Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אתרים להשוואת מחירי טיסות

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 2073 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

החלטתי שאני טס שבוע לפראג, אני מעוניין בטיסה ישירה.

אין לי מושג על מה בדיוק אני צריך לשים דגש (פעם ראשונה שאני טס לחו"ל לבד), אני חושב להזמין כרטיס החל מה-23 עד ה-30.

חשבתי להזמין בעזרת WIZZAIR שהמחירים שם יחסית זולים.

אני מתכוון לקחת איתי תיק גב+מזוודה קטנה.

‎73.00 ₪ לתוספת של

תיק גדול לתא הנוסעים ‎56×45×25 ס"מ

350+479+146=976 ש"ח

הלוך חזור.

אשמח לשמוע על אפשרויות אחרות טובות יותר. לא אכפת לי לחרוג ולשלם מעט יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את Wizz, אבל תביא בחשבון שהחברות האלה מוכרות כרטיסים נטו בזול, ואז גובות הרבה כסף תמורת תוספות.

לעתים הפרש של יום או אפילו כמה שעות משנה משמעותית את המחיר.

לעתים אפשר לקנות "חבילה" - כלומר, נניח, כרטיס טיסה+מטען בטן ולקבל צ'ופר - נניח אפשרות לבחור מקום ישיבה בלי תשלום נוסף.

חייבים לבצע צ'ק אין אינטרנטי (דומני שאפשר 30 יום מראש) - צ'ק אין בנמה"ת עשוי לעלות עשרות אירו. יש שדות בהם יחליפו לך את כרטיס העליה למטוס מקום, אבל זה לא צריך להטריד אותך.

להזמין את כל השירותים מראש, הזמנה במקום בשדה יותר יקרה.

להביא אתך סנדביצ'ים, אם כי גם ה-BOB לא יקר.

לבדוק מחירים אצל כל המתחרים, כולל טיסות קונקשן זולות, אם הקונקשן סביר.

להיות ערני מאד למגבלות משקל ומידות המטען, אחרת יכולים להפתיע אותך בגבייה בשדה התעופה, ולא תהיה לך דרך לחמוק מהתשלום (או להפסיד את כרטיס הטיסה כולו).

.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בודק טיסות דרך סקייסקנר.

מה שאני אוהב זה שיש אפשרות לחפש לפי חודשים ואז לראות באיזה יום בחודש יוצאת הטיסה הכי זולה ואז גם למיין לפי כמות זמן או עצירות.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שלא כל החברות משתפות פעולה עם האגרגטורים האלה.

כאשר היעד והתאריכים ידועים אני נכנס לאתר רשות שדות התעופה, מדפדף לנחיתות והמראות ומשם לטיסות מתוכננות, מכניס את היעד והתאריכים ורואה איזה חברות טסות באותם ימים. משם לאתרי החברות ובודק את התאריכים, השעות והמחירים.

מקור נוסף למידע שימושי הוא העמוד האחרון של הביביתון+חיוג למספרי הטלפון הרלונטיים הכתובים באותיות זעירות.

לגבי טיסות לא ישירות - אכן skyscanner ודומיו. צריך להיות ערניים מאד לקונקשנים שיהיו באותו שדה ולא ארוכים מדי (לא תרצה לנסוע מ-IST ל- SAW או להמתין בשדה 12 שעות על חשבון החופשה), וכן לכך שמדובר בכרטיס אחד (בחברה אחת או קוד שייר או alliance), ולא לכרטיסים שאינם קשורים זה לזה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.skyscanner.co.il/transport/flights/tlv/prg/170423/170430/airfares-from-ben-gurion-intl-to-prague-in-april-2017.html?adults=1&children=0&adultsv2=1&childrenv2=&infants=0&cabinclass=economy&rtn=1&preferdirects=true&outboundaltsenabled=false&inboundaltsenabled=false&ref=home#results

ואיפה אתה עושה את הבוקינג? באתר שהוא מפנה או שאתה נכנס ישירות לאתר של חברת הטיסה?

אני רואה שלSmartwings יש דיל יחסית זול 1100 ש"ח כולל:

One piece of cabin baggage (up to 5 kg) with max. dimensions of 56 x 45 x 25 cm and one checked-in baggage (up to 15 kg) are included in the price of the ticket.

