Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחיר ריאלי על רכב שעבר תאונה ?

PRONATI
שימו לב! השרשור הזה בן 2251 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האלן שלום

מעוניין לדעת כמה שווה הרכב הנ"ל בעל הנתונים הבאים אשר יצאו ממכון הבדיקה.

לא אציין את כל הפירוט כי הוא לא רלוונטי אלה רק מה שמעניין וזה התאונה שהרכב עבר ב-2015.

הרכב עלה לכביש בחודש 11 שנת 2013.

ממצאי הבדיקה מצאו

ליקויים בעלי משמעות גבוהה : תיקון ומילוי חומר כנף ודלת אחורי (לא נראה לי כ"כ חמור) כולל משקוף עליון

הרכב במחירון שלו הוא 115,000 ש"ח (לוי יצחק)

מחירון משוקלל של הרכב (עלה חודש 11 לכביש וכו') מחירון משוקלל 118 ש"ח

הרכב הנ"ל הוא רכב אשר נמכר מעל המחירון בין 15-20 אלף מעל. כמו גולף GTI , AUDI TT וכו'...

הרכב עבר תאונה בעבר , הושבת ע"י חברת הביטוח , נמכר (לסוחר כנראה) תוקן , וכרגע על הכביש

האם מחיר של 25 אלף ש"ח מתחת למחיר שהרכב הנ"ל נמכר בשוק הוא אכן כדאי ?

האם במידה והרכב יעבור שוב בעתיד תאונה קשה אשר תוכרז כאבדן להלכה או יגנב , האם חברת הביטוח תשלם את ערך מחיר המחירון של הרכב בהפחתה של % ירידת הערך שהיה על הרכב כשעבר את התאונה בעתיד ?

או תשלם מחירון מלא בלי שום קשר לעבר של הרכב ?

תודה.

עריכה אחרונה על ידי PRONATI
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זו קומבינה ידועה להחזיר רכבים שלמעשה הם טוטלוס.

שמע : אם הרכב נדיר והנזק היה כל כך חמור קח את הרכב למישהו מקצועי שיבדוק את השלד. כי יש פה את העניין הבטיחותי: אם יש נזק חמור לשלדה,

השלדה תקרוס עליך בתאונה נוספת .

בדקת שכל כריות האויר שוקמו ?

אבל יש פה עוד עניין : חברת ביטוח משתפות בינהן מידע על רכבים כאלו ויש סיכוי לא רע שיסרבו לבטח אותך כשיראו את מספר הרישוי בדיוק מהסיבה שלמעלה. הם לא יגידו לך את הסיבה בטלפון .

אם יסכימו לבטח אותו אז הן בהחלט ישתמשו במידע המוקדם שלהן במקרה של טוטלוס שני להערכה "מתוקנת" של שוויו .

בקיצור זה יהיה רכב מירוצים בלי ביטוח.

הייתי משלם עליו 60٪ וגם זה כי נותר רק אקזמפלר בודד בארץ.

אני מבין שאתה הרפתקן. מדובר במקרה ב s2000 ?

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, מדובר על מרצדס A200 , לא קל בכלל להשיג אחת יד שניה ובטח לא במחיר של פחות מ-140 אלף לשנתון הנ"ל

נאמר ע"י הבוחן בבדיקת הרכב שהשלדה ברכב נקיה , כל כריות האוויר במקומם ,הרכב עשה תאונה בצד שמאל (לא בצד הנהג) וכתוצאה מהתאונה נפגע המכסה מנוע , כנף , דלת , וגם המשקוף עליון נפגע. אך לא ניתן לדעת מה מידת הנזק במשקוף , מה שבטוח זה שהרכב לא נמעך מלמעלה (עמוד שקרס או עץ) מה שמחזק את המחשבה שלי שלא נגרם עיוות כל כך רציני למשקוף עליון , התקשרתי לחברת ביטוח על מנת לבטח את הרכב הנ"ל והם הסכימו לבטח אותו ללא שום בעיה , קיבלתי הצעת מחיר מהם והכל. (סוכנות ביטוח)

מה שכן , כדי שהרכב יהיה מוכרז כאבדן להלכה זה שניזקו יעלה מעל 40%

ומכיוון שמדובר במרצדס שרק פנס עולה בערך כמעט 10 אלף ש"ח ומכסה מנוע וכנף ודלת וטמבון לכן הערך בשקלים הגיע לעשרות אלפים (לערכתי כמעט 50 אלף ש"ח)

כשמסכימים לבטח לי את הרכב איך אדע כמה אקבל כשיקרה משהו לרכב ?

