Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חברי הפורום החיים בגולה, ובמיוחד בארה"ב...אנא התפקדו

golangti
שימו לב! השרשור הזה בן 392 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

היי חברים,

סגרתי לא מזמן שנה באורנג' קאונטי.

עלו לי כמה שאלות/תהיות לאחרונה ונזכרתי בשרשור המצויין הזה:

1. אחרי יותר משנה של בניית Credit , הגעתי לסקור גבוה מאוד באשראי, אני מוגדר בחשבון שלי פלטינום או משהו כזה (100K>) ועדיין מחזיק בחשבון secured שקיבלתי כשרק הגעתי ללא היסטוריה וותק ויחד איתו מחזיק אשראי של הבנק של נותן לי ריוורדס או Cash back או משהו.

הבנק (BoA) ביקש עבורי אשראי רגיל פעם ונדחה בטענה שאין לי מספיק היסטוריה. ניסה אחר כך שוב ומאז כבר חודש אני ממתין (רשום שזה בבדיקה).

הפקידה בבנק אכן אישרה שמשהו פה נראה לא תקין והמדדים שלי בחשבון בסדר ולא הצליחה להסביר את הסחבת.

אישתי למשל צורפה לחשבון שלי שהגענו לכאן (פתחתי אותו 3 חודשים לפני, לבד) וקיבלה ישר אשראי רגיל של הבנק. מה אני מפספס?

2. ביטוח לכלב: אחרי שכבר הבנתי מה זה להחזיק כאן כלב (ניתוחון קטן שנגמר בחשבונית ענקית) וקיבלתי הצעות מהשכנים לעשות ביטוח, התחלתי לגשש. כיוון שלכלב שלי הוסר גידול דרגה 1 (נמוכה מאוד) הבנתי שחברות הביטוח לחיות מחמד לא יבטחו אותי לאותו מקרה עתידי (שקשור בממצא דומה). האמנם? איפה כדאי לעשות?

3. למה האמריקאים כאלה עתיקים בקטע של SMS ולא משתמשים בוואצאפ לדוגמא כפלטפרומה להעברת תמונות וקבצים ותמונות מהנייד?למה הכל במיילים? ובאותו עניין, יש איזו קבוצת וואצאפ של הפורום בארה"ב/קליפורניה?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק לאחרונה ראיתי לא מעט ביקורות על אייפון11 וכולם מהללים את ה iMessage ואני כזה "do you even WhatsApp bro?"

עד שבביקורת אחרת באמת הסבירו שזה רק קטע של האמריקאים :|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. הרבה חברות מחייבות אורך קרדיט מסוים - יחד עם זאת - אם יש לך קרדיט מעולה - לרוב תתקשר לReconsideration line / credit analyst של החברה - ותבקש מהם לשקול מחדש ותסביר. צריך לעשות את זה ישר אחרי בקשה שנדחית - ככה אישרתי כרטיסים נורמאלים מהר (הרבה לפני קו השנה)

2. ממה שאני בדקתי - עם כלבים מבוגרים / היסטוריה קיימת - התוכניות ביטוח דיי יקרות ולא להיט. אם אתה יודע שיש פוטנציאל ניתוחים קיים בעתיד הקרוב - תבדוק - ותבדוק גם מול הווטרינר שלך ספציפית אם יש להם תוכניות ביטוח משלהם / שהם מפנים.

בגדול - עדיף חבר ווטרינר פה :( קח את המחיר בשקלים שזה יעלה בארץ - תהפוך לדולרים וזה המחירי וטרינריה

3. iMessage or bust ... לקח לי שנה בערך לשכנע את החברים ה״מקומיים״ פה לעבור מלחפור בInstagram chat לWhatsApp. בין אנשים ? רק iMessages - אלא אם הם מהגרים טריים.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם דרכים להוסיף גיל לקרדיט וזה דבר די פשוט, בקרדיט שלי יש היסטוריה של 17 שנים למרות שהגעתי לפה רק ב2008 והתחלתי לבנות קרדיט ב2009.

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם דרכים להוסיף גיל לקרדיט וזה דבר די פשוט, בקרדיט שלי יש היסטוריה של 17 שנים למרות שהגעתי לפה רק ב2008 והתחלתי לבנות קרדיט ב2009.