• In case of an overweight, a fee of 6 EUR per each 1 kg is charged. The total weight can not exceed 32 kg. In case of a cabin baggage 5 kg can not be exceeded at all.

מבחינתי שתהייה טיסה הכי פשוטה שיש אבל ישירה, אני לא זקוק לכל מיני תוספות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית אני מעדיף לרכוש כרטיסים בחברה עצמה, אבל, כמחובן, בדוק את המחירים.

תביא בחשבון שהטיסות של QS ושל CZ הן אותן טיסות, רק בסימול אחר. מבחינתך יש לכך משמעות רק אם אתה רוצה לצבור מיילים ב-Sky team.

יש לך אפשרות לטוס גם באל-על. מצד אחד הטיסה יותר יקרה, מצד שני תרויח יום בפראג כיון שהטיסה חזרה היא מאוחר בערב. עדיין מדובר בטיסת low cost במותג UP וגם המטוסים יהיו דומים (B738 בתצורת צפיפות גבוהה).

על Wizzair כנראה שהייתי מוותר בגלל שעות לא טובות שיגרמו לך למעשה להפסד של יומיים מהחופשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי שאל-על (UP) זה לא משתלם. הטיסה עצמה זולה, אבל יש תוספת של 45$ לכבודה על כל כיוון.

אני לא חושב שהבסיס הכלול- תיק יד אחד -מקס' 8​ ק"ג יספיק, אלא אם כן אצליח לדחוס הכל לתיק אחד... זה לא יקרה.

56X45X25 ס"מ

[TABLE]

[TR]

[TD=colspan: 2][/TD]

[TD=colspan: 2]23 ק"ג/158 ס"מ

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

מזוודה אחת לבטן המטוס -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור יותר מורכב. יש לך 2 טיסות ביום בכל חברה, והמחיר שונה בין טיסת הבוקר (יקרה) לטיסת הערב (זולה). גם בחזרה יש הבדל במחיר בין הטיסות.

לגבי אל-על - אם תזיז את הטיסה ביום אחד (מה-24.4 עד 1.5) המחיר יוזל במחצית.

ל-QS/CZ יתרון מבחינת הכבודה.

עכשיו שב ובדוק מחדש את המחיר שאתה מוכן לשלם ואת התאריכים המתאימים לך. תביא בחשבון ש-1.5 הוא יום הזכרוןו-2.5 הוא יום העצמאות, אם יש לזה משמעות מבחינת העבודה שלך.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התזה במציאת טיסות זולות

אם הגעתם לכתבה הזו, תדעו לכם שזכיתם ב״ג׳ק-פוט״.

אתם יכולים להיות רגועים, מעתה והילך אתם הולכים לשלם סכומים מגוחכים על כרטיסי טיסה. מחירים שאפילו לא חשבתם שקיימים.

בעוד 10 דקות מעכשיו תדעו איך להשיג את הטיסות הכי זולות שאפשר.

על דרכונים ומחירי טיסה דרקוניים

אם 600$ לטיסה ללונדון (הלוך-חזור) עדיין נשמע לכם כמו מחיר הגון, 500$ כמו מחיר סטנדרטי ו-400$ כמו מציאה, אתם צריכים להיות מבסוטים. סימן יש לכם לאיפה להתקדם.

לא הרבה אנשים יודעים זאת, אך כיום אפשר להשיג טיסות בינלאומיות בתוך אירופה (2$) וטיסות פנים בארה״ב במספר חד-ספרתי של דולרים. אפילו טיסות טרנס-אטלנטיות בפחות מ-100$. צריך רק לדעת איפה ואיך לחפש…

בעזרת הקידמה, ענף ה״לואו-קוסט״ נכנס לתמונה והוריד את המחירים בשוק. הסכר אותו בנו חברות התעופה הלאומיות במשך שנים נפרץ. עכשיו אפשר להשיג כרטיסי טיסה זולים פי 2, 5 ו-10 ממה שהורגלנו בעבר.

זו גם קריאה לכל הטכנופובים, התנאי לקיום השיטה הוא פועלם ברשת. באפליקציות ובאתרים. הקונספט של ״לואו-קוסט״ אינו יכול להתקיים בלי האינטרנט. הזמנות אנלוגיות ״עתיקות״ כמו ביקור בסוכנות נסיעות או הזמנה טלפונית יכולות להקפיץ את המחיר. מה גם שחברות התעופה שמות דגש על פשטותם של האתרים, נוחות השימוש בהם וקלות הליך ההזמנה.