ובמידה וכן , אולי ערך מסחרי הוא גבוהה בעשרות אלפים אבל מבחינת ירידת ערך % על ידי חברת הביטוח כמה להערכתך יש כאן ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לדעת מכאן. אבל חברת הביטוח תעשה מה שביכולתה כדי להתחמק במקרה ביטוחי. זה הרי המוטו שלהן.

אבדן להלכה דורש נזק של 49٪ ברוב הפוליסות.

מודל 2013 דורש נזק של יותר מ 50K . חסרים לי פה כמה שקלים.

אבל אם המצב כזה והמחיר מתאים לך אז אפשר ללכת על זה. ממילא זה רכבים שמחירם הוא יותר רגשי מריאלי.

כתוב בפרטי לkingikra

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי רוכש רכב כזה בשום מחיר. גם אם הוא נדיר בשוק.

רכב שעבר תאונה והושבת הוחזר לכביש תוך "קיצורי דרך" שיום אחד תרגיש אותם.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי רוכש רכב כזה בשום מחיר.

+1

רכב עם תאונה במשמעות גבוהה - לא פלא שזה עבר דרך סוחרים. לבעלים כנראה לא היה סיכוי סביר למכור את הרכב, אני מאמין כך גם אם פות"ש יקנה וינסה אחרי זה למכור.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברת הביטוח תפצה אותך במקרה של תאונה במחיר מחירון פחות ירידת הערך מהתאונה כ"אובדן להלכה".

יש הרבה מכוניות שיורדות כ"אובדן להלכה" ללא נזק לשילדה וללא נזק בעל משמעות גבוהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברת הביטוח תפצה אותך במקרה של תאונה במחיר מחירון פחות ירידת הערך מהתאונה כ"אובדן להלכה".

יש הרבה מכוניות שיורדות כ"אובדן להלכה" ללא נזק לשילדה וללא נזק בעל משמעות גבוהה

השאלה כמה ירידת ערך יש לחברת הביטוח ?

ירידת ערך של אובדן כהלכה היא 5-10 אחוז ? או שמה 30-40 אחוז ?

אסביר את מצב הרכב , הרכב במצב מכני מאוד טוב , טופל מהק"מ הראשון במוסך מרצדס יש עליו קבלות על הכל.

כולל ברקסים צלחות וכו' חדשים ברכב.

מה שמעניין אותי לדעת , למה הבוחן אמר שאין לרכב שלדה אם המשקוף עליון עבר תיקון ?

האם משקוף עליון לא נחשב כשלדת הרכב ? לפי מה שאני מבין מכאן הרכב כן עם שלדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה מתקשה להבין הוא שמי שקנה את הרכב כאובדן כהלכה כדי לתקנו - יש לו עניין לתקן את הרכב בצורה שתעלה לו סכום מינימלי כדי למקסם את הרווח. הדרך להשיג ה לעשות קיצורי דרך בתיקון, כאלה שעלולים לפפגוע באמינות הרכב בטווח הארוך. לגבי ירידת ערך - מבחינה חברות הביטוח הרכב הוגדר כאובדן להלכה - ולכן ירידת ערך לא שייכת כאן. מבחינת חברות הביטוח לא ניתן לבטח את הרכב בכלל.

יכול להיות שהרכב טופל מצויין, אבל הנעלם הגדול הוא איך הרכב שוקם אחרי התאונה, ומהם קיצורי הדרך שנעשו כדי לחסוך בעלויות.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה מתקשה להבין הוא שמי שקנה את הרכב כאובדן כהלכה כדי לתקנו - יש לו עניין לתקן את הרכב בצורה שתעלה לו סכום מינימלי כדי למקסם את הרווח. הדרך להשיג ה לעשות קיצורי דרך בתיקון, כאלה שעלולים לפפגוע באמינות הרכב בטווח הארוך. לגבי ירידת ערך - מבחינה חברות הביטוח הרכב הוגדר כאובדן להלכה - ולכן ירידת ערך לא שייכת כאן. מבחינת חברות הביטוח לא ניתן לבטח את הרכב בכלל.

