Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

C5 08-2011

OPCSale
שימו לב! השרשור הזה בן 2559 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

אשמח לקצת דעות לגבי הרכב הנ''ל.

אמינות כללית ובעיקר גיר ומנוע

עלות אחזקה (דלק פחות רלוונטי)

ומה ההבדל בין ה1.6 של דגמי 2011 לבין ה2.0 שלפניו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול - תמורה גדולה לכסף.

מנוע 1.6 הוא בעייתי ומומלץ להימנע ממנו בעוד שה-2.0 מהדור הקודם יחסית בסדר.

תעשה כאן חיפוש, לא חסרים שרשורים בפורום הזה בנושא, כמה מהם מהחודשים האחרונים.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטורבו אל תתקרב, ים תקלות.

המנוע 2.0 עדיף מבחינת אמינות אבל לא ביצועיסט.

זה טרייד אוף שאתה תצטרך להחליט בסוף על מה אתה הולך, ישבתי באוטו, אין ספק שהוא מפנק ולדעתי הצורה החדשה אף יפה.

אבל לא פעם ולא פעמיים ראיתי בעלים של הרכב שמקללים את הרגע שקנו אותו - כי הכיף והפינוק די מתנפצים שאתה הולך למוסכים לאכול תקלות במנוע\גיר\חשמל.

אבל עדיין, רכב יפה

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2008 זה עדיין הדגם הקודם. אני מניח שאתה מדבר על 09-11.

לגבי מנוע וגיר - עד מתי שהוא ב-2011 מנוע 2 ליטר אטמוספרי ותיק ואמין, עם תזמון שסתומים משתנה ולא מעט מומנט בסל"ד נמוך. גיר 4 הילוכים פלנטרי, חובב ג'ודו (בועט מדי פעם) ולא שיא האמינות, אבל גם לא ממש מתפרק. יש מספיק מקומות שיודעים לשפץ אותו, אם כי לא תמיד בהצלחה מרובה. בגדול, הרכב מרגיש קצת כבד על השילוב הזה, אבל נוסע.

מ-2011 גיר 6 הילוכים פלנטרי יפני מצויין, מנוע דרק מיט דרק. אמנם חזק יותר, אבל אכול תקלות יקרות. ההמלצה הכללית היא להמנע אם אפשר.

המערכת ההידרו-פנאומטית אמינה יחסית, אצלי (רכב מ-2006 עם 150,000 ק"מ) היתה פעם אחת נזילה שתוקנה ב-500₪. ההתרשמות שלי היא שהרכב מאוד מסנן כל מיני דברים קטנים, אבל פחות נח על מפגעים גדולים (בורות, באמפים וכו') ומחייב זהירות מצד הנהג.

כל השאר גם אמור להיות די סביר, אבל לא הייתי בונה על אפס תקלות מוחלט בשנתונים כאלו.

מבחינת גודל, מדובר ברכב, די ארוך ורחב, אבל התחושה בפנים פחות מרווחת מהדור הקודם. ל-4 נוסעים הוא מצוין, פחות ל-5. גם הבגאז' לא אידאלי כתוצאה ממבנה הסדאן. ממש לא קטן אבל קצת מפתיע בהתחשב באורך הכללי. מרגיש כאילו המרחב הוקרב על חשבון העיצוב (המאוד מוצלח לטעמי, בניגוד מוחלט לדור הקודם).

סה"כ - הרבה מאוד רכב בכלום כסף (בהינתן החסרונות לעיל). שוק מזעזע. לא בטוח שתוכל למכור בעוד כמה שנים. קח בחשבון את עלות הרכב כולה כירידת ערך לתקופה שתחזיק אותו (ולכן רצוי להחזיק לתקופה ארוכה ככל שאפשר).

ורצוי מאוד לתחזק באחד המוסכים המומלצים פה בפורום (גבע, אורן, שאפט). זה יכול לדעתי לעשות הבדל משמעותי בין תקלה שמתוקנת ניסיון הראשון לכזו שמתוקנת בניסיון השלישי או הרביעי בעלות גבוהה משמעותית. כמו כן, רצוי מאוד לחפש רכב שתוחזק בצורה שוטפת במקום סביר עד עכשיו.

אתה מוזמן להסתכל בסיכום התחזוקה שלי.

בהצלחה!

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע ה 2 ליטר אמין יותר מה 1.6 טורבו.

זה לא נכון שאין שוק לרכב הזה , הכל תלוי במחיר לכן קנה בזול ותמכור בזול .