מספר הפעמים שלחצתי ׳סרץ׳׳ במנועי חיפוש טיסות כבר עומד אי שם על מספר כלשהו בעל ארבע או חמש ספרות. זאת על פני מאות רבות של קומבינציות שונות, בעשרות אתרי טיסות. אני פשוט אוהב את המשחק הזה, לראות כמה נמוך מחירן של טיסות יכול לרדת. זה לעולם לא נגמר.

עם הזמן למדתי לעומק את הנושא. מצאתי אתרים, שיטות ודרכים לקזז מההוצאה.

אילו אתרי טיסות הם הזולים ביותר? דרך איפה כדאי לחבר קונקשנים? באיזה יום כדאי לטוס?

כשכל פעם שאני מוצא נוסחה חדשה שמספקת טיסות במחיר שיא, אני חושב שזהו, אי אפשר לרדת יותר. ושוב, לאחר זמן מה אני מתבדה.

בפוסט הזה אשתף את כל המידע שנאגר במוחי במהלך השנים. אסכם את כל האינפורמציה הדרושה בכדי שתוכלו להגיע ליעד הבא עם אקסטרה מזומנים בארנק. וגם, כדי שאף אחד לא יעצור את עצמו מלטייל בגלל הנחת היסוד המוטעת שאומרת שטיסות זה דבר יקר.

אתם הולכים לצאת עם ידכם על העליונה, תכף תראו…

#1 זמן וגמישות

לפני שנסקור את העניין לפרוטרוט, יש להכיר בשני פקטורים חשובים שמהווים למעשה את שערי הכניסה לעולם של טיסות זולות: זמן וגמישות.

זמן

מועד ההזמנה – העיתוי בו מזמינים את הכרטיס הוא אחד הפרמטרים העיקריים שמשפיעים על מחירו. ההבדל במחיר בין יום מסוים למשנהו יכול להיות תהומי. לכן כדאי לתפוס את הכרטיס כשהוא בשפל, במחיר נמוך ככל האפשר. סטטיסטית, יום שלישי הוא היום הכי טוב להזמין כרטיסי טיסה. זאת בגלל שהרבה חברות תעופה מפרסמות הנחות ביום הנ״ל.

מועד הטיסה – מתי הכי כדאי לטוס? השאלה הזו מתנקזת לביקוש והיצע. בסופי שבוע, חגים וחופשים, מחירי הטיסות מאמירים לגבהים. לכל יעד יש את עונות השיא שלו, הן כמובן יקרות יותר. אפשר לחסוך הרבה אם נמנעים מהן.

כמה עובדות סטטיסטיות:

– הימים הזולים ביותר לטוס הם שלישי, רביעי ושבת.

– הטיסות הראשונות של הבוקר, או כמו שהן מכונות ״טיסות עיניים אדומות״ יהיו לרוב הטיסות הזולות ביותר ביום.

– בערבי חג, דוגמת קריסמס, הביקוש נמוך יותר, מה שמוריד את מחירם של הכרטיסים לאותו היום.

גמישות

זהו בעצם הכלי שמשחרר את כוחם העצום של מנועי חיפוש הטיסות.

גמישות בתאריכי הטיסה – תנסו לחפש על פני חודש שלם, שבוע או אפילו על פני מספר ימים. בחלק מהמנועים קיים גם חיפוש על פני שנה.

גמישות ביעד – תבדקו שדות תעופה קרובים לתחנת המוצא והיעד. זה יכול להוזיל המון.

סבבה, יאללה בואו נתחיל לעבוד…

#2 מנועי חיפוש טיסות

ישנן למעלה מ-1000 חברות תעופה בעולם, סביבות ה-50,000 שדות תעופה בעולם. בשנת 2014 ממוצע הטיסות ליום בשמי הכדור עמד על 102,465.

הרבה מאוד נתונים ומספרים. מזל שנבראו מנועי חיפוש הטיסות. החבר׳ס הללו מרכזים לנו את המספרים הגרנדיוזיים האלו לתוך חיפוש פשוט ויעיל.

ישנם שני סוגים של מנועי חיפוש: OTA ו-Metasearh.

