Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעלי פורד (או פורד מונדאו) כיצד תוכלו לבדוק האם בדקו ובצעו לכם עדכוני תוכנה

Guest Automatic1
שימו לב! השרשור הזה בן 2585 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

לאחרונה, גיליתי משהו מאוד מעניין בתצורה שאפשר לבדוק האם במוסכים, באמת התחברו עם המחשב ובצעו עדכונים או לכל הפחות, יצרו קשר מול השרת של פורד והתוכנה שלהם, FORD ETIS.

מה נדרש לעשות ואיך מגלים? פשוט מאוד:

1. נכנסים ללינק הזה: https://www.etis.ford.com/home.do

מבצעים רישום רגיל לחלוטין עם הפרטים המקוריים שלכם ובנוסף, אתם צריכים לדעת את מספר השלדה שלכם שלרוב אפשר למצוא בתא המנוע, בדלתות הנוסע ליד הנהג או בכל מיקום המתאים לרכב שלכם, עשו חיפוש ברשת.

במונדאו לדוגמא, זה נמצא בקשת של דלת הנוסע ליד הנהג.

2. בתוכנה/באתר של פורד יש המון מידע ולמעשה, אפשר בתשלום יומי או שנתי, לקבל תרשימים, או ביצוע טיפולים ופעולות ברכב ולהוריד את המידע הזה.

מה כל ההייפ? באתר יש אפשרות לבדוק עדכוני תוכנה, מה הם העדכונים הזמינים ביותר (כן, ניתן לעדכן לבד ועצמאית מי שיודע איך ויש לו את הכלים) וגם, מתי בפעם האחרונה בדקו לגבי הרכב שלכם מול השרת, את העדכונים ורואים מהו העדכון האחרון ביותר והתאריך שלו.

הינה דוגמא לגבי הרכב שלי:

jvSbzgr.jpg

כפי שניתן לראות, בפעם האחרונה שהרכב שלי נבדק ממחשב רשמי מול השרת הייתה ביום שבו הוא נוצר.

מה זה אומר? שמישהו כאן באחד המוסכים הרשמיים שבהם אני הולך לטפל, לקח לי פעם או פעמיים 250 שקלים (יש חשבונית והכל) על עדכוני תוכנה ולדעתי כזכור לי... הטכנאי עצמו לא כל כך ידע לתפעל את הלפטופ שלהם ובספק אם הבין מה הוא עושה.

אז גבו ממני כסף סתם כך? מסתבר שככל הנראה כן, אחרת אין דרך אחרת להבין מדוע זה התאריך הכי אחרון.

בדקתי את זה בפורומים אחרים, זה בהחלט מתעדכן כאשר מבצעים בדיקה רשמית כמו שצריך.

עכשיו, איך יודעים מה הם העדכונים הקיימים ומה התאריכים שלהם? בקלות, בחלק הזה:

HvZSyFn.jpg

בהצלחה לכולם.

mondeo 2.jpg

mondeo 1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב הבנתי זה זמין רק לרכבי יורו5.

שנית, מניסיון אישי לא כל פעם שהרכב חובר למחשב במוסך מורשה הדבר הופיע ברשימה הזו ואפילו למעשה עבר עדכון תוכנה וזה לא הופיע.

אבל בפעם האחרונה שזה נעשה דווקא כן התעדכן. אולי היה גם שינוי שבאופן שבו המוסכים המורשים בארץ עובדים מול המערכת הזו

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, זמין אך ורק ליורו 5 ומעלה.

פשוט מוזר שברגע שעושים את זה "נכון" המערכת כן מתעדכנת.

גם בחו"ל זה אותו הדבר, אנשים היו חוזרים, שואלים... מקבלים נפנופים ותשובות של "בוא ננסה שוב פעם ונבדוק, מצטערים" ואז הופ... זה עודכן.

במקרה נתקלתי גם בשרשור שבו הבחור הגיע פרק זמן קצר מאוד וזה התעדכן שוב פעם.

יש אפשרות לעבוד ככל הנראה במוד OFFLINE במערכת, במקרה שבו אתה מוריד את כל המידע והעדכונים ואז המחשב מבצע את זה אוף ליין, ככל הנראה.

(זה לא סוד שאפשר להוריד את תוכנת "ETIS" למחשב עם שלל העדכונים ואף לבצע הכל לבד אם יש את הכלים).

על מי תסמוך? אתה בעצמך רשמת שפעם אחרונה, זה פתאום התעדכן.

מה השתנה בהתנהלות מזה 7 שנים? שפשוט אותו אחד עשה את זה אצלך נכון, ככל הנראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר ברכב חדש יחסית שבמשפחה הקרובה והמוסך מאוד אמין אז אני יודע שלא רק בדיקה אלא נעשה עדכון תוכנה בפועל בעבר. בפעם האחרונה שבוצע תיקון לפני מספר ימים אז נרשם באתר שכמעט כל המודולים המותקנים נבדקו וגם רשום שלא נמצאו תקלות.

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, זה בדיוק מה שיש בקישור שנתתי לבחור ששאל על עדכוני התוכנה עבור המונדאו,

תודה על ההסבר המפורט לגבי ההרשמה, אני בטוח שזה יעזור לכמה אנשים.

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון מהיום בבוקר:

gn0XXuG.jpg

במוסך המרכזי בניר צבי - דלק מוטורס, קיבלתי את כל העדכונים החדשים ביותר שהיו, ביקשתי להתעדכן מול השרת של פורד וזה אכן בוצע. פתאום מרכב שכביכול לא נבדק מאז בנייתו, התאריך השתנה באמת.