האחזקה שלו לא מסובכת הרכיבים די מוכרים ואמינים , כולל המערכת הידראולית.

התמורה שאתה מקבל שווה כל שקל רק אחרי שנוהגים על הרכב מבינים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא נכון שאין שוק לרכב הזה , הכל תלוי במחיר לכן קנה בזול ותמכור בזול .

הוא מחפש רכב בן 6-8. בעוד 3 שנים הרכב יהיה בן 9-11. כמה אנשים אתה מכיר שמחפשים c5 בת 10 בממוצע? ובכמה הם יהיו מוכנים לקנות אותה? לשיטתי, אם רכב שקנית ב-30 אולי נמכר אחרי 3 או 4 שנים ב-5 זה שקול ללא למכור את הרכב.

אני מסתכל בחודש האחרון כל כמה ימים על c5 משנתון 2012 ומעלה (די קל להבין למה, אם תחפש). תן לי לספר לך - כלום לא זז. באופן מפתיע למדי, גם המחירים שאנשים מבקשים (ולא רק על זו שמעניינת אותי) כמעט לא זזים. קטונתי מלהבין את התופעה הזו.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה חברים

הרכב הינו 2010 מנוע 2.0 והמחיר הוא טיפה מתחת ל30 אלף (די נוטה לכיוון המנוע הישן בעצתכם)

סהכ המחיר ביחס לשוק טוב(טרם נבדק הרכב)

סתם ככה באוויר -עלות תיקון גיר? ועלות תיקון מערכת הידראולית/החלפה ?

כל מכון רישוי מכובד ידע לעשות את הבדיקה של הרכב היטב כולל "בדיקת המערכת ההידראולית"?(שמה בעצם בודקים בתאכלס?)

מה לגבי עלויות טיימינג /בדיקות שגרתיות למערכת ההידראולית ?

ולגבי עניין הסחירות של הרכב -אם יחזיק 3-4 שנים ללא תקלות וישרת אותי נאמנות אזי כבר שווה את הסכום ששולם עליו מלכתחילה.(גם אם לא ימכר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם ככה באוויר -עלות תיקון גיר? ועלות תיקון מערכת הידראולית/החלפה ?

עלות שיפוץ גיר טובה נעה בין 5 לקצת יותר לדעתי. טרם הגעתי לשם למזלי. יש גם שסתומים שמחליפים בכל הגירים האלה, לדעתי ברכב כמו שלך הם כבר הוחלפו בסבירות גבוהה, מדובר על 1000 ומשהו, פלוס מינוס. כדאי גם להחליף שמן, לא זוכר בדיוק את התדירות, נראה לי שפעם ב-3 שנים או 60,000 ק"מ, אל תתפוס אותי במילה.

המערכת ההידרו-פנאומטית לא מוחלפת כיחידה אחת. אם כבר משהו קורה זו נזילה שעלות התיקון שלה די זולה (כמה מאות שקלים). החלפת בומבה מגיעה כבר לאזור ה-1000, לדעתי. כל 100,000 ק"מ צריך להחליף את הנוזל ההידראולי.

כל מכון רישוי מכובד ידע לעשות את הבדיקה של הרכב היטב כולל "בדיקת המערכת ההידראולית"?(שמה בעצם בודקים בתאכלס?)

לא.

אם אפשר, מאוד מומלץ לקפוץ לבדיקה לאחד המוסכים שהוזכרו קודם.

מה לגבי עלויות טיימינג /בדיקות שגרתיות למערכת ההידראולית ?

טיימינג למנוע הישן לא זול, 2000+ פעם בחמש שנים. אין בדיקות שגרתיות למערכת ההידרו-פנאומטית, לפחות לא כאלו שגובים עליהן כסף בגבע.

ולגבי עניין הסחירות של הרכב -אם יחזיק 3-4 שנים ללא תקלות וישרת אותי נאמנות אזי כבר שווה את הסכום ששולם עליו מלכתחילה.(גם אם לא ימכר)

זו הגישה הנכונה ל-c5, אם כי לגבי ה"ללא תקלות" אני קצת סקפטי. זה בסה"כ רכב לא פשוט, ולא חדש, בלי תקלות בכלל נשמע לי לא סביר.