יכול להיות שהרכב טופל מצויין, אבל הנעלם הגדול הוא איך הרכב שוקם אחרי התאונה, ומהם קיצורי הדרך שנעשו כדי לחסוך בעלויות.

אז איך כשהתקשרתי לחברת הביטוח ומסרתי לה מספר רכב והכל לאחר כחצי שעה קיבלתי ממנה טלפון עם הצעת מחיר עבור מקיף ? 11,500 ש"ח.

אם לא היה ניתן לבטח היא היית אומרת ..

אז כן אפשר לבטח איך אתה מסביר זאת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי הסוכנות לא בהכרח בדקה במאגר של חברות הביטוח לגבי הרכב הספציפי, אלא נתנה לך הצעת מחיר לפי קוד דגם. אם הרכב שלך יפגע ותפעיל את הביטוח - סביר להניח שחברת הביטוח תסרב לשלם ותחזיר לך את הפרמיה.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי הסוכנות לא בהכרח בדקה במאגר של חברות הביטוח לגבי הרכב הספציפי, אלא נתנה לך הצעת מחיר לפי קוד דגם. אם הרכב שלך יפגע ותפעיל את הביטוח - סביר להניח שחברת הביטוח תסרב לשלם ותחזיר לך את הפרמיה.

לא חושב שהבדיקה נעשת לפי קוד דגם , היא קיבלה מספר רכב מלא ואת כל שאר הפרטים.

אם זה היה לפי קוד דגם היא היית יכולה לתת לי הצעת מחיר במקום.

אבל בכל זאת מחר אתקשר לברר זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי,

אם אתה נורא רוצה לשים את מיטב כספך על גרוטאה משוקמת - זאת זכותך. מאחר שזה פורום ייעוץ (שאני במקרה אחד ממנהליו)

אני ממליץ לך לא לרכוש את הרכב, כי אני משוכנע שאחרי ההתלהבות הראשונית - תבין שעשית טעות, אבל זה יהיה מואחר מדי...

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי,

אם אתה נורא רוצה לשים את מיטב כספך על גרוטאה משוקמת - זאת זכותך. מאחר שזה פורום ייעוץ (שאני במקרה אחד ממנהליו)

אני ממליץ לך לא לרכוש את הרכב, כי אני משוכנע שאחרי ההתלהבות הראשונית - תבין שעשית טעות, אבל זה יהיה מואחר מדי...

לא בהכרח גרוטאה משוקמת ,נסעתי על הרכב וגם בחנתי אותו חיצונית והרכב נראה ממש חדש , לרוב הסוחרים אשר מתקנים את הרכבים האלו ואת ההחלפה של חלקי הפח ברור שלא נעשת במוסך מורשה ששם החלפים עולים עשרות אלפים , עושים את זה בשטחים ששם משתמשים בחלקי פח מרכבים גנובים והסוחרים קונים אותם (את החלקי פח) במחיר זול מאוד

כאן הם בעצם "ממקסמים" את הרווח שלהם.

בכל מקרה הרכב עבר בדיקה במכון בדיקה , מצויין בבדיקה שהרכב עבר תאונה מלפנים. הוחלף טמבון כנף דלת ועבר תיקוני פחחות וצבע ותיקון משקוף עליון...

שוב אני שואל שאלה , למה הבוחן במכון הבדיקה טען שלרכב אין שלדה , אם המשקוף כאן בעצם תוקן?נצבע? או לא יודע מה.

טען בסוף שיש לממצאים האלו ירידת ערך בין 3-4 אחוז.

מה דעתך בנושא ?

כרגע הרכב מוגדר כרכב עם פגיעה בשלדה או שלא ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יקירי - אתה מסונוור.

תברח - ומהר.

לגבי הפגיעה בשלדה, בלי לבדוק את הרכב קשה לדעת.

לגבי אופן התיקון, אני מודאג יותר ממערכות הבטיחות של הרכב, ומבטיחות שלו באופן כללי.

כל תיקון שלא עשו במרכב יראו את הסימן שלו בצורת חלודה במוקדם או במאוחר.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2251 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...