Online Travel Agency – סוכנויות נסיעות ברשת. סוכנויות אלו גובות עמלה, אך בזכות העלויות הסיטונאיות שהן מקבלות מחברות התעופה המחירים מתקזזים, כך שישנן סוכנויות שמציעות כרטיסים במחירי זולים מהאחרות. לפעמים ישנן אפילו סוכנויות שמספקת כרטיסים במחיר זול יותר מחברות התעופה עצמן.

״Metasearch״ – מנועים מקיפים יותר שסורקים את המחירים בעשרות סוכנויות נסיעות ובכמות גדולה מאוד של חברות תעופה. לאחר הסריקה הם מפנים לאופציות הזולות ביותר שהם מוצאים. בין אם ישירות לאתר של חברת התעופה או לאחד מאתרי הסוכנויות, משם אפשר לבצע את ההזמנה.

אני עובד עם ה״מטה-סרץ׳״, הם יעילים יותר.

הנה מקבץ של מנועי החיפוש הטובים ביותר:

ITA Matrix – matrix.itasoftware.com

יש שיגידו המאסטרו של התחום. אין-ספור מנועי חיפוש (Kayak, Orbitz, Hipmunk ועוד המון חברות תעופה) עושות שימוש בתוכנה הזו שנקנתה ע״י גוגל. ITA היא אולי הקונצנזוס הכי גדול בענף. אני אגיד לכם אחרת, הוא לאו דווקא חיוני, ואני כבר לא מוצא בו הרבה תועלת. היות והוא אינו מכליל חברות תעופה קטנות, היעילות שלו במציאת הטיסות הכי זולות מוגבלת. אפילו המחירים שמופיעים בו בד״כ גבוהים יותר מבשלושת האתרים שמוזכרים בהמשך. ובכל זאת, טוב להכיר בו. אפשרויות החיפוש והסינון של ה-ITA רבות יותר משל האחרים. למשל, פונקציה שיכולה לסייע היא בחירת נקודת המכירה (תראו בהמשך). ה-ITA מאפשר לבצע חיפוש של טיסה מסוימת על פני חודש. התוצאות שמתקבלות מרכיבות את גרף המחירים ומציגות את המחיר הזול ביותר בכל יום על פני חודש. להבדיל מיתר האתרים ברשימה, ב-ITA אין אפשרות רכישה והוא לא מפנה לאף מקור קניה. הוא משמש כאינדיקציה לאיתור מועד הטיסה הזול ביותר. לאחר החיפוש, כשיש בידינו את התאריך האידיאלי ממשיכים לאתר של חברת התעופה בעלת הטיסה הזולה ביותר או לאחד מהאתרים הבאים:

Skyscanner – www.skyscanner.net

״סקייסקנר״ מבסס את מעמדו כאחד מהאתרים המובילים בקטגוריה. בזכות הממשק הידידותי והפיצ׳רים היעילים שבו הוא מקבל אצלי הרבה נקודות. ״סקייסקנר״ מכיל פיצ׳ר אדיר להרפתקנים וחובבי ספונטניות: טיסה ל״כל מקום״, מזינים את מקום המוצא, לדוגמא, תל אביב ובמקום הנחיתה מזינים Everywhere. התוצאות שיתקבלו יסתדרו לפי המחיר של היעד, ויציגו רשימה של המקומות אליהם הכי זול לטוס מתחנת המוצא שהזנתם. זה טוב בשביל לקבל רעיונות על מקומות חדשים לבקר בהם. וגם מאפשר להתנייד בזול. אני מדבר אתכם ברמה של כרטיס טיסה ב-3$ בתוך אירופה (אגב ב-״Jetradar״, האתר הבא ברשימה, המחיר הוא 2$ {השיא בינתיים}). תכונה נוספת שאני אוהב ולא קיימת ברוב האתרים היא האפשרות לבחור מדינה כמקום מוצא ויעד. לדוגמא: אנגליה לארה״ב. התוצאות מסתדרות מהזול ליקר לפי הערים (דוגמה: לונדון לניו-יורק).

עוד פונקציה יעילה היא האפשרות לבצע חיפוש על פני חודש או שנה, וכך לקבל אינדיקציה על התאריכים הזולים ביותר לטיסה.

