Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניסן פרימרה + החלפת מנוע

shmuel3058
שימו לב! השרשור הזה בן 1676 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

הציעו לי בקרסו טרייד אין ניסן פרימרה 2007 עם נתונים נדירים.

הרכב עשה 90000 ק"מ יד ראשונה ומטופל כל הזמן במורשה בצורה פדאנטית, אפילו צמיגים ונורות הוחלפו במורשה.

אלא שהמנוע לא תקין.

דיברתי עם בעל הרכב - פנסיונר שנראה שהיה קשור לרכב בנפשו - והוא אמר לי שהיה נזילה מהרדיאטור והתחמם לו האוטו, וכשהלך למוסך אמרו לו שצריך לתקן/להחליף מנוע בעלות של כ 10000 ש"ח ולכן הוא קנה רכב חדש.

כך שיש רכב במצב נדיר אלא שדרוש החלפת מנוע.

בקרסו רוצים על הרכב 20000 ש"ח, כולל החלפת המנוע וטסט.

אשמח לקבל חוות דעת מהמבינים ובעלי הניסיון האם כדאי רכב כזה שכל המכלולים בו במצב נדיר או לחפש רכב אחר עם יותר ק"מ שלא הוחלף בו מנוע.

תודה מראש לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה לגבי האחריות? למה נותנים ולכמה זמן?

הבעיה יכולה לצוץ כאשר תצטרך חלקי חילוף - הרכב הזה די נדיר, ספק אם אפשר להשיג חלפים לא דרך היבואן ( ואצל היבואן זה יקררר ).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחריות שלושה חודשים.

אני מעוניין ברכב הזה אפי' שהוא לא הכי נפוץ, ואני כבר תקופה מחפש רכב כזה עם במחיר טוב.

השאלה אם רכב שמוחלף בו מנוע זה חיסרון משמעותי או שרכב במצב די נדיר כמו זה שווה אפי' שמנוע מוחלף?

בבקשה עזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע הוחלף/יוחלף במנוע מפרוק /מייובא, שאי אפשר לדעת כמה קילומטרים עבר על הרכב,ממנו פורק ( יש מצב שזה יותר מ 90 אלף ק"מ של המנוע המקורי ). יש לך אופציות אחרות לפרימירה ? מה מיוחד ברכב הזה? אני שואל ברצינות.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה מאוד למצוא רכב עם עבר טיפולי כזה מיד ראשונה במחיר טוב, ואני כבר הרבה זמן מחפש.

הרכב מעוצב מאוד יפה (לטעמי) חיצונית, ויש לו קונסולה מרכזית מאוד מעניינת, תיכנס לרכב הזה ותרגיש כאילו הוא 2017, תעשה סיבוב ותרגיש...

יש לו גיר רציף טיפטרוניק 6 הילוכים, מנוע 2000, הוא נוח מאוד, ובמחיר שלו הוא נותן תמורה גדולה.

המתחרים שלו - אוונסיס ו B4 יותר יקרים ופחות מעניינים.

בעלי ניסן פרימרה אומרים שהוא גם אמין מאוד.

ובקיצור אשמח לקבל תשובה לשאלתי בהקדם מבעלי ניסיון. החלפת המנוע היא בחברה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיסקליימר: לא מכיר ניסן פרימרה בכלל.

לדעתי, במחיר כזה יש אלטרנטיבות הרבה יותר מעניינות. לו המנוע היה מקורי עם 90,000 ק"מ, ניחא. אבל לקבל מנוע שאין לך מושג מה עבר עליו, ברכב בן 10-11, שלא התבלט (פרט לעיצוב) גם כשהיה צעיר, ועוד לשלם על התענוג הזה 20,000₪, נשמע לי קצת לא משתלם. שוב, לדעתי.

לדוגמא, אבל רק כי אני קצת לא בסדר בראש באופן כללי, סיטרואן c5 מ-2010 תימכר בערך במחיר הזה. קצת סבלנות ותמצא רכב מספיק שמור. הוא הרבה יותר נפוץ, חדש ב-3-4 שנים, והרבה יותר אמין ממה שרוב האנשים חושבים (ורק כדי שלא ישתמע משהו לא נכון, הוא לא שיא האמינות, אבל מסוגל לנסוע גם למקומות שהם לא מוסך, בתחזוקה סבירה). והוא גם (לטעמי) הרבה יותר יפה ומודרני מהפרימרה. גם מונדיאו סביב 2009 לא תהיה יקרה בהרבה, ויכולה להיות עסקה לא רעה בפני עצמה.

בשנתונים כאלה גם הגיל משחק תפקיד משמעותי. אפילו אם זה דברים קטנים, יותר מדי תקלות יכולות להיות מעצבנות.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגופו של עניין, אפשר לקבל תשובה מקצועית על השאלה?

מה החסרונות בהחלפת מנוע?

האם אפשר לבדוק את מצבו של המנוע (קומפרסיה) ולהתנות בזה את העיסקה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החסרונות:

1. אי אפשר לדעת מה עבר על המנוע וכמה עברו על המנוע, כי זה מנוע משומש. המוסך קיבל את המנוע קומפלט, כמו שהוא מספק המנועים המשומשים. גם המוסך לא יודע מה מצב המנוע. לכן הם נותנים אחריות מינימלית המחייבת על פי חוק.

