Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצלמה דיגיטלית - מעוניין לרכוש וזקוק לעזרה

yosi2u2
שימו לב! השרשור הזה בן 2586 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלומות.

מחפש לרכוש dslr ברמת כניסה, גוף + עדשה ליום ההולדת של אישתי, יש לה מעט ניסיון בצילום.

הכיוון הוא להזמין מ eBay.

השאלה היא האם משומש בדרג גבוה יותר, או חדש ברמה נמוכה יותר?

תקציב סביב ה 2,000 ש"ח

אשמח לקבל המלצות על דגמים מומלצים. הסתכלתי למשל על ה Canon 1200 D.

לא נעול על קנון או ניקון, אבל מעוניין שתהיה יכולת להוסיף עדשות שלא יהיו יקרות מידי.

תודה לעוזרים.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

שום צבא שבעולם לא יעצור אותי מלעשות פרצלציה מהפרצוף של הקונצרטינה הזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עוד מעט שרשורפלצת...

השנקל שלי לפני שאני בורח - אל תשבור את הראש על משומש, קנה חדש בארץ בהפרש זניח (אמיתי לגמרי).

השאלה הכי חשובה היא האם להסתפק בעדשת קיט או ישר לקפוץ לפריים, וזה כבר תלוי בסגנון הצילום ובמטרה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חובה DSLR?

הייתי מציע את הפוג'י X-A3 (מירורלס) + עדשת ה 16-50. סיפור של (~)2.5K והעדשות של פוג'י לרבות עדשות הפריים, רחוקות שנות אור מהתמחור השערורייתי של קנוניקון ולא רעות כלל מבחינה אופטית.

מה גם שהפוג'י מצטיינות באיכות התוצרים OOTC.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Look at this on eBay http://www.ebay.com/itm/191843275537

מה עם משהו כזה? לא ראוי לתואר Dslr?

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

שום צבא שבעולם לא יעצור אותי מלעשות פרצלציה מהפרצוף של הקונצרטינה הזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הקשקושציה שמגיעה עם המצלמה לא שווה את הכסף, ה75-300 לא עדשה מוצלחת במיוחד ושאר האביזרים הם פשוטים מאוד וברמה נמוכה.

הייתי ממליץ על רכישה בארץ עם אחריות ורצוי לרכוש משהו יותר טוב מ1200D, שהיא מצלמה סופר בסיסית.

אני גם לא מבין מה ההתעקשות על רפלקס, כשאפשר לקנות מירורלס שלא נופלת באיכות התמונה (חלקן אף עולות על ה1200D באיכות התמונה) ומצד שני קומפקטיות יותר משמעותית וכיף להסתובב איתן.

(הנ"ל נכתב על ידי מי שצילם קרוב ל-9 שנים ברפלקס של ניקון ועבר למירורלס של סוני ולא מצר על כך לרגע)

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל החיבה שיש למירורלס (היי, גם לי יש) - האם יש משהו ראוי או אפילו קיים בתקציב שצוין?

לסוני יש עדשות מעולות מכל סוג ומין, המחיר למרבה הצער גבוה מהמתחרים ברוב המקרים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי התקציב נמוך למשהו שמצדיק תואר DSLR. עדיף כבר פוקט טובה או דמוי עם נתונים טובים.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

מה הופך פוקט לטובה?

מה טוב בדמוי?

תן יתרון אחד למצלמה עם חיישן של סלולרי.

החיישן של dslrברמת כניסה זהה לזה של שתי ההרמות מעל. זה אומר שמבחינת איכות תמונה, היא זהה למצלמה שעולה כפול.

איזו דמוי slr מתקרבת לזה?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייש נו. אתה באמת מצפה שאני אנהל איתך דיון? עזוב. אני אגיד ישר: כן, יקירי. אתה צודק, יקירי. זה לא יקרה יותר, יקירי.

לאחרים אני אספר בשקט שגם לעדשה יש חלק בתמונה. לפוקטים של סוני ודמויים של פנסוניק יש עדשות כמה רמות מעל הפלסטיקים בעדשות קיט. אבל כאמור, זה לא מכוון אליך, חלילה.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה פוקט של סוני בתקציב בכלל מתקרב ל-DSLR?

אחת.

RX100 דור ראשון. מצלמה מ-2012, עם צמצם איטי בצד הטלה. כן, גם קיט של DSLR זה לא מציאה, אבל היי... אותה אפשר להחליף.

בזמנו היא היתה הדבר האמיתי. היום... כבר לא.

למעשה, ספק אם בכלל אפשר עוד להשיג אחת.

מה גם שהדרישה המקורית היא היכולת להחליף עדשות.

ועכשיו לדובדבן... נשמע איזו דמוי DSLR של פאנסוניק, עם חיישן של בגודל של סלולרי, יש לה עדשת פלאים שמפצה על זה שהחיישן זערורי?

רק להשכיל את מי שלא בקיא, אתה ממליץ לקנות מצלמה עם חיישן בגודל של הריבוע הכתום. ל-DSLR שאפשר לקנות בכסף הזה, יש את החיישן בריבוע הירוק. ההבדל, מבחינת יכולת לצלם באור נמוך, אקוטי.