Tel Aviv to Everywhere – Skyscanner

Jetradar – www.jetradar.com

הנה פיסת מסתורין: מאז שגיליתי את ״ג׳ט-רדאר״, רוב הכרטיסים שהזמנתי לי ולמכרים היו דרכו. אתם בטח תוהים, מה?! למה?! זה הרי לא אחד מהאריות הגדולים בשוק. כנראה שבכלל לא שמעתם עליו. לא נתקלתי באף אדם שהכיר אותו, אבל ברגע שנכנסים אליו נהיים עדים לניסים. עד לא מזמן ״ג׳ט רדאר״ החזיקו במחירים הכי זולים ברשת לכמעט כל הטיסות שחיפשתי, שליטה די אבסולוטית. הייתי פשוט מחפש ב-ITA או ב״Skyscanner״, מזהה את התאריך הזול ביותר, משם הולך ל-״Jetradar״ מקבל מחיר עוד יותר נמוך, ומזמין. משהו השתנה לאחרונה, כנראה בהסכמים שלהם או של המתחרים וכרגע המחירים הכי זולים מתחלקים בעיקר בין ״ג׳ט רדאר״, ״סקייסקנר״ ו״מומונדו״.

טיסה מפולין לנורווגיה במחיר מבדח – 2$.

Momondo – www.momondo.com

אתר שאני מאוד אוהב בזכות המחירים כמובן, וגם בזכות העיצוב המזמין שלו. ב״מומונדו״ יש מספר פיצ׳רים יעילים, ביניהם גרף שמראה את מחיר הטיסה הזולה ביותר בכל יום. מה שמקל על בחירת מועדה, והכלי החזק Flight Insight שמציג נתונים סטטיסטיים של הטיסה אותה אנחנו מחפשים ע״י סריקה של טיסות בקו הזה מהעבר (בדוגמא למטה זהו ממוצע של למעלה מ-30 מיליון טיסות בין ברצלונה לפריז). הסטטיסטיקה מראה באיזו חברה הכי זול לטוס, באיזה יום, כמה ימים לפני כדאי להזמין את הכרטיס ועוד ועוד… תשדכו את היתרונות הנ״ל לממשק הנח והצבעוני, ותקבלו חווית חיפוש טיסות כיפית.

Momondo Flight Insight – עזר להשגת טיסות זולות

מעבר לאתרים הנ״ל, אם במקרה לא הספיקו לכם האופציות ונכנסתם ל׳שוונג׳ של השוואת מחירי טיסות, יש עוד שני אתרים נוספים שיכולים להפתיע. הם מתמחים בטיסות בינלאומיות. בטיסות מסוימות הם אף ינפקו את המחירים הזולים ביותר בעצמם: Vayama ו-Cheapflights, אתר שנמצא בעליה. וכמו שמרמז שמו, הוא באמת מספק טיסות זולות.

בגלל ריבוי החברות והאופציות, תמיד כדאי להתחיל ולסרוק את השוק באתרי ההשוואות על פני בדיקה באתרים של חברות תעופה ספציפיות. אין מנוע אחד שהוא אבסולוטית הכי טוב או הכי זול. יכול להיות שאחד יהיה הזול ביותר בטיסה מלונדון לניו יורק מהאחרים, ואחר יהיה הכי זול מטוקיו ללוס אנג׳לס. על כן, תמיד כדאי לבחון כמה אתרי חיפוש בשביל להשיג את הכרטיס האולטימטיבי.

איך מזמינים כרטיסי טיסה זולים, השיטה על רגל אחת:

1. נכנס ל-״ITA Matrix״ ול-״Skyscanner״ בשביל לקבל אינדיקציה לגבי מועד הטיסה הזול ביותר.

2. מחפש את הטיסה הרצויה על פני כמה ימים, חודש או שנה שלמה.

3. מאתר את הטיסה המתאימה.

4. מבצע חיפוש ב-״Jetradar״ ו-״Momondo״ כדי לדעת איפה המחיר הכי משתלם.

5. אחרי שקיבלתי תמונה מקיפה – מזמין את הכרטיס האידיאלי.

#3 סודות לבעלי תושיה | פרק למתקדמים:

אם אתם מנהלים מצוד אחר הטיסה הזולה ביותר, ויש לכם עודף אנרגיות, ואו רצון עז לחסוך עוד כמה ג׳ובות, ואו סקרנות, הנה לכם עוד מספר טיפים יעילים ובלתי מוכרים. כאלו ששמורים רק ליודעי דבר רציניים. אני מדבר אתכם על ׳אנדר-גראונד׳ אמיתי. ״צ׳ק איט אאוט״.

