Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלות אחזקה - רכב חדש מול משומש

זה ביצים של בעלי
שימו לב! השרשור הזה בן 2593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מעוניין בהשואה תאורטית של עלות אחזקה רכב חדש מול רכב משומש.

התנאים הם לשמור את הרכב בבעלות כ-5 שנים.

השתמשתי לדוגמא ברכב מזדה 3 חדשה שאחזיק 5 שנים,מול מזדה 3 בת 5 שנים, שאותה גם אחזיק 5 שנים.

לפי אתר carcost נראה שהבדל הוא בערך 300 ש"ח לחודש.

האם זה הגיוני או שהפערים גדולים יותר במציאות?

mazda3_new.JPGmazda3_old.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשבון הזה טיפשי.

יש שם דברים מוגזמים, לא נכונים, ופשוט לא הגיוניים.

אבל התוצאה הסופית בגדול היא שכן, המאזדה 2015 תהיה יקרה יותר בסביבות ה-300-400 שקל יותר בחודש מאשר 2012.

הבעיה היא שאף אחד לא יודע מה יהיה בעתיד, וניתוח כזה לאורך 5 שנים יכול להשתבש בקלות מאוד. הייתי מציע לך לראות את התרחיש הכי גרוע שיכול להיות מבחינת הקניה של 2015 ולראות איך העלות החודשית שלו ניראת לך לעומת המקרה הכי גרוע בקניה של רכב 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנתונים מעט מוזרים. עלות המימון של 2015 נמוכה מעלות המימון של 2012. לא נראה לי הגיוני.

אחזקה ותיקונים ב 2012 31,000 ש"ח וב 2015 18,000 ש"ח. אני לא חושב שרכב ישן יותר בשלוש שנים דורש תוספת של 72% בעלויות תחזוקה. יותר בכיוון של 30-40%

תחושת הבטן שלי היא שהפער יותר בכיוון של 450-500 ש"ח אבל אני באמת ברמת הניחוש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים שיש אתר שמחשב את ירידת הערך של הרכב לתקופה של עוד כ-5 שנים מהיום. זה מעלה כל כך הרבה שאלות שפשוט עדיף לסגור את הטאב שלו.

אנסה להיות כללי ככל האפשר ולא לדבר על דגם ספציפי - רכב בן 5 שמוחזק 5 שנים, מגיע לגיל 10. תלוי ברכב כמובן, בחלק הגדול של השנים לא אמורים להיות טיפולים/תקלות חריגות יותר מ-1 ל. ברכב חדש עלות האחזקה היא אפסית, לפחות בעולם אוטופי, רק תכניס דלק ותעשה טיפולים שגרתיים לפי הוראות היצרן. מה שבאמת עולה כסף זאת ירידת הערך העצומה שהרכב סופג בכל שנה.

יש עוד כל מיני עלויות נוספות כמו ביטוח שגם ברכב חדש יהיו יקרות יותר, אבל זה בתרגום לכסף מספר שולי.

אם אתה מנסה לחשב כמה יעלה לך להחזיק רכב חדש ל-5 שנים, תתחיל בלחשב כמה עולה האוטו על סמך היותו אוטו. ירידת הערך השנתית (והסך הכולל לאחר 5 שנים) יגרום לך חלחלה כל כך עמוקה שאולי תרד לחלוטין מהרעיון של קניית רכב חדש.

ברכב משנים 5-10 ירידת הערך תהייה עדינה הרבה יותר (בתרגום לכסף), אך עלות האחזקה עלולה להיות גבוהה יותר, שכן ברכבים כאלה צפויות תקלות שלא צפויים ברכבים חדשים. מה עולה יותר מביניהם? תלוי ברכב בכלליות ובאקזמפלרים בפרט. תראה את ההבדל במחיר מאזדה 3 חדשה ומאזדה 3 מאותו הדגם בת 5, תחלק את ב-5 ותראה כמה עלה האוטו מהיותו אוטו (חישוב גס ולא מדוייק בעליל לירידת ערך, אבל היחידי שאפשרי לעשות) לשנה. אז תראה אם עלות הטיפולים ה"לא צפויים" ברכב בן 5 יגיעו למספרים האלה בשנה (מעריך שתגיע לנתון באזור ה10K, לפחות, לשנה לרכב החדש).

עריכה אחרונה על ידי Prieto
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק עכשיו שמתי לב, המחשבון מעודכן לשנת 2015, כך שבעצם ההשוואה היא בן רכב חדש ובין רכב בין 3 שנים

בואו ניקח מצב ריאלי נכון להים.

