Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין רנו מגאן דיזל ידני 2005 ל יונדאי אלנטרה 2006 דיזל ידני ממורה נהיגה

yisrael233
שימו לב! השרשור הזה בן 2559 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי תקציב של עד 8000 ש"ח

אני מבין שמנוע דיזל פלוס ידני אמור להיות מאוד אמין.

לאחר הרבה חיפוש מצאתי שתי אפשרויות או רנו מגאן שעשתה 200 ק"מ ורוצים עליה 10 אני מניח שאוכל להוריד ל 8 או יונדאי אלנטרה שעשתה 300 ממורה נהיגה והוא רוצה עליה 7500 כשהמחירון לאחר שקלול הוא 14000

אני מאוד מתלבט בין שתי האפשרויות

אשמח לעזרה

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחת. אלא רכב בנזין עם פחות ק"מ מפרטי. גם אם זה שנתון יותר ישן.

רכב ישן אמין זה רכב שמור ומטופל מבעלים שאיכפת לו.

כל השילובים האלו דיזל-ידני-אוטומטי-בנזין שכביכול נחשבים יותר או פחות אמימים לא רלוונטיים כשמדובר במכוניות בסדר גודל מחיר כזה.

----------------------------------------------------

האמת, לא ממש מעניין איזה טלפון יש לכם. משתמשי Tapatalk, כנסו בבקשה ל Settings -> Signature ותעבירו למצב כבוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההנחה הזו חסרת משמעות במקרה הנ"ל. נניח מנוע סופר אמין שמגיע למילין ק"מ.

אבל, רכב לימוד נהיגה עובד 10 שעות ביום. נוסע כמעט תמיד לאט בהילוך שני - שלישי. אבל מנוע שלו עובד כל הזמן. עשרות התנעות ביום. עשרות פעמים ביום מכוונים כסא, מראות. כל 40 דקות נהג מתחלף. זה בלאי לכסא, לחגורות, לכל דבר. נהגים לא מיומנים שלא יודעים להעביר הילוכים. מזגן עובד 10 שעות ביום.

זה בלאי אדיר שאין ברכב שהיה פרטי. אז מה אם המנוע אמין?

לגבי הרכב השני, עד שאני לא רואה ספר טיפולים מיום עליה לכביש בו מתעדת התקדמות עקבית של קילומטרז' אני לא מאמין שזה רק 200 אלף ק"מ. מכוניות אלו צובורת 200 אלף תוך 4-5 שנים, קשה להאמין שזה קילומטרז' של רכב דיזל בן 12 שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתיהן יהיו מעולות, אבל האלנטרה נותנת לך יותר - סאנרוף, ג'אנטים מקוריים, בקרת אקלים, חלפים הרבה יותר זולים ויותר קלים להשגה - יש לך את יונדאי שופ בתל אביב ואת אתר KORAPS.

בנוסף קצת יותר קל לטפל בה.

בכל מקרה כמו שבוקי אמר - תוודא שהבעלים טיפל בה היטב.

את האלנטרה שלי קניתי אומנם עם 115K אבל נראה שחוץ משמן-פילטר, הבנאדם לא עשה כלום, ולקח לי חצי שנה ו-3000 שקל רק כדי ליישר קו, וזה כשעשיתי הכל בעצמי.

היא מאוד חמודה, סוחבת יפה, חסכונית - 1:16 במשולב, וכמעט 1:20 בין עירוני.

אם אכן תבחר באלנטרה - אשמח להצטרף אליך לבדיקת הרכב. מחיר הקניה הנמוך ישאיר לך מרווח נשימה ליישור קו.

הלוואי שהיו מייבאים בזמנו יותר אלנטרות כאלה, שלא ייועדו רק ללימוד נהיגה. אבל לצערי זה המצב, לכן אין הרבה ברירה למי שרוצה יונדאי שהיא דיזל. כנ"ל לגבי גטס דיזל שיש בארץ 2-3.

עריכה אחרונה על ידי asafasaf

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסף, יש קצת הבדל בין אלנטרה פרטית עם 115 אלף ק"מ שבעלים לא עשה שום דבר חוץ משמן ופילטרים לבין אחת שהייתה בלימוד נהיגה ואני מעריך שכל דבר בה כבר הוחלף למשהו תחליפי זול מספר פעמים ומי שיקנה אותה יתחיל סבב החלפות נוסף...

רכב לימוד נהיגה עם 300 אלף מבחינת שעות מנוע זה משהו כמו 700-800 אלף ק"מ ברכב אחר.

קח את ה 8000 ש"ח, תקנה סובארו אימפרזה/לנטיס/אקסנט או משהו כזה, הרבה פחות כאב ראש עתידי. אם תמצא ידני, מצויין. אם לא, גם אוטמטי יכול להיות אמין אם תוחזק טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא לא עדיפה. תלוי בבעלים שלה.

יכול להיות שהיא נמכרת בגלל תקלה יקרה.

