Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בית חכם - למי יש? מה יש? מה השימושים?

CartMan2oo5
שימו לב! השרשור הזה בן 1584 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מקפיץ שרשור

יש כאן למישהו

Broadlink rm2 pro ?

יש דגם יותר חדש? זה עובד עם גוגל הום? עם סאונד בר של סמסונג? עם טלוויזיה lg smart webos ?

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 229
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בנוגע לסאונד בר הטלוויזיה וכו אין סיבה שלא יעבוד, כל מוצר שיש לו IR או RF יעבוד עם הברואדלינק.. השאלה מה אתה מצפה שיעשה?

ועל פניו יש תמיכה בין גוגל הום למשדר:

https://assistant.google.com/services/a/uid/000000fb5744ab38?hl=en-US

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה:

הנמכה הגבהת ווליום רק מהסאונד בר (הטלוויזיה על 0), מיוט של הסאונד בר

הדלקת טלוויזיה, כיבוי גם מהפון וגם מהרמקול

הדלקת מזגן כיבוי וכפתור טיימר (+1 שעה)

יש לי עוד סלקום טיוי, amazon firetv ופלייסטיישן 4 - אין לי משוג מה אפשר לעשות איתם.

בשביל זה אני שואל, לראות כמה רחב השימוש של המכשיר

יש גם טלוויזיה בחדר שינה, אפשר לשלוט בכל הטלוויזיות בבית?

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הברודלינק\משדר של שיאומי ושאר המוצרים הם פשוט יודעים ללמוד פקודת IR או RF (שרלוונטי רק לברודלינק) ולשדר את זה ב360 מעלות.. ומתן פיקוד דרך הטלפון וכו. בנוגע לטיימר אני לא יודע אם זה יעבוד, שלט של מזגן עובד שונה משלט של טלוויזיה. שלט של טלוויזיה לכל כפתור יש פקודה משלו, שלט של מזגן בד"כ שולח פקודה ביצוע מלאה של מה שקורה בשלט באותו הרגע, ז"א אם תלך עם השלט שלך לחדר אחר, תוריד\תעלה מעלות ואז תחזור למזגן ותדליק אותו הוא ידלק במעלות\מצב שבו מוגדר השלט כרגע, בלי קשר על מה היה מוגדר לפני.

במשדר של שיאומי יש אפשרות להגדיר טיימר פעולה, ז"א את ה+1 אתה מגדיר באפליקציה של המשדר ולא של המזגן, אני מאמין שמשהו כזה אפשרי גם בברודלינק. בנוגע לגוגל הום, אם אתה מצפה להפעיל את זה בעזרת פקודה קולית אז אני לא יודע אם זה מתאפשר ואיך זה עובד, אתה יכול להגדיר בעצמך מה תגיד ומה יקרה או שיש פקודות קוליות מובנות..

אם אתה מצפה להפעיל את הכל רק דרך הטלפון אז אין לך צורך בגוגל הום, המשדר והאפליקציה מספיקות לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

המשך תוספות לבית החכם ולHA.

והפעם בקרת טמפרטורה למים בדוד.

רכיבים:

סונוף בייסיק עם קושחת Tasmota.

נגד 47 אום. קישור

http://s.aliexpress.com/vm63MNBv

קצת התעסקות עם הלחמות.

חיישן DS18B20 קישור

http://s.aliexpress.com/MJnumIFf

שרוול/בית לחיישן קישור

http://s.aliexpress.com/fYFBZJVF

הברגות ומתאמים לחיישן /דוד:

ע"פ המספרים בתמונה:

1. מופה 3/4

2. מפצל T .י 3/4

3. ניפל מ 3/4 ל 1/2

4. ההברגה של השרוול שהיא 1/2.

5. חיבור פקס מ20 מ"מ ל3/4.

שילוב ב Home assistant

sensor:
 - platform: mqtt
   name: "Tele Temperature"
   state_topic: "tele/sonoff/SENSOR"
   value_template: "{{ value_json['DS18B20 '].Temperature }}"
   unit_of_measurement: "°C"

כמובן צריך לדאוג לבידוד כבל החיישן שנמצא על הגג ורוב הזמן חשוף לשמש.

מספר תמונות

IMG_20180716_090815_1.jpeg

IMG_20180716_123406.jpeg

IMG_20180717_123424.jpeg

Sent from my Le X820 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי dmxsir

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאז פתיחת השרשור הכנסתי הביתה אלקסה וכמה נורות philips hue - אלקסה והנורות עובדים ממש יפה ביחד.

