Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בבחירת רכב מליסינג (או: צרות של עשירים)

codec
שימו לב! השרשור הזה בן 6996 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בקשת העזרה שלי שונה קצת מההודעות האחרות שראיתי בפורום. היא לא עוסקת ברכב ספורט, ואין כל נגיעה למחיר... :smile:

אני עומד בפני בחירת רכב דרך מקום העבודה, ולמרות שאין מדובר ברכישה לפי ההגדרה הקלאסית, עדיין הייתי מעוניין לבצע בחירה נבונה.

כל הרכבים הם בעלות זהה, כולם 1.6L אוט'.

אשמח לשמוע עצות/הערות לגבי הרכבים הבאים: צרות, נוחות נסיעה, "מרווח מחייה" בפנים...

פורד פוקוס LX, מזדה 3 ACTIVE, טויוטה קורולה SUN, מיצובישי לנסר EXE, רנו מגאן 2 (4 דלתות).

אשמח לכל הערה/הארה,

תודה מראש

And to all, a good night

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפוש היה עוזר הרבה. דובר רבות על המכוניות הנ"ל.

בעיקרון הרנו מגאן נחשב לאוטו הטוב ביותר כאן, בכל התחומים, למעט עיצוב והתנהגות, שבהם המזדה טובה יותר.

מבחינתץ נוחות הרנו עדיפה, אחריה הטויוטה ואחריה הפוקוס.

מבחינת מרחב המגאן עדיפה, אחריה הטויוטה ואחריה הלנסר.

מבחינת "צרות" אף אחת כאן לא מתבלטת, אולי המגאן, מי יודע(לא מניסיון).

בסה"כ המגאן היא הבחירה הכדאית ביותר, כל עוד אתה לא מחשיב את העיצוב. בזה המאזדה טובה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף. את הפוקוס אפשר להוריד מכיוון שהיא כבר מתיישנת (למרות שהיא טובה). ה-3 גם טובה אך מעט צפופה. היא המהנה ביותר לנהיגה כאן, כנראה. הקורולה עושה הכל בסדר ואולי גם הלנסר (לא מכיר אותה כ"כ). המגאן לעומת זאת היא המרשימה ביותר מבפנים, הכי מרווחת מאחור ובתא המטען וגם בטוחה ביותר כבונוס.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב גם לרמת הגימור - המגאן בדגם לציי רכב ("קבוצת מס 2") עניה מאד באיבזור: אין חלונות חשמליים מאחור, אין אפילו מראות חשמליות. בקורולה SUN יש רק חלונות חשמליים קדמיים.

כדאי להשוות בין מפרטי האיבזור המדויקים של הדגמים המוצעים לך.

לעניות דעתי בקורולה תמצא את השילוב המוצלח ביותר של איבזור, מרווח פנימי, נוחות וניהוג.

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למגאן אין מתחרים במרווח פנימי, ככה שהקורולה לא תהיה טובה בנקודה הזו מולה, גם לא בנוחות. (וגם לא בבטיחות.

לגבי האיבזור, אני הייתי מעדיף לנהוג ברווח שמתאים יותר לצרכי אבל עם חלונות ידניים מאחור ומראות לא חשמליות, זה לא דבר שמשחקים איתו כל יום, וגם אם יש עוד אשים שנוהגים ברכב זה עניין של דקה כוונון. אבל זה אני וזה משתנה מאדם לאדם.

אני בכל מקרה ממליץ על המגאן, הכי מרווחת, הכי בטוחה, הכי נוחה. השאלה מה אתה מחפש, אם הנאה מנהיגה לא במקום הראשון - מגאן. אם הנאה מנהיגה במקום הראשון, לך על ה3. בכל מקרה כדאי לך לפנות קצת זמן ולקחת נסיעת מבחן ברכבים ולהתרשם מהם.

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ על ה3. נקודת התורפה היחידה שלה היא מרחב הפנים, וגם הוא לא קטסטרופלי בשום קנה

מידה, אלא אם כן יש לך משפחה ענפה מאוד, או ילדים שגודלם מטיל אימה על השכונה כולה.