תבדקו טיסות הלוך-חזור אפילו אם אתם רוצים כיוון אחד

אני לא יודע מה ההיגיון הבלתי גלוי שעומד מאחורי זה, אבל לפעמים כרטיסי הלוך-חזור זולים יותר מאשר כרטיס הלוך בלבד. בתור חובב ״וואן ווייס״ נודע, נדהמתי לגלות את זאת. כשחבר רצה לטוס בטיסה ישירה לתאילנד בתחילת נובמבר, חיפשתי טיסה בכיוון אחד, ת״א – בנגקוק. הופתעתי למראה המחירים היקרים, הזול ביותר היה 1012$ לכיוון אחד. כשחיפשתי הלוך-חזור, המחיר היה 912$. לפעמים שווה לקנות הלוך-חזור, ולוותר על החזרה רק כי שני הכרטיסים זולים מכרטיס אחד. אם אתם עושים את זה, תבדקו מהו תאריך החזרה הזול ביותר שקיים, כדי להוזיל מהעלויות. זה הרי לא משנה כל עוד לא עולים על הטיסה.

תל אביב – בנגקוק. הלוך-חזור זול ב-100$ מכיוון אחד.

תורת הקונקשנים

אם יש בכם נחישות, אפשר לרדת לרזולוציה של פירוק הטיסות לקונקשנים בהרכבה עצמית. אתרי הטיסות נותנים בד״כ תוצאות טובות לחיפוש, אבל הם לא מכלילים את כל האפשרויות הקיימות בשוק. כך שבהרבה מקרים אפשר להשיג טיסות זולות יותר ע״י רכישת כרטיסים עם עצירת ביניים. לפעמים זה דורש בתמורה לכך מנה ניכרת של גמישות.

תחנת עצירת הביניים צריכה להיות במקום אליו זול לטוס מתחנת המוצא, וממנו זול לטוס ליעד. אני בד״כ בודק את נקודת החיבור המתאימה ב״סקייסקנר״. אני מחפש לאיזה מדינות הכי זול לטוס מהיעד, במקרה של הדוגמא: אוסלו (נורווגיה), ע״י חיפוש ״אוסלו ל-׳Everywhere׳״. אחר כך בודק לאיזה מקום מתוך האופציות שעלו בחיפוש הכי זול לטוס ממקום המוצא שלי, במקרה הזה, תל-אביב. זיהיתי שוורשה תהיה הנקודה הקלאסית בשבילי.

נכנסתי ל״מומונדו״ כי הכי זול שם במקרה הזה:

תל אביב לאוסלו בזיל הזול

הטיסה הכי זולה שקיבלתי בחיפוש מת״א לאוסלו בתחילת ספטמבר הייתה 140$. באותו יום טיסה מת״א לוורשה עלתה 59$ + טיסה מוורשה לאוסלו ב-9$. במקום 140$, המחיר של הטיסה מת״א לאוסלו נהיה 68$(!).

כשעושים זאת, חשוב לוודא שני דברים:

• שהטיסה שמגיעה לנקודת החיבור, והטיסה שיוצאת ממנה ליעד נעשות מאותו שדה תעופה.
  • שהשעות תואמות את זמני הטיסות. חשוב שיהיה מספיק לקחת את הכבודה ולהחליף טיסה. אני מכוון לעצירה של 3 שעות+. במקרים בהם הכבודה עוברת ישירות למטוס של הטיסה הבאה, אפילו שעה וחצי/שעתיים יספיקו.

טריק המיקום ה״מזויף״

בודדים האנשים שיודעים על הטריק שיכול לחסוך לא מעט בכלל. הוא בעצם נועד להערים על חברת התעופה או על מי שגוזר עלינו עוד קופון על הדרך. כפי שראינו בכמה שלבים בכתבה, ההיגיון מאחורי מחירי הטיסות הוא לעיתים מעורפל, כמו למשל בדוגמא הבאה: הרבה פעמים אפשר לחסוך כסף רק על ידי שינוי מיקום המכירה של הכרטיס. אפילו שמדובר על רכישה באינטרנט, ישנו דבר שנקרא נקודת מכירה. בד״כ מוזנת ברירת מחדל, אך אם יודעים איך לשנות אותה אפשר לקזז כמה עשרות אחוזים מהמחיר בשקט. אתן דוגמה מוחשית ב-Google ITA:

ניו יורק מוצבת כנקודת המכירה (Sales City)

משמאל – המחיר בדולרים לפני שינוי נקודת המכירה. מימין – בפזו אחרי השינוי. זול ב-350%.

