Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מובילי הדעה לומדים לנהוג - קורס נהיגה ספורטיבית ב-DriveLogic

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2280 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז התקמצנתי על לפתוח שרשור נפרד והחלטתי להצטרף לשרשור המרוכז.

מזמן רציתי לעשות קורס\הדרכת נהיגה ותמיד היו אלף ואחת סיבות לדחות עוד ועוד ועוד. עד שנקבע מועד להשתתפות באחד מימי המסלול של פיליפ בפצאל בתחילת 2018, החלטתי שנגמרו התירוצים והגיע הזמן להתחיל ללמוד.

אחרי כל ההמלצות הטובות ששמעתי על אביאל ממשתתפי השרשור ומחוץ לו, החלטתי ליצור עמו קשר. לא אחפור יותר מידי כי הכל כבר נאמר ולא פעם אחת.

רק אצטרף ואומר שמדובר בבן אדם מאוד נעים עם יכולות הסברה והדרכה נהדרות. החלטה טובה נוספת שלקחתי הייתה לבחור במפגש קצר ובודד. למה זה היה טוב? כי בסופו כבר הייתי מותשת, בעיקר פיזית וגם רמת הריכוז לא הייתה אותו הדבר.

מה שבטוח, אני מתכננת לחזור להמשך תהליך אחרי ביצוע שיעורי בית.

had.jpg

עריכה אחרונה על ידי Murzilka

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
  • תגובות 114
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני חייב להגיד שאני ממש לא מרוצה, הנסיעה היא לא אותו דבר כבר, סיבוב קצר לסופר או סתם לעבודה בבוקר הופכים להיות סיבובים גדולים דרך בית אורן וחבריו הסלולים בצורה מחפירה באיזור חיפה.

הבולמים המתכוונים כבר לא מתכווננים כי כל הזמן יש דרישה להחזיק חזק באיפקס.

ואם עוד לא הבנתם גם אני עברתי קורס עם אביאל, אני ביליתי במחיצתו יומים, 6 שעות כל פעם (מה שמכונה הקורס הארוך).

נהנתי מכל רגע, גם באלה שמצאנו את האיפקס וגם בנסיעות המנהלתיות שסתם ניהלנו דיון על החיים.

לא יכול להגיד שהגעתי מנקודה 0 אבל בהחלט עשיתי את הדברים לא מספיק טוב, אביאל ידע לזהות בדיוק מה אני צריך ואיך להסביר, כל הזמן וידא שאני מבין וענה בצורה עניינית על כל שאלה, גם היא סוטה מהנושא באותו רגע.

ממליץ בחום על הקורס, בכל שלב כי תמיד יש מה ללמוד, עם כל רכב.

ואם לא מקסימום תנשמו קצת אוויר הרים צלול כיין.

עריכה אחרונה על ידי rupni

Renault Clio sport 2001 - Sold

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תענוג לקרוא את כל הדעות והחוויות, ויש לציין ששיכנעתם אותי. הושארו פרטים בקישור שפורסם בתחילת השרשור. בקרוב אשתף גם את חוויותיי

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשכתי עם אביאל להדרכה נוספת, הפעם לא כמוביל דעה אלא כלקוח מן המניין. מטרת הקורס הנוכחי הייתה חומר מתקדם יותר ותרגול נוסף של מה שלמדנו.

כמו בקורס הראשון, החלקי ככתב מאוד נהנתי ולמדתי המון.

מסתבר שבטכניקה נכונה הקליאו שלי מבצעת turn in פשוט נפלא, רק צריך לדעת בדיוק איך לעשות נכון.

אחד הדברים שהכי ראויים לציון הוא שבאחת הפניות, בהתלהבות של יכולת הפניה המשופרת התקרבתי מהר יחסית לפניה ובעזרת העברת משקל נכונה ביצעתי פניה הדוקה באופן מהיר ונכון. אביאל מצד אחד שיבח על הביצוע אולם מיד גער בי שאני לא אעז לעשות את זה לא במסלול (היה מקדם ביטחון מספק אבל אביאל דואג לוודא שיהיה קצת יותר למען הביטחון)

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כך גם אני אמרתי לעצמי, ואכן אחרי שיחה קצרה אביאל, אתה כבר תחליט להרשם.

