Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול לרכב באחריות חייב במוסך מורשה של היבואן או כל מורשה רגיל?

ori_fadida
שימו לב! השרשור הזה בן 2540 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה יכול במורשה משרד התחבורה, אבל החליפים צריכים בהתאם לדרישות היצרן.

כלומר המקט שלהם צריך להיות מוכר עי היבואן.

אכן במציאות יכולים לעשות חיים לא קלים,לכן במסגרת האחריות אני מטפל ביבואן.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי החוק לא, לפי המציאות כן.

או במילים אחרות: אם בהרבה מיקרים קשה לממש אחריות כאשר הרכב מטופל במורשה יבואן, יהיה עוד יותר קשה עם הרכב טופל במוסך כללי.

אבל החליפים צריכים בהתאם לדרישות היצרן.

אם היבואן טוען שימוש בחלקים לא תקינים, הוא חייב להוכיח זאת.

היה פעם ידיע על משפט בין חברת ליסינג ליבואן טויוטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה,

אם יש לך את הידע הטכני,הסבלנות והיכולת במידת הצורך להוכיח - לך על זה.

יותר מזה,

כשתמכור את הרכב הקונה דבר ראשון יבקש להוציא היסטוריית טיפולים ממורשה(כי הרכב יחסית חדש), במידה ולא תהיה לך כזאת - הרבה קונים יברחו.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך להראות קבלה ממוסך שבו טיפלת שמפרטת גם את המקטים.

היה פה שירשור לפני כמה חודשים עם קיה, בגלל הסיבה הזאת עשו לו בעיות אך איני זוכר איך זה נגמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים זה דווקא הפוך. כבעלים של מנוע thp עם שרשרת תזמון מרשרשת ומנוע עדיין באחריות נכנסתי למוסך היבואן. אמרו שזה המרימים ושלחו אותי הביתה. הלכתי אחרי שבוע למוסך פרטי והחלפתי שרשרת . הישנה היתה ארוכה ב 2-3 ס"מ. מזל שלא סמכתי על "אחריות" כי אם היתה נקרעת השרשרת היו מחייבים אותי בלי למצמץ וכל ניסיון לממש אחריות היה נתקל בחומה של עורכי דין.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כבר קשור למקצועיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים. לפיכך תבחר במוסך הכי מקצועי שאתה יכול. ללא קשר לאחריות או יבואן , בכל מקרה תשתמש בחלפים מקוריים בלבד.

מוסך מקצועי גם ידע מתי להפנות אותך ליבואן וגם יפיק קבלות מסודרות עם המק"טים

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מותר כמובן, בעייתי בהחלט כפי שצוין כאן. עיקר הדילמה במכוניות להן שנת אחריות נוספת של "רצון טוב", כזה שיש להעריך יפוג די מהר אם האוטו לא טופל במוסכי היבואן קודם לכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מזמן עשיתי טיפול ראשון של 800 שקל. ההפרש להערכתי עמד על 400 שקל, לא ביג דיל. הבעיה היא בטיפולים הבאים, שמתחילים לטפס לכיוון 1000/2000 שקל. אם ההפרש עומד על 1000 שקל ולמעלה מכך, זה מעורר תהיות אם לא עדיף לטפל במוסך אחר. השאלה הגדולה היא האם ברכבים אמינים כמו תוצרת מיצובישי יש מקום לחשוש שמא אצטרך לממש את האחריות, או שזה מקרים נדירים ו"לי זה לא יקרה".

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מזמן עשיתי טיפול ראשון של 800 שקל. ההפרש להערכתי עמד על 400 שקל, לא ביג דיל. הבעיה היא בטיפולים הבאים, שמתחילים לטפס לכיוון 1000/2000 שקל. אם ההפרש עומד על 1000 שקל ולמעלה מכך, זה מעורר תהיות אם לא עדיף לטפל במוסך אחר. השאלה הגדולה היא האם ברכבים אמינים כמו תוצרת מיצובישי יש מקום לחשוש שמא אצטרך לממש את האחריות, או שזה מקרים נדירים ו"לי זה לא יקרה".

למרות אמינות הפלדה של מיצובישי, לא הייתי לוקח צ'אנס. הנה קראתי היום שיש ריקול ללנדקרוזר, משהו במערכת הפליטה. אז אם בארזים וגו'. מצד שני במקרה הפרטי שלך הייתי אולי מוותר בכלל על האחריות, מי צריך סתם ניירות ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היבט נוסף של שיקול שמתווסף לדברים הנכונים שנכתבו שמצדיקים טיפול במוסך מורשה יבואן:

לעיתים מזומנות בעת הכניסה לטיפול במוסך היבואן עולים במחשב עם הקשת מספר הרכב עדכוני תוכנה נדרשים לרכב או ריקולים שקטים. למשל, אצלי בטיפול שנה שנייה הסתבר שהיצרן עדכן תוכנה למחשב ניהול מנוע. כמובן העדכון ללא עלות ובין השאר שופרה תצרוכת הדלק. ברור שאם תגיע למוסך שאינו מורשה, מקצועי והגון ככל שיהיה, אין לו פשוט את העדכונים הללו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביום שתצטרך את היבואן ולא טיפלת ברשת המוסכים שלו, אתה תעדיף לפשוט לעצמך את העור. עדיף כמה זוזים פחות בכיס וראש שקט, מאשר גם כאב ראש וגם הרבה פחות זוזים בהנחה ותצטרך את מימוש אחריות היבואן.

התענוג שמוביל אותך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2540 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...