מה שאני לא עושה אני לא מצליח לגרום לאלקסה להכיר בזה שיש לי ספוטיפי, מרגיז מאוד (וכן ניסיתי לשנות מיקום לאנגליה בכל מקום אפשרי כמו שממליצים ברחבי האינטרנט, לא עבד, וגם מרגיז זה שאפליקצית אלקסה בכלל לא זמינה אם אתה מישראל וצריך לשקר עם חשבון פייק אמריקאי בשביל למצוא אותה ולהוריד אותה לטלפון)

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[ATTACH]507119[/ATTACH]

Sent from my Le X820 using Tapatalk

מגדל הידרו?

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
  • חודשיים מאוחר יותר...

הי,

אני מתלבט בין אלקסה של אמאזון לבין הגוגל הום.

האלקסה דוט 3 עולה היום 50 דולר, גוגל עולה הרבה יותר. קראתי שלאלקסה יש יציאת אודיו (יתרון. מעדיף כשאפשר לחבר למערכת סאונד בסלון) ולגוגל אין.

משהו שאני מפספס או שאלקסה באמת מובילה בנישה הזאת?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החיסרון בינתיים שמצאתי באלכסה זה שאי אפשר לדבר אליהה רצוף.

כלומר, כל פעם צריך לאמר אלקסה "פקודה1", אלכסה "פקודה2".

לפי מה שקראתי בגוגל אפשר לתת פקודות רציפות כלומר: גוגל פקודה1 וגם פקודה2...

כשיש מספר דברים לבצע זה מעיק לדבר כמו לכלב מרובע.

למשל רוצים לכבות את הטלויזיה, להדליק אור, לכבות מזגן ולהוסיף תזכורת.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

החלטתי להשתעשע בבית החכם למרות שכרגע אין לי בו צורך

מצלמת שיואמי כבר היתה (1080P שהיא אגב מצויינת) וגם האפליקציה שלהם היתה מותקנת.

אז אמרתי לעצמי למה לא להחליף את נורת הלילה שבסלון ב Gateway עם הדלקה אוטומטית ובחירת צבעים...אז רכשתי Gateway...

אז אמרתי לעצמי למה לא נוסיף איזה חיישן, או שתיים בשביל הקטע, אז צרפתי 2 חיישני טמפ וחיישן נפח

בסוף הוספתי 2 נורות yeelight צבעוניות לנברשות שליד המיטה.

ההתקנה עברה יחסית חלק, למרות שהיו סנסורים שלקח להם יותר מפעם ואפילו יותר מפעמיים להתחבר, אבל בסוף הכל עובד.

עכשיו יש לי כמה שאלות

מה ההבדל בין הגייטוואי של שיואמי לזה של aqara (שעולה כפול)?

איך אני מגדיר שבשעה מסויימת ידלק אור אדום לפני השינה ובבוקר ידלק אור לבן? לא מצאתי דרך לשלוט על הצבע באוטומציה.

בגייטוואי, אור הלילה הוא לבן ונדלק לבד בחושך, איך אני מגדיר אור אדום שהטמ"פ חוצה סף מסויים או צליל חיווי?

איך אפשר לאחד לקבוצה את 2 הנורות?

ברוכים תהיו

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

הקפצה

האם יש מקום שאפשר לקנות בו את הנורות של שיאומי בכמות ובזול?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק כדי לסבר את האוזן, שיאומי היא החברת אם של aqara כמו גם של yeelight כך שהם אותו מוצר בדיוק (לפחות מה שאני ראיתי)

הבית ה״חכם״ שלי נבנה כך:

החלטתי ללכת על הכל שיאומי, בעיקר כי הם עובדים ביחד לא רע ויש לי ניסיון רע עם לאחד כמה יצרנים תחת מטריה אחת.

xiaomi gateway 2 - היה לי גם את הדור הראשון, טכלס לא שמתי לב לשום שינוי בין 1 ו-2. עכשיו בדיוק הזמנתי את הaqara שתומך גם בapple homekit, נראה איך הוא יהיה.

