה ראיתי די הרבה 500L. טוב, זה לא ממש אירופה. נדמה לי שגם בבולגריה, אבל אל תתפסו אותי במילה.

רומן - הלנצ'יה היא איפסילון, לא אפסילון.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2546 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...