מבוגוטה למדג׳ין, טיסת פנים בקולומביה. בחיפוש הרגיל כשניו יורק מוזנת כעיר רכישה המחיר הוא: 80$ לטיסה של ״לאן״, 91$ לטיסה של ״אביאנקה״ ו-116$ לטיסה של ״קופה איירליינס״.

כשמשנים את נקודת רכישה מניו יורק (או כל מקום אחר) לבוגוטה קורה משהו בלתי יאומן: המחיר של הטיסה של ״לאן״ יורד ל-115,860 פזו קולומביאני (מ-80$ ל-45$), המחיר של ״אביאנקה״ יורד ל-127,460 פזו (מ-91$ ל-50$), והמחיר של ״קופה איירליינס״ יורד ל-85,120 (מ-116$ ל-33$).

משם נשאר רק לעבור לאתר של ״קופה איירליינס״ למשל, לשנות את מדינת המוצא, במקרה הזה לקולומביה (שינוי המדינה נמצא בד״כ בפינה הימנית העליונה ומסומן ע״י דגל).

זהו תכסיס שטוב בעיקר לטיסות פנים. לפעמים אפשר למצוא הפתעות גם בזירה הבינלאומית.

במידה ומבצעים אותו, כדאי לבדוק את המחיר בתחנת המוצא, היעד ובמדינתה של חברת התעופה. על אף עמלת המרת המטבע, זה לרוב ייצא משתלם.

איך קבצי עוגיות משפיעים על מחירי הטיסות

עוד מנגנון מחתרתי ששירת אותי נאמנה. מי שהתנסה בחיפוש כרטיסי טיסה באינטרנט בטח נתקל בתופעה בה המחיר של טיסה מסוימת עולה לאחר החיפוש הראשון. קפיצה במחיר היא דבר טבעי, אבל בהרבה פעמים מדובר בניסיון הפחדה של האתר, שמחובר לקבצי העוגיות במכשיר שלכם ורוצה להאיץ בכם לבצע רכישה.

הפתרון לכך הוא לשמור על החיפושים ב׳סוד׳. כשפותחים דף בעילום שם (מה שנקרא: Incognito), לאתרים אין גישה לקבצי העוגיות הקודמים שלכם. כך הם לא יכולים לתחמן אתכם.

ב״ספארי״ ו״גוגל כרום״ עושים זאת ע״י לחיצה על Control+Shift+N. ב״פיירפוקס״ וב״אקספלורר״ Control+Shift+P. מי שמחפש ב-Mac, מקש cmd במקום Control. בכל פעם שפותחים חלון שכזה הוא נקי מעוגיות, תוכלו לדעת ש״לא עושים לכם קטע״.

#4 בונוס – אינדקס חברות תעופה לטיסות זולות

אני באופן כללי ממליץ לחפש באתרים הגדולים שדובר עליהם למעלה. אך לפעמים באתרים של חברות התעופה מסתתרים דילים שלא נמצאים באתרי השוואת הטיסות הגדולים. זה ממש לא חובה, אבל לפעמים שווה לפעמים להעיף מבט באתרים של חברות ה״לואו קוסט״. רק שתדעו, החברות האלו רוצות למלא מטוסים מבעוד מועד, לכן לא כדאי לחכות עם הזמנת הכרטיסים יותר מדי. את המחירים הטובים ביותר תפיקו ע״י הזמנה מוקדמת של הכרטיס.

רשימה של חברות תעופה זולות לפי אזורים בעולם:

טיסות זולות באירופה

EasyJet מרשתת את כל אירופה בטיסות במחירים מצחיקים. כרטיסי הלוך-חזור מת״א: ללונדון מ-200$, אמסטרדם מ-110$, פריז מ-150$, מילאנו מ-75$ ועוד…

RyanAir טיסות זולות בכל רחבי אירופה. מחירים נמוכים לאללה. אל תופתעו לגלות טיסות בפחות מ-10$.