מכירים את התמונות הדפוקות שיוצאות מסלולרי כשאין אור?!

זה מה שמצלמת דמוי תוציא באותם תנאים. שום עדשה לא יכולה לשנות את זה.

Sensor-sizes_PhotoSeek.jpg

אני לא אלחש, אני אגיד בקול: אתה עונה בלי להבין כלום בחומר. אתה מטעה אנשים סתם, העיקר לכתוב בפורום.

אני לא מצפה שתנהל דיון, כי אין לך מה להגיד.

אני כן מצפה שתשתדל להגיב בנושאים שאתה בקיא בהם.

לעניין.

המירורלס היחידה עם עדשה שנכנסת בתקציב זו הפוג'י XA-2. אין לה עינית והביקורות מדברות על מהירות פוקוס מתחת לממוצע. זה מתסכל.

ככה שבתקציב יש רק DSLR. קנון או ניקון... לא יודע. הבדל קריטי בטח שאין.

לגבי שדרוג עדשות זה ככה: עדשות טובות הן יקרות משמעותית ממה שאתה כרגע מוכן להוציא על מצלמה. בשביל לשפר את איכות העדשה, גם בקנייה הבסיסית, אתה צריך להעלות את התקציב.

בכל מקרה, באופן קטגורי, לשיפור איכות התמונה עדיף עדשה יותר טובה מאשר גוף יותר מתקדם.

גוף יותר מתקדם נותן דברים אחרים, שקשורים לקצב אש, תפעול 'אנלוגי' ולא דרך תפריטים, יכולות פוקוס מתקדמות, עמידות, ועוד. אם צריך או לא, תלוי בצלם ואיך הוא מצלם.

נ.ב. אני לגמרי חושב שלרב האנשים עדיף מירורלס, רק שהתקציב לא מספק לקנות מירורלס שתהיה עדיפה על DSLR לאותו הכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק יקירי. אני שמח שאתה חושב שמה שקובע זה עדשה ולא גוף, שגם לעדשה יש תפקיד בהולכת האור ו אולי חדות. אולי לא כולם צריכים 25600ISO?

סליחה יקירי. לא יקרה יותר. יש לי קצת כבוד עצמי לא לרדת לרמות דיון כאלה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא לא רמת הדיון, הבעיה היא רמת הידע הלא קיימת שלך.

חיישן זערורי, כמו במצלמה שהצעת (איזו בדיוק, גם אתה לא יודע. אתה לא מבין במצלמות) נותן תוצאות לא טובות החל מ-ISO 400. עזוב את זה שגם ב-ISO בסיסי הוא ה-רבה ה-רבה ה-רבה פחות טוב מחיישן של DSLR. הטווח הדינמי שלו גרוע, היכולת שלו להפריד מהרקע עם צמצם פתוח (לקבל בוקה - רקע מטושטש) מוגבלת ביותר, והעדשה לא עדיפה על קיט של DSLR.

אם היה לך טיפת אינטגריטי, היית מודה בטעות ולא ממשיך להתחפר עם תוספת שטויות על השטויות שכבר כתבת, כי כבוד אין בלכתוב על דברים שאין לך בהם מושג.

מה שאתה עושה זה נותן למשתמשים עצות איך לבזבז את כספם.

זה זלזול במי ששואל וזלזול בכל מי שקורא.

האיש הולך לקנות מתנת יומולדת לאשתו, ואתה מפריח עצות לא קשורות לכלום, בשביל מה?!

כדי שיילך וייקנה זבל?!

עכשיו בו תספר לי איזה דמוי SLR של פאנסוניק אתה ממליץ ואני אביא לך תמונות להשוואה בין מה שאני המלצתי לבין מה שאתה ממליץ, שכולנו נראה על איזו רמה של מצלמה את ממליץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שיותר פתוח, כי החיישן מתקשה לקלוט אור, כשהוא זערורי. כמו שכתוב בתרשים, חיישן של DSLR, שאפשר לקנות בתקציב וזהה לזה ב-DSLR שעולה כפול, קולט פי 15 יותר אור מזה שיש "בדמוי SLR" (למעשה הכינוי הזה פס מהעולם. אלו מצלמות Super zoom, כי זו התכונה היחידה שייחודית להן).

זה מתרגם ליכולת:

1. לצלם ב-ISO יותר נמוך, ולקבל תמונה מפורטת יותר.

2. לצלם ב-ISO גבוה יותר, במצבים שחיישן קטן יציג פשוט חושך או תמונה רועשת.

3. להשתמש במהירות תריס גבוהה יותר, כדי להקפיא תנועה.

בנוסף, DSLR, כל DSLR, מגיבה יותר מהר ללחיצה על המחשף (כפתור הצילום) וכמובן, מפקסת יותר מהר ויותר טוב.

מצלמות סופר-זום עם חיישן קטן הן זן נכחד, שנקנה רק ע"י אנשים שלא מבינים בצילום, רואים מצלמה שנראית להם "מקצועית", מתרשמים מטווח הזום של העדשה (שפירושו איכות ירודה).

מצלמות סופר-זום ששווה לשקול לקנות, הן אלו עם חיישן 1 אינטש, אבל הן יקרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...