אני חוזר שובר, רכב דיזל בתקציב כזה מתאים רק לאנשים שיש להם יותר רקע והבנה מהממוצע. אם אין לך את זה ואתה מתכוון את כל התחזוקה לבסס על מוסך ולסמוך על זה ששילוב "ידני דיזל" זה משהו מאוד אמין, לדעתי זה לא רעיון טוב.

בדרך ככל (יש יוצאים מן הכלל אבל נדירים) אנשים קונים את המכוניות האלו בשביל לנסוע הרבה ולשלם מעט. איך זה נראה אחרי 12 שנים...תלוי אבל ברוב המקרים הרכב לא הכי מטופל שלא לאמור מוזנח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא במקרה הזה זה נשמע שהרכב היה בטיפול מסור. הרכב שימש הרכב למשפחה ולא לעבודה.

השאלה שלי היא כשאני בודק את הרכב על מה לתת דגש?

ומה לגבי המחיר האם הוא סביר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או. קי.

בגדול, טורבו דיזל ידני זה אחלה דבר לאנשים שאוהבים לנהוג רגוע אבל לא רוצים להסתפק ב"עגלות".

הוא סוחב יפה בכל הילוך החל ב 1700 סל"ד בערך, תמיד יש כוח זמן, עולה בעליות ללא מאמץ, חסכוני מאוד. מגאן 1.5 במצב תקין תעשה 1 ל 18 משולב ללא שום בעיה. יונדאי קצת פחות כמו שרשם אסף בגלל שבויונדאי המנוע הוא 2.0 ליטר.

אבל אתה חייב להבין שאחזקה של רכב כזה (בסבירות גבוהה) תעלה יותר יקר בהשוואה לאחזקה של מכונית בנזין סטמדרטית באותו תקציב.

החלפה של 4 אינז'קטורים (יכול להיות שיהיה צורך איפהשהו בין 200 ל 350 אלף ק"מ) זה סיפור של אלפי שקילים, טורבו זה סיפור של אלפי שקלים, משאבת סולר לחץ גבוה זה גם סיפור של אלפי שקלים. ומעבר לזה, כל מכלולי הרכב יותר בלויים בגלל ק"מ יותר גבוה.

מה לבדוק. לבדוק את הבעלים קודם כל. האם מי שמוכר את הרכב זה אותו אחד שמופיע כבעלים ברישיון הרכב. כמה זמן הרכב ברשותו. האם יש הסטוריית טיפולים. להאמין רק למשהו כתוב או מודפס. האם הוא יודע לאמור איפה הרכב מטופל, מתי עשו טיימינג, מתי עשו טיפול אחרון. האם יש רישיונות רכב ישנים שיכולים לאמת ק"מ?

האם בעל הרכב יודע לאמור באיזה שמן מנוע הוא השתמש. האם הוא מכיר את הפיצ'רים של הרכב ברמה של איך משנים עוצמת תאורה בלוח שעונים למשל.

תשאל אותו האם אחרי נסיעה מאומצת הוא נותן למנוע לעבוד חצי דקה בסרק לפני כיבוי ותראה מה תהיה התשובה.

תבדוק האם יש הודעות בצג מידע אחרי התנעה ונורות דולקות בלוח שעונים.

מפלסי נוזלים. שמן מנוע שחור לגמרי זה בסדר. הוא משחיר 5 דקות אחרי החלפה. אבל מפלס צריך להיות תקין. מה צבע נוזל קירור? אם זה מים, לא לקנות וכל השאר לא משנה.

האם מניע בקלות או שיש התנעה ארוכה?

האם איזור הפגוש מסביב לקצה האגזוז מלא בפיח באופן מוגזם? אם אפשר לראות את הטורבו, האם יש על צינור יציאה מהטורבו סימני שמן?

רעש מנוע בעבודה בסרק. לא אמור להיות רעש של טרקטור. מנועי מסילה משותפת יחסית שקטים. יש ויברציות בסרק? לא אמור להיות משהו משמעותי יותר מרעידה עדינה מאוד בתא נוסעים.

קלאץ', האם לא מחליק במאמץ. הילוך 3 ב 2500 סל"ד ופול גז, האם סל"ד מנוע לא עולה באופן לא פרופורציאונאלי לצבירת מהירות?

האם יש ריח של סולר בתא מנוע? לא צריך להיות. קומבינות וחוטי חשמל לא מקוריים יש? מזגן עובד? אם זה מגאן, האם יש לו 2 "כרטיסי התנעה" או רק אחד? זה משהו שדי יקר לשכפל אם יש רק אחד.

וכמובן, לא לקנות בלי בדיקה של מוסך מתמחה בדגם. לפני זה אם אפשר, לקבל חוות דעל של "חבר שמבין". אין טעם לבדוק במכון בדיקה.

----------------------------------------------------

האמת, לא ממש מעניין איזה טלפון יש לכם. משתמשי Tapatalk, כנסו בבקשה ל Settings -> Signature ותעבירו למצב כבוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2559 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...