Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[106] פירוק לוח שעונים - ההגה מפריע

Fireball
שימו לב! השרשור הזה בן 7001 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב צח!

לאחרונה יצא לי לפרק ולהרכיב מס' פעמיים את לוח השעונים ב-106 שלי.

בקרוב אני הולך להתקין לדים בלוח השעונים, מה שדורש איזה שעה שעתיים של עבודה מול הדשבורד בתוך האוטו.

יש בעיה אחת - ההגה במקומו הטבעי בקושי מאפשר גישה ללוח השעונים!

1. האם אפשרי ב-106 "להפיל" את ההגה למטה כך שיאפשר עבודה נוחה מול לוח השעונים? כיצד?

ונצל"ש:

2. האם מישהו יודע האם אפשר להחליף את הפלסטיק השקוף בלבד של לוח השעונים (נשרט...)

3. הגוון הטבעי בתוך לוח השעונים הוא צהוב. זה אומר שאם אני מקרין מאחור אור לבן, הוא יראה שקוף. אם אני אקרין אור צהוב, הוא יראה ירקרק וכו' (איכס).

האם זה כך במקור, או שזה כתוצאה מהתיישנות? האם אפשר איכשהו לסדר את העניין?

---

לכל המתעניינים: התקנתי בנתיים רק תאורה פנימית ראשית ומפות. זה נראה מעולה! בקרוב פרוייקט מצולם 20 עמודים, כולל צביעת ברגים בטורקיז, השחזת מברגי טורקס בלייזר, ציפוי ניקל לפיוזים ובניה בפיבר לכפתור שבקצה בלם היד.

- - -------[Fireball]------ - -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תפרק את מכסה הפלסטיק התחתון של ההגה(יותר נכון החובק הגה)

תגלה שתי ברגים אני חושב 14 או 16 לא בטוח ,תפרק אותם הם משחררים את חובק ההגה

ברגע ששניהם בחוץ-ציר ההגה קורס למטה ומאפשר שיחרור קליל ביותר של לוח השעונים

אל תשכח לחזק שאתה מרכיב חזרה...

נתראה במכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם לפרק את גלגל ההגה לא יותר מסובך או מסוכן?

כיצד מבצעים זאת ב-106?

---

גוף התאורה עצמו נשאר כמו שהוא, רק הנורות ליבון שהיו בפנים הוחלפו ב-Superbright LEDs.

הנה תמונות טיזר, למרות שהמצלמה לא משקפת את העוצמה כמו שצריך, תמיד נדמה שהלבן "הטהור" פחות בהיר מלבן "צהבהב". למעשה התאורה עם ה-LED היא לא רחוקה בעוצמתה מהתאורה המקורית, אבל מתאימה בנזונה לאוטו. במיוחד עם התופסנים הכחולים של חגורות הבטיחות :twisted:

יוכלו להעיד על טיב התאורה כמה אנשים בפורום שכבר ראו אותה כמו ליביו ויותם.

LED-Teaser.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם לפרק את גלגל ההגה לא יותר מסובך או מסוכן?

כיצד מבצעים זאת ב-106?

ליאור ,

עצה בחינם , לכל חייך המוטוריים המשותפים עם צרפתיות.

תמיד , אבל תמיד - יהיה פחות מסובך או מסוכן לפרק ברגים ממתכת מאשר פלסטיקה במכונית צרפתית :twisted:

הפירוק פשוט וקל :

פתח את האום המרכזי שבתוך הגלגל מתחת לכיסוי הפלסטיק בעזרת ראצ'ט תוך שאתה נותן קונטרה עם הידיים (מומלץ לא להסתמך על קונטרה של מנעול ההגה , אלא אם הפתיחה הולכת חלק - שלא תשבור את המנעול):

Mult_Steering_Wheel_pic2_big.JPG

לאחר מכן תפוס את ההגה בשתי ידיים ונענע אותו עד שייצא :

6075_2mg.jpg

בעת ההרכבה חזרה - הרכב את ההגה בלי לחזק , הבא את הגלגלים למצב ישר לגמרי , ואז הרכב את גלגל ההגה כך שיישב בדיוק במצב ישר . אחרת יהיה לך "הגה עקום" בנסיעות ישרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האום הזה דורש פירוק של כרית אויר לא?

כן, ולכן לא מומלץ שתעשה את זה בעצמך...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, ולכן לא מומלץ שתעשה את זה בעצמך...

רוני

עבודה שכל איש יכול לעשות ,רק לפני תחילת הפירוק של ההגה לנתק את המצבר שלא יהיו הפתעות

:twisted:מי שלא גודש לא נוסע :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

FireBall

בקשר לנורות שהחלפת -

יש לך תמונה של הנורה הישנה לעומת תמונה של הנורת LED ?

מאיפה קנית את הנורות ? , מה המחיר ?

תודה רבה

נ.ב

יצא יפה מאוד !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

ליאור יצא מדהיים זה ממש ממש יפייפה...מחכה לראות את זה במפגש הבא או מתי שהוא.

בכל אופן בעיניים הג'אנטים הפחח שלי אמר שהוא יבדוק לי מישהו שהוא מכיר שיש לו את כל הכלים לצבוע איתם

אז עד שהוא ידבר איתי ...

בכל אופו יצא ממש פצצות..(אגב היום סיימתי פרוייקט קטן והתחלתי פרוייקט קשה ביותר מקווה שיצא לי ממנו משהו ובמפגש אראה לך).

בברכה.

אדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אנסה להקריס את ההגה למטה, אני לא רוצה להתעסק עם כריות האוויר. אם יהיו בעיות או שזה לא יהיה מספק, אנסה את האופציה השניה.

Famous last words: "אין שום סיבה בעולם שכריות האוויר יפתחו בעת פירוק ההגה"...

לגבי הלדים - תודה על המחמאות. באמת יצא מצוין! גם רועי היום קפץ לראות אחרי המכון ואהב את זה. למעשה כל מי שראה את זה אהב.

זו רק ההתחלה, עוד עומד לפני כל הלוח שעונים + קונסולה, אורות מעבר, וכמו כן החלפה של הנורות של חלונות החשמל (זה יותר מסובך, קניתי לדים פשוטים ורגילים, ואבצע הלחמה עם נגדים).

מבטיח שיהיה פרויקט סופר-מתועד עם הרבה תמונות יפות כאשר אני מסיים (אתם מכירים אותי...)

הכל צולם כבר משלב ההגעה של הלדים, הכל רשום ומתועד, וברגע שאסיים ואסיק מסקנות אוכל גם לעזור לאנשים אחרים להזמין.

אדי, תעדכן אותי ברגע שיהיה חדש בקשר לג'נטים.

תודה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7001 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...