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

...? Do tell

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...? Do tell

עשיתי את אותו הדבר, תעשה co signer על כרטיס של מישהו אחר שפתוח כבר הרבה שנים וכל היסטורית הכרדיט של הכרטיס תעבור אליך.

• רעיון טוב! 1

Tesla Model 3 AWD stealth Performance

Lexus GX460 Luxury

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
  • 11 חודשים מאוחר יותר...

אני מתחיל לגשש מעבר לארה"ב דרך המעסיק, כנראה ויזת O1 [לפני שבועיים מישהו אחר בצוות עבר עם הויזה הזו]

אם יקרה, זה יהיה לסנטה קלרה

אני מנסה לחפור כמה שיותר לפני שהתהליך מתחיל בשביל שיהיה לי את כל המידע

יש דברים שיש עליהם הרבה מידע ויש דברים שפחות

כל נושא הקרדיט מפוצץ במידע ומדריכים כך שהתגבשה לי תמונה די טובה

משהו אחד שלא סגור לי זה נושא התשלום של חשבון האשראי, הבנתי שזה לא כמו בישראל ושאני בעצם יכול לשלם אותו מתי שבא לי...?

למה לא פשוט לשלם כל שבוע, או אפילו כל יום? למה בעצם להגיע בכלל קרוב למועד שזה מתחיל לצבור ריבית?

כמובן בהנחה ויש לי את הכסף בחשבון

נושא נוסף שהלכתי לאיבוד זה רכב:

האם בכלל אוכל לקנות רכב? להמיר את הרישיון הישראלי שלי לרישיון של קליפורניה?

ביטוח... איך עובד הביטוח למי שאין עבר ביטוחי אמריקאי?

והאם יש סיכוי כלשהו לרכב מעניין (קיימן בת 5 נניח) ממש ברגע הנחיתה - או שישחטו אותי בביטוחים וכדאי לצבור היסטוריה קודם?

תודה לכולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלינו יש דביט ואשראי, דביט יורד ישר במעמד הרכישה, אשראי אנחנו משלמים ישר את המינימום ופעם בחודש משלמים את שאר החשבון, אם יש, אתה יכול לעשות הוראת קבע/תשלומים במועדים שאתה רוצה ואז לא צריך לשלם את האשראי כל כמה זמן לבד.

בכל מקרה כמעט ולא משתמשים באשראי אלא רק לרכישות גדולות כמו מלונות או כרטיסי טיסה כי יש נקודות, אבל זה לא קרה מאז מרץ.....

לגבי רישיון, אין דבר כזה להמיר, תצטרך לעבור בדיקת ראיה, מבחן עיוני ומבחן מעשי אם תרצה רישיון מקומי, הכי טוב שתבדוק באתר ה DMV קליפורניה, ובאיזה סטטוס אתה נמצא, ממה שאני יודע זה שיש 10 ימים להשתמש ברישיון הזר שלך מרגע שאתה נחשב תושב קליפורניה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...
  • 3 שבועות מאוחר יותר ...

אם כבר הקפיצו את השרשור (ובנצי כבר פה... 😉)

אז אני חייב השבוע לסגור רכב. גר באירווין.

מחפש רכב עם שורה שלישית, SUV, עם קצת פלפל והרבה אבזור. כנראה ליסינג ל- 3 שנים ולא לרכישה.

(והשורה השלישית תהיה רוב הזמן סגורה. לא הושבה קבועה ולא יהיו נסיעות ארוכות מדי).

נסעתי על(ואהבתי מאוד) את האקספלורר ST. ה V6 טווין טורבו מרגיש מצויין על האוטו. הרבה מאוד אבזור ומרגיש (יחסית) מאוד מרווח בכל השורות.

נסעתי על הדודג' דוראנגו R/T, לא התלהבתי (גם לא מהאבזור). ה-SRT כבר סתם מוגזם ולא מצדיק את המחיר לטעמי.

אישתי רוצה מאוד את השברולט טאהו. אני נגד. חשבתי גם על האקספדישן של פורד אבל אני בכל זאת נגד ה Full size (רכבים מדהימים אבל לא לצרכים שלי).

חברים שלנו מאוד מרוצים מאוד מהלקסוס GX460 שלהם. אני פחות התחברתי מבחינת האבזור (לא מגיע עם אפל קאר או אנדרואיד גם ב 2021), הדשבורד המיושן, והיכולת שטח המעולה שלו לא רלוונטית לי.

עוד רעיונות?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...