Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעבר למודם סלולרי נייח LTE של פרטנר במקום ADSL

קורן בן אשר
שימו לב! השרשור הזה בן 2386 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כמה חודשים, בגלל בעיות בהוט שקלתי את זה גם,

בשיחה עם נציג אורנג, כששאלתי אותו מה קורה אם האינטרנט באיזור שלי לא טוב, למזלי הוא פלט:

״אז מקסימום תחזיר אחרי חודש, הרבה עושים את זה״

פה כבר נפל לי האסימון שזה עדיין ממש לא בשל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני משתמש בשירות כחצי שנה.

להגיד שזה מושלם - ממש לא. פה ושם יש אפילו ניתוקים, והבן שמשחק ברשת מתלונן לפעמים על הפינג.

אבל לעומת ה-15 מס"ש של בזק, שנותן 10 לא יציב באזור שלי, ולעומת הוט עם ניתוקים לא צפויים לחלוטין (היו תקופות שהשכנים הזמינו שירות פעמיים בשבוע), זה הרע במיעוטו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום בו אני גר זה החיבור היציב ביותר. קרוב לתחנה של פרטנר (אני מניח שזו תחנה גדולה שאמורה לסתק את צרכי "סמי עופר" כאשר הוא מלא, וכאשר האצטסיון ריק יש לה רוחב פס מצוין), החיבור של בזק נותב 10 מס"ש לא יציבים וזה של הוט מתנתק לעתים קרובות עם צורך בהזמנת טכנאים. זה מה שיש, ועד שראש העיר שלנו לא יעשת יאפשר התקנת תיבות חיבורים נוספות זה גם מה שיהיה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך להודעה הקודמת: בזק השחילו בשכונה שלנו סיבים אופטיים. זה קרה כבר לפני 2-3 שנים, ומאז הם מדלדלים בקופסת התקשורת ליד פחי האשפה. כאשר הם סוף סוף יחברו אותם למשהו פעיל קרוב לודאי שאחזור לשירות שלהם. עד אז - מעדיף חיבור סלולרי סביר על חיבור בזק במהירות של לפני 10 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע כבר יש מהמורה אחת רצינית: פרטנר לא ששים לסייע כיצד לקנפג כ-bridge שמאחוריו הנתב שלי - זה היה הסידור גם עם מודם בזק. אנסה לפתור בכוחות עצמי, אם לא אצליח כנראה שבזאת יסתיים הניסוי במחינתי.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ויתרתי עם הראוטר\מגשר שהיה מחובר לי אחרי המודם של בזק, ומשתמש במכשיר של פרטנר\ואיואי כמודם-נתב (קוי ואלחטוי). שאר הרשת נשארה בקונפיגורציה הקיימת עם שני סויצ'ים, חצי תריסר נקודות קויות ו-AP אלחוטי נוסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו, שאצלי מאחורי המודם יושב אפליינס של צ'קפוינט (פרטי שלי) שכל התעבורה כולל האלחוטית עוברת דרכו. זה עניין עקרוני מבחינתי. ד"ר גוגל אומר שכנראה יש דרכים לפתור סוגיה זו, כנראה דורש נבירה מסויימת בענייני DHCP, NAT ושאר ירקות שאני לא בקיא בהם במיוחד כרגע.

הוואווי עצמו, אגב, עובד פה יפה מאוד.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הללויה! הצלחתי לגרום לעסק לעבוד. ותודה לד"ר גוגל בלעדיו לא הייתי מגיע עד הלום.

תוכי, אתה יכול לקחת את הכבל התת-ימי שלך ולדחוף אותו אתה יודע לאן.

המתכון כאן:

https://mybroadband.co.za/vb/showthread.php/575591-The-Huawei-B593-LTE-discussion-thread?p=16316994&viewfull=1#post16316994

(לגלול לסוף הדף למטה).