מתגים לקיר - החלטתי לא ללכת על אלו שמקבלים מתח 220 מהקיר מטעמי בטיחות (לא סומך עליהם עד כדי כך), אז קניתי מתגים שמדביקים על הקיר ועובדים בzigbee

מנורות yeelight 2 לכל הבית

חיישני פתיחת דלתות/חלונות של aqara

חיישני נוכחות

כפתורי לחיצה

מנהל IR (לשליטה על הטלויזיה, מזגנים וכו׳)

משהו שהם קוראים לו cube controller או magic cube שאני חייב להודות שזה אחד הדברים המגניבים והשימושיים יותר שקניתי

חיישני טמפרטורה ולחות

ולסיום חיישנים לצמחים (אם צריך להשקות או לדשן, איך אני אדע? אם היה לי גרביל הוא היה מת מרעב) וגם קומקום חכם (לא כ״כ חכם, אי אפשר להפעיל מרחוק, אבל אפשר לתכנן מצבים של טמפרטורות)

את הכל אני מנהל מאפליקציית הmi-home. כשהתחלתי היה באסה כי השרת היחיד שתמך בכל המוצרים היה השרת בסין. אני חושב שהיום אפשר גם את השרת האירופאי או לפחות את השרת בסינגפור.

אני יכול להגיד שהכל עובד נפלא (באמת, לא בציניות). יצרתי גם דברים בסיסיים עם הכפתורים (לכבות את האור נניח, דה) אבל גם הפעלה של רצפי פעולות (לדוגמא לחיצה על שתי הכפתורים בכניסה לחדר שינה, מכבה את כל האורות בסלון, מכבה את המזגן וכו׳).

הקובייה הזאת שחשבתי בהתחלה שיהיה קיטץ׳ מתגלה כהברקה. חיברתי אותה לטלויזיה, ואז והקשה של הקוביה על השולחן הטלויזיה עוברת למיוט, או על ידי שקשוק של הקובייה היא נדלקת ונכבת. האם זה חובה? לא, אבל הרבה יותר נוח מלחפש את השלט ואז לחפש את הכפתור בשלט עם 2138471283741234 כפתורים.

כמה אוטומציות שהכנתי ששווה לחשוב עליהן:

1) מצב סרט - מעמעם את האורות בסלון, מכבה את האורות במטבח (אצלי הם מחוברים) ואם הטמפרטורה מעל 27 מעלות אז להדליק מזגן על קירור (22 מעלות).

2) יציאה מהבית - אם אין תנועה במשך שעתיים, כיבוי של הטלויזיה, המזגן והאורות

2) כניסה הביתה - אם אין תנועה בבית למשך שעתיים -> כאשר נכנסים לבית האורות נדלקים, הטלויזיה נדלקת

3) מצב ״מיזוג״ (לא עובד כל הזמן, בדרך כלל אני מפעיל בקיץ) -> אם הטמפרטורה גבוהה מ27 מעלות בין השעות 06:00-11:00 או 16:00-22:00 להפעיל מיזוג עד שיורד ל-24 מעלות ואז לכבות.

היתרונות של המערכת:

1) יחסית למחיר מאד נוחה, עובדת טוב גם כשמחוברים לרשת (נמצאים בבית) וגם כאשר נמצאים מחוץ לבית

2) אמינה למדי (לא סבלתי מאיזה בעיה משביתה או רכיב פגום עד היום)

3) לאורך השנתיים האחרונות האפליקציה של שיאומי עברה שינויים רציניים והיום היא נוחה כמעט כמו אפליקציות שהיו מתוכננות ״לא בסין״

החסרונות:

1) כבכל מקרה בו מעורב ir, אין באמת חיווי אם הפעולה בוצעה כמו שצריך או לא אז במקרה הטוב המזגן לא יקבל את הפקודה (קרה לי כי הוילון הסתיר) ובמקרה הרע יקרה הפעולה ההפוכה ממה שאתה רוצה (הטלויזיה תעבור ממצב דלוק למצב כבוי)

2) האקו-סיסטם של שיאומי קטן והם לא משחקים עם שחקנים אחרים בשוק, זה אומר שאם הולכים על שיאומי, אז עד הסוף

3) עדכוני קושחה לבקר הראשי כמעט ולא קיימים (לא יודע אם זה בהכרח חסרון)

4) האמינות ספציפית של החיישנים קצת מוטלת בספק (היה כמה פעמים שהם לא זיהו שנכנסתי הביתה, אפילו החיישן דלת).

מקווה שזה עוזר..

גם תואר ממכללת טיזנבי או ממרכז האקדמי מוצמוץ זה תואר אקדמי....

בעלים גאה של: חיפושית 74, ZX 93, דייהטסו טריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...