WizzAir חברה הונגרית שמציעה טיסות זולות במזרח אירופה. כרטיסי הלוך חזור מת״א בפחות מ-100$ להונגריה, בולגריה, פולין…

Transavia חברה הולנדית שמפעילה טיסות זולות לאמסטרדם ולפריז מאזור ה-150$.

NorwiegenAir טיסות זולות למדינות סקנדינביה ומהן, כולל קווים לארה״ב במחירים סופר זולים.

WOW חברה תעופה איסלנדית, עיקר הפעלה של הטיסות הזולות ביותר מאירופה לאמריקה. החל מ-99$ לכיוון.

טיסות זולות בארה״ב וצפון אמריקה

JetBlue, Southwest, Spirit חברות ״לואו קוסט״ גדולות. טיסות זולות בתוך ארה״ב, ומארה״ב למרכז אמריקה והקריביים. הניסיון שלי ״ספיריט״ הכי זולים.

WestJet, AirTransat, Porter Airlines חברות ״לואו-קוסט״ קנדיות.

טיסות זולות בדרום אמריקה

Avianca אמנם לא חברת ״לואו-קוסט״, אבל היא מספקת כרטיסים זולים בכל רחבי דרום היבשת.

VivaColombia טיסות זולות מאוד בקולומביה.

Azul טיסות זולות בברזיל.

טיסות זולות במזרח אסיה

JetStar טיסות זולות בדרום מזרח אסיה ומשם לאוסטרליה וניו זילנד.

Scoot אותו הרעיון.

AirAsia כרטיסים ב״מחירי רצפה״ באסיה.

טיסות זולות בהודו, נפאל והסביבה

JetAirways

GoAir

SpiceJet

IndiGo

AirIndia

טיסות זולות באוסטרליה וניו זילנד

JetStar

TigerAir

הכי חשוב, תהיו רגועים. העולם הזה פשוט ממה שנדמה.

מדובר בהרבה מידע, אבל אל תטעו, הזמנת כרטיס טיסה באינטרנט היא הליך פשוט וקל. תשחררו את הלחץ, תורידו את הרגל מהברקס ותתחילו לדהור לעבר שדה התעופה.

מקור כאן משום מה לא תמיד זמין

http://www.intripment.co.il/%D7%98%D7%99%D7%A1%D7%95%D7%AA-%D7%96%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%AA/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הזמנתי לאחרונה מספר פעמים טיסות דרך אקספדיה (Expedia). מנוע החיפוש שלהם מאפשר התאמה של כרטיס הלוך וחזור אידאלים מבחינת מחיר, גם אם מדובר בכרטיסים מ-2 חברות שונות, שכל כרטיס הוא לכיוון אחד. זה בעיקר יעיל כשתאריכי הטיסה מקובעים.

לחיפוש גמיש (פלוס מינוס 3 ימים) אני אוהבת להשתמש בחיפוש הטיסות הגמיש של מונה טורס. את הרכישה עצמה אני כבר מבצעת אצל מי שהכי זול (מונה טורס עצמם, חברות התעופה, או אקספדיה), אבל זה נותן לי מושג לגבי תאריכים זולים בתוך טווח ימים נתון.

נעזרת גם בסקייסקנר כדי לסגור פינות לפעמים.

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בודק בita software ובוואלה טורס וכמעט תמיד יוצא לי להזמין מוואלה טורס. ההפרש במחירים אם בכלל קיים לרוב זניח ובתמורה יש סוכן שמאשרר ובודק הכל (בשיחה טלפונית עם אדם אמיתי) וכל החוקים המקומיים לגבי איחורים חלים על הכרטיס (מה שלא קיים אם קנית מאתר בחול).

מה שכן, ב 99% מהטיבות שלי התאריכים קשיחים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

מקפיץ כדי לשאול ולוודא-

האם בלוח הטיסות המתוכננות של נתב"ג מופיעות טיסות סדירות או\ו שכר?

שואל ספיציפית לגביי טיסה IZ216 של ארקיע.

באתר הרשמי של ארקיע היא מופיעה בתור טיסה סדירה.

תודה מראש,

יגאל.

Opel Astra K 2018 1.4T Enjoy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באתר רשת מופעיות גם טסות סדירות וגם שכר.

מסלוניקי זו כמעט בוודאות טיסת שכר, אבל תסתכל בכרטיס.

(הלינק שנתת שבור)

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...