רכב חדש שעולה 125 ימכר ב-50 אחרי 5 שנים (ירידת ערך של 1250 לחודש)

רכב בן 5 שנקנה ב-50, ימכר ב-15 אחרי 5 שנים (ירידת ערך של 580 לחודש)

הבדל של 670 ש"ח.

נניח שעלות התיקונים של רכב בן 5 תתקזז עם עלות ביטוח גבוהה יותר של רכב חדש, בתוספת של 1000 שח לשנה.

אז ההבדל הוא בערך 600 ש"ח

נשמע יותר הגיוני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז תראה אם עלות הטיפולים ה"לא צפויים" ברכב בן 5 יגיעו למספרים האלה בשנה (מעריך שתגיע לנתון באזור ה10K, לפחות, לשנה לרכב החדש).

10K לשנה עבור תיקונים? זה לא קצת הרבה, אפילו לרכב בן 10?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת בדיוק הנקודה שלי

מה שרכב חדש "עולה" בירידת הערך, רכב ישן לא "עולה" בטיפולים

על מנת להבהיר את עצמי טוב יותר -

העלות ה"יחידה" ברכב חדש היא ירידת הערך שלו (ביטוח, דלק וכדומה זאת הוצאה גורפת לכלל הרכבים). ברכב ישן, לעומת חדש, נפטרים מירידת הערך המוגזמת. בתמורה מקבלים רכב ישן יותר. רכב ישן עולה בהוצאות על פני רכב חדש בטיפולים השגרתיים (הטיפולים השגרתיים נהיים יותר מהחלפת פילטרים ופלאגים) ובתקלות שצפוי שיקרו ברכב ישן אך לא צפוי שיקרו ברכב חדש.

מעבר לכך, סביר להניח שהביטוח זול יותר (אם כי עם דירוג הבטיחות החדש והמדהים לא יודע בדיוק בכמה) אך לא ברמה משמעותית שאמורה להיות פקטור בהחלטה.

אני מסתכל על זה ככה - רכב חדש VS רכב בן 5 -

רכב חדש, על הנייר, הוא מלא דלק וסע, תחזור לטיפולים בזמן

רכב ישן, במצב טוב, על הנייר, יהיה בדיוק אותו הדבר עם העז המזדמנת מדי פעם שתוביל אותך למוסך להגיד שלום

בהנחה שהרכב הישן תוחזק טוב ובמצב תקין, ללא בעיות ידועות - אין סיבה שהוא לא ימשיך לנסוע. כמובן שרכב חדש, ברוב המוחלט של המקרים, יהיה יותר טוב מהישן, החל ממכלולים ומערכות ועד "הרגשה של רכב חדש". בהנחה ששני הרכבים תוחזקו כראוי ובמצב תקין, הרכב החדש יותר מציע "חדישות" וק"מ נמוך יותר, מן הסתם. האם זה שווה 10K (סכום היפותטי לחלוטין) בשנה? לדעתי לא.

עצם העובדה של "תשלום" סכומי עתק כל שנה בגלל מצב השוק הוא בזיוני בעיניי ואין כל הצדקה לרכוש אוטו חדש לעומת אותו הרכב בדיוק בן שנתיים-שלוש.

אפרופו, דוגמה חיה למאזדה 3 שעלתה לי לראש תוך כדי כתיבה - מדובר במאזדה 3 שנת 14, בדיוק כשהחלה ההשקה לאחר מתיחת הפנים של הדגם (בצורתו הנוכחית). מנוע 2.0, רמת גימור ספיריט ותוספת 3K על הצבע האדום - 146K בסך הכל.

לאחר שנתיים וחודש על הכביש, הרכב היה מעורב בתאונה. הרכב הורד מהכביש. המחירון של הרכב היה 104K. זאת אומרת, לאחר שנתיים שבהם בילה הרכב על הכביש - הוא איבד ממחיר המחירון 42K. אלוהים ישמור, כואב לי לכתוב את זה. "מזלו" שהרכב היה טוטאל לוס והוא קיבל עליו מחירון. מה אם לא? האיבוד מהמחירון המקורי גבוה אפילו יותר...

מצב שוק הרכבים בארץ הוא זוועתי, וזה מקרין באופן ישיר על רכבים חדשים. לא שופט, לא מצדיק, לא טוען שום דבר. אדם שמוכן לשלם את מחיר ירידת הערך של אוטו חדש תמורת אוטו "חדש" (מה לא חדש ברכב בן 3 למען השם?) שיבושם לו.

עריכה אחרונה על ידי Prieto
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...