בנוסף היה צריך להכניס ידנית כתובת DNS בנתב צד LAN, השתמשתי בגוגל (8.8.8.8. )

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

עדכון: הקצבתי לעצמי תקופת אבלואציה עד סוף יוני ואז לקבל החלטה אם להמשיך או לא. המסקנה שלי מהחודש ומשהו האחרונים: לי לפחות אין ניתוקים כלל, קצב ממוצע 15-20 Mbps סימטרי, סה"כ עובד יפה מאוד, למגבלת התעבורה החודשית אני לא מתקרב כך שלי זה מספיק.

בתזמון מושלם קיבלתי היום הודעת טקסט שמעתה התשלום עבור תשתית בזק יעלה ל-140 ש"ח חודשי (כן אני יודע שבמחי שיחה אחת המחיר יורד באי-אילו עשרות שקלים). אי לכך אני שמח לבשר שהתנתקתי בשטומ"צ משירותי האינטרנט של בזק ובזב"ל (נשאר רק קו קל וחבילת שיחות חו"ל בהתאמה). אדיוס, תוכי!

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל\קורן - אחד מכם יכול בבקשה לצרף תמונה של הבדיקה הבאה:

http://www.cloudping.info/

רלוונטי למשחק שאני משחק שמשתמש בשרתים של אמזון.

בזק עולים לי על העצבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

לאחר חמישה חודשים יציבים, הגיעו בעיות.

החל מאתמול אחה"צ, קצבי גישה מגוחכים מימי המודם הקווי ב-1998. באותו זמן בסלולרי האינטרנט רץ כרגיל. ביצעתי את כל הבדיקות הנחוצות כדי לשלול בעיה בציוד שלי, וכעת אני משוכנע שהבעיה בצד של פרטנר (תשתית או מודם). לפי הסטטיסטיקה במודם עדיין לא הגעתי אפילו ל-500GB בחמישה חודשים, ולפי האתר של פרטנר, מאז החשבונית האחרונה אני על 14% ניצול של החבילה החודשית.

מחר על הבוקר אתקשר אליהם לחקור בעניין. אני מקווה שייתברר שמדובר בתקלה זמנית, ולא שהתחילו עם פוילע-שטיקים כמיטב מסורת חברות הטלקום.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמוך, הייתי מרוצה מאד משהו כמו 7-8 חודשים. ואז החלה האטה. החליפו לי מודם וגם סים, ללא שיפור. בסופו של דבר ביצעו "איפוס קו" והמהירות חזרה לנורמה.

אלא מה - מאז אותה החלפה צריכת הנתונים שלי קפצה. אם עד אז לא הייתי מקבל אפילו התראת 75% ניצול, כעת - עם אותו מספר משתמשים בבית - החבילה (550 ג"ב שזה 500 הורדה ו-50 העלאה) נגמרת תוך 3 שבועות. איני מצליח לקבל הסבר לכך, וכפי שכתבתי בשרשור המקביל- ככל הנראה בסופו של דבר אעבור להוט, למרות השירות הידוע לשמצה ולמרות מהירות העאה מגוכחת בהשואה לזו של פרטנר.

מציע לך להתקשר כבר כעת לשירות הטכני ולהתלונן, לבקש שיבצעו את אותו "איפוס קו".

ואנ חייב לומר - השירות הטלפוני מחפיר, הניתוב בעייתי ויש ניתוקים, ואם אתה כבר מגיע לנציג בדרך כלל הוא כלל לא מכיר את השירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שבוע החלו בעבודות תשתית בכל השכונה, ממבט קרוב ראיתי שעל המיכסים החדשים ברצפה כתוב סיב אופטי עם לוגו של פארטנר וממבט זריז ברשת ראיתי שהם משיקים אינטרנט על סבים אופטיים ומצויין באיזה ערים זה כבר פעול, אני מראשון וראשון כבר מצויינת כמחוברת, איך אצלכם? יש מידע נוסף על זה ?

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...