2. הרכבת מנוע במוסך, גם אם זה מוסך טוב, עדיין זאת לא הרכבה של מפעל.

אפשר לבדוק בדינמומטר / קומפיוטסט הפרשי קומפרסיה בצלינדרים, אבל בדיקה כזאת עולה כ 500 שקלים.

אני אישית חושב שלקנות c5 ב 20 אלף שקלים לא עדיף.

ואם הרכב באמת במצב נדיר, חוץ ממנוע, וזה הדגם שרק אותו רוצים ומוכנים לטפל ברכב רק במוסכי יבואן בגלל זמינות חלפים , ומוכנים לקחת סיכון בנוסע המנוע ( כי יש סיכון ) - לך על זה.

עשרות אלפי רכבים נוסעים בכבישים אחרי החלפת מנועים - רובם תקינים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי - וותר.

על אף כל היתרונות שמנית ברכב זה - תקבל רכב עם מנוע שהוא חתול בשק (כפי שכבר צויין).

המצב של הרכב אולי נדיר לטעמי, רק אלמלא היו צריכים להחליף לו מנוע...

האם יש לך אולי אפשרות להתנות את הרכישה בבדיקה של הרכב (במקום שאתה תבחר ומניח שרק לאחר החלפת המנוע) - אופציה מעניינת - שאל בקרסו טרייד.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות מעניין אם המוסך יספק לך בדיקות קומפרסיה למנוע על מנת לוודא את מצבו , שטר קניה של המנוע למיטב זיכרוני כלל את מספר הקילומטרים המנוע גמא.

מעבר לזה ,החלפת מנוע זה לא ביג דיל ,לדעתי בהחלט שווה כתלות במצב המנוע.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה מאוד למצוא רכב עם עבר טיפולי כזה מיד ראשונה במחיר טוב, ואני כבר הרבה זמן מחפש.

אל תתייאש, תמיד יש מציאות, הדברים הטובים פשוט נמכרים מהר ומתחת לאף צריך להיות זריז.

סתם לדוגמה, הלנסר 2008 שהייתה לי לפני הרכב הנוכחי, נקנתה מפנסיונר עם 70000 ק"מ, מטופלת רק במוסך מורשה ובמצב תצוגה. אני קניתי אותה כשעה אחר פרסום המודעה (ובזמן שהייתי עם המוכר, התקשרו אינסוף מתעניינים) , ומכרתי אותה תוך 3 שעות.. (מחירון ומחירון).

הפרימיירה הזאת תהיה חד משמעית קניית יאוש.

גם רכב שהוא עוף מוזר בארץ, מה שאומר שאתה עושה חתונה קתולית (גם עם הרכב וגם עם מוסכי קרסו), וגם תקבל מנוע עם אלוהים יודע כמה ק"מ ובאיזה מצב.

על אף כל הפינוקים הפוטנציאליים, לדעתי פשוט לא שווה .

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הראשון שלי היה רכב שהחליפו לו מנוע. הבעיה היא שסבלתי מאוד מהרכב הזה הרבה בגלל שההחלפה נעשתה בצורה חאפרית.

העניין הוא שזה רכב שיעבור שיפוץ רק בשביל למכור אותו. לא לשימוש אישי. מה זה אומר לך?

לי אישית זה אומר שמחינתם הם ישימו כול דבר שימקסם את הרווח שלהם.

מנוע שעבר 300 אלף אבל עולה 50 שקל פחות? הולך.

עבודה הכי מהירה שיכולה להיות בשביל לחסוך בזמן עובד? הולך.

אני הייתי מוותר על התענוג. מהרגע שהמנוע הלך, חלק גדול מהנתונים של הרכב כבר לא יהיו תואמים למצב בפועל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי עוד אופציה, פרימרה עם 120000 ק"מ יד שניה, שטופלה היטב אך לא במורשה, ובמחיר של 22000 ש"ח.

ואציין שאת הפרימרה שצריכה החלפת מנוע אוכל לקנות ב 17000 ש"ח (לאחר מו"מ).

המלצות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין למה נתפסת על פרימיירה?

אם אתה ממש אוהב אז מילא אני לא מתווכח, אבל אם אין משיכה מיוחדת ורצון עז לרכב הזה ספציפית, תמשיך הלאה.

אתה לא רוצה לקשור את עצמך לרכב, שכל בעיה מוזרה שתצוץ בו (רכב מאוד משוכלל ומחויישן) תצטרך להכנס למוסך יבואן (ועוד של קרסו). מה שזול יעלה לך בסוף ביוקר.

אני מודה שגם אני התעניינתי בפרימיירה לפני כשנה, אבל אחרי התייעצות קטנה בפורום דילגתי הלאה בקלילות (כי היא הייתה לי דומה לשברולט קרוז, אל תשאל), וויתרתי גם על הקרוז.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב זכרוני, לרכב הנ"ל אין שוק, והוא נמכר במחירים של 20+-, ועוד ברמת גימור טקנה. אני לא חושב שכדאי לך להתחיל בהרפתקה כזאת. תמצא רכב עם מנוע תקין, קח לבדיקה ותחסוך הרבה בעיות. אתה תקבל מקרסו 3-6 חודשים אחריות. ואז אתה תשאר עם הבעיות של כל הסיפור.

BESTRONG BEbeautiful BEYOU

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1676 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...