Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד מונדאו 2011 / פורד פוקוס 2013 סטיישן

ana90
שימו לב! השרשור הזה בן 2547 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם

התקציב לרכב 40 אלף שקל

כרגע מתלבטים בין 2 האופציות שציינתי בכותרת

אשמח לדעת האם צריכת דלק במונדאו גבוה כמו שאומרים?

והאם בפורד פוקס יש בעיה עם הגיר ?

אני ממש לא מבינה במכוניות אז כל מידע חשוב יעזור לי מאוד

חשו לציין שאני מחפשת רכב בטיחותי

תודה רבה ל העזרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מבין השניים מונדאו ללא ספק, מאחר והפוקוס הוא אכן רכב עם מחלת גיר כרונית.

כדאי לשקול אופציות נוספות וגם אם מונדאו לא באה בחשבון, וותרי על הפוקוס.

צריכת הדלק לא קטסטרופלית. בסביבות 1:8 בעיר, 1:12 מחוץ. בנסיעה רגועה.

המונדאו רכב מאוד בטיחותי, מהבחינה הזאת את יכולה להיות רגועה (שזה די חשוב כי מדובר במכונית מאוד נמרצת אם מדובר בגרסת הטורבו :) ).

לי אגב, יש מונדאו 09 עם מנוע 2.3 ללא טורבו, ואני מאוד מרוצה.

הגרסאות עם הטורבו (2011 ואילך אם אינני טועה), באות עם גיר דומה לזה של הפוקוס אך ללא מחלות מאחר ובניגוד לפוקוס מדובר בגיר רטוב. כדאי לבדוק בקניה היטב את כל מכלולי הרכב לרבות הטורבו והגיר.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העיניין הוא שאנחנו מחפשים במגרש והאלו האופציות שיש בסכום הזה

הא הטיפולים במונדאו יקרים? והאם המונדאו מומלץ מבחית בטיחות? והשאלה האחרונה מה המחיר של מונדאו2011 כי הציעו לנו ב 30 או 35

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העצה הכי טובה שאני יכול לתת לך זה לא לקנות ממגרש.

עדיף לרדת בשנתון שנה או שתיים ולקנות אחת פרטית וטובה.

המונדאו גם ככה נסחרת במחירים נמוכים בהרבה מהמחירון בדגמים הרגילים.

לגבי הטיפולים, אני יכול להעיד שבדגם ללא הטורבו הטיפולים לא יקרים בכלל. לא יודע להגיד על הדגם עם הטורבו.

אגב למה דווקא מונדאו?

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שעובד במגרש מכירה אלבר פארק המדע ברחובות אני דווקא חושב שיש מציאות ממה שאני רואה אצלנו מלקוחות שחוזרים אלינו אחרי תקופה עם רכב שקנו מהמגרש. אם את גרה באזור רחובות את מוזמנת להגיע אלינו נמצא לך עוד אופציות :)

בנוגע לפוקוס או מונדאו מבין השתיים מונדאו רק בגלל בעיות גיר בפוקוס וההתנהגות כביש שלה שהיא נוטה לפרפר בתחילת נסיעה והבקרת יציבות נכנסת מהר לפעולה וזה מרגיז מאוד.

יש מלא אלטרנטיבות תבואי ונראה מה מתאים . יונדאי I30CW ?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

<Kia Rio LX 1.4 4DR automatic 2014 <SOLD

TOYOTA COROLLA SUN 2011 automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין השניים מונדאו ללא ספק, מאחר והפוקוס הוא אכן רכב עם מחלת גיר כרונית.

כדאי לשקול אופציות נוספות וגם אם מונדאו לא באה בחשבון, וותרי על הפוקוס.

צריכת הדלק לא קטסטרופלית. בסביבות 1:8 בעיר, 1:12 מחוץ. בנסיעה רגועה.

המונדאו רכב מאוד בטיחותי, מהבחינה הזאת את יכולה להיות רגועה (שזה די חשוב כי מדובר במכונית מאוד נמרצת אם מדובר בגרסת הטורבו :) ).

לי אגב, יש מונדאו 09 עם מנוע 2.3 ללא טורבו, ואני מאוד מרוצה.

הגרסאות עם הטורבו (2011 ואילך אם אינני טועה), באות עם גיר דומה לזה של הפוקוס אך ללא מחלות מאחר ובניגוד לפוקוס מדובר בגיר רטוב. כדאי לבדוק בקניה היטב את כל מכלולי הרכב לרבות הטורבו והגיר.

הגיר אינו דומה במכלולים, לא רק במצמדים יבשים או רטובים (מכלולים זולים ומסוגים שונים).

מונדאו טורבו יכולה להגיע גם לכ 16 ק"מ לליטר מחוץ לעיר ללא מזגן (עשיתי זאת בעצמי), תלוי איך נוהגים וכל עוד זה בכביש בין עירוני נטו.

בעיר, מונדאו טורבו יכולה להראות 1-9 אבל גם הרבה הרבה פחות, כתלות בלחיצה.

מחירי המונדאו לא הוגנים כלל ביחס ל"כמות" הרכב שמקבלים.