היא הכי מאובזרת (אפילו יש בקרת אקלים!), נוחה בהחלט, יש טיפטרוניק, בלמים טובים, שלדה מצויינת והגה לא רע (בהתחשב בהיצע המחפיר כיום). המנוע בסדר.

אני חושב שהיא מנצחת די קלות, אלא אם המרחב באמת משנה לך.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות.

לנושא רמת האיבזור שמתי לב, אבל זה לא כל-כך משנה לי. ראיתי את המגאן אתמול (עוד לא נהגתי בה) ולא חשבתי שחסר משהו (מראות אני עדיין יודע לכוון לבד...).

למה הכוונה ב"הנאה מנהיגה" ? האם זה אינו קשור לנוחות ?

And to all, a good night

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנאה מנהיגה איננה קשורה לנוחות. לרוב המשוואה הפוכה, רכבים ספורטיבים אשר מהנים לנהיגה אינם נוחים (כמובן לא בהכרח).

הנאה מנהיגה כפי שROEE הזכיר זה הגה מתקשר, שנותן לך תחושה מה המצב של הגלגלים ולא מתנתק אותך מהמתרחש. הנאה מנהיגה זהו שילוב של כמה מרכיבים, בולמים, הגה, שלדה אשר הופכים רכב למהנה לנהיגה. כמובן שזה דבר שיכול להיות שונה מאדם לאדם, אחד יכול להנות מנהיגה כאשר היא נוחה, ההגה אילם לחלוטין, הרכב מתנדנד לו בסיבובים, אחר יכול להנות מנהיגה ברכב אשר מספר לו עם הצמיג עלה כרגע על עכביש עם 6 רגלים או 8, היגוי יתר וכו' וכו' (קצת קשה להסביר אני מקווה שהצלחתי)

בכל מקרה - נסיעת מבחן חובה.

לדעתי תרשום לנו מה חשוב לך ברכב ולפי זה נוכל לכוון אותך טוב יותר. המגאן עדיפה משמעותית במרחב פנימי ותא מטען. ועדיפה בנוחות, בנוסף יש לה ציון של 5 כוכבי בטיחות ובניגוד לחלק מדגמי הליסינג אשר מורידים את מספר הכריות ברכבים שלהם, המגאן ליסינג מצויידת ב 6 כריות אוויר.

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד הדברים (החיוביים) שניתן לזקוף לזכות רנו היא העובדה שגם בגרסאת הליסינג וציי הרכב הם לא התפשרו בבטיחות, שלא כמו אצל מאזדה שקיצצו את כריות האויר לשתיים בלבד מתוך שש(?)

:idea:חשוב כאיש נהיגה, נהג כאיש מחשבה :idea:

_

"במקום שאליו אני הולך

אני נזהר שלא לשמוע שלא לדרוך שלא לזכור

וטוב לי שאתה איתי וגם אתה וגם את..."

("היה לי חבר", דודו טסה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני עד לא מזמן הצטערתי שלא הסכימו לתת לי מגאן במקום הקורולה - אך לאחר כחצי שנה עם הקורולה אני לא מצטער לרגע....

ותשאלו למה ?

כי הסכימו לתת בחברה שלנו מגאן, והיו כמה שקפצו על המציאה - והתאכזבו מאד מיכולת הניהוג והביצועים שאינם ברי השוואה לקורולה (וגרמו לקצין הרכב הרבה עבודה בהצלבת המגאנים עם אנשים שיש להם קורולה ורצו בגאז גדול יותר...)

הקורולה דגם 2005 נראית לי פשרה לא רעה בכלל ( 4 כריות אוויר, מראות חשמל וחלונות חשמל מקדימה בלבד)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני עד לא מזמן הצטערתי שלא הסכימו לתת לי מגאן במקום הקורולה - אך לאחר כחצי שנה עם הקורולה אני לא מצטער לרגע....

ותשאלו למה ?

כי הסכימו לתת בחברה שלנו מגאן, והיו כמה שקפצו על המציאה - והתאכזבו מאד מיכולת הניהוג והביצועים שאינם ברי השוואה לקורולה (וגרמו לקצין הרכב הרבה עבודה בהצלבת המגאנים עם אנשים שיש להם קורולה ורצו בגאז גדול יותר...)