קיבלתי 4 עדכונים, 2 מהם לתיבת ההילוכים, אחד לניהול המנוע והשני למערכת כלשהי ברכב והשעונים וכו'.

מחשב הרכב אופס, איפוס תקלות (לא היו גם כן) וכו'.

רשמים? קודם כל, המקום עצמו, הם הקימו קומפלקס ענק חדש לגמריי עבור הטיפולים. ל BMW ורכבי מאזדה פורד. הקבלה והשירות היו מצויינים, הנציגים מבינים ובסה"כ קיבלו אותי מצויין.

אירופה לשם שינוי, קצת.

רשמים מהעדכונים? ובכן הגיר עובד חלק מאוד והרבה פחות רעידות בעיר או מכות בהחלפה.

ייתכן והגיר שלי גם לא עודכן מעולם... מזה 5 שנים כאשר העדכון האחרון הוא לסוף נובמבר 2015 (תחילת 2016) כך שזה הגיוני מאוד מהסיבה הפשוטה, אם עשיתי ב 2014 אז כביכול אולי דילגתי על זה.. אי אפשר לדעת.

בכל מקרה, עבודת הגיר חלקה מאוד, תאוצה נעימה מאוד ואין רעידות ומכות בעיר בזמן ההחלפה במהירויות נמוכות מאוד או פקק.

כן יש את הדברים הרגילים בתפעול הגיר שיהיו מכות קלילות פה ושם, בגלל אופן הפעולה הכללי של תיבה כפולת מצמדים.

השוס? לא יודע למה זה קשור אך בתדלוק 98 אוקטן ונסיעה היום בעיר, חיפה הלוך חזור ותדלוק מייד עם הכניסה לעיר שוב פעם, 217 ק"מ צרכו 19.5 ליטר שזה קצת מעל 16 קילומטר לליטר !

לא הפעלתי מיזוג כי לא היה צורך, זה היה באוקטן 98, קרוז קונטרול 100 רוב הדרך בכביש 6 ומדי פעם עקיפות ב 120-130 וכו'.

סתם בשביל מי שמעוניין לדעת נתונים להשוות.

אז מסתבר שכן... אפשר להוציא מעל 15-16 ליטר לק"מ (מחוץ לעיר בשיוט ארוך) אם רוצים גם ממונדאו טורבו. אבל זה בא על חשבון הביצועים, חד וחלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

יפה :)

ה-ETIS היא מערכת שהתחילו לעבוד איתה לאחרונה בארץ, לכן יכול להיות שאתה רואה שחלק מהעדכונים לא מופיעים.

בכל מקרה, מי שמכיר פחות או מעדיף לא להתעסק לבד עם המערכת, יותר ממוזמן אלינו.

עדי

מרכז שירות שי לי - מורשה יבואן לרכבי פורד ומאזדה. רחוב היוזמים 12 אור יהודה, טלפון: 03-5333082
מוסך הסדר לחברות הביטוח מגדל, מנורה, ביטוח ישיר, 9 מליון, איילון, שירביט וליברה.
לחנות האונליין של שי לי עם הנחות ומבצעים לחצו כאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון להודעה הקודמת שלי במקום 217 זה 317* :)

לגבי העדכון, אתם מתחברים ישירות לשרת פורד? מה העלויות? פר שעתון עבודה או מחיר קבוע?

המחיר שלקחו דלק מוטורס פשוט מדהים וכל כך זול שלא ברור לי איך ולמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
תיקון להודעה הקודמת שלי במקום 217 זה 317* :)

לגבי העדכון, אתם מתחברים ישירות לשרת פורד? מה העלויות? פר שעתון עבודה או מחיר קבוע?

המחיר שלקחו דלק מוטורס פשוט מדהים וכל כך זול שלא ברור לי איך ולמה.

אני מציע שקודם כל תגיע אלינו כדי שנבדוק אם נדרש עדכון.

גם אם כן, אני מבטיח לא לגבות תשלום במידה ורק זה נדרש.

עדי

מרכז שירות שי לי - מורשה יבואן לרכבי פורד ומאזדה. רחוב היוזמים 12 אור יהודה, טלפון: 03-5333082
מוסך הסדר לחברות הביטוח מגדל, מנורה, ביטוח ישיר, 9 מליון, איילון, שירביט וליברה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שואל עבור כלל חברים הפורום כמובן, מהעדכון הרי פרסמתי שקיבלתי את כל העדכונים שהיו ומה העלויות כמובן.

שאלתי בשביל המידע הכללי, זה לצערי קצת כמו תגובות הפייסבוק "תגיע ונדבר".

בסה"כ חשוב לכולם לדעת, גובים פר שעתון עדכון או פר בדיקה (מקובל לקחת 250-300 שקלים) וזה הכל.

האינטרס שלכם הרי שבעלי הרכבים הרלוונטיים יידעו ויגיעו אליכם, תנו את האינפורמציה הנדרשת, לא מעבר.

נקודה חשובה שכן ציינתם זה עבודה מול השרתים עצמם של פורד וזה חשוב.

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

זה בכלל לא היה גישת "תגיע ונדבר" ומתנצל אם זה מה שהובן.

אמרתי במפורש שאני מבטיח שלא לגבות תשלום על עדכון.

אם לא היה ברור, אומר שוב שללקוח הפורום לא נגבה תשלום לעדכון גרסה בלבד.

עדי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2585 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...