אני מציע לך שוב להסתכל על שרשור האחזקה של ה-c5 שלי, עשיתי צעד מאוד דומה לפני שלוש וחצי שנים. יתן לך לדעתי כיוון לא רע.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות שיפוץ גיר טובה נעה בין 5 לקצת יותר לדעתי. טרם הגעתי לשם למזלי. יש גם שסתומים שמחליפים בכל הגירים האלה, לדעתי ברכב כמו שלך הם כבר הוחלפו בסבירות גבוהה, מדובר על 1000 ומשהו, פלוס מינוס. כדאי גם להחליף שמן, לא זוכר בדיוק את התדירות, נראה לי שפעם ב-3 שנים או 60,000 ק"מ, אל תתפוס אותי במילה.

המערכת ההידרו-פנאומטית לא מוחלפת כיחידה אחת. אם כבר משהו קורה זו נזילה שעלות התיקון שלה די זולה (כמה מאות שקלים). החלפת בומבה מגיעה כבר לאזור ה-1000, לדעתי. כל 100,000 ק"מ צריך להחליף את הנוזל ההידראולי.

לא.

אם אפשר, מאוד מומלץ לקפוץ לבדיקה לאחד המוסכים שהוזכרו קודם.

טיימינג למנוע הישן לא זול, 2000+ פעם בחמש שנים. אין בדיקות שגרתיות למערכת ההידרו-פנאומטית, לפחות לא כאלו שגובים עליהן כסף בגבע.

זו הגישה הנכונה ל-c5, אם כי לגבי ה"ללא תקלות" אני קצת סקפטי. זה בסה"כ רכב לא פשוט, ולא חדש, בלי תקלות בכלל נשמע לי לא סביר.

אני מציע לך שוב להסתכל על שרשור האחזקה של ה-c5 שלי, עשיתי צעד מאוד דומה לפני שלוש וחצי שנים. יתן לך לדעתי כיוון לא רע.

תודה

לגבי הללא תקלות זה ללא תקלות מיוחדות(גיר מנוע פנאומטי או כל דבר יקר בצורה משמעותית).

אם כך כפי הנראה האוטו אמין ורק צריך לתחזק ולשים דגש על עניין המערכת ההידראולית/תחזוקת גיר.

שכחתי לציין לרכב הנל יש 110קמ ,יש איזה חלקים מסויימים שבדרכ זה האריכות חיים שלהם וצריך כבר להערך מראש להחלפתם/תיקונם?

ועוד דבר קטן -עניין תחזוקת הגיר(שמנים/החלפת שסתומים) זה דבר שמצויין בהמלצות יצרן?

עריכה אחרונה על ידי OPCSale
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת שסתומים בגיר לא מבוצעת כתחזוקה מונעת, אלא רק כשיש תקלה.

החלפת שמן גיר למיטב זכרוני לא ממש הוגדרה ע"י היצרן, אלה ההמלצות שקיבלתי מגבע (לא בטוח שאני זוכר נכון את התדירות, שווה לבדוק שוב). יש גם אינדיקציה שניתן לקרוא מהמחשב שהנדרשת החלפת שמן גיר מוקדם יותר, אם הגיר עבד קשה יותר (כנראה בנסועה עירונית).

לגבי אמינות בכללי - זה מאוד תלוי בהגדרה שלך. לדעתי ממש לא מדובר בקטסטרופה כמו התדמית שיצאה לו, אבל זו עדיין לא טויוטה קורולה. מדי פעם יש איזה חלק קטן שמסיים את חייו. אצלי המזגן היה מעצבן.

הדבר היחידי שהייתי עושה כתחזוקה מונעת זה ניקוי ולימוד מחדש של המצערת האלקטרונית. לצערי לאחרונה עליתי על גרר בגלל שהיא לא הגיבה טוב, הטיפול היה מאוד זול (שעת עבודה), הייתי משלם אותו כחלק מהיישור קו כדי למנוע גרירה עתידית. זה גם עוזר לבטל דיליי (אם יש) בהאצה.

בק"מ כמו שלך - כדאי לבדוק תושבות (מנוע, גיר) וחלקי מתלה. אם הם לא הוחלפו עדיין יכול להיות שיש צורך בהחלפה. זה לא מאוד זול, תוכל לבקש מהמוכר להתפשר במחיר אם יש צורך.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Poor-bear השנתונים שאתה מחפש הם בדרך כלל באים עם מנוע 1.6 הבעייתי ובדרך כלל בתצורת מתלים רגילה ולא הידראולית , למכוניות עם המנוע הזה השוק הרבה הרבה יותר קשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2559 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...