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל החוודים כאן עושים לי חשק עז להרשם להדרכה.

עשה זאת!

ויפה שעה אחת קודם.

אחד הדברים שהכי ראויים לציון הוא שבאחת הפניות, בהתלהבות של יכולת הפניה המשופרת התקרבתי מהר יחסית לפניה ובעזרת העברת משקל נכונה ביצעתי פניה הדוקה באופן מהיר ונכון.

שוב: זו לא העברת המשקל שמאפשרת להיכנס לפניה מהר יותר - זו העובדה שהבלימה מורידה את מהירות הרכב (מי היה מאמין, נכון?) תוך כדי סיבוב ההגה. השיפור הוא חרף העברת המשקל.

החלופה היא להתחיל את הפניה במהירות קבועה, כשאתה כבר ירדת מראש למהירות של הנקודה החדה והאטית ביותר בסיבוב (באזור האיפקס). מאחר וזה מעט אטי יותר, מעדיפים בנהיגה ספורטיבית או תחרותית לבצע בלימה נגררת, אבל זה לא שהעברת המשקל משפרת את יכולת הפניה של הרכב, פר סה. היא אולי גורמת לרכב לסבסב מהר יותר לכיוון הפניה, אבל זה לא אותו דבר.

זה לא בהכרח משנה את הטכניקה, אבל כדאי לדעת את זה.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיניי טרייל ברייק היא טכניקה שקלה יותר לאינטואיציה מאשר הגעה במהירות "בול" לפניה. להגיע בול מצריך היכרות גבוהה עם התוואי, הרכב ולוקח המון זמן. על אף שגם הטרייל דורשת את אלו, בעיניי היא קצת יותר חסינה לטעויות אצל נהגים פחות טובים שכמותי.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא הייתי אומר שההיפך, כי בלימה נגררת אין פירושה סתם "לבלום" בכניסה לפניה. הטכניקה הנכונה היא להרפות מן הבלמים, ובדיוק אותו קצב שבו אתה מסובב את ההגה, וכל ביצוע אחר - רק מקטין את מעטפת הביצועים.

זו טכניקה שמאוד קשה להגיע בה לעקביות, בעיקר לא בתוואי שאינך מכיר כמו את כף ידך. ראיתי נתונים טלמטריים של נהגים שניסו להשתמש בטכניקה וגם כשהם חושבים שזה יצא להם טוב - הנתונים מראים שהם נאחזו בבלמים במהלך הפניה (בעוצמה קבועה) ואז הרפו מהם בבת אחת באיזושהי נקודה.

אני חושב שצריך להבדיל בין עקביות לבין תחושת הבטחון שהטכניקה נוסכת בנהג בעשיריות השניה הראשונות של הפניה, בהם היא מגדילה את ה-Yaw gain וכתוצאה מכך מקנה תחושה של היגוי חד יותר. אבל אם אתה מתחיל את ההיגוי מספיק מוקדם, חדות ההגה לא אמורה להיות בעיה בלאו הכי.

צריך לזכור שהייעוד העיקרי של הטכניקה בא מנהיגת מסלול ומטרתה שם היא קודם כל למנוע מנהגים אחרים לעקוף אותך בפנימי בכניסה לפניה. בכביש - זה קצת פחות חשוב.:wink:

אבל הפואנטה היא אחרת: אני לא מנסה לומר לאנשים לא לבצע בלימה נגררת; אני מנסה להסביר שהיא עובדת לא בגלל העברת המשקל אלא אף על פיה. זו הורדת המהירות שנגרמת עקב הבלימה אשר מאפשרת את הטכניקה. אם היית יכול לכייל את הרכב כך שיעבור מינימום של משקל לחרטום במצב זה - יכולת הפניה של הרכב היתה רק משתפרת עוד יותר.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2280 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...