הקורולה דגם 2005 נראית לי פשרה לא רעה בכלל ( 4 כריות אוויר, מראות חשמל וחלונות חשמל מקדימה בלבד)

רק חבל שהפסיקו להביא את רמת הגימור סאן עם המחשב דרך והמערכת בילד אין (לחלק מחובבי הסאונד זה דווקא יתרון).

מניסיון של שנתיים עם הקורולה, הרכב הזה חזק מאוד (כמובן ביחס למתחרות), התנהגות מאוד בטוחה (נוטה לתת היגוי מאוד נשלט ומאוד קל לתיקון) למרות שנהג מיומן יצליח להוציא את הזנב לטיולים עם טיפה פרובוקציות, בלמים ממש אבל ממש טובים עם דוושה מאוד מתקשרת ולא ספוגית (פעם ראשונה שהסכימו לשים לנו רפידות מקוריות, וסוף סוף נזכרתי ממה כ"כ התלהבתי בהתחלה כשקבלנו את הקורולה). והכי חשוב, הקורולה עומדת ממש בכבוד בכל ההתעללויות שהיא עוברת אצלי, באמת רכב שבנוי בצורה מדהימה לעמוד בעומסים אדירים ממה שהוא מתוכנן לעמוד ...

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל וזה אבל גדול אלעד , הקורולה לא נוחה במיוחד , החומרים די זולים בפנים ( אם אתה זוכר מה שהראתי לך עם הריפודים והקאנט של החלון בזמנו ) , גומרת ברקסים ( קדמיים ואחוריים , מה שכן מערכת בלימה מצוינת! נקודה ! ) ולדעתי גם הגה ממש לא מדויק וגם לא מהנה לנהיגה כ"כ.

אישית , הייתי לוקח את המאזדה 3 בלי לחשוב יותר מדי פעמים.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי לוקח את המאזדה 3 בלי לחשוב יותר מדי פעמים.

ליביו

מצטרף.

אין ספק שהמגאן היא בעלת פערים גדולים מהמתחרות בכל הקשור לנוחות ולאיבזור- כיאה לרכב צרפתי מהשורה.

א-ב-ל, כל עניין הניהוג שלה לוקה בחסר!

מי שניחן אפילו במעט רצון להנאה מנהיגה ברכב, ירגיש רע עימה..

אני חושב שה-3 היא פשרה מצוינת..

הניהוג שלה מעולה (יחסית), השלדה שלה מאוד יציבה ונעימה (פוקוס) והמכונית עצמה מאוד דינמית, מאוד נעימה למראה ומעוצבת גם מבפנים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

OK. אני חושב שהבנתי.

אף אחת מהן לא תתנהג כמו ה-106 שיש לי כרגע (בקרוב למכירה, ד"א).

מצד שני, אני אפילו את ה-106 לא "מנצל".

רוב הנסיעות שלי (אלה שמעל 10 דקות) הן ארוכות - שעה וחצי +. לכן, אני מחפש אוטו שיהיה נוח. שאפשר יהיה לקום ממנו אחרי 3.5 שעות נהיגה רצופה לאילת בלי לשמוע "קנאקים" מהגב.

רמת האיבזור לא משנה לי כל-כך.

מכל הנ"ל, אני נוטה כרגע לכיוון הרנו.

אבל לאור הדיעות החלוקות (רנו, מאזדה, טויוטה), נראה לי שהכי בטוח לקחת סיבוב על כל אחת.

And to all, a good night

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ותשאלו למה ?

למגאן לא חסר כוח במיוחד (חזקה היא לא, אבל אין פה תת כוח כל שהוא).

לגבי יכולת הניהוג, היא דווקא קיימת אבל ההגה הורס את החגיגה. השאלה באמת עד כמה שמים לב לזה, ללא מעט אנשים זה לא אומר כלום ולכן עדיף להם לקחת את המגאן. אני אישית הייתי לוקח את השלוש במקרה הזה, כי ההגה מאוד חשוב לי.

בכל מקרה שווה לדעתי לקחת נסיעת מבחן ברכבים האלו, כולם טובים עם יתרונות מעט שונים לכל אחד מהם, סע בכולם תראה איפה הכי נהנת ותתחדש. אין פה רכב רע ברשימה.

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6996 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...