יש מחירון לוי יצחק בתשלום סמלי בעלות שיחה או מחירון יד 2, עדיף לעשות את הממוצע בינהם, היצע וביקוש ומה מאפייני הרכב.

רכב עם ק"מ של 140,000 לא שקול לרכב עם ק"מ של 90,000 לדוגמא.

במונדאו טיפולים גדולים ויקרים שעלולים לצוץ הם החלפת מצמדים בתיבה (עלות של כ 10,000 שקלים), החלפת פילטר גיר ושמן גיר כולל עבודה בעלות של כ 1300-1500 שקלים תלוי מדי 3 שנים או 60,000 ק"מ.

יש לבדוק את הרכב מכאנית במוסך פורד מאשר מכון, לבקש להסיר את הכיסויים בתחתית הרכב ולבדוק את מצב הטורבו, חיזוק הברגים שלו, מחזירי שמן, נזילות למינהן ובדיקת הרדיאטור גם כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באומרי דומה התכוונתי רובוטי, אך רטוב וללא מחלות. (לא נכנסים לרזולוציות כשלא בטוחים).

בנוגע לדלק, 1:16 נשמע לי ממש בדיוני. באיזה מהירות נסעת? כמה עדין אתה עם הדוושה לעזאזל?

בשיוט ארוך ורגוע בדרך לאילת, אני חושב שהמקסימום שהגעתי אליו לפי המחשב כמובן זה 1:13 בערך עם האטמוספרית שלי (אבל עם רכב די מלא).

ממש מגניב אם גרסת הטורבו יותר חסכונית.

לפותחת השרשור, לדעתי עלייך לשנות כיוון ממונדאו. לפי המתואר לעיל, עלויות האחזקה לא ממש ידידותיות.

כדאי לבדוק עוד אופציות יותר עממיות בין אם ממגרש או בין אם לא.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהירות שיוט בקרוז קונטרול. דמיוני או לא, זה מה שתדלוק בין משאבות שבו בידיים שלי אומר ;), ללא מזגן ועל 98 אוקטן כמובן בשביל גילוי נאות מבחינת פרמטרים.

איך ייתכן? כביש 6 מאשדוד לחיפה הלוך חזור ומספר סיבובים בעיר + כמה סידורים קלילים עירוניים ולכן, הרוב בין עירוני.

וכן, 100 לכל אורך הדרך ללא מזגן (הייתה טמפ' נמוכה מאוד והייתי על חימום).

אקובוסט יכול לספק חסכון או ביצועים, לא את שניהם ביחד, זה ידוע.

כך או כך, אל תשווה מנוע אטמוספרי עם תיבה פלנטרית 6 הילוכים עם ממיר מומנט לתיבה כפולת מצמדים (הדומה לידני ברמה הכללית) ומנוע מוגדש בריא גם כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שעובד במגרש מכירה אלבר פארק המדע ברחובות אני דווקא חושב שיש מציאות ממה שאני רואה אצלנו מלקוחות שחוזרים אלינו אחרי תקופה עם רכב שקנו מהמגרש. אם את גרה באזור רחובות את מוזמנת להגיע אלינו נמצא לך עוד אופציות :)

בנוגע לפוקוס או מונדאו מבין השתיים מונדאו רק בגלל בעיות גיר בפוקוס וההתנהגות כביש שלה שהיא נוטה לפרפר בתחילת נסיעה והבקרת יציבות נכנסת מהר לפעולה וזה מרגיז מאוד.

יש מלא אלטרנטיבות תבואי ונראה מה מתאים . יונדאי I30CW ?

כמי שראה איך אלבר או דומייה מטפלים במכוניות או איך נהג הליסינג הממוצע מתייחס לרכב שלו הייתי ממליץ להקשיב לרמי ולשמור מרחק, לרדת בשנתון ולחפש רכב דומה פרטי(כמובן לא את הפוקוס הרובוטית שהיא רכב בעייתי בפני עצמו).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק כמובן שפרטי יהיה יותר עדיף אבל לא פעם אתה יכול למצוא מכוניות במצב טוב עם עבר ליסינג ככה שהכל פתוח ולא מחייב שדווקא פרטי יהיה יותר שמור זה כבר תלוי בבעל הרכב

<Kia Rio LX 1.4 4DR automatic 2014 <SOLD

TOYOTA COROLLA SUN 2011 automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיה סיד/פורטה, יונדאי i30/ i30cw, מיצובישי לנסר הדור החדש 1.8/ספורטבק - יש לך מבחר רכבים שנכנסים גם לתקציב המקורי, ללא תקלות סדרתיות, עם עלויות תחזוקה לא גבוהות. רק תמצא רכב במצב שמור שטיפלו בו נכון ובזמן.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מומלץ לבדוק במגרשי הטרייד-אין הרשמיים של היבואנים, ובמגרשים הרשמיים של חברות הליסינג הגדולות.

גם שם (ובכל מגרש) יש לקחת לבדיקה מטעמך, ולהתייחס בספקנות למה שאנשי המכירות "מוכרים" לך.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2547 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...